fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Koszykówka

King Szczecin 72-79 Legia Warszawa. Legia w półfinale!

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W czwartym meczu ćwierćfinałowym play-off koszykarskiej ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Kingiem Szczecin 79-72 i tym samym zapewniła sobie awans do półfinału play-off!

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale to gospodarze szybko osiągnęli przewagę. Po 6 minutach gry prowadzili już 20-9 i trener Wojciech Kamiński po raz pierwszy poprosił o czas. Po krótkiej przerwie seria niecelnych rzutów z obu stron spowodowała, że do końca pierwszej kwarty nie padło już zbyt wiele punktów.

Początek drugiej części gry nie przyniósł znaczącej zmiany. Legioniści nadal wyraźnie przegrywali, a do tego mieli niską skuteczność - tylko 30% celnych rzutów z gry przy 50% skuteczności przeciwnika. Jeszcze gorzej wyglądały statystyku rzutów za 3 punkty - zawodnicy Legii wykorzystali tylko 1 z 11 takich prób. Na szczęście legionistom udało się pozbierać i dzięki kilku skutecznym akcjom zdołali odrobić straty i doprowadzić do wyniku 29-24. Chwilę później celnie z wyskoku za 3 punkty rzucił Medford i na niespełna 4 minuty przed przerwą na tablicy wyników mieliśmy 29-27. Dzięki dobrej grze w tej części spotkania legioniści po raz pierwszy wyszli na prowadzenie - 31-29. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 36-34 dla Legii.



Trzecia część rozpoczęła się po myśli gości, którzy w pewnym momencie prowadzili już 44-38. Potem jednak dwoma celnymi rzutami Brown doprowadził do stanu 43-44, a następnie Maciej Lampe akcją za 3 punkty dał ponownie prowadzenie zespołowi ze Szczecina. Końcówka trzeciej kwarty była bardzo wyrównana, a przed ostatnią częścią gry mieliśmy wynik remisowy - 51-51.

Początek czwartej kwarty był nerwowy, obydwa zespoły popełniały dużo błędów. Po celnym rzucie za 3 punkty Karolaka legioniści wyszli na prowadzenie 56-53, ale gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli trójką Zębskiego, który zresztą chwilę później powtórzył swój wyczyn. Na niespełna 2 minuty przed zakończeniem kwarty na tablicy widniał wynik 70-68 dla Legii. 40 sekund końcem meczu Medford trafił 3 rzuty wolne i Legia powiększyła przewagę do 73-68. Trener gospodarzy poprosił o czas. Legioniści zdołali utrzymać prowadzenie do końca meczu i awansowali do półfinału play-off.

W półfinale Legia zmierzy się ze Stalą Ostrów Wielkopolski, która wygrała w ćwierćfinale ze Startem Lubin 3-1. Drugą parę utworzyły drużyny Zastalu Zielona Góra i Śląska Wrocław. Na tym etapie rozgrywek, jak również finał i mecze o brąz rozegrane zostaną w formie zamkniętego turnieju właśnie w Ostrowie Wielkopolskim. W związku z czym Legia zostanie pozbawiona przewagi parkietu w II rundzie, pomimo zajęcia drugiego miejsca po sezonie zasadniczym. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych - zwycięzca awansuje do finału (do czterech zwycięstw), przegrany z kolei zagra o brąz (do dwóch wygranych). Pierwszy mecz półfinałowy już w najbliższą środę, 12 kwietnia w Arenie Ostrów. Kolejne spotkania w czwartek (13.04) i sobotę (15.04), a ewentualne czwarte spotkanie w niedzielę.

