fot. Woytek / Legionisci.com

Polska 3-0 Andora

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski pokonała Andorę po dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego oraz jednym trafieniu Karola Świderskiego i zanotowała pierwsze trzy punkty w grupie I eliminacji mistrzostw świata 2022. Poza kadrą na to spotkanie znalazł się Bartosz Slisz, a z wysokości trybun oglądał je zaproszony przez selekcjonera Bartosz Kapustka.

Pierwsze kilkanaście minut nie było zbyt atrakcyjne. Polacy mieli przewagę nad rywalami, ale nie potrafili jej udokumentować. Brakowało przede wszystkim celnych strzałów, a bez tego trudno było o zdobycie bramki. W 19. minucie gry po wrzutce z prawej strony bliski szczęścia był Grzegorz Krychowiak, ale minimalnie spóźnił się i nie zdołał skierować piłki do pustej siatki. Pięć minut potem wreszcie do interwencji zmuszony został bramkarz reprezentacji Andory. Piłkę w pole karne dośrodkował Kamil Jóźwiak i uderzenie głową spokojnie złapał golkiper rywali.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku sędziego wreszcie zobaczyliśmy na Łazienkowskiej gola. Z rzutu wolnego zacentrował Maciej Rybus, a najlepiej w polu karnym zachował się niezawodny Robert Lewandowski. Najskuteczniejszy zawodnik reprezentacji Polski pomimo ataku przeciwnika zdołał z woleja pokonać Ikera Alvareza. Przez kolejne minuty gospodarze nadal starali się atakować głównie prawą stroną boiska. Jeszcze przed przerwą mieliśmy dwie szanse na podwyższenie wyniku. Najpierw nieco niecelnie nad poprzeczką główkował Arkadiusz Milik, a za moment po zamieszaniu w szesnastce o krok od wpisania się po raz drugi na listę strzelców był Lewandowski. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłka spadła pod nogi napastnika Bayernu, który nie był jednak na to przygotowany i nieczysto w nią trafił.

Zaraz po przerwie do sytuacji doszedł Arkadiusz Milik. Piłkarz Olympique Marsylia główkował po dośrodkowaniu z lewej strony, ale Polacy zyskali tylko rzut rożny. W 55. minucie złudzeń przeciwnikom nie pozostawił już Lewandowski. Snajper otrzymał podanie od Jóźwiaka, przyjął sobie piłkę pomimo nacisku obrońcy i strzałem z półobrotu pokonał po raz drugi Alvareza.

Po godzinie gry bliski swojego trafienia był Krzysztof Piątek. Reprezentant Polski oddał płaski strzał na bramkę Andory, jednak piłkę z linii zdołał wybić jeden z defensorów gości. Potem gra się uspokoiła, lecz stroną przeważająca nadal byli Polacy. W samej końcówce wynik ustalił debiutujący w pierwszej reprezentacji Karol Świderski, który wykończył podanie od Kamila Grosickiego.


Polska 3-0 Andora
1-0 Lewandowski 30
2-0 Lewandowski 55
3-0 Świderski 88

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 18. Bartosz Bereszyński (60, 4. Paweł Dawidowicz), 2. Kamil Piątkowski, 15. Kamil Glik, 13. Maciej Rybus (60, 11. Kamil Grosicki) - 21. Kamil Jóźwiak, 10. Grzegorz Krychowiak, 20. Piotr Zieliński (73, 8. Kacper Kozłowski), 7. Arkadiusz Milik (60, 17. Przemysław Płacheta), 9. Robert Lewandowski (63, 14. Karol Świderski) - 23. Krzysztof Piątek.

Andora: 12. Iker Álvarez - 15. Moisés San Nicolás, 22. Christian García, 5. Emili García, 6. Albert Alavedra, 21. Marc Garcia (58, 17. Joan Cervós) - 2. Cristian Martínez (74, 16. Àlex Martínez), 4. Marc Rebés (87, 8. Márcio Vieira), 3. Marc Vales, 7. Marc Pujol (58, 10. Jordi Aláez) - 9. Aaron Sánchez (87, 14. Luigi San Nicolás).

