Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Autostrada do mistrzostwa, wysoka średnia punktów i... niezrealizowane cele

Woytek, źródło: Legionisci.com

Na osiem kolejek przed końcem rozgrywek ligowych Legia Warszawa ma 7 punktów przewagi nad wiceliderem. W sezonie 2020/21 zespół z Łazienkowskiej zdobywa w Ekstraklasie 2,18 pkt. na mecz. Takiej średniej nie notowaliśmy w poprzednich sześciu latach. Minimalnie lepiej było w sezonie 2013/14 - wówczas na koniec rozgrywek średnia ta wynosiła 2,19, a rok wcześniej 2,23. Utrzymanie takiego poziomu punktowania gwarantuje rychłą obronę tytułu mistrzowskiego.

Poprawnie prezentuje się także liczba zdobytych bramek - 1,86 na mecz. W ostatnich ośmiu latach ta średnia bywała jednak z nieco wyższa. Podobnie sytuacja ma się ze straconymi bramkami. Aktualnie średnia to 1 gol na mecz, czyli nieco gorzej niż w analizowanych sezonach.

Średnie punktów i bramek Legii na mecz w Ekstraklasie

Sezonśr. punktówśr. zdobytych bramekśr. straconych bramekmiejsce na koniec sezonu
2020/212,181,861,0?
2019/201,861,890,951
2018/191,841,491,032
2017/181,891,490,951
2016/171,971,890,841
2015/161,971,890,861
2014/151,891,730,892
2013/142,192,030,921
2012/132,231,970,731



Trzy niezrealizowane cele

Na powyższym tle lepiej prezentują się statystyki zespołu od momentu przejęcia go przez Czesława Michniewicza. Średnia liczba punktów w Ekstraklasie od 21 września 2020 roku wynosi aktualnie 2,33, średnia strzelanych goli 2,0, a średnia traconych 0,89.

A jak dotychczasowe liczby szkoleniowca prezentują się na tle poprzedników? Okazale, choć należy wziąć poprawkę na to, że większość trenerów notowała w Legii górkę, a kończyła w dołku, więc na ostateczne porównanie przyjdzie kiedyś czas. Wyższym procentem zwycięstw może pochwalić się jedynie Dean Klafurić, ale on prowadził zespół tylko w 15 spotkaniach.

Podsumowując: bardzo dobre liczby, ale... to tylko liczby, za którymi muszą pójść realne sukcesy i trofea. Na minus na konto aktualnego szkoleniowca należy bowiem zapisać aż trzy niezrealizowane cele: faza grupowa Ligi Europy, Superpuchar Polski i Puchar Polski. Sporo, jak na nieco ponad 180 dni pracy.

Trenerzy Legii w ostatnich latach:
(nie)osiągnięcie celu - moment, w którym zespół zdobywa trofeum/awansuje do pucharów lub odpada z rozgrywek

CELE
Trenermeczezwycięstwa / remisy / porażkiśrednia pkt. / % zwycięstwMPPPSPgrupa LMgrupa LEfaza pucharowa EP
Michniewicz2416 / 4 / 42,17 / 66% ?NIENIE-NIE-
Vuković6737 / 12 / 181,84 / 55% NIE, TAKNIE-NIENIE-
Sa Pinto2815 / 7 / 61,86 / 53,5%-NIE--NIE-
Klafurić1511 / 1 / 32,27 / 73%TAKTAKNIENIE--
Jozak2716 / 3 / 81,89 / 59%------
Magiera5028 / 12 / 101,92 / 56%TAK-NIENIENIETAK
Hasi185 / 6 / 71,17 / 27,7% -NIENIETAK--
Czerczesow3523 / 6 / 62,14 / 65,7%TAKTAK----
Berg9760 / 18 / 19 *2,04 / 61,8%TAK, NIE -, TAKNIE, NIENIE, -TAK, TAKTAK, -

* - wliczone wyniki z boiska w meczach z Celtikiem (2-0) i Jagiellonią (0-0)

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (59)

+dodaj komentarz
AAA - 25.03.2021 / 05:51, *.chello.pl

Do Hugon:ucz się ortografii lepiej ...

