Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Daliśmy Pogoni tlen do szatni

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Bardzo się cieszymy, że wygraliśmy po dobrym meczu, jak na Wielką Sobotę przystało. Pierwsza połowa do 45. minuty plus doliczony czas gry, gdzie straciliśmy bramkę na 4-1, była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Wszystko nam wychodziło, strzeliliśmy piękne bramki. Pogoń sobie nie stwarzała okazji do strzelenia bramki, ale jak to my - potrafimy sprezentować przeciwnikowi, dać mu troszeczkę tlenu do szatni.

Straciliśmy bramkę na własne życzenia, mając rzut wolny w doliczonym czasie gry na połowie przeciwnika, pod samą bramką. Byliśmy bliscy strzelenia piątej bramki, ale z tego stworzyła się sytuacja dla Pogoni, szybki kontratak i padła bramka na 4-1. Daliśmy Pogoni tlen do szatni, czego absolutnie nie chcieliśmy zrobić. W przerwie powiedzieliśmy sobie, co musimy zmienić, ale nie myślałem, że ta zmiana pójdzie w takim kierunku, że przestaliśmy szukać piątek bramki. Skupiliśmy się tylko na rozgrywaniu piłki, nie byliśmy pazerni na 5, 6 bramkę, choć takie okazje były. Pogoń zwietrzyła swoja szansę, atakowała. Cieszymy się bardzo z tego bardzo ważnego zwycięstwa w kontekście tego, że graliśmy z wiceliderem i uciekliśmy im na kilka punktów. Przed nami jeszcze 7 spotkań i dużo punktów do zdobycia, ale też dużo do stracenia. Dlatego cały czas musi być koncentracja na najwyższym poziomie.

Nikt w naszej szatni nie myśli, że już mamy mistrzostwo. Podchodzimy z szacunkiem do rozgrywek, zostało 21 punktów do zdobycia. Wszyscy poza nami też mają szansę zdobyć komplet punktów i tabela na koniec sezonu może wyglądać inaczej. Cieszymy się, że mamy taką przewagę, ale to nie koniec sezonu.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
zaba285 - 04.04.2021 / 21:15, *.116.118

nie lubię słowika, ale widać że jako trener zaczyna sobie radzić coraz lepiej. jedyne do czego można się przyczepić to zmiany, powinien dać szansę młodym, gorzej niż Gvilia i Lopes grać nie będą.

odpowiedz
Michal17211 - 04.04.2021 / 21:30, *.plus.pl

@zaba285: jest duże prawdopodobieństwo że niestety będą.

odpowiedz
bronek49 - 04.04.2021 / 17:43, *.chello.pl

że tak Legia grała w drugiej połowie to też wina trenera który nie potrafi ich zmobilizować ,a te zmiany to zenada tacy paralitycy jak Gwilia czy Lopez nie powinni w ogóle graćw Legii bo to jest kosztem ogrania młodych zawodników których ten trenerzyna po prostu ich niszczy wpuści takiego młodego raz na miesiąc na 5 minut i myśli że ich ogrywa ,Panie Moduski czas tupnąć nogą i postawić poznańskiego słowika na bacznosc bo wszyscy młodzi zaczną Legie opuszczac i przestaną się rozwijać a będzie grali takie benadzieje jakie wymieniłem na początku

odpowiedz
Yto - 04.04.2021 / 14:23, *.tpnet.pl

Melanże może były. Ale większość nie lubiła Legii. Pamiętam gwizdy w Szczecinie

odpowiedz
Yto - 04.04.2021 / 14:09, *.tpnet.pl

Do ŻRDW:
Alex 100% racji.Tacy z nich bracia że jak Legia grała w Szczecinie to ci braterscy kibice gwizdali. Paprykarze!!!!!!!!

odpowiedz
Alex - 04.04.2021 / 10:19, *.chello.pl

Zwycięstwo nad paprykarzem smakuje wyjątkowo. Wszak paprykarz marzył o Mistrzostwie.

