Dariusz Żuraw - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Lech zwolnił trenera przed meczem z Legią

Woytek

Po porażce z Cracovią, a przed zbliżającym się meczem z Legią Lech Poznań postanowił zwolnić trenera. Dariusz Żuraw, który był szkoleniowcem poznaniaków od 2 lat, rozwiązał umowę za porozumieniem stron. Nazwisko nowego trenera zostanie ogłoszone w ciągu najbliższych dni. Do tego czasu zajęcia z zespołem prowadzić będą dotychczasowi asystenci Żurawia.

LECH POZNAŃ - LEGIA WARSZAWA
1 3.12 X 3.50 2 2.37


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (73)

+dodaj komentarz
Paco - 07.04.2021 / 13:53, *.190.43

Będzie alibi dla trenera ze jeszcze nie poznał drużyny po 4 bramkach Legii .

odpowiedz
Jano - 07.04.2021 / 15:11, *.orange.pl

@Paco: nie mów hop, Amica na co jak na co ale na mecz z Legią się zepnie nawet jak prowadzić ich będzie Pani Jadzia z warzywniaka za rogiem.

odpowiedz
(L) uz - 06.04.2021 / 22:54, *.inetia.pl

Jednego zwolnili przed meczem , drugiego będą musieli po meczu.
Logika pyrlandii, zwoje w mózgach jak miąższ w pyrze. a nie było poczekać do kolejnego sezonu?

odpowiedz
singspiel - 07.04.2021 / 12:55, *.atman.pl

@(L) uz: drugiego nie mają. zatrudnią potem nowego, a asystentów Żurawia pogonią

odpowiedz
Mojo jojo - 06.04.2021 / 22:39, *.t-mobile.pl

władze lecha zburzyły by sektor KOCIOŁ i przerobiły go na aleje czerwonych latarni by tylko choć zremisować z Legią!

odpowiedz
Victorii Emporio84 - 06.04.2021 / 22:25, *.cyfrowypolsat.pl

Pewnie Skorża będzie

odpowiedz
Lucas - 06.04.2021 / 22:16, *.play-internet.pl

Nie za porozumieniem, tylko rozwiązano z nim kontrakt...

odpowiedz
curragh - 07.04.2021 / 12:56, *.atman.pl

@Lucas: za porozumieniem stron jednak. nie muszą mu płacić dodatkowo

odpowiedz
Lech z Poznania - 06.04.2021 / 20:17, *.tpnet.pl

No i zobaczycie, że przyjdzie Skorża i będzie "efekt nowej miotły" w postaci trzech punktów dla drużyny z Poznania. Powinniście mieć jakieś dejavu, bo nie raz już taka sytuacja miała miejsce, że drużyna kiepsko grająca i przegrywająca regularnie z przeciętniakami przełamywała się w meczu z Legią i wygrywała z nią mecz. Oczywiście nie zmieni to faktu, że zdobędziecie tytuł Mistrza Polski, nikt już nie jest w stanie Wam zagrozić ale my odroczymy Wam świętowanie tytułu, a Wy w nagłówkach będziecie czytać o porażce i efekcie nowej miotły w Poznaniu.

odpowiedz
zaba285 - 06.04.2021 / 21:28, *.116.118

@Lech z Poznania: to prawda że słabe drużyny po zmianie trenera czasami się spinają i wygrywają, to prawda że słabe drużyny po zmianie trenera też przegrywają. efekt nowej miotły to naciągana sprawa, bo pamięta się tylko zwycięstwa takich słabych drużyn bo sensacja łatwiej się sprzedaje. Amica nie przegrywa z przeciętniakami tylko sama stała się przeciętniakiem

odpowiedz
Kozioł - 06.04.2021 / 22:38, *.t-mobile.pl

@Lech z Poznania: Takie déjà vu to mieliście po ostatnim meczu, najgorsza drużyna przegrywająca ze wszystkimi przełamała się i Was ograła! Rozumiem iż ciężko jest być kibicem klubu mema ale jedyną rzeczą którą możecie sobie odroczyć to spłata raty kredytu. A teraz najlepsze, podobno popularność zyskuje u Was pewna idea „majster na stulecie”. No cóż... majster to na budowie a i do okrągłego jubileuszu Amice wiele brakuje więc niezwykłą przyjemność sprawi nam w przyszłym sezonie pokrzyżowanie tych fantasmagorii.

