Walerian Gwilia i Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

SONDA

Legia nie przedłuży umowy z Gwilią?

Woytek, źródło: sportowefakty.wp.pl

Portal sportowefakty.wp.pl poinformował o tym, że Legia Warszawa podjęła decyzję w sprawie przedłużenia umowy z Walerianem Gwilią. Kontrakt Gruzina ze stołecznym klubem obowiązuje do końca bieżącego sezonu, a zapisana była w nim możliwość przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Władze klubu z Łazienkowskiej musiały podjąć decyzję do 30 marca.

Piotr Koźmiński z WP poinformował, że ta klauzula nie została aktywowana, ponieważ oznaczałaby 20% podwyżkę dla zawodnika, który aktualnie zarabia ok. 300 tys. euro rocznie. Nie oznacza to jednak, że Gwilia opuści latem Legię. Klub może zaoferować mu nową umowę - zapewne niższą niż wynikałaby z automatycznego przedłużenia.

W obecnym sezonie Gwilia wystąpił w 19 meczach, w których zanotował dwie asysty. To dużo gorsze liczby niż w poprzednich rozgrywkach, w których zdobył 11 bramek i miał 8 asyst.

26-letni zawodnik liczy na kontrakt przekraczający 300 tys. euro, więc na pewno oprócz ewentualnych rozmów z Legią będzie szukał nowego klubu.

WYNIKI SONDYCzy Legia powinna przedłużyć umowę z Walerianem Gwilią?
SUMA GŁOSÓW: 3071
START: 05.04.2021 / KONIEC: 12.04.2021


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (51)

+dodaj komentarz
Matt - 08.04.2021 / 10:52, *.tpnet.pl

Oni do głowy mają za daleko. Rezerwowy z zarobkami rzędu ponad 300 tys. euro.

odpowiedz
Jojo - 08.04.2021 / 06:14, *.getfiber.pl

Kupić Kozaka z Radomia za 1/100 ceny pewnie . Ograć w II i awansować z nią do2 ligi. A Gargamela spakować i dać na autobus....

W kasie pewnie pusto to i zakupy pewnie będą marne...

odpowiedz
Kibic z instagrama - 07.04.2021 / 17:23, *.plus.pl

Pozbyć się go od dłuższego czasu nic nie gra

odpowiedz
Legionista - 07.04.2021 / 17:21, *.plus.pl

Vrdoljak legenda bo najdroższy w historii a cienki jak cały ten ,,truskawkowy" zaciąg co w nim przychodził.

odpowiedz
Zbyszek Robak - 07.04.2021 / 23:39, *.kompex.pl

@Legionista: bez kitu może z 5 meczów zagrała na europejskim poziomie. Dziad. Amen.

odpowiedz
Korek - 08.04.2021 / 01:09, *.chello.pl

@Legionista: ciekaw jestem na ile wyceniasz całościowe skutki finansowe nie strzelenia dwóch rzutów karnych przez IV w meczu z Celtikiem przy Ł3 ? Przypomnę, że ta ofiara legijnego futbolowego losu był mentalnie przygotowana do ew. egzekwowania trzeciej (!) jedenastki...

odpowiedz
Dm - 07.04.2021 / 17:19, *.plus.pl

Nie przedłużać nic nie gra od dłuższego czasu. U vukovicia coś tam pokazywał ale teraz pożegnać bez żalu.

odpowiedz
Kibic w kapciach - 07.04.2021 / 17:17, *.plus.pl

Zgadzam się vrdoljak zawalił 2 awanse z celticiem i że Steaua gdzie grał do tyłu i z jego podania do rzezniczaka rywale przejmowali i strzelali w warszawie

odpowiedz
Adam Majewski - 07.04.2021 / 23:40, *.kompex.pl

@Kibic w kapciach: 10/10. Przez ten Celtic traumę mam jak widze miniaturkę na youtubie...

odpowiedz
Ja - 07.04.2021 / 17:14, *.plus.pl

Hamulcowy gry legiii i taki sam czlapak jak vrdoljak tyle że tamten to chociaż karne strzelał ale i się mylił z tych karnych (Celtic) co kosztowało nas awans do następnej rundy bo 5:1 Szkoci by nie odrobili a i 3:0 wo byłoby mało

odpowiedz
Po(L)ubiony - 07.04.2021 / 10:31, *.chello.pl

Tak rozpuściliśmy piłkarzy. Ekstraklapa jest piłkarsko na 30-tym miejscu w europejskim rankingu, a płacowo na 7-8. Za cienki na Legię, brać tego Murzyna z Warty. To miałoby większy sens.

odpowiedz
ja - 06.04.2021 / 18:02, *.chello.pl

Jak najbardziej przedłużyć kontrakt z Gwilią.

