fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
REKLAMA

Piłkarze Legii solidarni z białoruskimi sportowcami

Redakcja

Na rozgrzewkę poprzedzającą mecz Legia - Pogoń piłkarze mistrza Polski wybiegli w koszulkach z hasłem "Solidarność z wolnymi sportowcami Białorusi".

Idea przedmeczowego wsparcia dla sportowców Białorusi wyszła od przebywających w Polsce kibiców białoruskich drużyn - Torpedo z Mińska i Żodino, Dynamo Brześć i BATE Borysow. Nie jest przecież tajemnicą, że "Torpedony" do Warszawy przyjeżdżali już w latach ubiegłych, choćby na legijne turnieje kibicowskie. Białoruskich kibiców w Polsce jest sporo, wielu z nich musiało emigrować aby uniknąć aresztowań, które w dużej mierze dotknęły też środowiska piłkarskich fanatyków. Jak sami jednak podkreślają, Polska przyjęła ich przyjaźnie i ze zrozumieniem dla sytuacji w jakiej znalazł się białoruski naród. Nic dziwnego, wszak w dziejach historii Rzeczpospolitej nasi antenaci wielokrotnie również zmuszeni byli opuszczać rodzimą ziemię i udawać się na emigrację. Stąd idea ta znalazła zrozumienie wśród kibiców Legii, którzy zwrócili się do klubu z pomysłem wyrażenia solidarności ze sportowcami Białorusi przed meczem z Pogonią.

Zarówno władze i jak i piłkarze Legii bez wahania zgodzili się na zaproponowaną formę wsparcia, która znalazła odzwierciedlenie w postaci wybiegnięcia na przedmeczową rozgrzewkę w koszulkach "Solidarność z wolnymi sportowcami Białorusi". Nie trzeba być ekspertem żeby wiedzieć co się dzieje w kraju naszego wschodniego sąsiada, gdzie represje spadają na praktycznie każdą grupę obywateli. Wśród nich są zarówno piłkarscy kibice jak i sportowcy i my jako sportowcy oraz kibice Legii winniśmy zademonstrować swoje wsparcie i pokazać bratniemu słowiańskiemu narodowi że w tych trudnych chwilach nie jest w swej walce sam.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
olew - 05.04.2021 / 11:47, *.vectranet.pl

Brawo Legia ! Fajnie być Legunem !

odpowiedz
Warszawa - 05.04.2021 / 11:45, *.tpnet.pl

NIE MIESZAĆ SPORTU DO POLITYKI !!!

odpowiedz
Cult King Warsaw - 05.04.2021 / 00:52, *.133.8

KIBOLE,KIBICE WSZYSCY KIBICE SPORTU POLSKI POWINNI ZORGANIZOWAĆ MARSZ POKOJU DLA OBYWATELI SPORTU BIAŁORUSI!TO BY POBUDZIŁO CAŁY ŚWIAT!SPORTU!I NACISK SILNY NA MR ŁUKASZENKE......

odpowiedz
Szkielet - 04.04.2021 / 18:12, *.chello.pl

A Shabanow schowany ,trochę elektryczny druga wersja Willy Boya.

odpowiedz
oLaf - 04.04.2021 / 12:27, *.vectranet.pl

dobra akcja!

odpowiedz
Pan - 04.04.2021 / 12:10, *.centertel.pl

A co tam wojna jest ?

odpowiedz
Marysia - 04.04.2021 / 20:56, *.sekocin.pl

@Pan: Wojna państwa z własnym narodem. I są poległe. Np., Mikita Krivcov. Chłopak był bardzo sktywnym kibicem. Był bity do śmierci. Potem powieszony w lasie. Bez ojca została mała dziewczynka, która pyta o tatę.

odpowiedz
Juri z Witebska - 04.04.2021 / 22:39, *.tpnet.pl

@Pan: Reżim Łukaszenki długo nie potrwa !

odpowiedz
Hello, it’s me - 04.04.2021 / 00:09, *.44.81

Białorusini są wdzięczni! Dla naszych sportowców jest to bardzo ważne

odpowiedz
Cult Legia King Forever - 03.04.2021 / 19:33, *.144.25

BRAWO!

odpowiedz
Jerry - 03.04.2021 / 19:33, *.com.pl

Oj to się Łukaszenka przejął. Teraz pewnie poda sie do dymisji.

odpowiedz
Muchito - 03.04.2021 / 20:11, *.mm.pl

@Jerry: Dokładnie. Uwielbiam te akcje typu solidarni z... to są akcje fajne marketingowo, natomiast nic nie znaczą

odpowiedz
Pamietam - 03.04.2021 / 20:41, *.chello.pl

@Muchito: powiedz to chlopakom-kibicom z Bialorusi. We wczesnychnlatach 80. w czasie stanu wojennego i zaraz po, kazdy taki gest z zachodu byl jak tlen dla wszystkich dzialajacych w opozycji.Ale ty pewnie znasz zycie pt. Sklepy pelne towaru 24h czynne i paszport w szufladzie. Syty glodnego nie zrozumie.

odpowiedz
Leny - 03.04.2021 / 21:50, *.chello.pl

@Pamietam:
marny Twój trud. nie zrozumieją.
pokolenie gejfonów.

odpowiedz
jezus - 03.04.2021 / 23:48, *.vectranet.pl

@Jerry: dokladnie, 100% racji, placze ze strachu biedny

odpowiedz
głodny piłki - 04.04.2021 / 16:04, *.net.pl

@Pamietam: bardzo dobrze powiedziane kolego 100% popieram

odpowiedz
Witamina1916 - 04.04.2021 / 23:38, *.plus.pl

@Pamietam:
Dokładnie tak . Teraz większość z młodzieży nie ogarnia zasad kultury szacunku do starszych osob do kobiet i najbliższych osób A co dopiero mogą rozumieć sens takiej akcji pomocy obcemu narodowi .

odpowiedz
Boruc nie solidarny? - 03.04.2021 / 17:54, *.t-mobile.pl

;-)

odpowiedz
;-) - 03.04.2021 / 19:27, *.inetia.pl

@Boruc nie solidarny? : Koszulki były za małe

odpowiedz
Jack(L) - 03.04.2021 / 22:15, *.cyfrowypolsat.pl

@Boruc nie solidarny? : Boruc robił zdjęcie do tego artykułu;)))

odpowiedz
Suwałki - 04.04.2021 / 12:37, *.tpnet.pl

@Boruc nie solidarny? : Artur Boruc jedyny odpowiedzialny w drużynie !

odpowiedz