Luquinhas - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Luquinhas z nowym kontraktem!

Woytek, źródło: Legionisci.com, Legia Warszawa

Luquinhas podpisał nową umowę z Legią Warszawa. Dotychczasowy kontrakt obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku, ale już teraz obie strony doszły do porozumienia i przedłużyły go o kolejne dwa lata. Została zapisana także opcja przedłużenia o kolejny rok.

W ostatnich dniach menedżerowie Brazylijczyka dopinali rozmowy z Legią, oglądali także treningi pierwszej drużyny w towarzystwie dyrektora sportowego.

Luquinhas trafił na Łazienkowską 3 latem 2019 roku z portugalskiego CD Aves. Do tej pory wystąpił 72 razy w koszulce z "eLką" na piersi, zdobył 9 bramek i zanotował 17 asyst.

- Bardzo się cieszę, że przedłużyłem kontrakt i będę kontynuował swoją karierę w największym i najlepszym klubie w Polsce. Obiecuję dawać z siebie wszystko w każdym meczu, sprawiać kibicom radość i wiele powodów do dumy. Już nie mogę doczekać się kolejnych wyzwań, które czekają na mnie i całą drużynę - powiedział tuż po podpisaniu kontraktu Luquinhas na łamach oficjalnej strony klubu.

- Przedłużenie kontraktu z jednym z kluczowych zawodników zespołu, mogę śmiało powiedzieć - gwiazdą naszej ligi, było dla nas bardzo ważnym krokiem w kontekście realizacji nie tylko najbliższych, ale i długofalowych celów. Luquinhas zaufał nam od samego początku, a nowy kontrakt zawodnika tylko potwierdza, że czuję się tutaj bardzo dobrze, systematycznie się rozwija i chce razem z Legią osiągać kolejne sukcesy. Jeśli będzie przez cały czas pracował z takim zaangażowaniem, pasją i pokorą, jego talent może naprawdę osiągnąć międzynarodowy pułap - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.




przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (65)

+dodaj komentarz
Jimmy L - 21.03.2021 / 18:20, *.tpnet.pl

I bardzo dobrze, nie ma lepszego.

odpowiedz
obiektywny - 21.03.2021 / 17:05, *.play-internet.pl

Jest dobry, ale gytkjaera albo jorge felixa mu daleko.

odpowiedz
LviZ - 21.03.2021 / 16:09, *.chello.pl

A obawialem sie, ze go sprzedadza, a tak to calkiem elegancka wiadomosc

odpowiedz
PS - 21.03.2021 / 14:27, *.t-mobile.pl

Super od początku mówiłem, że to dobry piłkarz i dalej to podtrzymuje. Dzięki, że jesteś w Legii.

odpowiedz
SF - 21.03.2021 / 07:59, *.tpnet.pl

Trafila sie LEGII - PERELKA !!

odpowiedz
(L) uz - 20.03.2021 / 23:29, *.inetia.pl

Ciekawe co z innymi kontraktami kończącymi się w czerwcu. Będzie jakaś ciągłość czy łatanie drużyny tuż przed eliminacjami pucharowymi? I później zdziwienie prezesunia że znowu coś nie wyszło.

odpowiedz
Lester Chwalipięta - 20.03.2021 / 21:26, *.vectranet.pl

Fajnie.
Przypomniał mi się właśnie pewien fortel Chopina.
Aby dziś był tu Boruc, wcześniej musieliśmy niesmacznie pożegnać się z Malarzem. W mojej opinii gość nie zasłużył sobie na tak podłe potraktowanie.
Chopin wtedy coś śpiewał że jak ruszy akademia to Arek ma tam robotę z młodzieżą. Teraz do tej samej roli przymierza Boruca.
Tak się nie traktuje ludzi! to nie korpo z okolic ul.Rzymowskiego tylko Legia Warszawa! Chciałbym usłyszeć jasną deklarację Prezesa co do przyszłości tych dwóch.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 21.03.2021 / 07:50, *.orange.pl

@Lester Chwalipięta:

Jeden trener bramkarzy może przypadać na kilka roczników. Znajdzie się fucha dla każdego, pytanie który były piłkarz będzie taką pracę chciał, bo to robota dla młodych, początkujących trenerów co wchodzą do piłki bez przeszłości, z ulicy.