odpowiedz
Gocław - 25.03.2021 / 20:02, *.net.pl

@AAA: A ty czego się nauczyłeś? Jak tylko AAA skrobiesz.

odpowiedz
Hugon - 24.03.2021 / 23:19, *.vectranet.pl

Jak będzie w LEGII grał Lokietek i gruby w bramce to o mistrzostwie można pomażyć.

odpowiedz
xa1212 - 24.03.2021 / 21:56, *.tpnet.pl

ocena dobra. Odpadl z PP i z pucharów. GRa bardzo często wyglądała bardzo średnio plus proste błędy w obronie drużyny. Do poprawy.

odpowiedz
LewLegia - 24.03.2021 / 15:55, *.net.pl

Super zdjęcie ! samotny chórzysta na ławce gości. TO SYMBOL tego cesia.

odpowiedz
XXX - 24.03.2021 / 15:32, *.chello.pl

Puchar Polski obciąża Czesia, ale z tym Superpucharem i Pucharami Europejskimi to lekka przesada...on nawet zawodników wtedy nie znał, nie mówiąc już o jakieś taktyce, w dwa tygodnie tego się nie da wprowadzić. W najbliższych pucharach zobaczymy na co go stać, o ile mu kadry nie wyprzedają...

odpowiedz
Znawcs - 24.03.2021 / 14:15, *.tpnet.pl

@daniel lewandowski: ooo

odpowiedz
Wolfik - 24.03.2021 / 13:17, *.mm.pl

Sytuacja w lidze wygląda dobrze, ale powtórzę - niczego jeszcze nie wygraliśmy a skala trudności rośnie. Mecz z Pogonią nie będzie meczem o mistrzostwo, lecz o wypracowanie bezpiecznego marginesu błędu. Przed nami trudne wyjazdy i mecze z desperatami. Mamy cięższy kalendarz niz Pogoń, dlatego najbliższy mecz jest bardzo istotny.

A Pogoń jest pragmatyczna. Trudno jest im strzelić bramkę a łatwo nadziać się na ich kontry. Największy ich atut - Michał Kucharczyk, który będzie dodatkowo zmotywowany.

Nie bez znaczenia może być też reprezentacyjna przerwa. Jednak kilku reprezentantów od nas wyjechało. Oby wrócili bez kontuzji czy czegoś innego.

odpowiedz
ZGL - 24.03.2021 / 11:31, *.tpnet.pl

Bylo minelo ale niesmak pozostal zobaczymy jak bedzie w przyszlosci !!!

odpowiedz
esa - 24.03.2021 / 11:27, *.tpnet.pl

P.Vukovic powinnien byl doprowadzic eliminacje LE do konca a potem ewentualna zmiana a jak to sie skonczylo to wiemy wiec po odpadnieciu z PP co nie powinno sie zdarzyc tym bardziej ze do finalu bylo juz bardzo blisko tez powinna byc zmiana P.Trenera a odnosnie Vukovica to postapiono nie fer tak sie nie robi P.Prezesie w decydujacym momencie LE.!!!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 24.03.2021 / 11:36, *.chello.pl

@esa: Legia Vukovica grała w tych eliminacjach tragicznie. W tym stylu nie mieliśmy z Karabachem szans. Czesiek chciał coś zmienić, wpuścić najlepszych na końcówkę i to nie wypaliło, bo nie mogło. Na tamtym etapie budowania zespołu, nikt by nie wygrał.

odpowiedz
chrisSiekierki - 24.03.2021 / 11:54, *.play-internet.pl

@Po(L)ubiony: Może i nie graliśmy cudownie ale po pierwsze pan prezes miał rozliczać Vukovicia z pucharów a przerwał mu przed końcem, po drugie myśle że z trenerem Vukoviciem na ławce z Karabachem byłoby nieco lepiej ( choć pewnie byśmy odpadli bo wtedy oni byli poza naszym zasięgiem )
Pana Michniewicza rozliczą dopiero puchary latem a mam nadzieję że i jesienią, na tę chwilę ma plusy i minusy. Plus przewaga punktowa, minut porażka w PP

odpowiedz
zibin55 - 24.03.2021 / 12:09, *.play-internet.pl

@Po(L)ubiony:
Może by i wypaliło gdyby zmiany były dokonane od 46 minuty ale teraz to tylko gdybanie...