odpowiedz
Eduardo - 06.04.2021 / 22:58, *.toneticgroup.pl

@Lech z Poznania: deja vu to mialem jak was za kazdym razem gasil byly pilkarz lecha- Hamalainen

odpowiedz
Marian - wierny kibic - 07.04.2021 / 11:32, *.tpnet.pl

@Kozioł: majster na stulecie, gdy leśne dziadki w PZPNie AGD muszą w domu wymienić.

odpowiedz
singspiel - 07.04.2021 / 13:01, *.atman.pl

@Marian - wierny kibic: nie dożyjemy tego. to za 70 lat

odpowiedz
singspiel - 07.04.2021 / 13:08, *.atman.pl

@Lech z Poznania: to już niemożliwe w tym sezonie. Graliśmy już dwa razy z drużyną z Poznania. Zresztą nawet dwa razy wygraliśmy. Teraz czas na Wronki

odpowiedz
Bródno - 07.04.2021 / 15:38, *.play-internet.pl

@Lech z Poznania: z drużyną z Poznania już graliśmy teraz gramy z drużyną z Wronek

odpowiedz
Thorn - 06.04.2021 / 19:34, *.plus.pl

Co Was bracia ten łach tak jara że 50 komentarzy nastukaliscie??Tylko Legia się liczy a Leszko niech se srają we własne gniazdo co to nas obchodzi

odpowiedz
Kulawy - 06.04.2021 / 19:24, *.plus.pl

Brawo za lige Europy dzięki zuraw . Czas powrotu skorzy

odpowiedz
Arek - 06.04.2021 / 18:39, *.tpnet.pl

Szkoda. A tak fajnie było.

odpowiedz
Adam - 06.04.2021 / 18:18, *.chello.pl

Żuraw jest idiotą jeżeli faktycznie rozwiązał za porozumieniem stron. Mógł ich jeszcze trochę podoić z hajsu, i tak go raczej nikt w najbliższym czasie raczej nie zatrudni.

odpowiedz
KN - 06.04.2021 / 20:44, *.com.tr

@Adam: Mówisz o nim idiota, a chyba sam nim jesteś... 4 miechy temu przedłużył umowę do połowy 2023, więc pensje będzie i tak pobierał. Tak dla Twojej informacji.

odpowiedz
singspiel - 07.04.2021 / 13:03, *.atman.pl

@KN: jeśli rozwiązał za porozumieniem stron, to nie będzie pobierał. Umowa wtedy wygasa bez roszczeń. Podejrzewam jednak, że dostał trochę kasy pod stołem, więc źle na tym nie wyszedł

odpowiedz
znajca - 06.04.2021 / 16:38, *.plus.pl

Jóźwiak, Moder, Gumny, Jevtić stanowili o obliczu Lecha. Co prawda, z Legią im nie szło, ale często napędzali nam stracha i jakoś radzili sobie w tej śmiesznej lidze. Jak widać, nie wystarczy dobrze sprzedać. Trzeba też mądrze kupić i uzupełnić ubytki.

odpowiedz
Połczyniak - 06.04.2021 / 16:29, *.plus.pl

Czesiek dostał dobry materiał w końcu do szycia... Jest dobrym trenerem z pomysłem tylko żeby zaraz Loczek nie wyprzedał połowy składu ostatnie dwa wyniki po 4 bramki to pokazały, przy tej formie legi, pyry mogą łyknąć 3 bramki w ciemno

odpowiedz
Kozioł - 06.04.2021 / 18:54, *.t-mobile.pl

@Połczyniak: legi? Serio, legi?

