Bartosz Slisz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Bartosz Slisz w kadrze Paulo Sousy

Woytek, źródło: PZPN

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa podał ostateczną kadrę na mecze eliminacji do mistrzostw świata z Węgrami, Andorą i Anglią. Na 27-osobowej liście znalazł się jeden zawodnik Legii Warszawa Bartosz Slisz. Zabrakło natomiast Bartosza Kapustki, który był na szerokiej liście ogłoszonej kilkanaście dni temu.

Kadra:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Arkadiusz Reca, Jan Bednarek, Kamil Glik, Paweł Dawidowicz, Michał Helik, Maciej Rybus, Kamil Piątkowski

Pomocnicy: Jakub Moder, Grzegorz Krychowiak, Rafał Augustyniak, Mateusz Klich, Bartosz Slisz, Kacper Kozłowski, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Kamil Grosicki, Sebastian Kowalczyk, Kamil Jóźwiak, Przemysław Płacheta

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (45)

+dodaj komentarz
bronek49 - 16.03.2021 / 17:21, *.chello.pl

powołanie Slisza to jakaś paranoja on nawet w takiej słabej lidze się nie wyróznia

odpowiedz
M3 - 15.03.2021 / 20:49, *.jmdi.pl

Dziwi mnie brak powołania dla Kapustki, a powołanie dla Kowalczyka. To samo Karbo. Kozłowski !?
A co do Slisza to spełnia inne role niż wam się wydaje i robi to naprawdę dobrze. Ma skoki formy (jak ostatnio) ale ogólnie jest bardzo dobry. Robi robotę chłopka. Brawo !

odpowiedz
Wolfik - 15.03.2021 / 20:24, *.mm.pl

Pomimo mojej nieukrywanej sympatii do Bartka uważam że jest to powołanie nieco na wyrost - zachęta do dalszej pracy, oswojenie się z kadrą, itp. Zapewne w meczach o punkty nie zagra (jeszcze) ale w przyszłości będzie to naturalny zmiennik np. Krychowiaka (czy innego zawodnika grającego na pozycji DP) więz z meczów kadry wróci na pewno pewniejszy i z pozytywną energią.

I byc może najważniejszy aspekt. Jesli Slisz pojedzie na ME jego wartość piłkarska niebagatelnie wzrosnie. A gdyby cokolwiek zagrał....to kwotowo może zbliżyć się do transferu Kuby Modera. Z pewnością Mioduski za promocję młodego zawodnika Legii powinien być wdzięczny trenerowi kadry.

A tak w ogóle to skoro młody zawodnik Legii dostał powołanie to powinniśmy się cieszyć wraz z nim i gratulować... a nie psioczyć.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 15.03.2021 / 21:31, *.petrotel.pl

@Wolfik: "Z pewnością Mioduski za promocję młodego zawodnika Legii powinien być wdzięczny trenerowi kadry." Niektórzy selekcjonerzy ponoć przyjmują dowody wdzięczności w zamian za powołania ;-)

odpowiedz
Majkel - 15.03.2021 / 17:54, *.mm.pl

Kowalczyk z Pogoni pod każdym możliwym względem nie dorasta umiętnościami Kapustce. Ostatnie tygodnie pokazały zjazd formy pierwszego i pik formy Kapiego. Mimo to "Sołsa" śladami swoich wielkich krajan Rikardo sapindo, Hildeberto czy salvadora agry nie był by sobą nie odstawiając jakiegoś babola. Kowalczyk(ten z Legijną przeszłośćią) już tęski za brzenczkiem. Ot taki los, że każdy selekcjoner mając do dyspozycji np. Dudka czy Kłosa musi na siłę wynajdować koło od nowa o jakiegoś swojego Sibika, Pawelca, Kaczmarczyka, Kusia, Sosina, Cionka i psiego ogonka.

odpowiedz
db - 16.03.2021 / 11:29, *.futuro.pl

@Majkel: nie popłacz się...

odpowiedz
bronek49 - 15.03.2021 / 17:50, *.chello.pl

co on widzi w tym Śliszu on się do Legii nie nadaje a co dopiero do kadry

odpowiedz
ZGL - 15.03.2021 / 17:40, *.tpnet.pl

Skoro Slisz to tym bardziej powinien znalezc sie Kapustka !!!

odpowiedz
exsa - 15.03.2021 / 17:36, *.tpnet.pl

To jakies nieporozumienie Kapustka zdecydowanie lepszy P.Trenerze !!!