odpowiedz
esa - 20.03.2021 / 14:43, *.tpnet.pl

Zyczymy zdrowia i dobrej gry w meczach extraklasy o MISTRZA RP ! Powodzenia !!!

odpowiedz
( L ) - 20.03.2021 / 11:54, *.plus.pl

super tylko żeby prezes z dyrektorem go gdzieś go nie sprzedali za parę groszy

odpowiedz
Jarkonet - 20.03.2021 / 11:29, *.metrointernet.pl

Bardzo się cieszę to naprawdę wspaniała informacja dla kibiców Legii. Dziękujemy.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20.03.2021 / 11:06, *.orange.pl

Świetna informacja. Nie spodziewałem się, że będzie chciał zostać, kiedy zaczyna przerastać tę ligę. Oczywiście samo przedłużenie kontraktu nie wyklucza, że Legia go sprzeda, jeśli ktoś zapłaci godnie, ale sam zawodnik wydaje się czuć tutaj dobrze i nie palić do wyjazdu.

odpowiedz
SzB - 20.03.2021 / 10:28, *.pljtelecom.pl

Dobra informacja. Na ten moment jeden z głównych ciągnących ten zespół do przodu. Czekamy jeszcze na sensowne roszady personalne w formacji obronnej.

odpowiedz
Matt - 20.03.2021 / 10:15, *.tpnet.pl

To coś nowego. Nie przywykłem do przedłużania kontraktu z wiodącymi zawodnikami. Przeważnie przedłuża się ze średniakami.

odpowiedz
Wujo - 20.03.2021 / 09:12, *.play-internet.pl

Ja nie wiem czy się cieszyć.W przypadku Legii oznacza to jedno, w lato ożenimy go za 3-4 mln euro.Jak już buduję się zlepek drużyny to później najlepsi odchodzą.I tak w koło Macieju.

odpowiedz
Krzeszczu - 20.03.2021 / 09:36, *.bredband2.com

@Wujo: Tzn, wolalbys zeby odzszedl za friko? Albo paczke fajek? Inteligentne podejscie.

odpowiedz
Wujo - 20.03.2021 / 22:44, *.centertel.pl

@Krzeszczu: Wolałbym żeby został w Legii ale w to nie wierzę.

odpowiedz
ex - 20.03.2021 / 08:19, *.tpnet.pl

Prawdziwy Pan Pilkarz a inni niech sie wzoruja - LEGIA to twoj klub i mam przeczucie ze dlugo bedziesz u nas gral ! Zdrowia i powodzenia !!!

odpowiedz
exsa - 20.03.2021 / 08:10, *.tpnet.pl

Bedzie dotad gral az zostanie ikona LEGII !!!!

odpowiedz
Krzeszczu - 20.03.2021 / 07:13, *.bredband2.com

Nareszcie troche profesjonalki. Bardzo dobry ruch. I super wiadomosc ze sam Luqi chce tu zostac i u nas grac (jak i w tej naszej nedznej lidze). Brawo. Bardzo dobyr ruch, swietna wiadomosc.

odpowiedz
Farme(L) - 20.03.2021 / 06:44, *.virginm.net

Kto chce ten podpisze, kto nie chce ten nie podpisze. Ewidentnie dobrze się tu czuje, będzie chciał odejść to odejdzie, a przynajmniej klub coś więcej zarobi.
Życzę powodzenia i jak najpóźniejszego wyjazdu z Warszawy... L+L=LM

odpowiedz
Darek - 20.03.2021 / 06:35, *.t-ipconnect.de

Kucharski pieprzy o celach długofalowych jak za parę miesięcy znowu nie przejdą eliminacji do europejskich pucharów i sprzedadzą Luquinhasa żeby jako tako spiąć budżet.

odpowiedz
SEBO(L) - 20.03.2021 / 07:26, *.chello.pl

@Darek : Wczoraj o tym pisałem,kolega jest tego samego zdania widzę...

odpowiedz
Cul⚽️Cult⚽️Culta - 19.03.2021 / 23:49, *.amazonaws.com

Pisałem już,zrzute redakcjo na super ochraniacze dla najlepszego I tu widziałbym w super Legii nowá role Luquinhasa,rola kapitana!szybki,Bramako✨⚽️✨ strzelny kapitan✨,napêd drużyny,skromny,człowiek co Kocha!✨⚽️✨

odpowiedz
nymirek - 19.03.2021 / 23:47, *.rcncustomer.com

Brawo ! Legia ma znowu gwiazdę jak Vadis Odjidja. Mam nadzieję, że kontrakt dobrze sformułowany,

odpowiedz
Rambo - 19.03.2021 / 23:42, *.centertel.pl

I pięknie!!!

