Izabela Kruk, Czesław Michniewicz i Mateusz Wieteska - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja trenera

Michniewicz: Poprawić koncentrację w końcówkach połów

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Spodziewam się Lecha grającego ambitnie, z poświęceniem, na miarę możliwości i swojego potencjału, który jest duży. Do składu wróci Tiba, który nie grał z Cracovią. Czeka więc nas ciekawe widowisko. Będzie to dobry mecz, stojący na wysokim poziomie. Chcemy pokazać swoje atuty. Nowy trener Lecha zasiądzie - jeśli nie na ławce - to na trybunach, co będzie mobilizujące dla wszystkich. Możliwe, że będzie miał jakiś wpływ na ustalanie taktyki i składu. Musimy być przygotowani na każdy wariant. Gra Lecha diametralnie się nie zmieni, Myślę, że ustawienie z czwórką z tyłu pozostanie takie jak jest. Musimy być przygotowani, że zagrają zdecydowanie lepiej niż w ostatnich spotkaniach. U siebie musimy poprawić niektóre elementy jeśli chodzi o koncentrację, bo przydarzają się takie momenty, gdy przeciwnik to za łatwo wykorzystuje - mówi Czesław Michniewicz przed niedzielnym spotkaniem w Poznaniu.

Zmiana trenera w Lechu

- Obserwujemy to, co dzieje się w innych klubach i analizujemy sytuację. Wiedzieliśmy, co dzieje się w Lechu. Szkoda Darka Żurawia. Współpracowaliśmy wspólnie w Arce Gdynia, później śledziłem jego losy trenerskie. Ta kariera fajnie się zapowiada. Doświadczenie, które zdobył w Lechu, bardzo mu pomoże w dalszej karierze. Chciałbym życzyć mu, by jak najszybciej znalazł nową pracę i wyciągnął jak najwięcej pozytywnych wniosków z tego co zrobił, bo wykonał w Poznaniu fantastyczną robotę. Doprowadził drużynę do grupy w Lidze Europy. Czytamy różne doniesienia o tym, kto może zostać trenerem, ale przede wszystkim koncentrujemy się na sobie i tym, co chcemy pokazać w Poznaniu.

- Z Maciejem Skorżą mam bardzo dobre wspomnienia. Współpracowaliśmy ze sobą we Wronkach przez 5 lat. Ja pracowałem z rezerwami, a Maciek z juniorami - zdobył mistrzostwo Polski w tamtym czasie. Znamy się bardzo długo i przyjaźnimy się. Wiem co potrafi jako trener. Wiem, że Lech będzie grał dużo lepiej i skuteczniej niż w ostatnim czasie. Potrafi wyegzekwować swój pomysł na grę. To jest zły sygnał dla konkurencji w walce o trofea w przyszłym sezonie, bo będzie trzeba grać dużo lepiej aby je zdobywać. Trener Maciej Skorża to bardzo dobry szkoleniowiec.

Za łatwo tracone gole

- Jak się prześledzi nasze liczby pod względem traconych i zdobywanych bramek, to widać pewną prawidłowość. Może to będzie jakaś podpowiedź dla naszych przeciwników, ale w sumie to wiedza ogólnodostępna i każdy może to sobie sprawdzić. Zdobywamy dużo bramek w pierwszym i drugim kwadransie, ale w końcówce pierwszej połowy i końcówce meczu pojawia się dekoncentracja. Zawodnicy mają świadomość tego, że niektóre bramki sprezentowaliśmy rywalom. Musimy nad tym jeszcze mocniej pracować. Niech gol przeciwników wynika z jakiejś ładnej akcji czy strzału życia... W ostatnim czasie zdarzało się, że przeciwnik niewiele musiał zrobić, żeby nam strzelić gola, ale na szczęście potrafiliśmy zdobyć ich więcej i to bardzo cieszy.