Ale na nowych, realnych warunkach. Analogicznych do jego poziomu, poziomu ligi itp.

Myślę, że 50000 euro rocznie jest kwotą jak najbardziej odpowiednią.

odpowiedz
bronek49 - 06.04.2021 / 17:50, *.chello.pl

I ON CHCE JESZCZE PODWYŻKI ZA SWOJĄ NĘDZNĄ GRE NIE KOMBINOWAĆ Z GWILIA JEGO CZAS W LEGII JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁ

odpowiedz
Ksiegowy - 06.04.2021 / 13:42, *.chello.pl

300.001 proste!

odpowiedz
tekken (L) - 06.04.2021 / 13:16, *.chello.pl

Przedłużyć z niższymi zarobkami. Nie ma kibiców na trybunach to nie ma takich wpływów do kasy klubowej.

odpowiedz
oLaf - 06.04.2021 / 11:20, *.vectranet.pl

nie no, facet człapie po boisku, wolno myśli i strzela ... na 3-cie piętro - po cholerę nam on???

Lepiej kupić kogokolwiek innego - może będzie lepszy bo Gwilia na pewno nie.

odpowiedz
SzB - 06.04.2021 / 09:12, *.play-internet.pl

Bardzo dobrze, Legia to dla niego ewidentnie za wysokie progi. Jeszcze tylko trzeba porządek w formacji obronnej zrobić i zacznie to sensownie się składać w całość.

odpowiedz
Semper Fi - 06.04.2021 / 16:07, *.112.86

@SzB:moze zostac, max 200000 euro roczni z klauzula typu "spier...a j" jesli nie odpali na normalny poziom.

odpowiedz
maaciekw - 06.04.2021 / 08:49, *.135.170

a to nie można przedłużyć i w miedzy czasie szukać kupca?
lepiej oddać za darmo?
mistrzowie finansów

odpowiedz
ooon - 06.04.2021 / 07:55, *.47.44

tak! brawo! zwolnijmy wszystkich! a niech gra tylko Deyna i Brychczy !

odpowiedz
ferds - 06.04.2021 / 06:10, *.chello.pl

Kibice zawsze ochoczo zwalniają i jakoś nigdy nie myślimy z kim my zostaniemy. W całej ekipie Slisz to jedyny którego za jako takie pieniądze mogą sprzedać więc pewnie to zrobią. A ma już 22 lata ostatnia szansa na zarobek za młodość, a nie jak za ligowego wyrobnika. Z kim my zostajemy na tej pozycji? z Martinsem. Wystarczy na el. LM i ligę? Czy raptem ostatnie okno tak was natchnęło wiarą we wzmocnienia które przyprowadzi Mioduski i Kucharski?

odpowiedz
LkibicL - 07.04.2021 / 07:04, *.chello.pl

@ferds: to lepiej mieć ogóra? Niech Gwilia idzie w świat a na jego miejsce wstawić kolejnego młodego żeby się ogrywał.

odpowiedz
Miguel - 06.04.2021 / 05:26, *.t-mobile.pl

Gwillia to pierwszy hamulcowy Legii. Człapak i grający jedynie w poprzek boiska lub do najbliższego zawodnika. Takich dreptaków którzy nie nadążają za grą to jest w tej lidze pół wiadra. Mam nadzieję że Legia nie przedłuży z nim umowy nawet za 1/3 aktualnej pensji z prostej przyczyny bo jeśli przy obecnych zarobkach gra taką padakę i nie są one wystarczająco motywujące dla niego aby gryźć trawę to wyobraźmy sobie jak będzie miał wyrąbane zarabiając mniej. Gwillia jest sybolem Legii prowadzonej przez tego buca w dresie czyli naszej „wielkiej legendy” vuczko. Beton taktyczny i zwykły wyrobnik bez polotu tak jak pan trener vuczko. Może dlatego się tak uwielbiali. Palec Boży że ten wuefista wyleciał na zbity pysk bo mielibyśmy samych Gwillie i Cholewiaków grających lagę na Pekharta i dzidę skrzydłem. Pan Trener Czesław Michniewicz Panowie i tyle w temacie. Facet wskrzesił trupa i między innymi dlatego że tacy „solidni ligowcy” jak ten Gwillia rzadko wąchają trawę. Legia to nie ten rozmiar kapelusza także szanujmy się pakujmy go na taczki i razem z gnojówką wywozimy do szkoły podstawowej żeby nosił za vuczko piłki lekarskie na WueF.