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 15.03.2021 / 17:11, *.chello.pl

Kapustka jest dużo lepszy niż,Kowalczyk i Kozłowski.Kolejny siwy z fantazja.

odpowiedz
Elquatro - 15.03.2021 / 17:09, *.chello.pl

Mladenovica mógł powołać, akurat na lewą jak znalazł

odpowiedz
Elquatro - 15.03.2021 / 19:45, *.chello.pl

@Elquatro: Lewy by tylko dostawiał głowę

odpowiedz
Abcd - 16.03.2021 / 18:59, *.t-mobile.pl

@Elquatro: :):):)

odpowiedz
Goral - 15.03.2021 / 15:48, *.myvzw.com

Kapustka tak ale ty jeszcze za słaby jesteś na kadrę

odpowiedz
L - 15.03.2021 / 16:31, *.tpnet.pl

@Goral: A slisz to co?

odpowiedz
Rząd PiS - 15.03.2021 / 13:37, *.chello.pl

To nie jest kadra Sousy, tylko polska kadra narodowa

odpowiedz
L - 15.03.2021 / 13:20, *.tpnet.pl

To nie mogą być powołanie oparte na obserwacji poszczególnych zawodników. Prawdopodobnie dużo ludzi "dookoła" (rudy wąs, Stolarczyk, Małowiejski) miało wpływ na te powołania...

odpowiedz
Morda - 15.03.2021 / 13:16, *.73.215

Chyba koledzy za bardzo słuchacie podjaranych komentatorów a za mało patrzycie na boisko.

Dopiero teraz wystawianie Kapustki nie jest ze szkodą dla zespołu. Wcześniej był w tak słabej formie, że upartym wystawianiem go w środku zamiast Luqiniasa tylko traciliśmy. No ale był odgórny przykaz że Kapustka musi być to był. To, że się kogoś lubi nie dodaje mu umiejętności. Nie wiem skąd ta Kapustkomania. Facet jest o klasę gorszy od Luqiniasa. Więc "znawcy" powiedzią, że Luqi sam sobie winien bo dlaczego drybluje a Kapustka do reprezentacji.

Slisz natomiast jest podstawowym zawodnikiem i robi robotę od początku sezonu. Do tego jest młodszy. Nie dziwie się że trener reprezentacji widzi większy zysk ze Slisza niż z Kapustki. Kapustka ma być gotowym zawodnikiem, którym nie jest. Slisz może poczuć trochę atmosfery reprezentacji co tylko pozytywnie odbije się na jego rozwoju.

odpowiedz
WETERAN - 15.03.2021 / 13:54, *.chello.pl

@Morda: Bardzo słuszna obserwacja. Kapustka ma kilka udanych zagrań na 90 minut, a Slisz tyra przez 90 minut, nie próbując przeskoczyć samego siebie.I dlatego jest bardziej przydatny.

odpowiedz
L - 15.03.2021 / 16:35, *.tpnet.pl

@WETERAN: Zrozumcie ludzie że w piłce nożnej nie chodzi tylko o tyranie i o walkę ale również o kreację. Bez Kapustki i Luquinhasa my nie umiemy podejść pod bramkę przeciwnika. Poza tym Kapustka ma bardzo podobne ilości przebiegniętych km w meczu co Slisz. OBAJ SĄ PRZYDATNI.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 15.03.2021 / 17:34, *.petrotel.pl