- Planowaliśmy kiedyś ustawienie środkowego pomocnika Bartka Slisza jako obrońcy. Taka pozycja, na której gra Mateusz Wieteska, jest dobra dla środkowego pomocnika, bo wtedy może budować grę i nie boi się rozgrywania. Właśnie dlatego "Mati" gra na tej pozycji, bo to były napastnik. Czuje grę, ma komfort z piłką przy nodze. Czasami ryzykuje, ale to jest świadomy wybór - każemy mu w ten sposób grać. Ma szukać trudnych rozwiązań i nie ograniczać się tylko do podań do bocznych obrońców.

Vesović coraz bliżej, ale...

- Dziś Marko Vesović przechodzi badania, więc po południu będziemy wiedzieli, jak wygląda jego siła proporcji mięśni. To będzie klucz do dalszych działań. Na razie chcemy, by wszedł w stuprocentowy trening, by trochę się poobijał, wszedł w kontakt rywalami. Najlepszy do tego jest mecz o punkty, choć na pewno nie od razu w Ekstraklasie. Myślimy o tym, by zagrał w meczu rezerw, ale kiedy to nastąpi, zdecyduje nasz sztab medyczny - musi być zielone światło.

- Marko świetnie poradzi sobie na wahadłach zarówno po prawej, jak i po lewej stronie. Na dziś rywalizacja jest duża. Paweł Wszołek w każdym innym zespole grałby w podstawowym składzie. U nas w ostatnim meczu nie wszedł nawet na minutę, bo takie były okoliczności. Juranović zagrał świetnie, więc rywalizacja jest na bardzo wysokim poziomie. Vesović dołączy do tej rywalizacji, może będziemy go przymierzać na lewe wahadło, gdzie jest mniejsza konkurencja.

Niewielkie szanse dla Rusyna?

- Nazarij Rusyn? Będzie miał szanse, ale małe, jak to kiedyś powiedział klasyk (uśmiech)... Powiem w ten sposób: sytuacja jest jasna i klarowna. Klub wydał komunikat, że przez najbliższe dwa tygodnie będzie trenował z rezerwami i zobaczymy jak tam będzie się zachowywał i trenował. Wtedy podejmiemy dalszą decyzję co do jego losów.

Wszyscy zdrowi, nie wszyscy gotowi

- Wszyscy zawodnicy są zdrowi i oby tak było zawsze. Dziś po południu mamy zaplanowaną grę kontrolną z naszymi juniorami i wyróżniającymi się zawodnikami z rezerw. Zagramy o godzinie 17 i wtedy będziemy mądrzejsi o to, kto w sobotę zagra w rezerwach, a kto pojedzie do Poznania.

- Igor Lewczuk zagrał dwa mecze w III lidze. Chcieliśmy, by złapał minuty i znów poczuł grę. Jest do naszej dyspozycji. Musimy pamiętać o tym, że trzech naszych zawodników, w tym dwóch stoperów, jest zagrożonych kartkami.

- Po dzisiejszym meczu z juniorami zdecydujemy czy dla Jasura Yaxshiboyeva lepszy będzie mecz w rezerwach, czy wyjazd do Poznania.

- Ernest Muci? To nie jest takie proste. Wszyscy oczekujemy, że nowy zawodnik szybko dostanie swoje minuty, ale przykłady Modera czy Karbownika pokazują, że muszą poczekać na swoją szansę, szczególnie gdy zespół dobrze funkcjonuje. Na dziś Muci rywalizuje z Luquinhasem i Kapustką, którzy - nie tylko w moim odczuciu - są jednymi z najlepszych piłkarzy naszej ekstraklasie na swojej pozycji. Musi poczekać i ciężko pracować. Dziś będzie miał okazję się pokazać w sparingu. Ostatnie dwa tygodnie był na zgrupowaniu reprezentacji. Jego czas przyjdzie, dla niego wszystko jest nowe. Coraz swobodniej porusza się między kolegami, rozmawia, żartuje - zna każdego z imienia i to na pewno mu pomoże. Jestem przekonany, że będzie rósł razem z drużyną, ale musi być cierpliwy.