odpowiedz
JV 880 - 06.04.2021 / 00:25, *.55.164

Legia dla własnej chwały, bezwzględnie powinna rozstawać się z każdym kto nie potrafi utrzymać odpowiedniego poziomu gry. Nadszedł czas pożegnania Pan Waleriana Gwilię, któremu za grę dla Legii należy życzyć powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej w innym klubie.

odpowiedz
arek - 06.04.2021 / 06:00, *.chello.pl

@JV 880:
tak to może być jeśli ma się stały dopływ realnych wzmocnień z akademi i z rynku; kto nas wzmocnił zimą? czego ty się spodziewasz po letnim oknie? a i tak to już za późno na el. LE. Ilu tu się nadaje do gry? z tym co jest możemy grać na 3 frontach jesienią i jeszcze stać nas na odpuszczenie Gwili?

odpowiedz
zaba285 - 05.04.2021 / 23:18, *.116.118

oby, poziom Górnika Zabrze i tam powinien wrócić

odpowiedz
Gizior - 05.04.2021 / 22:06, *.alfa-system.net

Dziwne ze ktos kto jest rezerwowym, wchodzi z lawi i zawodzi, ma bardzo slabe ststystyki do tego strasznie obnizyl loty w porownaniu z wczesniejszym sezonem nahle chcialby podwyzki.

odpowiedz
Kibic CWKS - 05.04.2021 / 22:03, *.chello.pl

Dać nowy gorszy kontrakt, ale z tym że wpisac bonusy Puchary: Za LM będzie miał więcej niż 300tys. Rocznie, za LE równo 300, za LE 2 żadnych dotacji, a w przypadku braku awansu nawet tam, ooje...c pensje o połowę. Tak z każdym piłkarzem to może w końcu zaczeli by grać od początku sezonu z takim potencjałem jaki mają.

odpowiedz
Adam - 06.04.2021 / 04:16, *.play-internet.pl

@Kibic CWKS: ta, i wtedy już nikt nie chciałby tu grać

odpowiedz
Tolek - 05.04.2021 / 21:55, *.centertel.pl

Fajny chłopak ale ostatnio bardzo spuścił z tonu.W zasadzie trwa to od dłuższego czasu.To jest inny zawodnik od tego , który przyszedł do Legii.

odpowiedz
Tylko Legia - 05.04.2021 / 21:46, *.orange.pl

Najgorsze to to że mamy problem z kupowaniem lepszych zawodników niż Gwila. Ostatnie transfery ciężko ocenić jako udane.
Łatwo nie przedłużyć kontraktu ale kto w zamian. Ławka musi być.

odpowiedz
floyd - 05.04.2021 / 21:14, *.t-mobile.pl

Gwila, wszolek, Szabanow, Wieteska, Slisz to piłkarze którzy nie nadają się do gry w pucharach... mając ich w składzie znowu skończymy eliminacje na eliminacjach.

odpowiedz
(L) uz - 05.04.2021 / 22:56, *.inetia.pl

@floyd: A ty to wyrocznia czy ignorant typu total? Czemu nie wpisałeś całej drużyny , reszta zagra w pucharach i się nadaje np. Jędza czy gruby czy młodziaki ? Znafcy,..