PÓŁFINAŁY LEGIA - STAL
MECZ 1 - 14.04.2021 godz. 14:55 (środa)
MECZ 2 - 15.04.2021 godz. 17:35 (czwartek)
MECZ 3 - 17.04.2021 godz. 17:35 (sobota)
EW. MECZ 4 - 18.04.2021 godz. 20:25 (niedziela)
EW. MECZ 5 - 20.04.2021 godz. 20:25 (wtorek)

FINAŁ
MECZ 1 - 28.04.2021 (środa)
MECZ 2 - 29.04.2021 (czwartek)
MECZ 3 - 01.05.2021 (sobota)
MECZ 4 - 03.05.2021 (poniedziałek)
EW. MECZ 5 - 04.05.2021 (wtorek)
EW. MECZ 6 - 06.05.2021 (czwartek)
EW. MECZ 7 - 07.05.2021 (piątek)

O TRZECIE MIEJSCE
MECZ 1 - 28.04.2021 (środa)
MECZ 2 - 30.04.2021 (piątek)
EW. MECZ 3 - 02.05.2021 (niedziela)


PLK: King Szczecin 72-79 Legia Warszawa
Kwarty: 25-11, 9-25, 17-15, 21-28

King Szczecin [punkty, celne za trzy]
4. T. Brown 15 (2)
17. M. Fakuade 13 (1)
30. M. Lampe 13 (1)
6. M. Zębski 11 (2)
44. R. Purvis 2
---
55. J. Schenk 8
9. D. Wilczek 6 (1)
2. C. Melvin 2
15. M. Bartosz 2
11. P. Kikowski -
14. W. Czerlonko -
23. Z. Thomas -

Legia Warszawa [punkty, celne za trzy]
3. J. Karolak 19 (3)
24. J. Morris 18
8. L. Medford Jr 11 (2)
11. W. Lichodiej 10
91. D. Wyka 8
---
5. N. Neal 8
33. E. Watson 3
31. G. Kamiński 2
14. G. Kulka 0
15. A. Linowski 0
2. B. Didier-Urbaniak -
99. J. Sadowski -

Komisarz: Roman Kuczyński
Sędziowie: Dariusz Zapolski, Łukasz Jankowski, Marcin Koralewski

Mecz bez udziału publiczności.

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
grzesiek - 09.04.2021 / 12:39, *.centertel.pl

Jak zagramy dobrze zespolowo w obronie to przejdziemy stal na ich terenie

odpowiedz
Jan W. - 09.04.2021 / 12:22, *.gov.pl

Brawo Legia Warszawa! zawodnicy, trener, administracja. ta drużyna gra do końca i nie jest to tylko hasło na trybuny. jest drużyna.
Bańka w hali Ostrów...? cóż..., widać, że beton związał dobrze.

odpowiedz
Marcin - 09.04.2021 / 09:57, *.215.230

Mecz na początku słaby, już zacząłem myśleć, że utopimy z Kingiem w 5 meczu w Warszawie, a tymczasem pokazali jasną stronę mocy. Za ostatni mecz wyróżniłbym po kolei:
1. Karolak, tzn. kapitan,
2. Morris, klasa sama w sobie,
3. Medford,
4. Neal,
5. Lichodiej (asysta do Wyki, wjazdy pod kosz w czwartej kwarcie),
6. Wyka,
7. Kamiński (ważne wolne, ten sezon trochę anonimowy w jego wykonaniu),

Tak czy inaczej ten sezon już jest dobry, tak jak komentowałem jakiś czas temu będzie taki jak wejdą do półfinału play-off.
10 lat przegrywali w finale barażu o II ligę z Biatransem Białystok, a teraz są w czwórce najlepszych drużyn w Polsce.
Wielka sprawa!!!

odpowiedz
grzesiek - 09.04.2021 / 12:26, *.centertel.pl

@Marcin: dokladnie. Neal i medford mogliby byc ciut skuteczniejsi ale tak czy siak swiwtna paka i zapomniales o waznych pod koszowych mianowicie Darku Wyce i Earlu Watsonie. Szczegolnie Darek Wyka swietbie zbiera

odpowiedz
grzesiek - 09.04.2021 / 12:28, *.centertel.pl

@grzesiek: a nie sorry. Wspomniales o Darku Wyce:)

odpowiedz
Marcin - 09.04.2021 / 13:46, *.215.230

@grzesiek: Watson w ten awans miał swój wkład, ale wczoraj akurat był to cichszy występ (chociaż cenna dobitka w pierwszej połowie, która wyprowadziła Legię na prowadzenie), chociaż Earl to fenomen, mniej niż 2 metry wzrostu i gra na pozycji nr 5.