żółte kartki: Ch.García, Aláez.

sędziował: Erik Lambrechts (Belgia)

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
ben - 30.03.2021 / 23:19, *.inetia.pl

No i Lewy zdezertetował jak trzeba grać przeciwko prawdziwym piłkarzom. Świetną opinię wyraził któryś z komentatorów który powiedział że "jak strzelają w bundeslidze to piłka odbija się od Lewego i wpada do bramki, jak strzelają w reprezentacji piłka odbija się od Lewego i nie trafia" . Ciekaw jestem w jakim czsie zostanie cudownie uleczony prze jakiegoś dr.Mengele z Bajernu?

odpowiedz
Matt - 30.03.2021 / 10:38, *.tpnet.pl

Krychowiak, Milik, Zieliński - wielkie gwiazdy europejskiej piłki klubowej warte łącznie setki milionów euro, a powiedzcie mi ile akcji zrobili (łącznie, już nawet nie z osobna) w czasie obu ostatnich meczów. Żaden z nich do kadry się nie nadaje. Wielcy zawodnicy o zerowej produktywności. Niech sobie grają w klubach, bo w kadrze i tak niczego nie dają (Milik ostatnio ma jedną bramkę każdego roku). Oni nie poradzili sobie nawet z Andorą. Niczego w tym meczu nie pokazali.

To samo napisałbym o Gliku, bo jego krycie to jest patologia. Jak grali w parze z Pazdanem, to każdą bramkę zrzucano na Michała, bo Glik jest święty - gwiazdor Serie A. Od kiedy Pazdana w kadrze nie ma, nie mamy nawet przeciętnej obrony. Przypadek? Jeśli ktoś ma inne zdanie, niech włączy sobie 3 bramkę Węgrów i zobaczy jak zaciekle Glik bronił nas przed utratą gola. Same nieruchliwe drewniaki. Brakuje kogoś pokroju Michała albo niegdyś Astiza, który potrafi też biegać. Te 4 punkty to zdobyli Lewandowski z Jóźwiakiem.

odpowiedz
RobL - 29.03.2021 / 21:28, *.chello.pl

Boniek Ty k***o umówiłaś się z niemczurami że Lewy zagra 2 mecze i wróci. Jestem pewien że za 5 dni będzie zdrowy!!!

odpowiedz
jamapata - 29.03.2021 / 19:57, *.inetia.pl

Lewy zdezerterował - Ale mega skandal ! niech nikt nie wierzy w tą kontuzje...!

odpowiedz
MS - 29.03.2021 / 17:17, *.tpnet.pl

Mecz ktory pokaze jakosc naszej druzyny tylko w jakim sensie a brak Lewandowskiego to duza strata bo to kto strzeli honorowego gola o ile beda ku temu sytuacje !!

odpowiedz
axax23 - 29.03.2021 / 11:53, *.tpnet.pl

z Anglią będzie 5-0. Brak lewego to mała strata, było by 5-1.

odpowiedz
RobL - 29.03.2021 / 11:46, *.chello.pl

kibic CWKS:mam dokładnie takie skojarzenia że zatrudnilismy kolejnego zlotoustego hosztaplera który będzie nas wyciągał z "drewnianych chatek"!

odpowiedz
atmosferic - 29.03.2021 / 11:15, *.orange.pl

Legia gra 2 klasy lepiej niz ta cala smieszna kadra. Zero akcji kombinacyjnych przeciwko 52 kadrze europy... zero wygranych dryblingow i zero podan prostopadlych - same wrzutki a tu 7 celnych na 24 wykonane.

Zostanmy w domu na anglie - walkower to tylko 3-0 a tam moze byc 9-0. Zostanmy tez w domu na euro. Nie ma sensu tam w ogole jechac. Z takimi kopaczami nie da sie nawet gola strzelic. Nie zamienilbyl Pekharta na piatka ani milika.

odpowiedz
Alan - 29.03.2021 / 15:15, *.t-mobile.pl

@atmosferic:
Ta wg Ciebie śmieszna kadra przynajmniej kwalifikuje się do ME czy MŚ a gdzie się w ostatnich latach kwalifikuje Legia ?

odpowiedz
NIE DLA NAS FORMA ZŁA - 30.03.2021 / 02:41, *.centertel.pl

@atmosferic: hcwd

odpowiedz
ZGL - 29.03.2021 / 10:01, *.tpnet.pl

Czekamy na prawdziwy sprawdzian z niecierpliwoscia z "Synami Albionu" bo jak narazie do zwyciestwa i remisu doprowadzil P.Lewandowski majac juz 3 gole.!!!

