fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Wielki mecz

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W Wielką Sobotę lider - Legia podejmie wicelidera - Pogoń Szczecin. Gospodarze w przypadku wygranej do dziesięciu punktów powiększą przewagę nad obecnie najgroźniejszym rywalem do mistrzostwa. Gracze Kosty Runjaicia jadą jednak do stolicy z nadziejami. Legioniści u siebie nie wygrali aż trzech ostatnich starć z Pogonią.

LEGIA WARSZAWA - POGOŃ SZCZECIN
1 1.85 X 3.70 2 4.75

Przez ostatnie dwa tygodnie trener Czesław Michniewicz musiał radzić sobie bez kilku podstawowych zawodników, którzy wyjechali na zgrupowania reprezentacji narodowych. Dopiero w czwartkowym treningu uczestniczyli już niemal wszyscy kadrowicze oprócz Waleriana Gwilii, który przyleciał do Warszawy późnym wieczorem. Na pełnych obrotach ćwiczył Filip Mladenović, ponieważ nie znalazł się w kadrze meczowej spotkań z udział reprezentacji Serbii. Krótsze zajęcia miał jedynie Josip Juranović, który musiał zregenerować się po występach dla kadry Chorwacji.

Spotkanie z Pogonią można określić mianem hitu, ponieważ spotykają się ze sobą lider oraz wicelider tabeli. Różnica pomiędzy tymi drużynami jest na tyle duża, że legioniści w przypadku wygranej odskoczą przeciwnikom już na dwucyfrową liczbę "oczek". Ostatnimi czasy Pogoń nie jest jednak łatwym rywalem dla Legii - zarówno u siebie jak i w Warszawie. Na Łazienkowskiej dwa ostatnie spotkania zakończyły się zwycięstwa gości, natomiast wcześniej padł remis 1-1. W sumie, biorąc pod uwagę starcia domowe jak i wyjazdowe, legioniści notują ze szczecinianami serię pięciu niewygranych meczów z rzędu (bilans: 0-2-3).

Forma Legii jest jednak zadowalająca. Przed reprezentacyjną przerwą mistrzowie Polski rozgromili na wyjeździe Zagłębie Lubin aż 4-0, a wszystkie gole strzelił zmierzający po koronę króla strzelców Tomas Pekhart. Tym samym warszawski zespół przedłużył do pięciu serię wygranych ligowych spotkań z rzędu. Z całą pewnością można być pod dużym wrażeniem siły ofensywnej, którą ostatnio prezentują piłkarze Legii, lecz nie można także zapominać o obronie. W niej niestety nadal zdarzają się błędy, które taki klub jak Pogoń może wykorzystać.

- Przed nami bardzo ważne spotkanie w kontekście całego sezonu, ale traktujemy je normalnie - jak mecz o 3 punkty, a nie 6 punktów. Gramy u siebie i ostatnio idzie nam dobrze. Wiemy, że Pogoni trudno jest strzelić gola. W tym sezonie aż 14 razy na 22 mecze zagrali na zero z tyłu - powiedział na konferencji prasowej Michniewicz.

W tym sezonie Pogoń od niemal samego początku zajmuje czołowe miejsca w tabeli. Gracze Kosty Runjaicia próbują nie ustępować Legii kroku w walce o mistrzowską koronę. Gdyby nie słabsza forma w lutym, to z całą pewnością dystans dzielący kluby byłby mniejszy. Półtora miesiąca temu szczecinianie zanotowali serię pięciu niewygranych spotkań z rzędu, przez co stracili pierwsze miejsce w tabeli, a także odpadli z Pucharu Polski. W tym czasie za silni dla najbliższego rywala Legii okazali się gracze Wisły Płock, Śląska Wrocław oraz Lecha Poznań. Dopiero po starciu z tym ostatnim zespołem Pogoń zanotowała dwie wygrane z rzędu. 12 marca ograła na wyjeździe Jagiellonię 1-0, a tydzień potem u siebie w takim samym stosunku Lechię Gdańsk. W obydwu przypadkach jedyne trafienie zanotował były piłkarz Legii Michał Kucharczyk, który wpisywał się na listę strzelców w bardzo podobnym momencie spotkania - w 64. oraz 69. minucie.