odpowiedz
Lampart won - 09.04.2021 / 06:55, *.vectranet.pl

Brawo !!!

odpowiedz
p10 - 09.04.2021 / 02:26, *.centertel.pl

Ta drużyna ma mentalność zwycięzców. Walczy o każdą piłkę i się nie poddaje. King w 2-gim meczu jak stracił 3 trójki z rzędu psychicznie był już złamany. Dla nas nadrobić 16-17 punktów w jednej kwarcie nie ma problemu. I co lepsze, że sporo z naszych graczy było niechcianych w innych klubach, a Trener wyciągnął z nich to co najlepsze.

Niestety dla nas półfinały w bańce i mecze ze Stalą Ostrów wszystkie w hali Ostrów. Nie dość, że tracimy przewagę własnego parkietu to jeszcze gramy wszystkie mecze w hali rywala. Tak nie powinno być. Rozgrywanie bańki miałoby sens tylko na neutralnej hali. Obawiam się, że kwestia hali może być kluczowa w półfinale ze Stalą.

odpowiedz
Miodek kosz! - 08.04.2021 / 22:51, *.114.164

Wielki sukces i zasługa prezesa Darka Mioduskiego, gdzie teraz jesteście hejterzy?

odpowiedz
Goclaw - 08.04.2021 / 23:33, *.centertel.pl

@Miodek kosz! : chyba z płytą na łby się zmieniłeś !! ????

odpowiedz
cuLt - 09.04.2021 / 01:26, *.20.27

@Miodek kosz! : Zasługa wszystkich ,Brawo!wszyscy!co uczestniczá w projekcie Legia Kosz !

odpowiedz
olew - 09.04.2021 / 04:28, *.vectranet.pl

@Miodek kosz! : no kocha kosza bo grał , chciałbym jednak by kochał bardziej futbol, w koszu łatwiej o sukcesy bo włożona kasa szybciej przynosi efekt, futbol zaś trudny i meandryczny, ale fakt, dobrego mamy właściciela

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 08.04.2021 / 22:42, *.chello.pl

Gratulacje!

odpowiedz
Farme(L) - 08.04.2021 / 22:17, *.virginm.net

Brawo!!!

odpowiedz
WETERAN - 08.04.2021 / 21:21, *.chello.pl

Brawo! Świetna walka i zasłużony sukces.

odpowiedz
Darek - 08.04.2021 / 20:58, *.t-ipconnect.de

Brawo.Gratuluje.

odpowiedz
c u L t - 08.04.2021 / 20:50, *.20.27

Brawo!Legia!Kosz!no to teraz czas myśleć realnie o budowie hali Stolicy Polski ! Legii Warszawy!15tyś krzesełek,parkiet do wielu dyscyplin sportowych i kultury i rozrywki dla mieszkańcòw Warszawy!p.s chétnie wezme sie za pierwsze szkice i redakcji prześle,tak długo żeby Warszawa nie miała hali widowiskowo-sportowej to wstyd dla tych wszystkich rzádzâcych trzymajâcych władze ....wstyd......

odpowiedz
robochłop - 08.04.2021 / 20:36, *.orange.pl

Oby chłopaki się nie zatrzymali...jedziemy do finału!!!

odpowiedz
grzesiek - 08.04.2021 / 20:35, *.centertel.pl

Dokladnie jak ktos napisal nizej
Pamietacie akcje sypnij grosza na kosza?
Sypnelismy i teraz sekcja odpłaca nam z nawiązką !