Wszołek? Trudno przesądzać co dalej będzie

- Rozmawiałem z Pawłem Wszołkiem w zeszłym tygodniu. Powiedział uczciwie, jak wygląda jego sytuacja, że jest zainteresowanie z innych kierunków, ale jeszcze nie podjął decyzji. Toczą się rozmowy z Legią i zobaczymy, jaki będzie ich efekt. Wszyscy jesteśmy zgodni, że jest to bardzo wartościowy zawodnik, który potrafi świetnie grać. Pozycja wahadłowego jeszcze bardziej uwidoczniła jego potencjał. Ma świetne liczby. Musi dojść do porozumienia z klubem - obie strony znaleźć wspólny punkt. Na dziś nie mogę niczego przesądzać.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
Marcin - 10.04.2021 / 16:58, *.orange.pl

Można wygrać mistrzostwo pomimo błędów strategicznych czyli sytuacji kadrowej
Po zdobyciu mistrzostwa jeśli zmiennicy nic nie dadzą i powiemy, że zabrakło gwiazd i się wszystko posypało

odpowiedz
Matus007 - 10.04.2021 / 16:48, *.play-internet.pl

Kara dla Kapustki 500 tyś lub milion złotych to powinno ostudzić piłkarzy za imprezy..dyscyplina w drużynie to podstawa za takie zarobki..

odpowiedz
waw - 10.04.2021 / 17:36, *.chello.pl

@Matus007: jaaka kara ? prosze was przeciez te palki robia co chca ...... a jak sie obrazi to powie ze mma oferty z innych klubow

odpowiedz
Legionista z poznania - 10.04.2021 / 16:40, *.plus.pl

Czesław da rade musi się wykazać przed swoimi że popełnili błąd i wzięli Skorze a nie jego. Do dziś w Poznaniu się słyszy że taki zły nie był bo pp zdobył i ogólnie swój chłop:)

odpowiedz
Luk - 10.04.2021 / 16:19, *.timplus.net

Chyba trzeba iść do buka i na łacha postawić, jakość czuję w kościach, że czymś trzeba będzie sobie niedzielę osłodzić... a jak wygramy to przynajmniej nie będę ubolewał nad stratą finansową ;]

odpowiedz
Warszawiak 1234 - 10.04.2021 / 15:56, *.chello.pl

Czelaw to madry facet

odpowiedz
Roman Oreszczuk - 10.04.2021 / 19:22, *.t-mobile.pl

@Warszawiak 1234: Oczywiście, że tak. Tyle telefonów do fryzjera i nic mu nie udowodnili. Wie jak się ustawić. Bezczelnie kupione mistrzostwo w 2007 dla Zagłębia Lubin i żadnych konsekwencji. Dla nie pamiętających przypomnę. Ostatnia kolejka 2007, Zagłębie ściga się z Bełchatowem o mistrza. Musi wygrać z Legią w Warszawie. Do 87 m. prowadzi 2-1. Po rożnym Roger głową strzela na 2-2. Sędzia bramki nie uznaje dopatrując się rzekomego faulu. Pan Siejewicz nie podyktował też karnego dla Legii po faulu na Smolińskim. Mecz kręcony, przydały się znajomości Czesia. Z tamtych lat skazani za korupcję zostali tacy piłkarze jak Stasiak, Ptak, Chałbiński, Ujek czy Piszczek. Michniewicz oczywiście czysty.

