Damian Warchoł - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rezerwy

III liga: Olimpia Zambrów 2-1 Legia II Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 20. kolejki III ligi Legia II Warszawa przegrała 1-2 na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Podopieczni Tomasza Sokołowskiego zajmują 8. miejsce w tabeli ligowej na jedną kolejkę przed końcem pierwszej części sezonu. W meczu z Olimpią wystąpiło trzech zawodników z szerokiej kadry pierwszej drużyny: Kacper Tobiasz, Kacper Skibicki i Szymon Włodarczyk.

Gospodarze, zajmujący dotąd przedostatnie miejsce w tabeli, objęli prowadzenie w 12. minucie po tym jak piłkę dośrodkowaną z lewego narożnika wykończył szczupakiem z kilku metrów Przemysław Jastrzębski. Na początku drugiej połowy szanse mieli Kwietniewski i Warchoł, ale dwukrotnie bramkarz gospodarzy świetnie interweniował (raz zbił na słupek). W odpowiedzi w słupek trafili gracze Olimpii, a dobitkę fenomenalnie obronił Kacper Tobiasz. W 54. minucie do wyrównania doprowadził Damian Warchoł, który wykorzystał podanie Mikołaja Kwietniewskiego. Kwadrans przed końcem ponownie na prowadzenie wyszła Olimpia i nie oddała go do samego końca.

Za tydzień "Wojskowi" zagrają w Legia Training Center z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

III liga: Olimpia Zambrów 2-1 (1-0) Legia II Warszawa
1-0 - 12' Przemysław Jastrzębski
1-1 - 54' Damian Warchoł
2-1 - 75' Monir Abdeselam El Handi

Legia II: 59. Kacper Tobiasz - 7. Oskar Wojtysiak, 15. Radosław Pruchnik, 3. Inaki Astiz, 19. Jakub Kwiatkowski (62' 24. Kamil Kurowski) - 21. Mikołaj Kwietniewski (71' 11. Bartłomiej Ciepiela), 14. Kacper Gościniarek, 8. Patryk Pierzak, 20. Damian Warchoł, 23. Kacper Skibicki - 9. Szymon Włodarczyk (85' Radosław Cielemęcki)
Trener: Tomasz Sokołowski

żółte kartki: Malinowski, Kalinowski (Olimpia) - Skibicki (Legia II)

Tabela, wyniki i terminarz III ligi

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Ziwa - 22.03.2021 / 09:59, *.plus.pl

Olimpia Zambrow to nie ta sama z jesieni, gdy zajmowala przedostatnie miejsce. Olimpia zakontraktowala przed wiosna 6 nowych zawodnikow w tym 2 Hiszpanow. W pierwszym meczu wiosennym na wyjezdzie zremisowala z trzecia w tabeli druzyna z Pisza, ktora moze cieszyc sie z remisu.

odpowiedz
esa - 21.03.2021 / 17:00, *.tpnet.pl

Nie wypasc z osemki - LEGIO II. do roboty !!!

odpowiedz
Gepetto - 21.03.2021 / 06:18, *.chello.pl

Co roku zmienia się sezon i co roku pozostaje aktualne hasło ,,mamy najsłabsze rezerwy od lat".
Tak swoją drogą skoro mają się tam ogrywać młodzi to ja się pytam się jak się ograł nasz młody stoper w tym meczu. Czy Astiz z Pruchnikiem się czegoś nauczyli?
Kim są i co robią rodzice naszych stoperów. Skoro jest xxi wiek, technologia tak rozwinięta, nauka tak poszła do przodu to po samych rodzicach eLoko jest w stanie ocenić czy będzie kawał grajka z gościa czy lepiej iść na pierwszego lepszego orlika po jakiś nowy nabytek

odpowiedz
konkord - 20.03.2021 / 21:20, *.orange.pl

Wprowadzić było by kogo ale bez garba nie wejdziesz

odpowiedz
Puchar pasztetowej - 20.03.2021 / 19:51, *.chello.pl

Za dużo tu hejtu. Fakt jest taki że rezerwy mamy najsłabsze od lat kadrowo. Oni grają na tyle na ile mogą. Trener to też nie jest już poziom poprzednich szkoleniowców. Dodatkowo chodzą słuch o układach i ukladzikach i taki mamy wynik.

odpowiedz
Ivan - 20.03.2021 / 19:42, *.centertel.pl

Dlaczego Warchoł nie dostanie szansy w jedynce!?!?!?!

odpowiedz
exsa - 20.03.2021 / 18:30, *.tpnet.pl

Co sie dzieje z LEGIA II. P.Trenerze ?

odpowiedz
Tomek prg - 20.03.2021 / 22:39, *.chello.pl

@exsa: czy to wina trenera ze ma grajkow jakich ma

odpowiedz
Kuchy King - 20.03.2021 / 17:09, *.vectranet.pl

Jedna z najsłabszych drużyn tej ligi ogrywa rezerwy Legii! To jak oni potem mają sobie radzić w pierwszej drużynie na poziomie co przynajmniej Ekstraklasy?

