Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja trenera

Michniewicz: Zagłębie jest najgroźniejsze z kontrataków

Woytek, źródło: Legionisci.com

- To że w niedzielę zabraknie Filipa Mladenovicia i że mamy kilka drobnych urazów, nie jest dla nas żadnym wytłumaczeniem. Jedziemy do drużyny, która potrafi grać w piłkę, ma wiele atutów i świetnie gra w kontrataku. Zagłębie jest najgroźniejsze wtedy, gdy przeciwnik zgubi piłkę i ma szansę na kontrę. Mają dobrze rozpracowane stałe fragmenty gry. Obchodzą też 75-lecie klubu i każdy mecz to pielęgnowanie historii. Sam jestem małą cząstką tego klubu i z przyjemnością pojadę do Lubina. Liczymy na dobry mecz, a wynik jest sprawą otwartą - mówi Czesław Michniewicz.



Powroty po urazach

- Cieszy to w jaki sposób Tomas Pekhart podchodzi do zajęć - duży entuzjazm i zaangażowanie. Widzą to trenerzy, widzi to drużyna. Nigdy z nim nie było problemów. Ma duże szanse, by zagrać od początku z Zagłębiem.

- Igor Lewczuk trenuje z nami od wtorku. Decyzja zapadnie jutro, jest w szerokiej kadrze, ale nie wiadomo czy będzie wśród dwudziestki, która pojedzie do Lubina, czy wśród dwójki, która zostanie.

- Z Pawłem Wszołkiem wszystko jest dobrze. Rozmawiałem z nim przed konferencją, będzie brał udział w zajęciach, choć będą one nieco inne niż planowaliśmy w mikrocyklach. Weźmie w nich udział i pojedzie z nami do Lubina.

- Z Marko Vesoviciem jest dużo lepiej po ostatnim zastrzyku, który otrzymał w zeszłym tygodniu. Jest pełen optymizmu i liczy każdy dzień, by wrócić do treningu z drużyną.

Kadrowicze

- Brak Kapustki w kadrze to wybór selekcjonera i nie zamierzam z nimi publicznie dyskutować. Oczywiście mam swoje przemyślenia i bardzo bym się cieszył, gdyby oprócz Bartka Slisza również Bartek Kapustka był wśród zawodników powołanych do reprezentacji. Selekcjoner ocenił to inaczej. To on na koniec rozliczany jest z wyników i dlatego ma swobodę w podejmowaniu decyzji. Myślę, że przekona się do Kapustki. Liczę na to, że w czerwcu Bartek dostanie swoją szansę i pojedzie na Euro.

- Myślę, że całokształt zdecydował o tym, że selekcjoner zwrócił uwagę na Bartka Slisza. Jak się zmienił? Trafił do Legii w idealnym momencie, gdzie postawiono na niego. Zagrał wiele spotkań, był ważnym ogniwem w poprzednim sezonie, gdy Legia zdobywała mistrzostwo. Wykonał solidną pracę i został szybko zaakceptowany przez drużynę i kibiców. To pomaga w tak młodym wieku, bo jak grasz, to rośniesz razem z drużyną. Poprawił się w każdym elemencie piłkarskim, ale są takie, o których wiemy, że można je poprawić i wznieść na wyższy poziom. On jest tego świadomy i chętny do pracy. Musimy go często hamować, bo czasami treningi się nakładają, a on chce zostać indywidualnie z trenerem Małeckim coś poćwiczyć - przede wszystkim pierwszy kontakt z piłką, bo tam jest najwięcej do poprawy. Za rok o tej porze będziemy mówić o nim jako o zawodniku kompletnym.

Sytuacja nowych zawodników

- Jasur Yaxshiboyev nie znajdzie się w kadrze na mecz z Zagłębiem, bo do końca tygodnia trenuje indywidualnie. Od przyszłego tygodnia wejdzie w normalny trening i mam nadzieję, że już wszytko będzie z nim ok. i wówczas będziemy mogli planować jego przyszłość.

- Nazarij Rusyn zaczął trenować z drużyną po długiej przerwie w poprzednim klubie i kontuzji. Początek miał udany, na świeżości, później przyszły trudniejsze dni. Rozegrał minuty w drugiej drużynie i jest przewidziany na wyjazd do Lubina. Zobaczymy, czy dostanie swoje minuty - mam nadzieję, że teraz wszystko będzie szło w dobrym kierunku.

- Liczę na Ernesta Muciego. W ostatnim meczu był przygotowany do wejścia, ale padła bramka dla Warty. Żałuję bardzo, że tak się stało, bo grał krótko w Zabrzu, niezadługo z Piastem i tak do końca nie widzieliśmy go w poważnych zawodach. Być może będzie taka okazja w Lubinie.

- Artem Szabanow narzeka na drobny uraz, ale mam nadzieję, że będzie do naszej dyspozycji.

