Mariusz Milewski i Tomasz Warszawski - fot. Woytek / Legionisci.com

Futsal

Legia Warszawa 4-1 TAF Toruń. Legia liderem!

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 23. kolejki I ligi futsalu rozegranym w hali OSiR Włochy Legia Warszawa wygrała z TAF-em Toruń 4-1. Po tej kolejce stołeczny zespół zajmuje 1. miejsce w tabeli z punktem przewagi nad AZS-em UG, z którym legioniści zmierzą się już w najbliższą środę o 20:00, w zaległym spotkaniu 15. kolejki 1. PLF.

Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Mecz był wyrównany z nieznaczną przewagą gospodarzy. Niespełna 3 minuty po rozpoczęciu spotkania legioniści mieli doskonałą sytuację do zdobycia bramki - piłka po strzale Mateusza Olczaka trafiła jednak w słupek. W 9. minucie świetnym strzałem popisał się Maciej Jankowski, jednak Tomasz Warszawski wykonał efektowną paradę i wybił piłkę poza boisko. Chwilę później goście ponownie stanęli przed szansą na zdobycie bramki, ale tym razem ofiarnie bronił Mateusz Gliński, który ucierpiał w tym starciu. Na szczęście zawodnik Legii szybko wrócił do gry. W 12. minucie celny strzał oddał Paweł Tarnowski, ale bramkarz był na posterunku.

Początkowe minuty drugiej połowy to dobra gra stołecznego zespołu. Legioniści oddali sporo strzałów na bramkę, niestety, nie przyniosły one efektu. Dopiero w 31. minucie prowadzenie zapewnił Legii Michał Szymczak - otrzymał podanie z prawej strony od Krzysztofa Jarosza, a po uderzeniu, piłka odbiła się od jednego z obrońców i zmyliła bramkarza gości, wpadając przy prawym słupku. W odpowiedzi z akcją wyszedł Jakub Hapka, jednak zdołał posłać piłkę tylko w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Tomasza Warszawskiego. W 36. minucie prowadzenie podwyższył Mariusz Milewski, który popisał się doskonałym strzałem z rzutu wolnego. Od tego momentu goście postawili wszystko na jedną kartę i zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem (Kamilem Domańskim). To przyniosło efekt, bowiem po dwóch minutach - na 2:45 min. przed końcem meczu bramkę kontaktową zdobył Karol Czyszek. Jego strzał z dystansu leciał w środek bramki, ale Warszawski tym razem nie zdołał skutecznie interweniować. Goście złapali wiatr w żagle i zaczęli atakować, ale to legioniści strzelili bramki, wykorzystując straty rywali na naszej połowie. Najpierw Mariusz Milewski skierował piłkę do opuszczonej bramki, a chwilę później to samo zrobił bramkarz stołecznego zespołu, Tomasz Warszawski (jego pierwszy gol w tym sezonie). 29 sekund przed końcem meczu Milewski wykonywał rzut karny przedłużony, ale posłał piłkę obok bramki.

W kadrze meczowej Legii zabrakło Bartłomieja Świniarskiego, który po złamaniu palca, wróci do gry dopiero za około dwa tygodnie. Coraz więcej minut w rotacji otrzymuje z kolei Mateusz Szafrański, który debiutował w barwach Legii przed tygodniem.

I liga: Legia Warszawa 4-1 (0-0) TAF Toruń
30:19 1-0 - Michał Szymczak (as. Krzysztof Jarosz)
35:09 2-0 - Mariusz Milewski (z rzutu wolnego)
37:15 2-1 - Karol Czyszek (b.a.)
38:39 3-1 - Mariusz Milewski (b.a.)
39:06 4-1 - Tomasz Warszawski (b.a.)

Legia: 16. Tomasz Warszawski - 14. Krzysztof Jarosz, 23. Mateusz Olczak, 49. Michał Szymczak, 81. Mariusz Milewski (k)
Rezerwa: 18. Paweł Wysocki (ng) - 8. Mateusz Gliński, 9. Paweł Tarnowski, 19. Adam Grzyb, 21. Grzegorz Och, 22. Kamil Wąchocki, 27. Konrad Rusiecki (ng), 77. Mateusz Szafrański
trener: Paweł Juchniewicz, as. Mariusz Milewski

TAF: 25. Dawid Kraśniewski - 12. Dawid Kawka, 21. Karol Czyszek, 29. Maciej Jankowski, 14. Kamil Domański
Rezerwa: 96. Michał Zapała - 7. Jakub Hapka. 97. Michał Kukowski, 17. Filip Mierzejewski, 23. Michał Suchocki, 77. Bartosz Wilkanowski, 8. Jakub Wiśniewski (k), 11. Kacper Zboralski