Koszykówka

King Szczecin 72-79 Legia Warszawa. Legia w półfinale!

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W czwartym meczu ćwierćfinałowym play-off koszykarskiej ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Kingiem Szczecin 79-72 i tym samym zapewniła sobie awans do półfinału play-off!

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale to gospodarze szybko osiągnęli przewagę. Po 6 minutach gry prowadzili już 20-9 i trener Wojciech Kamiński po raz pierwszy poprosił o czas. Po krótkiej przerwie seria niecelnych rzutów z obu stron spowodowała, że do końca pierwszej kwarty nie padło już zbyt wiele punktów.

Początek drugiej części gry nie przyniósł znaczącej zmiany. Legioniści nadal wyraźnie przegrywali, a do tego mieli niską skuteczność - tylko 30% celnych rzutów z gry przy 50% skuteczności przeciwnika. Jeszcze gorzej wyglądały statystyku rzutów za 3 punkty - zawodnicy Legii wykorzystali tylko 1 z 11 takich prób. Na szczęście legionistom udało się pozbierać i dzięki kilku skutecznym akcjom zdołali odrobić straty i doprowadzić do wyniku 29-24. Chwilę później celnie z wyskoku za 3 punkty rzucił Medford i na niespełna 4 minuty przed przerwą na tablicy wyników mieliśmy 29-27. Dzięki dobrej grze w tej części spotkania legioniści po raz pierwszy wyszli na prowadzenie - 31-29. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 36-34 dla Legii.

Trzecia część rozpoczęła się po myśli gości, którzy w pewnym momencie prowadzili już 44-38. Potem jednak dwoma celnymi rzutami Brown doprowadził do stanu 43-44, a następnie Maciej Lampe akcją za 3 punkty dał ponownie prowadzenie zespołowi ze Szczecina. Końcówka trzeciej kwarty była bardzo wyrównana, a przed ostatnią częścią gry mieliśmy wynik remisowy - 51-51.

Początek czwartej kwarty był nerwowy, obydwa zespoły popełniały dużo błędów. Po celnym rzucie za 3 punkty Karolaka legioniści wyszli na prowadzenie 56-53, ale gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli trójką Zębskiego, który zresztą chwilę później powtórzył swój wyczyn. Na niespełna 2 minuty przed zakończeniem kwarty na tablicy widniał wynik 70-68 dla Legii. 40 sekund końcem meczu Medford trafił 3 rzuty wolne i Legia powiększyła przewagę do 73-68. Trener gospodarzy poprosił o czas. Legioniści zdołali utrzymać prowadzenie do końca meczu i awansowali do półfinału play-off.

W półfinale Legia zmierzy się ze Stalą Ostrów Wielkopolski, która wygrała w ćwierćfinale ze Startem Lubin 3-1. Drugą parę utworzyły drużyny Zastalu Zielona Góra i Śląska Wrocław. Na tym etapie rozgrywek, jak również finał i mecze o brąz rozegrane zostaną w formie zamkniętego turnieju właśnie w Ostrowie Wielkopolskim. W związku z czym Legia zostanie pozbawiona przewagi parkietu w II rundzie, pomimo zajęcia drugiego miejsca po sezonie zasadniczym. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych - zwycięzca awansuje do finału (do czterech zwycięstw), przegrany z kolei zagra o brąz (do dwóch wygranych). Pierwszy mecz półfinałowy już w najbliższą środę, 12 kwietnia w Arenie Ostrów. Kolejne spotkania w czwartek (13.04) i sobotę (15.04), a ewentualne czwarte spotkanie w niedzielę.