Kucharczyk z pięcioma trafieniami na koncie jest wraz z Kamilem Drygasem ex aequo drugi w drużynowej klasyfikacji strzelców. Przed nimi znajduje się ubiegłoroczny nabytek Pogoni - Alexander Gorgon, który strzelił do tej pory sześć goli. Austriacki pomocnik, mający również polskie korzenie, bardzo dobrze wprowadził się do Ekstraklasy i szybko stał się ważnym ogniwem drużyny walczącej o ligowe podium. Za jedną z największych gwiazd klubu, a także gracza, który ma niebagatelny wpływ na wysokie miejsce w tabeli, należy uznać jednak nie zawodnika z pola, a bramkarza Dante Stipicę. Chorwat od momentu trafienia do Polski (debiutował w lipcu 2019 roku w spotkaniu przeciwko Legii) jest uznawany za jednego z najlepszych specjalistów na swojej pozycji. Nic więc dziwnego, że budzi on spore zainteresowanie na rynku transferowym. Zimą głośno było o podchodach pod niego Rakowa Częstochowa, a ostatnio, wg informacji Piotra Koźmińskiego, pojawiła się szansa na przenosiny Stipicy do stolicy.

fot. Marcin Banaszkiewicz / Legionisci.comfot. Marcin Banaszkiewicz / Legionisci.com

Tej zimy Pogoń poczyniła jeszcze dwa ciekawe ruchy na rynku transferowym. Do Szczecina sprowadzeni zostali doświadczeni ligowcy w osobach Pawła Stolarskiego i Rafała Kurzawy. Jeszcze kilka lat temu te nazwiska w kontekście wzmocnień robiłyby duże wrażenia, jednak na tę chwilę każdy z nich potrzebuje solidnej odbudowy. Stolarski ostatni raz na boisku w barwach Pogoni pojawił 13 lutego, a Kurzawa w środku tygodnia nabawił się urazu, który prawdopodobnie wyklucza jego występ w sobotę.

Tabela Ekstraklasy przed 23. kolejką
MECZE RAZEMMECZE BEZPOŚREDNIE
M.Pkt.Z.R.P.BramkiM.Pkt.Z.R.P.Bramki
1.Legia Warszawa2248153441-22
2.Pogoń Szczecin2241125526-13
3.Raków Częstochowa2237107532-22


Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Pogonią Szczecin rozpocznie się w Wielką Sobotę o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na Canal+ 4K Ultra HD, Canal+ Premium, Canal+ Sport 3, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
Goclaw - 03.04.2021 / 15:39, *.centertel.pl

Musimy icy pojechać bo mają chyba świadomość że za tydz grają z pyrami !!

odpowiedz
Olomanolo - 03.04.2021 / 15:17, *.play-internet.pl

Do wszystkich zarówno z (L) egii jak i Pogonii -WESOŁYCH ŚWIĄT bez względu na wynik

odpowiedz
Borubar - 03.04.2021 / 14:51, *.vectranet.pl

Po pięknej bramce Kucharczyka Pogoń wygrała z Legią 3:2.Na nic zdały się dwa gole Wszołka.Trener Michniewicz za wynik obciążył Boruca oraz Jędrzejczyka za spowodowanie dwóch karnych.Marciniak drukował jak za najlepszych swoich lat.Tłum zebranych oficjeli z Mioduskim włącznie popijając drogie wino nucili ....nie poddawaj się ukochana ma jeszcze trochę forsy mam

odpowiedz
Singspiel - 03.04.2021 / 19:42, *.plus.pl

@Borubar: a potem sie obudziłes, a wyrko cale mokre

odpowiedz
dziad kudłaty - 03.04.2021 / 14:09, *.net.pl

łach dziś zremisuje info pewne od zarządu sts a więc grać remis

odpowiedz
exsa - 03.04.2021 / 13:45, *.tpnet.pl

Mecz na szczycie dla LEGII ! Czekamy na rozpoczecie i uwazaj na Kuchego LEGIO !!!

