Martin Sevela - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wypowiedź trenera Zagłębia

Sevela: Znamy słabe strony Legii

Maciej Frydrych, źródło: Zagłębie Lubin

- Na każdy mecz wychodzimy z takim samym nastawieniem – chcemy po prostu wygrać i pod tym względem nic się nie zmieni. Oczywiście, analizujemy to jak gra nasz najbliższy przeciwnik, jakich zawodników ma w kadrze, czy jak zachowują się na boisku. To są normalne czynności w przygotowaniu do kolejnego spotkania. Zdajemy sobie sprawę z mocnych punktów naszego najbliższego rywala, jednak znamy słabe strony Legii. Niewątpliwie, przyjeżdża do nas przeciwnik silny mentalnie, który w ostatnim czasie gra bardzo dobrze i będzie to dla nas wyzwanie. Chcemy zagrać dobrą piłkę, pokazać jakość i choć zdajemy sobie sprawę z potencjału Legii, to jednak my także mamy swoje atuty. Na pewno nie będzie to łatwe zadanie, ale w piłce jak i w życiu, czasem nie ma łatwo i trzeba walczyć o swoje. Mamy ogromną motywację, aby dobrze zaprezentować się na swoim stadionie - mówi przed meczem Zagłębie - Legia Martin Sevela, trener "Miedziowych".

- Myślę, że w ostatnich spotkaniach pokazaliśmy, że umiemy strzelać bramki i kreować sytuację i to jest na pewno pozytywne. Ważne jednak jest, abyśmy w naszej grze byli przede wszystkim efektywni. Pokazaliśmy to w Krakowie, gdzie zdobyliśmy cztery bramki, ale także w Lubinie z Jagiellonią, trafiając do siatki rywala trzykrotnie. Z Górnikiem Zabrze ta sztuka się nie udała, pomimo kilku dogodnych sytuacji. Ale uważam, że w ostatnim meczu graliśmy dobrze, po prostu nie byliśmy efektywni. Pomimo porażki jest kilka pozytywów. Bardzo dużo biegaliśmy, walczyliśmy o piłkę, efektem tego duża ilość przebiegniętych kilometrów czy wykonanych sprintów. To też jest dla nas ważna informacja i taki pozytyw przed kolejnymi meczami w tym sezonie. Oczywiście, najważniejsza jest mimo wszystko skuteczność pod bramką przeciwnika.

- Nie chciałbym mówić, że od formy Filipa Starzyńskiego zależy cała Zagłębia Lubin, ponieważ byłoby to niesprawiedliwe. Akcenty w naszej drużynie rozkładają się bardzo różnie. Na pewno jednak Filip jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem, co pokazał w przeszłości, prezentując wielką jakość i będąc wielokrotnie liderem tej drużyny. Być może pierwsze spotkania tego sezonu tego nie potwierdzały, ale już ostatnie mecze w wykonaniu „Figo” pokazują, jak dobrym jest zawodnikiem. W ostatnim czasie widać, że Filip w takiej dyspozycji, to piłkarz potrzebny Zagłębiu Lubin. Bierze na siebie dużą odpowiedzialność, dając przy okazji ogromną jakość. Kiedy zaś jest efektywny w tym, co robi, to ma duże przełożenie na strzelane przez zespół bramki czy zdobywane punkty. Ale tak, jak powiedziałem na początku, gra Zagłębia Lubin nie jest zależna tylko od „Figo” - dodaje Sevela.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

+dodaj komentarz
Micha(L) - 21.03.2021 / 23:17, *.chello.pl

:):):):)

odpowiedz
Franio - 21.03.2021 / 18:10, *.tpnet.pl

Panie Martin. Pakuj sie powoli. Z solidnej druzyny zribiles sredniaka, co sie nie daje ogladac

odpowiedz
wierny kibic legiii - 21.03.2021 / 14:44, *.centertel.pl

Wygramy. O ile Michniewicz nie będzie się chciał wzorować na Żurawiu. Wpuścić Jędzę tak jak Żuraw Czerwińskiego i po meczu
. Nie mówię Jędza zawodnik dobry, ale teraz w dołku????????????????

odpowiedz
obiektywny - 21.03.2021 / 14:42, *.centertel.pl

Sorry teraz obiektywny nie jestem. A oceniasz z legii! ????????????????

odpowiedz
Też obiektywny - 22.03.2021 / 11:55, *.elartnet.pl

@obiektywny: Jak się powinno pisać "Legii"? Do szkoły!!! [Pardon, wiem, że pandemia...]

odpowiedz
obiektywny - 23.03.2021 / 16:10, *.play-internet.pl

@Też obiektywny: Niestety, moim nauczycielem od polskiego był Kubuś Puchatek;)

odpowiedz
marcinie sevelu - 20.03.2021 / 23:01, *.mnet-online.de

nawet jak twój figo zagra dobrze to wystarczy że równie dobrze zagra np
Luquinhas lub Pekhart a pozostali przyzwoicie to przegracie minimum 3 golami.

odpowiedz
Borubarek - 21.03.2021 / 14:27, *.245.14

@marcinie sevelu: odstaw leki :D

odpowiedz
Hg - 21.03.2021 / 19:57, *.chello.pl

@Borubarek: No i co ? łyso ??

odpowiedz
Wolfik - 20.03.2021 / 22:24, *.mm.pl

O słabościach naszego zespołu wiedzą chyba wszyscy. Co nie przeszkadza nam wygrywać kolejnych meczów :).

Gra Lubina mi się podoba. Sęk w tym, że są strasznie chimeryczni.

odpowiedz
gLa - 20.03.2021 / 21:29, *.vectranet.pl

zobaczymy po meczu Panie Trenejro, kto i jak kogo zna ;)

odpowiedz
SF - 20.03.2021 / 21:11, *.tpnet.pl

Po porazce z GZ czas na kolejna !!

odpowiedz
exsa - 20.03.2021 / 21:08, *.tpnet.pl

Jakie sa slabe strony ZL?

odpowiedz
Wukashi - 20.03.2021 / 21:18, *.orange.pl

@exsa: gra piłką

odpowiedz
Rotua - 21.03.2021 / 15:44, *.centertel.pl

@Wukashi: kraj, w Niemczech byłby w top 5

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.