@Morda: Największym atutem Ślisza mimo wszystko jest to, że jest młodzieżowcem. Z braku drugiego solidnego młodzieżowca to od Ślisza zaczyna się ustalanie składu, bo regulamin Ekstraklapy tego wymaga. Stąd tyle występów, a nie dlatego, że jest ostoją naszej drużyny.

odpowiedz
Wolfik - 15.03.2021 / 20:11, *.mm.pl

@vadisodjidjiaofoe: Przydatny jest. A naszych wychowanków zjada na śniadanie. Taka jest rzeczywistość moim zdaniem.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 15.03.2021 / 21:20, *.petrotel.pl

@Wolfik: co nie zmienia faktu, że nikt nie wydałby 1,8 mln euro na grajka tej klasy, gdyby nie był młodzieżowcem i gdyby nie było obowiązku wystawiania młodzieżowca lub gdybyśmy mieli innego młodzieżowca, który mógłby regularnie grać ze względu na swoją jakość. Nie mówię, że jest kiepski, ale stałe miejsce w składzie ma przede wszystkim dlatego, że jest młodzieżowcem. Z palcem w nosie można było znaleźć kogoś lepszego i tańszego, ale starszego. Nawet jeśli ma zjazd formy, to nie mamy drugiego młodzieżowca, który mógłby rozegrać na poziomie ekstraklapy 90 min. I dlatego gra i będzie grał bez względu na formę. Poza tym jest pierwszy do sprzedaży, więc trzeba go promować. Na jesieni już go u nas nie będzie.

odpowiedz
znajca - 16.03.2021 / 09:59, *.unitelmedia.pl

@vadisodjidjiaofoe:
W przyszłym roku przestanie być młodzieżowcem, więc trzymanie go w pierwszym składzie, poniekąd na siłę, nie ma większego sensu. Zgadzam się z opinią, że czas Slisza w Legii jest policzony.

odpowiedz
Morda - 17.03.2021 / 02:07, *.134.113

@znajca: Gdyby tak było to Slisz siadałby na ławkę zawsze kiedy na placu jest drugi młodzieżowiec. A tak nie było.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 17.03.2021 / 10:26, *.petrotel.pl

@Morda: Co za bzdura! Czyli jak wpuszczasz młodzieżowca, który jest skrzydłowym ewentualnie bramkarzem to w zamian zdejmujesz defensywnego pomocnika jakim jest Ślisz i grasz dwoma bramkarzami albo trzema skrzydłowymi bez DP? Czy nawet jak napastnik młodzieżowiec wchodzi, to zdejmujesz DP bez względy na aktualny system gry drużyny? Ok, niektórzy mogą grać na dwóch pozycjach i zmienić ją w trakcie meczu, ale nie zawsze to możliwe i korzystne. Twój argument może być prawdziwy, jeśli gramy bez taktyki i liczymy tylko ludzi na boisku, żeby było 11. W przeciwnym razie to co mówisz jest bez sensu, że młodzieżowiec zawsze powinien wchodzić za Ślisza.

odpowiedz
Morda - 18.03.2021 / 01:53, *.157.235

@vadisodjidjiaofoe: trudno się odnieść do Twojej logiki.

Jak Misztal wychodzi w podstawowym składzie a Slisz jest taki słaby to po co trener go wystawia? Przecież nie musi.

Skoro Włodarczyk czy wcześniej Rosołek wychodzili w podstawowym składzie to po co Slisz na boisku? Przecież może grać ktoś lepszy. Takich sytuacji kilka było a mimo tob Slisz grał.