odpowiedz
Dm - 03.04.2021 / 13:21, *.plus.pl

Tytuł zapowiedzi meczu jakby TVN grał z reprezentacją artystów polskich:)

odpowiedz
Ja - 03.04.2021 / 13:17, *.plus.pl

Wygra z Lechem zwolnią Żurawia i już tam nasz Czesio zostanie hahaha

odpowiedz
Legia1 - 03.04.2021 / 13:15, *.plus.pl

Za tydzień bedzie wśród swoich ten nasz ,,trener''.

odpowiedz
Ja - 03.04.2021 / 13:09, *.plus.pl

Jak się Czesio boi pogoni to widać jakie ma podejście do tego klubu. W Lechu gadał że nieważne z kim gramy mamy wygrac a tu pieprzy o trudnym meczu sabotażysta jeden. Do poznania ty..

odpowiedz
Arek - 03.04.2021 / 14:29, *.tpnet.pl

@Ja: główka nie dojechała, czy jak?

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 03.04.2021 / 13:07, *.chello.pl

Tomas hat-tric i skończy się pogoń za Nami.

odpowiedz
:) - 03.04.2021 / 13:04, *.plus.pl

Dla CM to każdy mecz jest trudny. Z takim podejściem to puchary skończymy wcześniej niż się zakończą ME. Potem tłumaczenie że kadrowicze zmęczeni itd

odpowiedz
Ja - 03.04.2021 / 12:57, *.plus.pl

Kowalczyk się nadaje chyba do Turbokozaka :)

odpowiedz
Paulo sousa - 03.04.2021 / 12:54, *.plus.pl

Kapustka Slisz Kozłowski Kowalczyk będę was obserwował i powołam na trybuny żebyście poczuli atmosferę ,,prawdziwej'' piłki.

odpowiedz
Ja - 03.04.2021 / 12:50, *.plus.pl

Mecz jak każdy inny. Nie dają za niego więcej niż 3 pkt. Wielkie mecze to kiedyś były jak było kilka mocnych drużyn co się biły z nami o mistrza jak Widzew czy Wisła cupiala nie to co teraz gdzie nie ma z kim rywalizować w tej śmiesznej niby ekstraklasie . ..

odpowiedz
singspiel - 03.04.2021 / 12:46, *.centertel.pl

ostatni raz Pogoń wygrała przy Ł3 w kwietniu w 1983. i chyba tylko raz potem był remis. Oni wiosną nie mają do nas szczęścia

odpowiedz
Anwilowy legionista - 03.04.2021 / 11:48, *.com.pl

Tylko kibiców brak

odpowiedz
KUCHY KING - 03.04.2021 / 10:39, *.chello.pl

KUCHY KING!

odpowiedz
reklama kaszlu - 03.04.2021 / 12:33, *.t-mobile.pl

@KUCHY KING : Kuchy nas postawi do pionu!

odpowiedz
esa - 03.04.2021 / 09:28, *.tpnet.pl

LEGIA 2-1 Pogon ! Walcz i nie popsuj nastroju swiatecznego od poczatkowego do koncowego gwizdka Sedziego !!!

odpowiedz
exsa - 03.04.2021 / 09:25, *.tpnet.pl

Mamy nadzieje ze bedzie to bardzo dobry mecz o " MISTRZA RP LEGIO " bo jak wygramy to juz mamy ale z pogonia latwo sie nie gra wiec uwazac trzeba na Kucharczyka ktoremu Trener P. zyczy strzelenia gola ! Powodzenia LEGIO !!!

odpowiedz
jot - 03.04.2021 / 08:41, *.tpnet.pl

Śledzie muszą a my możemy, taka jest różnica. Patrząc na składy i dotychczasowe osiągnięcia to śledzie wiedzą, że na farcie jakiś punkt mogą wyszarpać jak postawią autobus w okolicy pola karnego. To jest ich taktyka. Nie tracą ale przede wszystkim nie strzelają.