Odbudowany Andre Martins

- Jesienią Andre miał gorszy moment, ale mówiliśmy mu, że widzimy w nim potencjał, żeby się starał i czekał, a dostanie swoją szansę. Jak ja dostał, to nikomu jej nie oddał. Cieszy mnie, że w trudnym momencie dla niego, gdy każdy zawodnik potrafi się załamać, Andre nie załamał się, odbudował się i dziś jest jednym z filarów tej drużyny.



REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
esa - 21.03.2021 / 08:58, *.tpnet.pl

LEGIA walczaca P.Trenerze ! ZL 0-2 LEGIA !!!

odpowiedz
WSL - 21.03.2021 / 08:55, *.tpnet.pl

Czy ze stalych fragmentow gry cos strzelimy a mecz jezeli bedzie otwarty z obu stron to bedzie ciekawy bo LEGII latwiej sie gra jak rywal prowadzi otwarta gre !!!

odpowiedz
ZGL - 21.03.2021 / 08:50, *.tpnet.pl

P.Trenerze nie lekcewazymy przeciwnika i obserwujemy jak bedzie traktowany Luguinhas !!!

odpowiedz
SF - 20.03.2021 / 21:18, *.tpnet.pl

Seria meczy ktore sprawdza jakosc LEGII !!

odpowiedz
exsa - 20.03.2021 / 21:16, *.tpnet.pl

Czekamy kiedy P.Trener powie ze mecz jest latwy do wygrania !!!!

odpowiedz
bronek49 - 20.03.2021 / 18:03, *.chello.pl

dla ciebie Michniewicz to każdy rywal jest trudny jesteście słabiuccy i nikt was się nie boi teraz przed wami same trudne mecze i nie ma co myśleć o zdobyczach punktowych także o obronie tytułu tylko możemy pomarzyc

odpowiedz
Dentysta - 20.03.2021 / 20:35, *.105.195

@bronek49: Pogieło Cię??Jacy Wy??A jak zdobędzieMY mistrza,to napiszesz MY...wrrrrr

odpowiedz
esa - 20.03.2021 / 14:57, *.tpnet.pl

Jutro wygrana P.Trenerze by nie zmniejszyc dystansu bo Pogon trzyma sie LEGII a przerwa pozwoli na przygotowanie sie do meczu na szczycie i trzeba przyznac ze graja dobrze !!!

odpowiedz
Semper Fi - 20.03.2021 / 10:57, *.112.39

Milo sie to czyta. Zobaczymy po meczu.
Powodzonka trenerze.
Powodzenia zawodnicy.
Walcz Moja Ukochana...

odpowiedz
GL - 19.03.2021 / 22:40, *.tpnet.pl

Leszek moglby przegrac ale nie LEGIA P.Trenerze !!

odpowiedz
LewLegia - 19.03.2021 / 20:48, *.net.pl

,, sam jestem małą cząstką tego klubu'' on nie ma lustra ?

odpowiedz
Arek - 19.03.2021 / 23:43, *.tpnet.pl

@LewLegia: nie mieści się. Swoją drogą, nieźle ubawiłem się, jak powiedział, że jest małą cząstką:) Trzeba przyznać, ma Czesiek humor i dystans.

odpowiedz
bronek49 - 19.03.2021 / 17:28, *.chello.pl

Michniewicz jak ty widzisz w Martinsie czy Śliszu dobrych piłkarzy to lepiej odejdz z Legii jesteś strazny cykor boisz się wystawiać młodych a grasz takimi słabymi grajkami jak Gwilia ,Lopes czy nawet Boruc czy Jędrzejczyk którzy już nie powinni wychodzić w pierwszym składzie

odpowiedz
Arek - 19.03.2021 / 19:06, *.tpnet.pl

@bronek49: jakich młodych? Weź ogarnij się. Jak wystawi młodych i przegra jeden czy drugi mecz, pierwszy będziesz do jęków i stęków na tym forum. Zresztą ja pamiętam, co Tobie podobni wypisywali po meczu w Gdańsku, jak Włodarczyk do pustej nie trafił. A jak nie pamiętasz, to sobie możesz odnaleźć.

odpowiedz
Felek - 19.03.2021 / 16:14, *.netfala.pl

Cesiu ten mecz musicie po prostu wygrać!

odpowiedz
Hutnik Warszawa - 19.03.2021 / 15:39, *.orange.pl

Czesiu 3 ,4 zero wygrana albo jestes leszczem Tu jest LEGIA a nie lech. Trenerzy polscy przestancie pier...lic o ciezkich meczach mam tego dosc

odpowiedz
exsa - 19.03.2021 / 15:38, *.tpnet.pl

Zaglebie grozne a LEGIA P.Trenerze !!!!

odpowiedz
Wolfik - 19.03.2021 / 12:25, *.mm.pl

W Lubinie jest zawodnik, którego chętnie widziałbym w koszulce naszego klubu. Ciekawy jestem czy ktoś z Kolegów z forum zgadnie kogo mam na myśli? :).