odpowiedz
chrisSiekierki - 24.03.2021 / 12:15, *.play-internet.pl

@zibin55: teraz najważniejsze nie popełniać tych samych błędów... ale mam spore obawy bowiem kadra na europę to jest zbyt słaba

odpowiedz
zibin55 - 24.03.2021 / 12:31, *.play-internet.pl

@chrisSiekierki:
Tyle, że lepsza na razie nie będzie. Myślę, że chłopaki się docierają; liczę na wprowadzanie Muciego do podstawowej 11-tki

odpowiedz
chrisSiekierki - 24.03.2021 / 13:28, *.play-internet.pl

@zibin55: Ja też chyba najbardziej liczę na niego bo Szabanow to już się na dobre wprowadził ale to może być mało. Na tę chwilę to jest Kapustka Martins, Slisz boczni obrońcy no i nieco chimeryczny mały Brazylijczyk . Nieco odżył Wieteska przy Szabanowie ale Jędrzejczyk to wyleci na pierwszym meczu pucharowym

odpowiedz
Slavik83 - 24.03.2021 / 15:27, *.chello.pl

@Po(L)ubiony:
Też tak uważam.

odpowiedz
Tagi - 24.03.2021 / 11:16, *.plus.pl

Do września oceny Michniewicza to czysto akademicka dyskusja. Poczekajmy do PE i potem oceniajmy.

odpowiedz
chrisSiekierki - 24.03.2021 / 11:57, *.play-internet.pl

@Tagi: dokładnie tak, mistrzostwo to obowiązek... weryfikują puchary

odpowiedz
exsa - 24.03.2021 / 11:11, *.tpnet.pl

LEGIO duzo kasy stracilas za kadencji obecnego P.Trenera ktory narazie nic nie osiagnal !!!!

odpowiedz
geo - 24.03.2021 / 10:52, *.comcast.net

Na razie jeszcze nie ma co skakac z radosci.
Michniewicz przegral na razie wszystko co bylo do przegrania.
Odpadniencie z Qarabachem i przegranie PP.
Jak Czesio mogl wystawic Walencie, ktory nie gral rok i byl(jest) bez formy.
Jak mogl wystawic Kapustke ktory nie gral powaznie 3 lata(dopiero dochodzi do formy), no i jak mogl wystawic Lopesa po kontuzji?
Posadzil za to Wszolka, Luqiego , naszych najlepszych graczy na lawie.
Toz to sabotaz, moze chcial sie przypodowac Lechowi.
To samo puchar Polski, gramy z Piastem.
No i Czesio zdejmuje Wszolka, ktory bardzo dobrze gral a wpuszcza nowo pozyskanych zawodnikow.
Za PP pzpn placi chyba 3 mln zl. Znow porazka Czesia.
Wazny mecz z Lechem no i Czesio robi afere z Perhartem, ktory , mimo ze zdrowy, nie zagral.
Chcemy wygrac ten prestizowy mecz a Czesio wpuszcza debiutanta (na szczescie dobrze sie to zakonczylo.)

odpowiedz
Morgi - 24.03.2021 / 09:17, *.play-internet.pl

Oj durnie! Co ma Michniewicz czy Vuko do awansu do pucharów???
Póki grać będzie Jędrzejczyk to takiego ch... się do pucharów doczłapiemy. Od lat poziom ligi jest tak słaby że ogrywają nas kto chce i gdzie chce. Wybijcie sobie że łbów puchary.

odpowiedz
olew - 24.03.2021 / 10:16, *.vectranet.pl

@Morgi: skoro obtłukiwany przez nas Lech zagrał w grupie, to my znacznie od Lecha lepsi też możemy, oczywiście tam się gra inaczej i nas się nie boją jak jest w Polsce, ja oczywiście wolę ligę , ale jako przerywnik przyjemnie zobaczyć Legię na tle Ajaxu lub Realu (szkoda, że na wyjeździe tylko, drogie te samoloty...)