odpowiedz
Stare Jaja - 03.04.2021 / 12:30, *.151.241

@jot: Sam jesteś śledź. Nie kumasz to nie pisz ,ale idź do Taty to ci opowie. Pogoń była przez wiele lat w zgodzie z Legią. Kibice ze Szczecina podejmowani byli w Wawie jak serdeczni goście i przyjaciele. Do dzisiaj mam dobre kontakty w Szczecinie. Kilka lat wstecz, tak się złożyło, że nie dojechałem do Wawy i oglądałem mecz Legia / "coś tam" w sportowym pubie w centrum Szczecina. Miejscowi nie interesowali się zbytnio meczem. Jak Legia strzeliła i wyskoczyłem ze stosownym okrzykiem, to zaraz znalazło się kilku ciekawych. Po krótkiej wymianie zdań miałem browary gratis i super wieczór. Tak więc chłopcze Pogoń to nie są śledzie, mimo,że zgoda minęła. Śledziami nazywamy drużynę z Gdyni. Zapamiętaj i Wesołych Świąt po wygranej 3-0.

odpowiedz
Krzysztof - 03.04.2021 / 08:24, *.centertel.pl

Bardziej ważny niż wielki mecz.
Oby bez kontuzji w obydwu zespołach.
Wierzę w jeden do zera dla Legii.

odpowiedz
Antek - 03.04.2021 / 05:40, *.centertel.pl

Do redakcji gdzie zapowiedź 23 kolejki

odpowiedz
Buk - 03.04.2021 / 00:05, *.as13285.net

Mecz na szczycie kończy się zazwyczaj remisem

odpowiedz
TomTom1916 - 02.04.2021 / 23:57, *.plus.pl

@olew
całkowita zgoda zTobą ziomek

odpowiedz
Źródełko - 02.04.2021 / 23:56, *.plus.pl

Jest szansa na to by obejrzeć mecz w źródełku? I podopingować?

odpowiedz
BEZ JAJEC - 02.04.2021 / 23:52, *.com.pl

KTOŚ TU MA FANTAZJĘ . W NASZEJ WIELKIEJ LIDZE - JAKIKOLWIEK WIELKI MECZ ? NO BEZ JAJEC PROSZĘ . TAKA LIGA , ŻE NIE MA ZESPOŁU NA MIARĘ GRUPOWEJ FAZY LE - GDZIE GRA ŚREDNICA EUROPEJSKA , A NA NAS TO I TAK ZA WYSOKIE PROGI . W EUROPIE TO JESTEŚMY NA POZIOMIE LIG Z : MACEDONI , BIAŁORUSI , BUŁGARI , FINLANDI ITP . I Z LEGIĄ JEST TAK SAMO CO POKAZAŁY OSTATNIE JEJ WYSTĘPY NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ .

odpowiedz
tommy - 02.04.2021 / 23:30, *.toneticgroup.pl

jaka liga taka wielkosc tego meczu

odpowiedz
Jeremi - 02.04.2021 / 23:24, *.chello.pl

Jazda z tym tuńczykiem!
3-0 i do widzenia na jesieni.

odpowiedz
Cezary - 02.04.2021 / 22:40, *.amazonaws.com

Kto pierwszy

odpowiedz
Cezary - 02.04.2021 / 22:39, *.amazonaws.com

Jaki będzie skąd ? Obstawiamy

odpowiedz
olew - 02.04.2021 / 21:35, *.vectranet.pl

Bez przesady ... wielki to on jest dla Pogoni. My takie mecze rozgrywamy co miesiąc. Co miesiąc jakiś klub chce dokopać Legii i wtedy ma swoje pięć minut wzmożenia. potem dostaje pucki i wszystko wraca do normy . Bo LEGIA to POTĘGA ! Lubię Pogoń i życzę im wszystkiego dobrego, ale oni nie mają żadnego grajka na wymianę z naszymi, no słabsi są. nawet jak z nami jutro wygrają , to kolejne trzy mecze będą grać na wspomaganiu, bo taka jest cena zwycięstwa z Legią . My więc trzy następne wygramy, oni trzy umoczą , bo LEGIA to POTĘGA !

odpowiedz
Kozioł - 02.04.2021 / 22:09, *.centertel.pl

Trudno się nie zgodzić!

odpowiedz
Student_L - 02.04.2021 / 22:54, *.amazonaws.com

@olew: Wielki, odnosił się do Wielkiej soboty raczej.

odpowiedz