odpowiedz
Anty czesio - 10.04.2021 / 15:29, *.plus.pl

Jak przegracie to możesz już tam zostać w Poznaniu po co będziesz tu wracał ??? I tak wiadomo że lechita z ciebie drugi kaczorowski

odpowiedz
Legia1 - 10.04.2021 / 15:26, *.plus.pl

Tylko 3 pkt macie przywieźć taki przekaz ma być od trenera do zawodników ale słowik dobrym motywatorem nie jest. Słowik to taki typ trenera - macie piłkę i grajcie nawet nie umie zareagować z ławki zmianami czy mocniej krzyknąć mecze bez kibiców a jakoś do tej pory Czesiu ani razu się nie uniósł przy linii bocznej i nie słychać go żeby krzyczał jakie wskazówki i się cieszył z goli jak chociażby Są Pinto co chociaż żył meczem albo vuko jako asystent Magiery.

odpowiedz
Dm - 10.04.2021 / 15:32, *.plus.pl

@Legia1: musisz być jak hyballa albo conte tylko wtedy coś do wieteski dotrze ;)

odpowiedz
Sly - 10.04.2021 / 15:23, *.com.pl

Michniewicz mnie nie przekonuje,Legia cały czas gra jak za Vukowicia ,o wygranej albo przegranej decydują indywidualności a nie drużyna,dla mnie to za mało aby wielbić trenera,ale mam nadzieję że kiedyś mnie przekona

odpowiedz
Kibic z instagrama - 10.04.2021 / 15:21, *.plus.pl

Oby nie było powtórki z 98 i z 3:0 dla łacha bo Czesiek nie jest pewny a w łachu zadziała efekt nowej miotły tak to wytłumaczą. Nieważne jak ale 3 pkt mają być nasze!!!

odpowiedz
Sly - 10.04.2021 / 15:36, *.com.pl

@Kibic z instagrama: nie ma opcji ,dziś będzie łatwa wygrana z dziadowskim zespołem który walczy o utrzymanie sie ,bedzie 5-3 dla Legii

odpowiedz
waw - 10.04.2021 / 12:39, *.chello.pl

ten mecz to sprawdzian dla Czesia , jak bedzie do tylu to poszla kasa u buka a Czesio niech pakuje walizki razem z Miodkiem ,mamy duza przewaga punktowa to moza spierd .....q sprawe

odpowiedz
JEST JAKIŚ WYJAZD ? - 10.04.2021 / 11:53, *.com.pl

JEST JAKIŚ WYJAZD KIBICÓW LEGII DO POZNANIA ? ABY WSPIERAĆ PIŁKARZY LEGII POD STADIONEM ?

odpowiedz
Sly - 10.04.2021 / 15:26, *.com.pl

@JEST JAKIŚ WYJAZD ? : chyba nie ma ale wiem że małe grupki Warszawiaków co mieszkają w Poznaniu będą się koło stadionu kręcić, oczywiście nie chodzi o żadne dymy tylko tak po prostu

odpowiedz
c u L t - 10.04.2021 / 18:55, *.amazonaws.com

@Sly: NIE PISAĆ DARMOZJADY NA OTWARTYM POLU ,SĄ TAKIE PSY GDZIĘ 24 H WĄCHAJĄ TEMATY,A JAK KTOŚ MA ZAMIAR PUSZCZĆ FAJERWERKI POD STADIONEM TO ZROBI I NIE MUSI SIE NIKOGO PYTAĆ NA OTWARTYM POLU

odpowiedz
Marcin - 10.04.2021 / 00:09, *.orange.pl

Nie uczysz się od Vukovica, że trzeba cały czas naciskać przy wysokim prowadzeniu

odpowiedz
Marcin - 09.04.2021 / 23:36, *.orange.pl

Gdyby bylibyśmy mówię przykładowo w F1, że punktem przełomowym sezonu była kompromitacja w Azerbejdżanie w zeszłym roku
Można wygrywać pomimo błędów strategicznych

odpowiedz
Marcin - 09.04.2021 / 23:24, *.orange.pl

Każdy twój ważny piłkarz ciąga twój zespół do mistrzostwa jak Lewis Hamilton dla Mercedesa