odpowiedz
Darek - 24.03.2021 / 06:51, *.t-ipconnect.de

Dodał bym jeszcze jedno.
W przypadku braku ligi mistrzów prezes powinien być konsekwentny i zwolnić czesia nie dajac mu dograć eliminacji tak jak zrobił to z Vuko.
Przez ostatnie lata graliśmy tyle w europie,że ranking mamy żaden.Rozstawieni będziemy zapewne tylko w pierwszej rundzie z jakimś mistrzem San Marino więc ligę mistrzów możemy już wybić sobie z głowy.

odpowiedz
cuLt - 24.03.2021 / 00:29, *.47.98

✨⚽️✨

odpowiedz
R - 24.03.2021 / 00:04, *.mm.pl

Tylko i aż trzeba zremisować z Pogonią

odpowiedz
Felek - 24.03.2021 / 09:55, *.netfala.pl

@R: A dlaczego tylko zremisować??? Ten mecz trzeba wygrać!!!

odpowiedz
olew - 24.03.2021 / 10:08, *.vectranet.pl

@R: zremisować ? ! wygrać ! albo wygrać wysoko !
mamy znacznie lepszych grajków, mamy przewagę mentalną, gramy w Warszawce, Pogoń gra piłkę enerdowską (kiedyś ładniej grała ), Legia gra najszybszą i najbardziej techniczną piłkę w lidze, gra po prostu ładnie i całkiem skutecznie, na remis to możemy grać z Barcą , w Polsce na remis to inni grają , nie my .

odpowiedz
Qwerty - 24.03.2021 / 14:47, *.tpnet.pl

@olew: kolego, warszawka to stan umysłu, my gramy w Warszawie!!!

odpowiedz
olew - 24.03.2021 / 17:28, *.vectranet.pl

@Qwerty: ja lubię "Warszawkę " to jest pieszczotliwe, ponadto niektórzy ( Ty np. uważasz , że tak można nią warszawiakom przysrać, a właśnie niekoniecznie .... pozdrawiam , LEGIA MISTRZ !

odpowiedz
Jerz z Potoku - 23.03.2021 / 23:45, *.chello.pl

Bardzo się dziwię tym Kolegom, którzy powątpiewają w sens zasadności rozliczania trenera Czesława za kompletnie "sfajdaną" końcówkę el. do fazy gr. LE.
Skupię się na ostatnim, ale najważniejszym meczu (roku!) rozgrywanym przez Legię z Qarabagem w ramach IV rundy ww. el. I tak:
Żelazny skład wyjściowy na ten mecz mozolnie i cierpliwie kompletował Vuko przez całą rundę wiosenną ESA i początkowe rundy europejskich pucharów. Pochodną tych decyzji miała być efektywna taktyka gry ułożona pod jego wybrańców i gwarantująca ostateczny sukces w konfrontacji z Azerami. Jak wiemy, tak się jednak nie stało i to nie z przyczyn czysto piłkarskich, ale nagłej dymisji ówczesnego legijnego szkoleniowca podjętej w dość rozpaczliwy sposób przez "prezesa dekady".
Nowy warszawski szkoleniowiec, tuż przed tym pojedynkiem, dysponował dość obiecującą potrawą zaserwowaną przez swojego poprzednika. Niestety, nie uwiodły go dość atrakcyjne zapachy emanujące z przygotowanego wcześniej dania głównego. Z sobie tylko wiadomych powodów, talerz który dość pewnie trzymał w rękach w pewnym momencie omsknął mu się tak nieszczęśliwie , że pieczyste oraz kraszone ziemniaczki runęły na ziemię, a w naczyniu pozostała jedynie soczysta surówka.
Trener Czesław, jako się rzekło, totalnie zignorował poczynione przez swojego poprzednika przygotowania do tej batalii. Wycofał ze składu wyjściowego pięciu dotychczasowych pewniaków, w tym całą linię pomocy, a wprowadził na boisko od 1. min. nowo pozyskanych przez Klub piłkarzy. Wątpliwe efekty tych pseudo roszad mógł obejrzeć każdy zainteresowany. Ja, jeszcze długo nie zapomnę wyrazu twarzy Luginiasha i jego kolegów z formacji, którzy I poł. oglądali z perspektywy ławki rezerwowych. Chyba uprawniona będzie teza, że to, co wówczas uczynił obecny szkoleniowiec, to była "zbrodnia niedoskonała" na legijnej piłce klubowej.
Owszem, można do bólu mnożyć pytania w rodzaju: dlaczego tak nieprofesjonalnie się zachował? dlaczego potępił w czambuł wysiłek trenerski i szkoleniowy Vuko? w co wierzył (jeśli wierzył) wystawiając w tak ważnym meczu 50% nowego składu personalnego, czyli piłkarzy kompletnie ze sobą niezgranych? itp. itd.
Pisząc tą anty laurkę trenera Czesława z jego pierwszego, jak dotychczas najważniejszego meczu w naszym Klubie, zdaję sobie sprawę, że tylko ew. sukces w europejskich pucharach pozwoli nam kibicom zapomnieć o tym mega trenerskim blamażu. Pozostaje wierzyć, że tak właśnie się stanie...
Ps.: przedmiotowy tekst (wraz z zamieszczoną statystyką) autorstwa Kol. Woytka - obiektywny merytorycznie i wielce pouczający.
Serdeczności