odpowiedz
Raf - 04.04.2021 / 12:46, *.chello.pl

@ŻRDW: co tu się dziwić to kibic przyjezdny do Warszawy 5 lat temu on jest bardziej Warszawiak a niżeli niejeden Warszawiak od pokoleń.

odpowiedz
Kun - 04.04.2021 / 12:47, *.icpnet.pl

@ŻRDW: Prawda jest taka że nawet w czasach zgody, większość kibiców Pogoni nie lubiło Legii

odpowiedz
Rdzenny - 04.04.2021 / 13:12, *.centertel.pl

@Kun: ale wielu lubi dalej , a słowo paprykarz nie jest obraźliwe ale nie na miejscu ...

odpowiedz
ja - 04.04.2021 / 10:12, *.chello.pl

Były takie sezony, gdzie już się wydawało, że mamy mistrzostwo, a potem traciliśmy przewagę.
Teraz najważniejsza koncentracja, grać co umiemy i niech się drużyna nie rozejdzie to może jakaś LE będzie?

Chociaż nasza liga jest tak tragiczna, że tutaj wystarczy taki wysoki Pekhart co wali głową gola za golem, a w LE to nie przejdzie.

odpowiedz
Warszawiak 1234 - 04.04.2021 / 02:04, *.play-internet.pl

Malkontenci sa zawsze. Co tutaj narzekac?! Po pol godzinie bylo pozamiatane. Pogon mowiac gwara piesciarska lezala z ciezkim nokautem. Chlopaki odpuscili druga polowke. Generalnie jednak Swietujmy!!

odpowiedz
Narzekacz - 04.04.2021 / 07:42, *.t-mobile.pl

@Warszawiak 1234:
Masz rację. Było pozamiatane. Po cóż więc ryzykować kontuzje Kapustki Luquinhasa czy Pekharta?
5 zmian dozwolonych, a zrobiliśmy 3 i to na ostatnie 20 minut.

odpowiedz
Arek - 04.04.2021 / 00:12, *.tpnet.pl

Co jak co, ale Wszołkowi mógłby dać pograć.

odpowiedz
Seba (L) - 04.04.2021 / 00:00, *.tpnet.pl

Trener gratuluję zwycięstwa. W Poznaniu Wszołek misi zagrać z Szabanowa bo dziś 2 bramki chłopak zawalił Pozdrawiam

odpowiedz
zaba285 - 04.04.2021 / 21:16, *.116.118

@Seba (L): pierwsza to wina Wieteski, dał się przeskoczyć jak junior

odpowiedz
Serek - 03.04.2021 / 23:23, *.tpnet.pl

Wracaj Czesiek do poznania, jako poznańska 60-tka nie będziesz nigdy zaakceptowany przez kibiców

odpowiedz
Arek - 04.04.2021 / 00:13, *.tpnet.pl

@Serek: a kwity jakieś masz?

odpowiedz
Bolek - 04.04.2021 / 02:16, *.plus.pl

@Serek: ty wracaj na Konwiktorską

odpowiedz
Warszawiak1234 - 04.04.2021 / 09:30, *.play-internet.pl

@Serek: spadaj

odpowiedz
L fan - 03.04.2021 / 23:18, *.tpnet.pl

Trener.w no git grajmy
swoje do przerwy 3:0 ;)

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 03.04.2021 / 22:06, *.vectranet.pl

Czesi, jakie argumenty przeważają za tym , ze gra bezproduktywny, nierozwojowy zawodnik, niejaki Gruziński Gargamel, a nie Młody i perspektywiczny Muci....................Czy Gargamela trzeba sprzedać... i dlatego gra... Czemu zmiany tak poźno, dłużej powinien grac Kostorz... Czemu nie dojechaliśmy na 2 połowę..... Brak ambicji?Minimalizm? To się zemści w Europie, tam mecz trwa 90 minut... Nie tak jak w naszej kapuścianej lidze...

odpowiedz
eLka - 04.04.2021 / 18:46, *.tpnet.pl

@Trener Bramkarzy: Jak sprzedać jak kończy mu się kontrakt i Legia ma opcję przedłużenia o rok. Ty interesujesz się Legią?

odpowiedz
R - 03.04.2021 / 21:21, *.mm.pl

Legia strzeliła gola w każdym z 29 ostatnich spotkań ligowych rozegranych w Warszawie. Ostatni mecz bez gola miał miejsce 4.08.2019r. w meczu ze Śląskiem Wrocław.