odpowiedz
Jaco - 08.04.2021 / 20:12, *.t-mobile.pl

To jest sukces tych osób którzy budowali sekcję od zera,Dziękuję !

odpowiedz
mały (mr) - 08.04.2021 / 20:09, *.chello.pl

W imieniu Seniorów Drużyny Koszykówki Legii Warszawa GRATULUJĘ Zawodnikom, Trenerom, Prezesowi Jarosławowi Jankowskiemu i Całemu Sztabowi awansu do Półfinałów EBL. Dzisiaj pokazaliście wole walki, zatem wielki szacunek za wyjście z dołka na szczyt w II kwarcie. Dobry mecz, walka o każdą piłkę i trzymajcie tak dalej. Wygrajcie tę LIGĘ , bo ostatni raz Legia była mistrzem w 1969 roku (grał wtedy w Legii Edward Jurkiewicz), a ostatni sukces koszykarzy Legii to Puchar Polski w 1970 roku. Jesteście świetni i wygrajcie co da się wygrać. Trzymamy Kciuki za Wasz Panowie mam nadzieję sukces. W imieniu byłych zawodników , którzy uczestniczyli w tamtych osiągnięciach życzę wygranej w Energa Basket Lidze. Michał Romanowski.

odpowiedz
grzesiek - 08.04.2021 / 20:13, *.centertel.pl

@mały (mr): hihi brązowy medal jakby udało sie zdobyć to też bedzie ogromny sukces :)

odpowiedz
mały (mr) - 08.04.2021 / 20:37, *.chello.pl

@grzesiek: Tak, masz rację, każde miejsce na pudle będzie sukcesem tego zespołu, ale po takich meczach chciałbym aby wyrównali sukcesy z przed 50 laty. trzymam kciuki razem z Kolegami z tamtych czasów.
Pozdrawiam wszystkich kibiców Legii.

odpowiedz
grzesiek - 08.04.2021 / 20:50, *.centertel.pl

@mały (mr): dzisiejszy mecz slabiutki, gdyby kaminski nie zasugerowal sedziom przekroczenie linii oraz ten faul na medfordzie po ktorym rzuca trzy osobiste....dzisiaj słabiutko. Ale najaazniejzze ze mamy druzyne na miare oczekiwań. A nie zapominajmy ze naklepszy koszykarz odszedl w trakcie sezonu :)

odpowiedz
Kris - 09.04.2021 / 01:03, *.com.pl

@mały (mr): Szacunek Panie Michale za sukcesy z tamtych lat, pozdrawiam serdecznie

odpowiedz
mały (mr) - 09.04.2021 / 09:29, *.chello.pl

@Kris: Dziękuję bardzo za miłe słowo, czekam ja z kolegami na powtórzenie osiągnięć z tamtych lat. Brawo dla wszystkich którzy podjęli się działań dla Odrodzenia Potęgi. Szczególnie pozdrawiam Romana Podobasa.

odpowiedz
olew - 08.04.2021 / 20:00, *.vectranet.pl

brawo grajki ! brawo trener ! brawo LEGIA !

odpowiedz
Kamień1916 - 08.04.2021 / 19:58, *.t-mobile.pl

No i zajebiście!

odpowiedz
Polski - 08.04.2021 / 19:41, *.telefonica.de

Niesamowity progres. Bez ściany Odrodzenie Potęgi

odpowiedz
BRY(L)US - 08.04.2021 / 19:40, *.pro-internet.pl

WAAAARRRRR LEGIAAAA!!!! BRAWO CHOPY

odpowiedz
grzesiek - 08.04.2021 / 19:37, *.centertel.pl

Nie byl to dobry mecz w naszym wykonaniu no ale coz. Mam nadzieje ze chlopaki sie poprawia w polfinale.

odpowiedz
p10 - 08.04.2021 / 19:35, *.centertel.pl

Mamy to !!!

odpowiedz