odpowiedz
Morda - 24.03.2021 / 01:52, *.wanadoo.fr

@Jerz z Potoku: Wydaje mi się, że jestem w stanie zrozumieć motywację Michniewicza co do wystawienia złego składu na mecz z Karabachem. Był nowym trenerem. Wiedział, że wszystko pójdzie i tak na Vuko. Nie chciał również podłożyć się prezesowi tysiąclecia i cynicznie odpuścił mecz. Dawało mu to uwolnienie się od presji grania tymi którymi prezes chce bo przecież dostali baty. Z jego punktu widzenia na tym meczu nie mógł stracić a tylko wygrać.

Oceniając ten mecz warto pamiętać jakiej klasy jest drużyna Karabachu. Otóż jest to zespół bardzo zbliżony do poziomu Omonii Nikozja z którą Legia w osłabionym kontuzjami składzie grała niewiele wcześniej. Warto również pamiętać, że pomimo fatalnej sytuacji kadrowej, gry w 12stu (chyba nikt nie ma wątpliwości jaką koszulkę nosił sędzia) i zwykłego braku szczęścia Legia po 90 minutach wciąż była w grze. Karabach który nie jest drużyną o klasę lepszą od Omonii o ile w ogóle jest drużyną lepszą wygrał z Legią mającą w składzie kilu zawodników więcej oraz lepiej zgranych gładko 3:0 a Legia nie podjęła nawet walki. Wszyscy wyrzucają z głowy to w jakim momencie kadrowym była Legia na początku sezonu a w jakim była jak przejął ją Michniewicz. Niestety nic już nie zmieni przeszłości. Nie zmienia to faktu, że nawet wybitny strateg jakim jest Michniewicz nie jest w pełni odpowiedzialny za porażki. To co różniło Karabach od Legii to nie tylko znacznie mniejszy budżet ale ilość lat przepracowanych ciągiem przez trenera. Podziękowania dla prezesa. Nie da się tego zapomnieć.

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 24.03.2021 / 05:23, *.chello.pl

@Morda: po zapoznaniu się z Twoim postem, który mnie niekoniecznie zaskoczył, oczekuję od innych Kolegów, że napiszą, co im w duszy gra, w kontekście tej konfrontacji. Obiecuję, że już niebawem spróbuję odpowiedzieć szczerze na pytania, które sam sformułowałem w swoim wpisie. Uprzedzam, że nie będzie to jednak miła lektura. Ale puki co, to dajmy szansę wypowiedzieć się innym w przedmiotowym temacie. Jak większość dożuci swoje "trzy grosze", to być może uda nam się wypiec "michniewiczowy" pasztet, który odjedzie smakowo i poznawczo od pozostałych. Cóż za apetyczna perspektywa...