Ostatni raz tak szybko strzelone 3 gole w naszej lidze to 27 listopada 2016r. i prowadzenie Legii we Wrocławiu 3:0 po 7 minutach. Poprzedni raz to 20 września 2015r. i 3:0 dla Legii w Chorzowie po 12 minutach.

Ostatni raz tak szybko 4 gole strzeliła w naszej lidze również Legia, 26 marca 2004r. przeciw Polonii Warszawa. 11' Saganowski 15' Włodarczyk 20' Saganowski 22' Surma

odpowiedz
Szanuje - 05.04.2021 / 12:33, *.orange.pl

@R: wyciągnąłeś mega dane, dzięki ;)

odpowiedz
exsa - 03.04.2021 / 21:13, *.tpnet.pl

W sumie dobry mecz,narazie swietujemy a po czekamy na mecz z Lechem ! Powodzenia !!!

odpowiedz
Jano.s - 03.04.2021 / 21:09, *.centertel.pl

Pierwsze 30 min. najlepsze od kilku sezonów. Całkowicie niezrozumiałe dla mnie dobrane zmiany. Cieszy wynik. Momenty były godne mistrzostwa.

odpowiedz
Jaaa - 03.04.2021 / 20:43, *.centertel.pl

Juranovic był dwa tygodnie na kadrze. Wszołek na miejscu i nawet nie wszedł... Coś tu grubo nie gra. Chyba tracimy porządnego gościa

odpowiedz
Jaaa - 03.04.2021 / 20:40, *.centertel.pl

Trener pewnie wie lepiej ale aż prosiło się o wcześniejsze zmiany. Wprowadzenie zawodników głodnych gry żeby jeszcze coś ukuć w drugiej połowie a nie tylko dograć do końca meczu...

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 03.04.2021 / 22:02, *.play-internet.pl

@Jaaa: Właśnie czekanie ze zmianami w wielu spotkaniach to słabsza strona Michniewicza, zastanawia też brak podwójnych zmian bo robiąc pojedyncze ogranicza się z wprowadzeniem większej ilości zawodników. Dziś aż się prosiło o więcej zmian ok. 60-70 min. Kostorza wpuścił w 85, a mógł go wprowadzić razem z Lopezem np. lub wcześniej.

odpowiedz
Mario-Pruszkow/Londyn - 03.04.2021 / 20:36, *.virginm.net

Dlaczego nie grał, będący w bardzo dobrej formie ostatnio Paweł Wszolek ?

odpowiedz
Siaracwks - 03.04.2021 / 20:45, *.centertel.pl

@Mario-Pruszkow/Londyn: pewnie kontraktu nie chce przedłużyć, albo już go ktoś chce kupić ...

odpowiedz
Mario-Pruszkow/Londyn - 03.04.2021 / 21:08, *.virginm.net

@Siaracwks: Wielkie dzięki za odpowiedź, to będzie duża strata.

odpowiedz
c u L t - 03.04.2021 / 21:52, *.144.25

@Mario-Pruszkow/Londyn:Paweł już odstawiony a szkoda,,,

odpowiedz
QWERT - 03.04.2021 / 23:28, *.chello.pl

@c u L t: Nie odstawiony, może po prostu Juranović lepiej pasował do koncepcji, może w Poznaniu wyjdzie Wszołek a Jura za Jędze w obronie.

odpowiedz
Legia75 - 04.04.2021 / 10:00, *.chello.pl

@Siaracwks: no właśnie mówił ostatnio że chce

odpowiedz
lolo - 03.04.2021 / 20:28, *.plus.pl

Czesiu a może trening 45 minut we wtorek? Czy lepiej cztery dni wolnego? Do roboty chłopie się bierz, na ekstraklapę wystarczy! A na Europę żenada!!!

odpowiedz