Kto w ogóle mówi o zmianach? Poza tym gdyby faktycznie grał tylko ze względu na wiek to przecież wprowadzając młodzieżowca na inną pozycję możesz wymienić Śląska za kogoś lepszego w środku. Przecież można wykonać dwie zmiany... To naprawdę nie jest fizyka kwantowa :). Faktem jest ze jak był Karbownik to Czesio dawał mu więcej pograć niż Sliszowi. Jednak gdyby Karbo był wystawiany na docelowej pozycji to graliby obaj.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 18.03.2021 / 11:57, *.centertel.pl

@Morda: Japrdl. Nigdzie nie napisałem, że jest słaby (jak na młodzieżowca nawet dobry - inaczej by nie grał), ale jakby nie był młodzieżowcem, to by go u nas prawdopodobnie w ogóle nie było i mielibyśmy DP dużo lepszego i tańszego, ale starszego. Ale wtedy grać musiałby któryś z naszych młodzieżowców, którzy do ekstraklapy jeszcze nie dorośli, więc gralibyśmy w 10-ciu.
Jeszcze raz powtórzę, żeby dotarło - jak na młodzieżowca jest OK, jak na piłkarza to nie wyróżnia się nawet w ekstraklapie, ale daje rade zwykle. Ale to typowe dla młodzieżowców, bo się uczą. Co tu tak ciężko zrozumieć? Jak nie Ślisz w składzie to kto?! I o to mi chodzi. Gra, bo musi.
Ani Włodarczyk ani Rosołek nie grali przez cały mecz. Włodarczyk rozegrał 55 min w dwóch meczach w tym sezonie. Rosołek też nie rozegrał w ekstraklapie całego meczu ani jednego. Zwykle 20-30 min i poszedł na wypożyczenie, bo za cienki. Poza tym zmiany są dostosowane do taktyki. Sugerujesz, że trener będzie zmieniał taktykę tylko dlatego, żeby jakiś młodzieżowiec mógł zagrać, a zwłaszcza jeden z naszych? Chyba że wygrywamy 2-3 bramkami, to tak. Albo jak będziemy pewni Mistrza, to młodzi wtedy pograją.
Miszta grał w 3 meczach w ekstraklapie w tym sezonie 90 min.
Ślisz rozegrał 19 meczów z 21 dotychczasowych kolejek, średnio grał 78 min w każdym, więc wynika z tego, że trenejro zdejmuje Ślisza, gdy wchodzą inni. Z Craxa nie grał w ogóle, gdy grał Miszta, a we 2 grali z Wisła Płock, bo z cieniasami można było sobie na to pozwolić. Poza tym grali razem tylko z Jagą i nie za dobrze to wyszło.
Więc jak widać te przypadki, gdzie się nie zdejmuje Ślisza, gdy inni młodzieżowcy są na boisku, to jak widać rzadkość ;-)
Pisałem też, że nawet jak będzie bez formy, to i tak będzie grał, bo jest pierwszy do sprzedaży i będzie się go promować choćby na siłę, żeby zarobić na gościu, a przynajmniej nie umoczyć.

odpowiedz
Morda - 18.03.2021 / 22:42, *.wanadoo.fr

@vadisodjidjiaofoe: Ok, czyli inaczej nazywamy rzeczy. Ja mówiąc "gra bo jest młodzieżowcem" miałbym na myśli to że na jego pozycji mamy kogoś lepszego kto nie gra tylko ze względu na metrykę. A to czy mielibyśmy kogoś lepszego gdyby był inny młodzieżowiec który musi grać to jest sfera domysłów więc w ogóle się na tym nie skupiam. Patrząc na ruchy transferowe w ostatnim czasie nie zakładałbym nic niestety... Te niepełne minuty Slisza to dzięki Karbownikowi bo jednak Michniewicz stawiał bardziej na niego i to Slisz zmieniał Karobwnika a nie na odwrót. To, że rzadko grał Slisz i inny młodzieżowiec nie znaczy że często był zmieniany tylko, że rzadko grał inny młodzieżowiec. Ale jak już grał to nie było regułą to, że Slisz schodził. Przeglądałem niedawno wyjściowe jedenastki i wychodziło, że mimo wszystko Slisz częściej był w składzie pomimo obecności drugiego zawodnika młodzieżowego niż nie. A, że to sumarycznie było rzadko to prawda.