odpowiedz
:) - 07.04.2021 / 05:54, *.chello.pl

@Kozioł: legii. Dwa jii

odpowiedz
:) - 06.04.2021 / 16:24, *.chello.pl

dajcie jakis wywad z Moderem, albo Rutkowskim jeszcze

odpowiedz
Łutkowski Łabałbał łodszy gułu kołejorza - 06.04.2021 / 15:55, *.mm.pl

Ciekawe co wymyśli młodszy z płezesów. Na ostatni mecz wyciągnicie w Poznaniu starą szmatę bo wciąż chyba aktualne, że macie k....dosyć.

odpowiedz
lob - 06.04.2021 / 15:21, *.chello.pl

a co nas to obchodzi co bulwiarze robią....

odpowiedz
Yuki - 06.04.2021 / 15:16, *.tpnet.pl

Napewno wezmą Magierę na trenera.

odpowiedz
Pawełek - 06.04.2021 / 15:34, *.netfala.pl

@Yuki: Magiera już jest w Śląsku.

odpowiedz
kaktus - 06.04.2021 / 15:14, *.tpnet.pl

Podobno mają znowu zatrudnić Maciusia :)
Skorża jest jak nasza narodowa reprezentacja. Żyje sukcesami z zamierzchłej przeszłości :)

odpowiedz
Lospud(L) os - 06.04.2021 / 15:09, *.net.pl

Żurawie to raczej przylatują na wiosnę, a ten "poleciał"...

odpowiedz
miron - 06.04.2021 / 14:38, *.play-internet.pl

Ale gdyby Amikorz połączył się teraz z Wartą to znowu byłby najsilniejszym klubem w Wielkopolsce ;)

odpowiedz
cuLt - 06.04.2021 / 14:37, *.187.213

A Vuko nie chce pracować u Kolejarza?

odpowiedz
cuLt - 06.04.2021 / 14:37, *.187.213

A Vuko nie chce pracować u Kolejarza?

odpowiedz
Seven - 06.04.2021 / 14:11, *.googleusercontent.com

A nie macie wrażenia że nasz prezes by się piętami po dupie bił gdyby miał taką sytuację jak amikorze? Masa młodzieży do sprzedania i niskie (relatywnie koszty)

odpowiedz
olew - 06.04.2021 / 14:33, *.vectranet.pl

@Seven: nie mam wrażenia, za bardzo jest napalony na seryjne mistrzostwa nasz właściciel, niestety...

odpowiedz
olew - 06.04.2021 / 14:33, *.vectranet.pl

@Seven: nie mam wrażenia, za bardzo jest napalony na seryjne mistrzostwa nasz właściciel, niestety...

odpowiedz
Yeti - 06.04.2021 / 14:04, *.netfala.pl

Liczę, że Legia spuści solidny wpier.ol kopaczom z Posrania. Takie 0:3 powinno być najniższym wymiarem kary.

odpowiedz
olew - 06.04.2021 / 13:31, *.vectranet.pl

Zdziwiony jestem zainteresowaniem tu zmianami trenerskimi w poznańskim klubie (tym słabszym) , nas powinni interesować trenerzy Dinama Zagrzeb, Red Bulla, Ferencvarosu, Broendby i Crvenej Zvezdy lub Partisana. Z nimi albo wygramy udział w LM/LE , albo przerżniemy. Skorża zapunktował mi tym meczem w Moskwie z bramkami Rybusa i Gola (po wrzutce Wawrzyniaka) , ale to słabiutki trener.

odpowiedz
Nastawny7 - 06.04.2021 / 13:27, *.plus.pl

Nie jestem pewny czy zmiana maszynisty to jest najlepsze rozwiązanie, proponuję przegląd szyn i wszystkich wagonów.

odpowiedz
tekken (L) - 06.04.2021 / 13:22, *.chello.pl

Obiektywnie, niezły trener. Paru niezłych zawodników miał w pewnej chwili.