odpowiedz
Legion - 24.03.2021 / 06:54, *.t-mobile.pl

@Jerz z Potoku': Jeśli kreujesz się w swoich komentarzach na znawcę i intelektualistę w jednym (co samo w sobie jest groteskowe w Twoim wykonaniu), to wiedz, że "póki co" pisze się przez ó zamknięte. Niezła beka jest z Ciebie i z Twoich komentarzy.

odpowiedz
zibin55 - 24.03.2021 / 12:28, *.play-internet.pl

@Jerz z Potoku:
Po końca pierwszej połowy strategia sie trzymała. Moim zdaniem pomysł Michniewicza w obliczu faktycznej formy prezentowanej przez piłkarzy wcześniej, była całkiem niezłym pomysłem. Piłkarze byli nieprzygotowani głównie fizycznie i stąd to pokerowe zagranie trenera. Pomysł mógł się sprawdzić ale moim zdaniem Czesiek zbyt późno wprowadził zmiany. należało to zrobić od 46 minuty ...na kolejne 45 sił zmiennikom powinno swobodnie wystarczyć, mimo oczywistego zapuszczenia fizycznego. Inaczej byśmy dziś mówili gdyby to wypaliło. Nie udało się jak to często w pokerze. ale przynajmniej była szansa.

odpowiedz
Wolfik - 24.03.2021 / 13:10, *.mm.pl

@Jerz z Potoku: Akcję ze zmianą trenera oceniam jako potwierdzenie przysłowia "tonący brzytwy się chwyta". Widać było, że przy niesprzyjającym losowaniu (a wylosowanie Karabacha takim było) nie mamy szans na awans mając w pamięci mecz z cypryjczykami, którzy przez pół roku nie "powąchali" prawdziwego meczu. To spotkanie obnażyło słabość zespołu i Vukovicia jako trenera.

Mioduski miał dwa wyjścia. Zostawić Vuko i liczyć na cud, albo zmienić trenera i liczyć na cud. Ponieważ 2-gie rozwiązanie miało więcej niewiadomych to na nie postawił. Może liczył na "efekt nowej miotły"? W każdym razie realnie patrząc co by wówczas nie zrobił i tak by się nie udało. Zespół grał tragicznie.

odpowiedz
Jerz z Potoku'' - 24.03.2021 / 15:00, *.chello.pl

@Legion: pomimo to, kibicowskie pozdrowienia dla Kol. @Saska Kępa.

odpowiedz
daniel lewandowski - 23.03.2021 / 23:43, *.plus.pl

WARUNKI JAKIE POWINNY BYC U TRENERA TO
1.ZDOBYCIE MISTRZOSTWA POLSKI 2020/21
2 AWANS DO GRUPY LIGI EUROPY ALBO LIGI MISTRZOW
3 PUCHAR POLSKI
JAK SPELNI TRENER MICHNIEWICZ TE WARUNKI TO BEDE ZADOWOLONY.POZDRAWIAM

odpowiedz
(L) uz - 23.03.2021 / 23:23, *.inetia.pl

Na takie podsumowanie pracy trenera chyba jeszcze za wcześnie. Ja rozumiem to raczej tak, że trzeba czymś kibiców zainteresować w dwutygodniowym dla piłki Eklapy sezonie ogórkowym. Za jakieś nieco ponad pół roku od teraz będzie można już napisać jakieś realniejsze podsumowanie, bo same cyferki z krótkiego okresu nie są zbyt miarodajne.
Chociaż na to co się wydarzy po czerwcu też trener nie będzie miał wielkiego wpływu, moim zdaniem jego decyzyjność na to kto zostanie dokupiony , kto sprzedany itd. będzie mocno ograniczona. No to wtedy będzie można ocenić jego autorski wpływ na drużynę po tym w jakim stylu zdobędzie MP i z jakim zaangażowaniem walczyć będą zawodnicy w eliminacjach europejskich. Bo to czy dojdą do grupy to już zupełnie inna bajka (głównie materiał ludzki jaki będzie miał do dyspozycji).