odpowiedz
atmosferic - 29.03.2021 / 11:16, *.orange.pl

@ZGL: Sprawdzian? czy egzekucje?

odpowiedz
WSL - 29.03.2021 / 09:44, *.tpnet.pl

P.Lewandowski wyprowadza na prowadzenie dwoma golami a potem pada tylko 1 gol i pewnie tak by sie zakonczyl mecz gdyby nie gral skromnym zwyciestwem. Co czeka nas w meczu z Anglia ? !!!

odpowiedz
Mar - 29.03.2021 / 01:09, *.t-mobile.pl

Przez te dekoracje-reklamy naszego stadionu nie poznawałem.

odpowiedz
Daszka - 29.03.2021 / 00:53, *.chello.pl

Gdy oglądałem dzisiejszy mecz "repy", a szczególnie ten pierwszy w Budapeszcie, odniosłem nieodparte wrażenie, że dotychczasowe poczynania selekcjonera Sousy jako żywo przypominają poczynania trenera Czesława w niesławnej konfrontacji z Qarabagem. W obu przypadkach, tzw. efekt nowej miotły całkowicie zawiódł. Również rozpaczliwe próby "mieszania" w dotychczasowym podstawowym składzie przez obu szkoleniowców zakończyły się fiaskiem. Owszem, Portugalczyk ma większą swobodę wyboru personalnego, ale 2 pkt. z Węgrami zostały już bezpowrotnie stracone.
Z kolei nasz "pączuś" nie był w stanie nawiązać jakiejkolwiek równorzędnej rywalizacji z Azerami. Przypuszczam, że drużyna Legii pod wodzą Vuko również nie wywalczyłaby awansu (fatalne przygotowanie kondycyjne i motoryczne), ale miałaby zdecydowanie większą szansę (czynnik zgrania zespołu) na nawiązanie - chociażby fragmentami - wyrównanej walki skutkującej prawdopodobnie bramkową porażką. W świadomości i pamięci kibiców byłoby to mniej bolesne od suchego 0:3.
Po meczu z Andorą cieszą mnie jedynie 3 pkt., a reszta do zapomnienia...

odpowiedz
Sig - 29.03.2021 / 00:06, *.chello.pl

Z Anglią to będzie masakra. Ciekawe czy trener powtórzy z Anglią
3 napastników? Po co on to robi?

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 28.03.2021 / 22:41, *.petrotel.pl

Gdy Lewy jest w ataku, to nie za bardzo jest komu do niego dogrywać, gdy jest w pomocy, to on nie ma do kogo dogrywać. Bez niego reprezentacja w zasadzie nie istnieje. Przy tak kiepskiej reprze, trudno będzie zadebiutować Śliszowi nawet z San Marino.

odpowiedz
Kibic CWKS - 28.03.2021 / 22:45, *.chello.pl

@vadisodjidjiaofoe: Chyba właśnie łatwiej, bo będzie szukać piłkarzy do tego aby grali lepiej

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 28.03.2021 / 22:49, *.petrotel.pl

@Kibic CWKS: Trudno stawiać na debiutantów jak nie idzie. Łatwiej przy 0 do iluśtam

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 29.03.2021 / 08:39, *.centertel.pl

@buhaha:a kim ty jesteś pyro z trybuny "rynsztok"?

odpowiedz
Kibic CWKS - 28.03.2021 / 22:41, *.chello.pl

Murawa nie licząc tzw. ,, 5" bardzo dobra, oby za tydzień była jeszcze lepsza. Wymieniliśmy trenera słabego, ale z małym kontraktem i śpiewającego hymn na słabego z większym kontraktem i nie śpiewającego, przynajmniej póki co. Myśle, że z wujem by to tak samo wyglądało albo lepiej

odpowiedz
Biała Siła - 29.03.2021 / 07:59, *.vectranet.pl

@Kibic CWKS: oo właśnie ,nic dodać nic ujac

odpowiedz
atmosferic - 29.03.2021 / 11:19, *.orange.pl

@Kibic CWKS: Murawa jest dobra ale jest fatalnie przycieta - jest za dluga i pilka dziwnie po niej skacze i w ogole pilka nie chodzi szybko po niej - ten kto to przycinal powinien kopa w dupe dostac. To byla łąka a nie murawa do gry w pilke nozna.

odpowiedz