odpowiedz
Michał - 06.04.2021 / 13:05, *.plus.pl

Było do przewidzenia że zwolnią Żurawia przed meczem z Legia bo będą mieli nowego trenera i myślą że z nowym trenerem wygrają z Legia.Pewnie wezmą Skorze(liga bedzie ciekawsza) Macieja.Nic mylnego.Teraz LEGIA nasza LEGIA jest morwa kać w gazie i po prostu kiełbasy do góry LEGIO i golimy Lecha.Jaaaazzzzzdddddaaaa z Lechem Poznań LEGIO ukochana nasza!!!!!???????????????? jedziemy z nimi jak to krzyczał Arturo King Boruc!!!Jedziemy na pełnej k....złości ale sportowej po mistrza i po otwarcie szampana i piwka i wódeczki....co kto lubi.Do boju LEGIO ukochana nasza.Pozdrawiam

odpowiedz
Darek - 06.04.2021 / 12:54, *.t-ipconnect.de

Dopiero co podpisał kontrakt na 3 lata więc żadna krzywda mu się nie stanie.Na konto i tak musi wpływać regularnie wypłatą.A Żuraw może teraz leżeć i pachnieć jak Vuko u nas.
Znajac życie to i tak zaraz będą go chciały kolejne 3 kluby z naszej dupoklasy.Karuzela kreci się dalej.

odpowiedz
Kamień - 06.04.2021 / 13:36, *.chello.pl

@Darek : jesteś w błędzie. Żuraw rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Nic nie będzie dostawać.

odpowiedz
Darek - 06.04.2021 / 19:10, *.t-ipconnect.de

@Kamień: No tak mój błąd.Jest wyraźnie napisane,że rozwiazał za porozumieniem stron.Czyli musiał dostać kasę z góry za powiedzmy rok i obu stronom się to opłacało.Z dobrego serca ot tak nie podpisał rozwiązania umowy.

odpowiedz
Tylko Legia. - 06.04.2021 / 12:37, *.194.12

M. Skorżę wezmą.

odpowiedz
Macca - 06.04.2021 / 12:32, *.com.pl

Wiedzą co robią, gdyby jakimś cudem udało mu się wygrać, lokalesi nie daliby go ruszyć - sezon mieliby uratowany.

odpowiedz
(L) uz - 06.04.2021 / 12:26, *.inetia.pl

No to teraz mogą zamienić Żurawia na Orła. Zaraz, zaraz Orłów chyba chwilowo na rynku brak, zresztą żaden trener im już nie przeszkodzi w osiągnięciu celu - siódme miejsce (niebarażowe) w I lidze na niby 100 -lecie nieistniejącego klubiku. I na tym celu powinni się teraz maksymalnie skoncentrować, tym razem Legia w niedzielę pomoże im wyjątkowo w realizacji marzeń.

odpowiedz
Majkel - 06.04.2021 / 12:25, *.mm.pl

Zatrudnią brzenczka albo zająca ale po meczu z Legią. Przed nie ma sensu bo nikt nie chce zaczynać ujemnym bilansem i łomotem od Mistrza Polski.

odpowiedz
Legia mistrz - 06.04.2021 / 14:15, *.t-mobile.pl

Para buch koła w ruch, a co to a kto to a kto to tak gna to nasza maszyna ruszyła qrwa, hahiahiaha

odpowiedz
M3 - 06.04.2021 / 11:40, *.zus.pl

Jazda z k..., hej Legio jazda z k...

odpowiedz
FI(L)IP - 06.04.2021 / 11:37, *.amazonaws.com

Szkoda, Lech naprawdę grał cieszącą oko (kibica Legii) piłkę.

odpowiedz
Sputnik 44 - 06.04.2021 / 11:51, *.vectranet.pl

@FI(L)IP: byłem wielkim entuzjastą tego pana (tak jak kiedyś Nawałki)... Szkoda... Mozeby tak teraz Brzęczka?0

odpowiedz
CWKSiak - 06.04.2021 / 14:10, *.centertel.pl

@FI(L)IP:
Może odkupią licencje od warty, będą wyżej w tabeli...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 06.04.2021 / 11:25, *.chello.pl