odpowiedz
xxx - 23.03.2021 / 23:14, *.chello.pl

brak LE w oczywisty sposób obciąża Michniewicza. Po to był wyrzucany Vuko i zatrudniany Czesiek!

odpowiedz
Matt - 23.03.2021 / 21:57, *.tpnet.pl

Szukanie kwadratowych jaj. Wielu komentujących zastanawia się czy będzie wyprzedaż, czy coś uda nam się wygrać w el. do pucharów. Przypominam, że rok i kilka tygodni temu był artykuły o tym czy Legia Vuko jest lepsza od tej Berga, Magiery, Czerczesowa. Dajcie spokój tym spekulacjom. Sport jest tu i teraz. Między gwizdkami.

odpowiedz
ee - 23.03.2021 / 21:50, *.150.203

Na minus konto za superpuchar i LE? Juz doszukujac sie przy analizie punktow , gdy jest najlepsza od lat i mamy jakas przewage punktowa to dalej zle , bo x lat temu i tak jest duzo slabsza srednia... obiektywizmu troche , a nie zycie ciagle kuchenkorzem z 2004 co bylo

odpowiedz
(L) - 23.03.2021 / 21:17, *.ilabs.pl

Ja bym go nie winił za bach bach.
Ale fakt że się sfrajerzyl składem ustawieniem etc.
Wtedy byśmy odpadli i tak.

Na jego konto zdecydowanie PP 2021 i PP 2004

odpowiedz
Darek - 23.03.2021 / 21:16, *.t-ipconnect.de

Legia od kilku sezonów dziaduje w lidze grając w kartkę na jesieni.Dopiero na wiosnę łapie rytm.Tetaz jest to samo.Jesteśmy w dobrym momencie ale na wiosnę o tej porze zawsze tak jest.
Pytanie czy awansujemy do europejskich pucharów i będziemy grać na jesieni tak jak obecnie?Szczerze wątpię.
Piłkarze rozjadą się po sezonie na kadrę.Drużyna bedzie trenawała w okrojonym składzie,dojdą kontuzję i przemęczenie.Przegrany superpuchar i puchary europejskie znowu nie dla nas.
Zmiana trenera i tak w kółko do zaje..nia.

odpowiedz
bez - 23.03.2021 / 21:05, *.ujscie.net

Biorąc pod uwagę fakt, że Michniewicz ma najsłabszą kadrowo Legię od wielu wielu lat (szrot + emeryci + chimeryczny Luqi) to jestem pod wielkim wrażeniem jego osiągnięć.
I nie piję tu do sytuacji klubu, polityki, prezesa i układu gwiazd. Po prostu tak słabej kadrowo Legii nie mieliśmy od wielu lat...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.03.2021 / 20:55, *.centertel.pl

Oby po sezonie nie nastapila wyprzedaz, to moze byc ciekawie. Potrzeba stopera i dobrego napadziora, chyba ze odpala wypozyczenia i nowe zakupy. Pozyjemy, poczekamy, zobaczymy, i oby...zwyciezymy.

odpowiedz
vtrg - 23.03.2021 / 19:48, *.tpnet.pl

trzeba mieć IQ niższe od numeru buta, by rozliczać Michniewicza za lige europy

odpowiedz
Morda - 24.03.2021 / 01:58, *.wanadoo.fr

@vtrg: Jeszcze niższe trzeba mieć by zwalniać trenera pomiędzy meczami eliminacyjnymi. I tak, to Michniewicz wystawił skład. Mogli walczyć i liczyć na to że wpadnie a on wybrał gładki łomot. Nikt by nie miał pretensji gdyby Legia spróbowała nawiązać walkę a to wyglądało po prostu jak mecz na alibi "Widzisz Darek? Grają nowi, jest już dobrze. Nie ma wrednego Vukovicia których ich nie wystawiał". A to, że dla tego człowieka sukces sportowy Legii znaczy tyle co nic to chyba nie trzeba nikomu przypominać.

odpowiedz
Xyz - 23.03.2021 / 19:45, *.156.44

Ten akapit o minusach Michniewicza to chyba tak dla żartu? Pewnie w analizie pracy Vukovicia byście napisali, ze tez raz nie awansował do LE, ale za to pracował nie 180 dni tylko ponad rok, przez co jeden brak awansu na ponad rok pracy to nie tak wcale dużo. Moim skromnym zdaniem, w powyższej analizie zabrakło merytorycznego argumentu, ze co prawda Michniewicz lepiej punktuje od Vuko, ale za to nie ma legijnego DNA, przez co jest gorszym trenerem. Można by coś tez dodać o tym, ze za Leśnego to było super, Liga Mistrzów co roku, same trafione transfery, dużo wychowanków w składzie, a teraz nie ma nic.

