Tomas Pekhart, Andre Martins i Filip Mladenović - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pekhart: Wielki krok w stronę mistrzostwa

Woytek

- Obecny sezon jest dla mnie najlepszym w karierze. Do tej pory największą liczbą goli było 19. Teraz mam 21 strzelonych w lidze, a w sumie 23 - powiedział po meczu Tomas Pekhart.

- Uważam, że pierwsza połowa była najlepszą w tym sezonie. Graliśmy bardzo dobrą piłkę. Gościom poszczęściło się w doliczonym czasie. W drugiej części po prostu przestaliśmy grać. Myśleliśmy o tym, że możemy strzelić jeszcze jednego lub dwa gole, ale biegaliśmy w kółko i nie graliśmy tak jak w pierwszych 45 minutach. Musimy być zadowoleni z trzech punktów, bo było to bardzo ważne spotkanie z wiceliderem. Nieważne, że nie zagraliśmy dobrze drugiej połowy. Gdyby ktoś nam powiedział przed meczem, że wygramy 4-2 to wzięlibyśmy to w ciemno. Chcemy zdobyć mistrzostwo i w sobotę wykonaliśmy wielki krok ku temu.

- Życzenia dla kibiców na święta? Mam jedno życzenie - by wrócili na stadion, bo bez nich to nie jest to samo.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Trampek - 05.04.2021 / 23:28, *.125.60

Jeżeli w trzech najbliższych spotkaniach LEGIA powiększy przewagę nad drugim zespołem o kolejne 3 punkty,/ co nie jest takie niemożliwe/ to praktycznie na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek zagwarantuje sobie sobie tytuł Mistrza Polski. Inna możliwość jest taka,jeżeli w czterech najbliższych spotkaniach nie straci obecnej przewagi nad drugim zespołem , to na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek również może świętować mistrzostwo . Kombinacji jest znacznie więcej niż te które starałem się w sposób jaskrawy zobrazować. Musiałby nastąpić jakiś kataklizm, by praktycznie LEGIA nie sięgnęła po Mistrzostwo Polski . Duża w tym zasługa utrzymującego się w wysokiej formie Tomasa Pekharta walczącego o Króla Strzelców E-klapy. Praktycznie to w tej walce nie ma przeciwnika . Jeżeli sytuacja jest tak jasna - to powstaje pytanie co dalej? Uważam,że zarządzający klubem już powinny mieć rozpisany scenariusz działań odnośnie wzmocnień kadrowych, pozbycia się balastu zawodników , dla których dokładne podanie do "przodu" na odległość 2 metrów to jest bariera nie do przebycia, albo takich co nie łapią się na ławkę, a w rezerwach nie chcą grać.Nie wymieniam nazwisk, dlatego ,że decydenci, którzy są bliżej zawodników powinni wiedzieć o jakich zawodników chodzi.

odpowiedz
Jano - 06.04.2021 / 09:27, *.orange.pl

@Trampek: żeś się wymądrzył, to i sześciolatek jest w stanie wyliczyć w ciągu 15 sec. a tyś taki wywód walnął !

odpowiedz
Trampek - 06.04.2021 / 15:35, *.125.60

@Jano: To musisz mieć mniej jak 6 lat, mieć kłopoty z czytaniem, bo gdy doczytałeś do końca to zapomniałeś co napisane było na początku. O "zrozumieniu" tekstu nie wspomnę.

odpowiedz
Matt - 05.04.2021 / 18:33, *.tpnet.pl

Gdy przyszedł, trzymałem kciuki, żeby nie był to drugi Necid czy Grzelak. Wysoki, szczudlasty, bez prędkości, nieskoordynowany. Po pierwszym meczu widziałem, że niepotrzebnie się bałem.

Strzelił kilka bramek i już wszyscy wiedzieliśmy, że to solidny napastnik. Może nie top ostatnich 20 lat, ale na pewno rokuje sezonowy wkład w drużynę nie mniejszy niż np. Chinyama, Niezgoda, Saganowski.

Teraz patrzę, 7 kolejek do końca a gościu ma już 21 goli. Nasi dawni bogowie na koniec sezonu:
- 24 gole Svitlica,
- 28 przy 37 meczach Nikolić.
Na tym etapie, obaj są w jego zasięgu. Myślę jednak, że Niko już nie dogoni, ale przy 14 meczach, na pewno by go przegonił w takiej formie. Rok temu, gdyby ktoś mi to powiedział, to puknąłbym się w głowę.

Mój szacunek do Pekharta właśnie wzrósł bardzo mocno. Dopiero porównanie go do do najlepszych, uświadomiło mi kogo mamy. Nie obchodzi mi, że to nie jest gość do gry kombinacyjnej, że może wolny itd. Każdy ma jakieś wady, ważne, że ma sporo zalet i za to go cenię. Jak widać, do naszego obecnego systemu i składu pasuje. Jak ktoś mówi, że piłkarz strzelający ponad 20 goli w sezonie powinien siedzieć na ławie, to ma niedobrze w głowie.

odpowiedz
Kocur - 05.04.2021 / 17:03, *.vectranet.pl

Pyrom niech sądzi pięć i będzie Bogiem!

odpowiedz
Juno - 05.04.2021 / 12:35, *.chello.pl

Czy ktoś wie w jakim języku udziela wywiadów Czech? Serio pytam.

odpowiedz
atmosferic - 05.04.2021 / 15:18, *.orange.pl

@Juno: w jezyku jinyu

odpowiedz
Juno - 05.04.2021 / 17:13, *.chello.pl

@atmosferic: A to nie znam:p

odpowiedz
Rafik - 05.04.2021 / 01:50, *.comcast.net

Jeszcze 11 I bedzie najlepszy w histori

odpowiedz
Mielcok - 04.04.2021 / 23:15, *.play-internet.pl

Taki Mistrz, co to w Mielcu i tak przegra.

odpowiedz
olew - 05.04.2021 / 01:15, *.vectranet.pl

@Mielcok: musiałyby być cztery karne .

odpowiedz
singspiel - 05.04.2021 / 10:21, *.centertel.pl

@Mielcok: taki Mielec, co miasto udaje

odpowiedz
Adamo - 05.04.2021 / 15:56, *.t-mobile.pl

@Mielcok: Mielec niech się martwi i zajmie sobą bo za chwilę z ekstraklasą się pożegna.

odpowiedz
Grchw - 05.04.2021 / 20:12, *.t-mobile.pl

@Mielcok: będziesz miał co wspominać

odpowiedz
ben - 04.04.2021 / 19:31, *.inetia.pl

Brawo Tomas, tak trzymać.

odpowiedz
:) - 04.04.2021 / 18:27, *.chello.pl

We Wronkach zobaczymy gdzie jesteśmy

odpowiedz
bronek49 - 04.04.2021 / 17:47, *.chello.pl

brawo Pekhart nie zwalniał i dalej strzelaj bramki

odpowiedz
Legia75 - 04.04.2021 / 10:03, *.chello.pl

Pekhart w sumie 23 bramki... Hmmm.. To tyle ile Cracovia ma punktów

odpowiedz
soprano - 04.04.2021 / 10:02, *.chello.pl

tylko mistrz wesolych swiat dla kibicow i pilkarzy

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 04.04.2021 / 09:11, *.play-internet.pl

???? Wszystkiego Najlepszego z okazji świąt Wielkanocnych, zdrowia oraz smacznego jajka????????????

odpowiedz
Gość niedzielny - 04.04.2021 / 07:11, *.centertel.pl

BRAVO!!!WESOŁYCH świąt ????

odpowiedz