Zagłębie to ciekawy, aczkolwiek mega chimeryczny zespół. Mogą zagrać bardzo ładne zawody, albo totalną padakę. Na jakie Zagłębie trafimy???

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 19.03.2021 / 12:58, *.centertel.pl

@Wolfik: Z młodzieżowców Porębę albo Slawińskiego. Z głównego składu pewnie stopera.

odpowiedz
Wolfik - 19.03.2021 / 14:24, *.mm.pl

@vadisodjidjiaofoe: O młodzieżowcach nie myślałem. Ani o stoperze. Dla ułatwienia dodam, że to Polak. Młody, ale nie młodzieżowiec :).

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 19.03.2021 / 14:30, *.centertel.pl

@Wolfik: Hladun

odpowiedz
Wolfik - 19.03.2021 / 14:49, *.mm.pl

@vadisodjidjiaofoe: Hładun byłby moim zdaniem dobrym transferem ale w lecie. Teraz transfer nie ma już sensu. Natomiast chciałbym u nas widzieć Patryka Szysza. Wysoki, ale zwinny, z mocnym strzałem. Podoba mi się jego gra i sądzę, że przy naszym stylu gry mógłby skorzystać. Jaka jest Twoja opinia?

odpowiedz
Obcy - 19.03.2021 / 14:59, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Szysz to nie jest już nasz poziom finansowy. On jest szykowany do transferu zagranicznego.

odpowiedz
Wolfik - 19.03.2021 / 15:04, *.mm.pl

@Obcy: Zapewne masz rację. Chociaż nie wiadomo co ma zapisane w kontrakcie. Slisza też byśmy nie wyjęli, gdyby nie było zapisanej kwoty odstępnego. Zresztą... na kogo teraz nas stać z naszej ligi? :)
Rozpatrywałem tą kandydaturę ze względu na walory sportowe. Tylko.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 19.03.2021 / 15:39, *.centertel.pl

@Wolfik: Szysz też jest powołany do repry chyba. To na pewno piłkarz na którym będzie można dobrze zarobić w krótkim czasie. I z tego względu długo miejsca w Legii by nie zabawił, bo Miodek go zaraz spienięży ;-) Też uważam, że finansowo nieosiągalny. Sportowo bardzo dobry, jak na swój wiek.
Czysto sportowo to bym wziął Hładuna, albo stopera Simicia bo na stoperze mamy najpoważniejsze braki. Starzyński jest niezły, ale pomocników jego klasy mamy kilku.
Finansowo natomiast to nas stać na Crnomarkovicia raczej, bo mu się umowa kończy ;-)
Albo Sławińskiego można by jakoś przekonać, żeby przyszedł za darmo.

odpowiedz
Arek - 19.03.2021 / 19:08, *.tpnet.pl

@Wolfik: Starzyński! Żartowałem. Szysz, chociaż czy trafiłem nie wiem.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 19.03.2021 / 21:19, *.centertel.pl

@Arek: Starzyński w tym sezonie 10 pkt w klasyfikacji kanadyjskiej, Szysz 5 pkt.
Więc nie wiem dlaczego żartowałeś. Szysz bardziej perspektywiczny, ale sportowo Starzyński lepszy na obecną chwilę. Starzyński też mniej grał od Szysza.

odpowiedz
Arek - 19.03.2021 / 23:49, *.tpnet.pl

@vadisodjidjiaofoe: mimo wszystko, nie chciał bym w Legii Starzyńskiego. Jak dla mnie za wolny jest. Szysza brałbym w ciemno. Z tych młodych zawodników Zagłębia całkiem fajnie wygląda ten Hodyna na prawej obronie. Ładnie śmiga tą prawą stroną.

odpowiedz
M3 - 21.03.2021 / 13:06, *.jmdi.pl

@Arek: Starzyński powinien być u nas już dawno temu. Zawsze solidny, dający drużynie punkty zawodnik. Teraz już nie te lata. Tylko zwycięstwo !!!

odpowiedz
Pawciu - 19.03.2021 / 12:19, *.net.pl

"Za rok o tej porze będziemy mówić o nim jako o zawodniku kompletnym".
Za rok to z taka polityka transferowa to Bartka nie bedzie juz w klubie

odpowiedz
jo - 19.03.2021 / 13:59, *.centertel.pl

@Pawciu: z ta polityką to prędzej będzie Bartek a nie będzie Czesia.... Ja mu źle nie życzę ale wiemy jaką politykę prowadzi prezio.

odpowiedz
Krzysztof - 19.03.2021 / 11:24, *.centertel.pl

Wszystkiego dobrego Legio w meczu z Lubinem.

odpowiedz