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 23.03.2021 / 20:25, *.legionisci.com

@Xyz: to bardzo proste:

1) Nie wpisaliśmy Ricardo Sa Pinto, że nie zdobył mistrzostwa 2019 (bo został zmieniony zanim stracił na nie szanse), a wpisaliśmy to Vukoviciowi, bo choć przejął stery po RSP, to jego zadaniem na końcówkę sezonu było zdobycie tytułu.

2) Sytuacja odwrotna: Czy jak Klafurić po zwolnieniu Jozaka zdobył MP to była zasługa Jozaka? Nie, Klafuricia.

3) Jak Vuković odpadł z eliminacji LM w 2020 roku, to ma to wpisane jako brak zrealizowania celu.

4) Michniewicz został zatrudniony na dwie ostatnie rundy LE, by zmienić coś co nie działało i walczyć o awans. Wygrał mecz Dritą, przegrał z Qarabagem.

Doszukiwanie się jakiś podtekstów jest zbędne, tym bardziej, że oglądam wiele treningów na żywo i uważam, że aktualny trener radzi sobie dobrze - nie będę jednak przeinaczał faktów. Pozdrawiam.

odpowiedz
Xyz - 23.03.2021 / 21:48, *.156.44

@Woytek (Legionisci.com):
Ok, teraz rozumiem punkt widzenia.
Pozdrawiam

odpowiedz
Yeti - 23.03.2021 / 19:37, *.vectranet.pl

Z tą Ligą Europy jako niezrealizowanym celu Cześka bym nie przesadzał. Chłopina miał za mało czasu aby coś zmienić w grze Legii. Superpuchar też nie całościowo idzie na jego konto. Puchar Polski jak najbardziej tak, choć przegrany pechowo po niezłej grze.

odpowiedz
Stasiek - 23.03.2021 / 19:33, *.kpn.net

Zarzucanie Michniewiczowi braku awansu do fazy grupowej LE i superpuchar to niesmieszny zarr. Kumos tam sie na leb sufit zwalil...

odpowiedz
Żmija - 23.03.2021 / 19:40, *.vectranet.pl

@Stasiek: dokładnie! Nie jestem jego wiernym fanem, ale te mecze to jeszcze testament Vuko. Z PP zgoda.

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 23.03.2021 / 20:13, *.legionisci.com

@Stasiek: Porażka z Qarabagem idzie na konto Michniewicza. W pierwszej kolejności oczywiście obwiniam prezesa (o czym wielokrotnie pisaliśmy), ale to nie Vuković ani nikt inny nie ustawił takiej taktyki na mistrza Azerbejdżanu i sromotnie przegrał. Można zaklinać fakty, pisać o testamencie Vuko etc., ale fakt jest taki, że zmiana trenera nastąpiła po to, by uratować puchary, a to kompletnie nie wypaliło. Wkrótce Michniewicz będzie miał okazję wykazać się i wtedy chętnie napiszę, że awansował do LM / LE / LKE.

odpowiedz
olew - 23.03.2021 / 19:30, *.vectranet.pl

Praca w Legii nie jest łatwa. Tu wicemistrzostwo jest klęską . Nawet dobre wyniki, bez ładnej piłeczki są powodem dymisji trenera. Ale tutaj są też nieznane indziej satysfakcje: możliwości, kasa, sława. Na razie trener jest poprawny, nic jeszcze nie wygrał, trochę przegrał, ale Legia gra teraz fajnie. Może będzie dobrze w najlepszym, najbogatszym i najsławniejszym polskim klubie.

odpowiedz