REKLAMA

Kibice Legii w 78. rocznicę Akcji pod Arsenałem

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kibice Legii, jak co roku, upamiętnili rocznicę (tym razem 78.) Akcji pod Arsenałem. Z tej okazji legioniści rozciągnęli transparent "Kamienie przez Boga na szaniec rzucone, w swym bohaterstwie niezwyciężone", odpalili kilkanaście rac i zapalili znicze w miejscu, gdzie 26 marca 1943 roku miała miejsce brawurowa akcja przeprowadzona przez Grupy Szturmowe Szarych Szeregów, która miała na celu odbicia z rąk gestapo Jana Bytnara "Rudego".
Razem z nim uwolniono 21 więźniów.





REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
RobL - 29.03.2021 / 11:51, *.chello.pl

brawo Muranowscy!

odpowiedz
w_jar - 28.03.2021 / 19:54, *.com.pl

uwolnili z Rudym Marię Szyfers z d. Kwiatkowska. mojej babci, siostry córka. byla ranna w nogę. Niemcy rozstrzelali ją w Palmirach.

odpowiedz
KLanik - 28.03.2021 / 09:19, *.chello.pl

Cześć i Chwała Bohaterom!

odpowiedz
ja - 28.03.2021 / 08:00, *.getfiber.pl

Brawo za pamięć....

odpowiedz
... L... - 28.03.2021 / 00:46, *.play-internet.pl

Szacunek... Oby kolejne pokolenia też potrafiły pamiętać

odpowiedz
Dor - 27.03.2021 / 23:05, *.mm.pl

Brawo.

odpowiedz
KLanik - 27.03.2021 / 22:10, *.chello.pl

Cześć i Chwała Bohaterom!

odpowiedz
Anonim - 27.03.2021 / 20:58, *.chello.pl

Mam pytanie: co oznacza ten znak po prawej stronie (tzn.na końcu) transparentu?

odpowiedz
xyz - 28.03.2021 / 11:42, *.vectranet.pl

@Anonim: Poczytaj sobie ==> https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupy_Szturmowe
Czuwaj!

odpowiedz
Żeg(L)arz - 28.03.2021 / 13:52, *.chello.pl

@Anonim: Grupy Szturmowe Szarych szeregów

odpowiedz
Tommyblny - 27.03.2021 / 20:31, *.chello.pl

Szacunek za pamięć!

odpowiedz
ROSOMAK - 27.03.2021 / 20:30, *.chello.pl

DUŻY SZACUNEK DLA EKIPY I ZA PAMIEĆ CHWAŁA BOHATEROM

odpowiedz