Nie mój cyrk, nie moje małpy. Ale to już klasyka gatunku w polskiej piłce: drużyna coś kopie (kopie, bo jeszcze nie gra), to wyciągamy ze składu tych, na których to się trzyma (Jóżwiak, Moder) i liczymy na trenera, który mimo że Żuraw, to nielot. To nawet nie śmieszne, jedynie żałosne. Teraz oczekując efektu legendarnej "nowej miotły", możemy się spodziewać ostrej kopaniny w niedzielnym meczu. Jeśli "posędziuje" Frankowski lub Marciniak, bez kontuzji się nie obędzie.

odpowiedz
Darek - 06.04.2021 / 13:04, *.t-ipconnect.de

@Po(L)ubiony: U nas było dokładnie to samo.Mioduski wyprzedał Magierze drużynę a później zwolnił Magiere za brak wyników. Szczyt hipokryzji.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 06.04.2021 / 14:54, *.chello.pl

@Darek : Zgadzam się całkowicie. Tak zarządzane są polskie kluby w piłce kopanej.

odpowiedz
Zborek - 06.04.2021 / 19:12, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: hehe no Magiera to był łeb trenerski, polski nagelsman, talent trenerski który w Legii położył 2 starty w pucharach a sukcesy w LM dostal w spadku od hasi. Na końcu prawie zarżnał mentalnie i fachowo polska młodzieżówkę.zawidnicy mówili że jest dramat trenerski

odpowiedz
oLaf - 06.04.2021 / 11:19, *.vectranet.pl

niedobrze, teraz z "nową miotłą" staną okoniem a tak z Żurawia zrobilibyśmy potrawkę z kurczaka ... ; P

odpowiedz
Krzeszczu - 06.04.2021 / 11:18, *.bredband2.com

Kolejny przedstawiciel polskiej mysli szkoleniowej ktory swoje porazki zwalal nawet na krzyki pilkarzy druzyny przeciwnej, co przeszkadzalo i i utrudnialo grze jego druzynie. Normalnie legenda.
A my sie dziwimy ze polska pilka klubowa jest w wielkim gööwnie.

odpowiedz
Hautausmaa - 06.04.2021 / 11:16, *.chello.pl

Podobno za rok obchodzą stulecie istnienia nieistniejącego już klubu. Oczywiście mają sraczkę na zdobycie tzw. "majstra". Najpiękniejszy byłby jednak ich spadek na taką okoliczność.

odpowiedz
odp - 06.04.2021 / 11:54, *.plus.pl

@Hautausmaa:

odpowiedz
odp - 06.04.2021 / 11:57, *.plus.pl

@Hautausmaa: będą chcieli zająć 1 miejsce w lidze. W ekstraklasie to mało realne, więc mogą postawić na 1 ligę.

odpowiedz
Fatalna wiadomość... - 06.04.2021 / 11:15, *.orange.pl

...teraz trzeba będzie celować w remis :)

odpowiedz
Rea(L)ista - 06.04.2021 / 11:04, *.166.207

Amica idzie po „miszcza”!

odpowiedz
Bezprzykladny - 06.04.2021 / 10:59, *.ibrowse.com

Czesiek moze wracac... Lol A tak na powaznie to co nas to obchodzi... Jazda z nimi 4:0!

odpowiedz
eLO - 06.04.2021 / 13:33, *.chello.pl

@Bezprzykladny: Raczej 0:4 chyba, że wolisz w drugą stronę.

odpowiedz
norbi - 06.04.2021 / 10:57, *.chello.pl

Bardzo zła decyzja. Maszyna już prawie ruszała, brakowało tylko tego jednego zwycięstwa. Potem było by tylko z górki ;)

odpowiedz
Herman - 06.04.2021 / 10:55, *.3s.pl

...wrzucimy do morza, niech ta k.... topi się!

odpowiedz
Cypis - 06.04.2021 / 10:51, *.centertel.pl

A My Lecha k.... Kolejorza...!!!

odpowiedz