odpowiedz
miL) - 19.03.2021 / 23:29, *.centertel.pl

tacy goście dają przewagę na boisku:-)

odpowiedz
Leo - 19.03.2021 / 23:20, *.play-internet.pl

dobry zawodnik dobra decyzja ja bardziej się martwię o Vesovicza kontrakt się kończy z kontuzji nie wyszedł a przed kontuzją najlepszy zawodnik Legii on jako pierwszy moim zdaniem powinien dostać kontrakt co najmniej na rok by dać mu szanse się odbudować by nie pluć se w brodę jak zrezygnują z niego a w innym klubie pokaże co potrafi

odpowiedz
Leśny Dziadek - 19.03.2021 / 22:54, *.centertel.pl

uper!!!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 19.03.2021 / 22:55, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: S na poczatku:))

odpowiedz
Micha(L) - 19.03.2021 / 22:02, *.chello.pl

Super!!!!

odpowiedz
Stabur - 19.03.2021 / 21:28, *.plus.pl

Rewelacja. Jeden z tych, którzy naprawdę potrafią grać w piłkę.

odpowiedz
dejne3 - 20.03.2021 / 07:05, *.plus.pl

@Stabur: Tak prawda 100%racji

odpowiedz
exsa - 19.03.2021 / 21:27, *.tpnet.pl

Swietna wiadomosc dnia !!!!

odpowiedz
WSL - 19.03.2021 / 21:20, *.tpnet.pl

Obysmy w dalszym ciagu cieszyli z Pana gry dla naszej ukochanej LEGII ! Powodzenia !!

odpowiedz
ZGL - 19.03.2021 / 21:16, *.tpnet.pl

Cieszymy sie bardzo P.Luginhas !!!

odpowiedz
Trampek - 19.03.2021 / 21:02, *.125.42

Najlepsza informacja kadrowa LEGII w obecnej rundzie rozgrywek e-klapy. Co by nie powiedzieć - to wiadomo,że Luquinhas jest nie tylko najlepszym technikiem i wirtuozem piłkarskim w całej e-klapie, ale jest również ...kołem zamachowym w LEGII. Dobrze byłoby ,aby w przyszłości z wyprzedzeniem przedłużenie umowy z wyraźnie wybijającymi się ponad przeciętność zawodnikami , / a takim zawodnikiem - jest ...Luquinhas / stało się regułą, a nie... przypadkiem.

odpowiedz
Zbynek WoLa - 19.03.2021 / 20:44, *.156.148

Liquinias ogórkowaty nieco, nie jest to tej klasy skrzydłowy nabijający liczby jak jeszcze niedawno Radovic czy nawet Kucharczyk czy kiedyś Bednarz lub Wróblewski.

odpowiedz
Erni - 19.03.2021 / 21:10, *.chello.pl

@Zbynek WoLa: Przede wszystkim to on dopiero teraz zaczął grać tam gdzie powinien. Na środku. I od razu są efekty. Z tym Wróblewskim to taki żarcik? :-)

odpowiedz
Lester Chwalipięta - 20.03.2021 / 21:16, *.vectranet.pl

@Zbynek WoLa:
Bednarz i Staniek to duet najbardziej wyszydzanych piłkarzy w (L) w tamtych czasach.
Mówiło się że Bednarz umie tylko biegać bez piłki, bo z piłką to już tak srednio. A Staniek miał tylko plerezę.

odpowiedz
Mordw - 21.03.2021 / 02:39, *.134.10

@Zbynek WoLa: kolega widzę odklejony :). Przypomnij sobie jak grał Rado jak na skrzydle w wieku Luqiniasa.

