Walerian Gwilia i Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

SONDA

Legia nie przedłuży umowy z Gwilią?

Woytek, źródło: sportowefakty.wp.pl - Wiadomość archiwalna

Portal sportowefakty.wp.pl poinformował o tym, że Legia Warszawa podjęła decyzję w sprawie przedłużenia umowy z Walerianem Gwilią. Kontrakt Gruzina ze stołecznym klubem obowiązuje do końca bieżącego sezonu, a zapisana była w nim możliwość przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Władze klubu z Łazienkowskiej musiały podjąć decyzję do 30 marca.

Piotr Koźmiński z WP poinformował, że ta klauzula nie została aktywowana, ponieważ oznaczałaby 20% podwyżkę dla zawodnika, który aktualnie zarabia ok. 300 tys. euro rocznie. Nie oznacza to jednak, że Gwilia opuści latem Legię. Klub może zaoferować mu nową umowę - zapewne niższą niż wynikałaby z automatycznego przedłużenia.

W obecnym sezonie Gwilia wystąpił w 19 meczach, w których zanotował dwie asysty. To dużo gorsze liczby niż w poprzednich rozgrywkach, w których zdobył 11 bramek i miał 8 asyst.

26-letni zawodnik liczy na kontrakt przekraczający 300 tys. euro, więc na pewno oprócz ewentualnych rozmów z Legią będzie szukał nowego klubu.

WYNIKI SONDYCzy Legia powinna przedłużyć umowę z Walerianem Gwilią?
SUMA GŁOSÓW: 3071
START: 05.04.2021 / KONIEC: 12.04.2021


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.