Ja mam nadzieję, że Slisz pogra w Legii nawet jak straci status młodzieżowca i że nie zostanie sprzedany przy pierwszej okazji. To na takich zawodnikach w perspektywie czasu powinno się budować zespół.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 19.03.2021 / 09:43, *.centertel.pl

@Morda: Ja jestem niemal pewien, że pudel, pod pretekstem spłaty ciągle rosnących klubowych długów, sprzeda go przy najbliższej okazji, bo musi kogoś sprzedawać, żeby ratować rozdęty budżet w sytuacji, gdy nie awansujemy do LE przynajmniej. Ślisz po powołaniu do kadry i być może po debiucie w kadrze np. z Andorą, z pewnością wzbudzi zainteresowanie wśród skautów. W Legii aktualnie to za niego można dostać najbardziej okrągłą sumkę.

odpowiedz
Sss - 15.03.2021 / 13:01, *.chello.pl

Co wy sie tak jaracie tym jeźdzcem bez głowy Kapustką, pół meczu zagrał dobrze i już do kadry?... Bo co bo gra u nas w Legii?... Bez przesady

odpowiedz
Adwokat tłumu - 15.03.2021 / 23:17, *.telnaptelecom.pl

@Sss: chodzi bardziej oto że wziął kowalczyka który jest leszczem

odpowiedz
Jasio - 15.03.2021 / 12:57, *.edu.pl

Slisz lepszy od Kapustki??? Inne mecze oglądamy.

odpowiedz
Renzo - 15.03.2021 / 12:48, *.2.10

Brak Kapustki, a są jakies nołnejmy typu Kozlowski, Placheta, Jozwiak, Moder????????????? Co to za sabotaż??????!!!!!! Rudy i jego 'top-level' coach.... brak słów...

odpowiedz
:) - 15.03.2021 / 13:55, *.chello.pl

@Renzo: Rzeczywiście - brak ci słów. Zauważyłeś może, że są na świecie inni zawodnicy poza tymi z Legii?

odpowiedz
jarek - 16.03.2021 / 03:49, *.185.98

@Renzo: interesujesz sie wogole pilka, skoro nie znasz tych pilkarzy?

odpowiedz
Renzo - 16.03.2021 / 10:44, *.2.10

@jarek: Interesuje i nie znam. Chyba tylko Modera, on w Lechu cos tam gral.

odpowiedz
Misiek87 - 15.03.2021 / 12:44, *.fuz.pl

Grosicki, Kozłowski, Kowalczyk i Płacheta w lepszej formie od Bartka? Panie Drozda idź Pan w ch.. z takim żartem

odpowiedz
Szmu(L)ki - 15.03.2021 / 12:36, *.aster.pl

To jest kpina, że nie ma Kapustki. Chłopak nawet tym podaniem przy bramce na 3-1 sobie zasłużył.

Dopóki rudy będzie prezesem to reprezentacja będzie służyła do promocji zawodników, aby agencji mieli z czego odpalać hajs za "przysługi".

odpowiedz
Jacek W - 15.03.2021 / 12:35, *.telemedia.hu

powolywanie Grosickiego a nie Kapustki to kompletna porazka

odpowiedz
Hans - 15.03.2021 / 12:25, *.play-internet.pl

Kozłowski i Kowalczyk a nie ma Kapustki ?

odpowiedz
xxx - 15.03.2021 / 12:24, *.net.pl

kozłowski > Kapustka??? serio???

odpowiedz
Piasek - 15.03.2021 / 12:27, *.inetia.pl

@xxx: Ruda małpa maczała tam paluchy. Oby jak najszybciej poszedł siedzieć dla dobra polskiej piłki.

odpowiedz
PFCL - 15.03.2021 / 12:22, *.inetia.pl

ok

odpowiedz
lob - 15.03.2021 / 12:21, *.chello.pl

To chyba sugestia Lewego, żeby nie powoływać dobrze grającego Kapustki, a powołać siedzącego w domu Grosika.........
Czy to Lewy ustala powołania ???
Nawet rudy prezes się go słucha............

odpowiedz