odpowiedz
lob - 20.03.2021 / 17:17, *.chello.pl

@Kuchy King: dodaj, że tamci chodzą co dzień do roboty, a nasi co najwyżej do galerii............

odpowiedz
Muchito - 20.03.2021 / 18:06, *.mm.pl

@lob: ale galerie są pozamykane :) ale to prawda, oni tyrają, a my się lansujemy po galeriach i klubach

odpowiedz
Ciekawe - 20.03.2021 / 18:55, *.play-internet.pl

@Muchito: Galerie są otwarte, pozamykane są jedynie poszczególne sklepy???? nie wyklucza to chodzenia do nich

odpowiedz
BRunCHilDA - 20.03.2021 / 21:02, *.t-mobile.pl

@lob: oni tam rocznie jako klub otrzymują od sponsorów i miasta ok. 2mln zł, jedną z wyższych kwot w 3lidze, tylko w tym sezonie im nie idzie. U nas problemem jest trener który nie potrafi nic, powinni przesunąć do rezerw asystenta Michniewicza i by było lepiej

odpowiedz
Wolfik - 21.03.2021 / 00:05, *.mm.pl

@Kuchy King: Odnoszę wrażenie, że nie to jest dla młodych istotne. Od dłuższego czasu w modzie są nazwiska i "plecy". Grają co, co muszą. I tyle.

To nie przypadek że w Polsce prawnik płodzi prawnika, lekarz lekarza, piłkarz piłkarza....

odpowiedz
Jaaa - 20.03.2021 / 17:08, *.centertel.pl

Banda nieudaczników tym klubem zarządza. Żeby rezerwy Legii nie mogły awansować to jest skandal. Żadnego pomysłu na budowę klubu. Zobaczcie jak stoi U18... Rezerwy też środek tabeli. Nic dziwnego że nie na kogo do pierwszej drużyny wprowadzić !

odpowiedz
lob - 20.03.2021 / 17:05, *.chello.pl

To są chyba przegrywy, a nie piłkarze Legii.............kiedy wreszcie będzie zmiana trenera ???

odpowiedz
Mrok - 20.03.2021 / 17:59, *.chello.pl

@lob: po zmianie prezesa

odpowiedz
lob - 20.03.2021 / 18:22, *.chello.pl

@Mrok: jak mi się marzy, ktoś w Legii z grubą kasą........i tak na początek 10 mln. e na transfery..........tak będzie i to w przeciągu 3 lat...........

odpowiedz
Mrok - 20.03.2021 / 21:23, *.chello.pl

@lob: to nie jest realne w polskiej rzeczywistości. Tu króluje model właściciela nie potrafiącego inwestować, takiego który najlepiej nie użyłby własnych pieniędzy w przedsiębiorstwie a chciałby regularnie wyjmować. Jedyne czego się nie boją nasi biznesmeni to permanentne cięcie kosztów. Broń Boże aby coś po takim cięciu zostało co mogłoby być uznane za zainwestowane pieniądze. Inwestują głupki i ryzykanci. Inwestycja na 10 mln juro? Zainwestowałbyś tu swoją kasę gdybyś taką miał? No właśnie... więc nigdy taka inwestycja się nie wydarzy.
Poza Bałtami mamy najsłabszą piłkę w regionie i jak znajdziesz odpowiedź dlaczego to zrozumiesz, że nie jest to przypadek. U nas w futbolu jak się trafi ktoś normalny to prędzej czy później go okradnie cała reszta środowiska. Wszyscy kręcimy się więc wokół tego samego dawno podzielonego tortu - kasy z transzy, reklam od buka i wpływów z dni meczowych (jak są). Żeby to się zmieniło środowisko piłkarskie musiałby na najpierw odzyskać wiarygodność i zaufanie poważnych zagranicznych inwestorów i pozbyć się łaty kumoterstwa, nepotyzmu, kombinatorstwa i ogona wrocławskiego procesu.

odpowiedz
Wolfik - 21.03.2021 / 00:00, *.mm.pl

@Mrok: Bardzo trafna, choć smutna ocena. Tak to niestety w naszym kraju wygląda. I oczywiście można ją przełożyć ogólnie na firmy działające w gospodarce (w końcu klub piłkarski to tez firma). Polski "byznes" prędzej kupi siódmy samochód albo inną zabawkę niż dołoży do przedsiębiorstwa z którego żyje. To wszystko jest patykiem po wodzie pisane...

odpowiedz
lob - 21.03.2021 / 08:50, *.chello.pl

@Mrok: Pisząc o poważnym inwestorze nie miałem na myśli polskich miliarderów, tylko inwestora zagranicznego.....mógłby być nawet z Bliskiego Wschodu, czy jakiś bogaty wujek z Rosji............inwestując w Legię na pewno by nie stracił. Na samych pucharach i reklamach by zarobił. Legia ma najlepszych kibiców w Polsce, znanych w całej Europie. Żaden bogacz polski nie zainwestuję w Legię bo zaraz mu sprzedaż spadnie jak się dowiedzą, że tu inwestuje.

odpowiedz