odpowiedz
Kibic z instagrama - 08.04.2021 / 17:08, *.plus.pl

Ja to na konferencję to bym zabrał pekharta żeby powiedział ile goli Lechowi załaduje i pokazać pewność siebie a ten wieteske zabrał bo się asekuruje już powoli że coś może nie wyjść. Ten Czesiek to jak Frugo dobry warriat:D

odpowiedz
Dm - 08.04.2021 / 17:04, *.plus.pl

Ciekawe czy wieteske tak samo jak krytyka nie przejmuje się też trenerem:)

odpowiedz
Prawdziwy legionista - 09.04.2021 / 18:47, *.plus.pl

@Dm: a kto by się lechitą w roli trenera naszego klubu przejmował

odpowiedz
Ja - 08.04.2021 / 17:03, *.plus.pl

Przejmuje się Lechem bo to jego wymarzony klub. Idź tam i zabierz wieteske ze sobą najlepiej tam takie drewno pasuje do pary z rogne satka jak znalazł

odpowiedz
Dm - 08.04.2021 / 16:56, *.plus.pl

A co nas obchodzi że tiba zagra z nami panie ,,trenerze" ? zajmuj się naszymi grajkami a nie się przejmuje kto zagra w łachu kto by nie grał to 3 pkt nasze mają byc

odpowiedz
Kibic w kapciach - 08.04.2021 / 16:52, *.plus.pl

Muci po takim czasie zna każdego z imienia:D a do trenera też po imieniu mówi?? rusyn odwala numery a on mówi że zobaczymy :) uzbek strzeli 3 gole juniorom to w nagrodę do poznainia go wezmie eh ten CM te jego wypowiedzi to żenada i komedia po prostu. Jest się z czego pośmiać chociaż

odpowiedz
:) - 08.04.2021 / 17:33, *.plus.pl

@Kibic w kapciach: Czesio po transferze rusyna i uzbeka: dobrze że was przysłali ale ludzi już mamy najlepszych a dla was roboty widzicie żadnej , 3 liga to maks co może z was być.

odpowiedz
Juno - 09.04.2021 / 21:18, *.chello.pl

@:): hahaha (Psy - klasyka)

odpowiedz
Jano - 08.04.2021 / 13:56, *.orange.pl

Co byś Panie Czesławie nie zrobił i nie powiedział już frankowski się postara żebyś nie wygrał w Poznaniu, więc może w trosce o zdrowie najlepszych piłkarzy wysłać tam rezerwy?

odpowiedz
anziolek - 08.04.2021 / 13:38, *.centertel.pl

Patrząc co wyprawia wesoło trójka stoperów sugerowałbym przed wejściem na boisko przeprowadzić badanie alkomatem

odpowiedz
Felek - 08.04.2021 / 12:37, *.netfala.pl

Zrobić w pyrowie tradycyjne "Veni vidi vici" i wrócić do stolicy.

odpowiedz
Jano - 08.04.2021 / 14:24, *.orange.pl

@Felek: z frankowskim jako sędzią?

odpowiedz
Felek - 08.04.2021 / 15:16, *.netfala.pl

@Jano: Jak strzelimy kilka bramek to nawet frankowski nas nie przekręci.

odpowiedz
Legionista - 08.04.2021 / 17:19, *.plus.pl

@Jano: zależy kto na varze będzie i czy w ogóle będzie z niego korzystał

odpowiedz
dzl - 08.04.2021 / 11:24, *.mm.pl

Jasur i Muci do Poznania Gwilia i Lopes nic nie pokazali jako zmiannic

odpowiedz
Syn Czesia - 08.04.2021 / 11:45, *.vectranet.pl

@dzl: Tak jest zgadzam się w 100%

odpowiedz
c ⚽️ u ⚽️ L ⚽️ t - 08.04.2021 / 15:54, *.20.27

@dzl: 100%! Poparcia, teraz kolej na Czesia!

odpowiedz