odpowiedz
dino - 06.04.2021 / 08:32, *.vtelecom.pl

@floyd:
Gwilia czy Wieteska nie nadają się ale Wszolek to jeden z najlepszych piłkarzy obecnie Slisz czy Szabanow to teraz też trudno ocenić zwlaszcza Slisz ktory byl naszym jedynym kadrowiczem nie wiem czym się kierowałes pisząc ten post chyba osobistymi antypatiami

odpowiedz
M3 - 06.04.2021 / 10:32, *.zus.pl

@floyd: Idź sie wyflojduj chłopie. Wieteska czy Gwilia to rozumiem. Wszołek napędza akcje, Slisz ostro działa w destrukcji. Nie pisz więcej.

odpowiedz
jim - 05.04.2021 / 21:14, *.tpnet.pl

Pensja takiego grajka to najwyżej 1/3 tego co ma aktualnie

odpowiedz
do redakcji - 05.04.2021 / 21:07, *.tpnet.pl

Jeżeli coś jest "automatyczne" to nie wymaga żadnego działania. Np. klauzula o przedłużeniu umowy po rozegraniu X meczów.
Tutaj nie ma mowy o automatycznej klauzuli. W tym przypadku Legia mogła jednostronnie podjąć decyzję o przedłużeniu kontraktu (przy 20% podwyżce zarobków dla zawodnika)

odpowiedz
Redakcja (Legionisci.com) - 05.04.2021 / 21:47, *.legionisci.com

@do redakcji: słuszna uwaga. Dziękujemy i pozdrawiamy :)

odpowiedz
1909 - 05.04.2021 / 20:58, *.media.pl

Piorytetrm jest zatrzymanie Wszołka!!!

odpowiedz
Krasnal - 05.04.2021 / 20:45, *.telkab.pl

Pójdzie do turków...tam takich człapaków lubią.

odpowiedz
Autor - 05.04.2021 / 20:20, *.virginm.net

Czyz bysmy byli swiadkami rozsadnego i jak najbardziej prawidlowego ruchu ze strony Legii? Oby! Juz przebieram nogami!!

odpowiedz
meter - 05.04.2021 / 20:20, *.t-mobile.pl

Nigdy nie pojmę dlaczego taki zawodnik u nas gra.Nie ma siły,szybkości,dynamiki,techniki,charakteru,skoczności a ni umiejętności rozegrania.Nic a mimo to regularnie dostaje szanse....

Często oglądam powtórki naszych spotkań.Na chłodno więcej widzę.To co on wyprawia w kreacji to powszechnie wiemy ale w defensywie to dopiero jest mistrz!Obesrany przy każdej piłce stykowej i człapiący jak żółw.Pogonić i to szybko!

odpowiedz
DD - 05.04.2021 / 21:19, *.t-mobile.pl

@meter:

odpowiedz
legijne € - 05.04.2021 / 20:17, *.chello.pl

Życzę Gruzinowi, aby szybko znalazł nowy klub, tam odnalazł się jako Pan piłkarz i przestał wreszcie zawracać głowę zarówno sztabowi szkoleniowemu jak i legijnym kibicom swoją domniemaną wyjątkowością.
Prezesie, ani złotówki więcej, wręcz przeciwnie, oczywiście w ramach cięcia kosztów!

odpowiedz
ponad 300tys e :)) - 05.04.2021 / 20:15, *.play-internet.pl

k to drewno mułowate niech idzie w p du

odpowiedz
Pepe - 05.04.2021 / 20:27, *.play-internet.pl

@ponad 300tys e :)): sam idź w p du

odpowiedz
jo - 05.04.2021 / 20:03, *.tpnet.pl

300K € to dużo. To ponad 110 000 zł miesięcznie. Po podwyżce przy obecnym kursie euro to ok 136 500 co miesiąc. Jak na polskie warunki to dla pozostałych klubów to kosmos finansowy.

odpowiedz
Arass - 05.04.2021 / 20:58, *.centertel.pl

@jo: to teraz pomysl jaki kosmos finansowy ma jedza , ktory ma 2 razy tyle a poziom ten sam albo gorszy od niego

odpowiedz
Chi(L) onum81 - 05.04.2021 / 21:13, *.112.57

@jo: 300 k euro rocznie. Miesięcznie 300k to w rublach raczej ????

odpowiedz
jo - 05.04.2021 / 21:13, *.tpnet.pl

@Arass: tam stosunek jakości do ceny jest poza skalą...

odpowiedz
(L) - 05.04.2021 / 20:01, *.ilabs.pl

Brawo brawo brawo

odpowiedz