Luqi to perełka jakiej naprawdę już dawno nie było. Nie przypominam sobie piłkarza w takim wieku w Legii który dawał tyle jakości.

odpowiedz
Jano.s - 19.03.2021 / 20:05, *.centertel.pl

Gratuluję. Dobry pilkarz, niezwykle ważny dla zespołu.

odpowiedz
WETERAN - 19.03.2021 / 20:04, *.chello.pl

Świetna wiadomość. Zdrowia i powodzenia Luqui!

odpowiedz
SEBO(L) - 19.03.2021 / 20:04, *.chello.pl

Przy operatywności działaczy i dyrektora sportowego, w razie całkiem pewnego braku awansu do pucharów ( rozgrywek grupowych, nie kwalifikacji) ,pewnie szarpną ze 2-2,5 mln € za niego...

odpowiedz
chrisSiekierki - 19.03.2021 / 19:50, *.play-internet.pl

najlepszy transfer ostatniego okienka transferowego , a co z kontraktem Vesovicia ?

odpowiedz
Normalny człowiek - 19.03.2021 / 19:40, *.chello.pl

Na nasze warunki: kocur!

odpowiedz
Pomidor - 19.03.2021 / 21:21, *.com.mx

@Normalny człowiek: raczej ogórek

odpowiedz
Wronkie - 19.03.2021 / 22:25, *.play-internet.pl

@Pomidor: sam jesteś ogórek, a nie Pomidor.

odpowiedz
PLK - 20.03.2021 / 01:56, *.cyfrowypolsat.pl

@Wronkie : to nie jest ani pomidor, ani ogórek, to jest po prostu głąb!! Kapuściany oczywiście...

odpowiedz
Domin(L) - 19.03.2021 / 19:00, *.pcboot.pl

Na weekend taka wiadomość!!:)W niedzielę niech udowodni że zasługuje na noszenie koszulki z L i będzie git!

odpowiedz
Korda - 19.03.2021 / 20:47, *.centertel.pl

@Domin(L): on nic nie musi już udowadniać. Pokazał już w tym sezonie kim jest dla drużyny.

odpowiedz
M@c - 19.03.2021 / 18:56, *.chello.pl

I to jest najlepszy transfer zimy:)

odpowiedz
Cult⚽️Cult⚽️Cult - 19.03.2021 / 18:55, *.amazonaws.com

Brawo!Friends!Forever!

odpowiedz
gibon79 - 19.03.2021 / 18:47, *.02.net

Zajebiscie..

odpowiedz
Michał - 19.03.2021 / 18:08, *.plus.pl

Super extra wiadomość!Można strzelić piwko albo dwa po takiej informacji a Luqi niech strzeli dwa Zagłębiu-gole hehe.W niedzielę tylko zwycięstwo ukochana ma LEGIO WARSZAWA.Teraz Wszoła i Veso do przedłużenia.Pozdrawiam

odpowiedz
Arek - 19.03.2021 / 18:45, *.tpnet.pl

@Michał: na co się rozdrabniać? Kup flaszkę.

Zajbista wiadomość w piątkowy wieczór.

odpowiedz
SEBO(L) - 19.03.2021 / 19:49, *.chello.pl

@Arek: 0,7 "zgłoś się"...;)

odpowiedz
olew - 19.03.2021 / 17:52, *.vectranet.pl

mądrze zrobili, lubię Go

odpowiedz
Szymon - 19.03.2021 / 17:47, *.chello.pl

Brawo Luki. Warszawa The Best i fuck the rest. A szczerze coś mi się zdaje że podoba mu się Warszawa i nie tylko jemu. ...... a że papierki na granie ma.... tylko się cieszyć. Pozdrowienia

odpowiedz
Lux - 19.03.2021 / 17:43, *.chello.pl

Super info! Jeden z kluczowych zawodników obecnie.

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 19.03.2021 / 17:40, *.chello.pl

Świetna wiadomość na,naszą kochaną lige jest mistrzem dryblingu.

odpowiedz
bronek49 - 19.03.2021 / 17:13, *.chello.pl

no i super zostawić najlepszych a pozbyć się drewniakow

odpowiedz
Karwasz twarz - 19.03.2021 / 16:54, *.play-internet.pl

To jest naprawdę dobry piłkarz...długo u nas nie pogra, trzeba doceniać ;)

odpowiedz
Kibic CWKS - 19.03.2021 / 16:52, *.play-internet.pl

Pewnie podpisali dlatego, zeby zarobić na nim wiecej, ale w zamian nie będą mu robić problemów przy odejsciu. Sytuacja Win-Win, tylko nie dla kibicow, bo stracimy chłopa który jeden z nie wielu potrafi dryblowac w tej lidze, będzie ciężko go zastapic

odpowiedz
danieLo - 19.03.2021 / 16:44, *.amazon.com

Super. Dobry ruch z obydwu stron

odpowiedz