fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wieteska: Nie zwracam uwagi na krytykę

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Wiemy, że druga połowa meczu z Pogonią Szczecin nie była w naszym wykonaniu najlepsza. Powinniśmy lepiej operować piłką, mieć większy spokój w momencie, gdy mamy bardzo dobry wynik, a tak naprawdę przestaliśmy grać. Dobrze, że trener nam zwrócił na to uwagę i uczulił na to, że powinniśmy grać tak, jak w pierwszej części - mówi Mateusz Wieteska.

- Mam nadzieję, że najgorsze już za mną. Cieszy mnie to, że zdobyłem bramkę w ostatnim meczu i liczę na to, że w kolejnych spotkaniach uda mi się pomagać kolegom przy stałych fragmentach gry. Atmosfera w szatni jest bardzo dobra, zwycięstwa ją budują. Wiemy, jak ważny jest mecz przed nami. Większość zawodników, którzy są jakiś czas w klubie, wie jakie to są spotkania i każdy myśli o tym by wygrać. Z taką myślą jedziemy do Wielkopolski. Tymek Puchacz jest wyróżniającym się graczem Lecha. Będę miał trochę mniej okazji pojedynków z nim, ale cała drużyna będzie przygotowana na to, że on może "ciągnąć" Lecha.

- Nie zwracam uwagi na krytykę. Odciąłem się od wszelkich mediów społecznościowych, gdzie ludzie potrafią pisać różne rzeczy. Jakby człowiek to czytał, to mógłby mieć problemy z głową. Czasami jak rodzice coś przeczytają, to mi powiedzą, ale bardziej zamieniam to w żart niż się tym przejmuję. Jeśli zawodnik, który wychodzi na boisko popełnia błąd, a później przeczyta jakieś komentarze i będzie się tym przejmował, to nie da rady wejść na wyższy poziom, bo ciągle będzie rozpamiętywał sytuacje, które były, a tego się już nie zmieni. Najważniejsza dla mnie jest krytyka od trenera.

- Większość meczów w mojej karierze grałem w systemie z czwórką obrońców. Początki gry w obecnym systemie miałem już w kadrze U-21, gdzie za kadencji trenera Michniewicza grałem kilka bardzo ważnych meczów na tej samej pozycji co teraz. Wydaje mi się, że łatwiej nam się broni, gdy jest piątka z tyłu, ale mamy też więcej możliwości rozegrania w ofensywie. Jak widać po ostatnich meczach, gdy mamy piłkę w polu karnym przeciwnika, to jest 5-6 zawodników do wykończenia akcji. Wydaje mi się, że to są bardzo duże plusy tego ustawienia.

- Odczuwamy to, że gramy przy pustych trybunach. Szczególnie w meczach u siebie brakuje dodatkowego zawodnika. Liczymy na to, że ta sytuacja jak najszybciej minie i kibice będą mogli już niedługo wrócić na stadiony.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (54)

+dodaj komentarz
AliMario - 10.04.2021 / 18:17, *.centertel.pl

Szanowny Panie Wieteska - Kopaczu, właśnie bardzo źle że Pan nie zwraca uwagi na komentarze ponieważ jeden tzw trener wasz nie ogarnia waszych błędów w lini defensorów tak dumnie nazywanych....cała ekipa jest słaba a najgorsza jest obrona od kilku sezonów...na tle całej ligi jesteście najlepsi ale przyjdzie Luksemburg bądź Cypr i was "rozjeździe" przy najbliższej okazji... Nie ma powodów do zadowolenia....

odpowiedz
Luk - 10.04.2021 / 16:03, *.timplus.net

W sumie na graczy drużyny przeciwnej też mu się zdarza nie zwracać uwagi.
Swoją drogą tak ich zmotywował Czesiu na drugą połowę, że mogli w ogóle nie wychodzić, nie wiem czy gorsza na tą chwilę jest motywacja trenera czy zawodników...

odpowiedz
Dm - 10.04.2021 / 16:32, *.plus.pl

@Luk: słowik nie umie motywować on nic nie umie przy wyniku 4:1 to się oszczędza graczy jak ma się 5 zmian wieteska to po golu na 4:1 powinien być zmieniony w przerwie. Tak samo nic by się nie stało jakby zmienił wcześniej kapustne czy skuszą a dał pograć młodzieży a ten ci gvilie i lopeza wpuszcza zamiast Kostorza czy nawet muciego holowniki. Kabaret z tymi zmianami nie pierwszy raz.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 10.04.2021 / 11:11, *.play-internet.pl

I tak po ok pół godziny gry stwierdzają,ze "dobra,starczy tego latania za piłką,piwka by się człiwiek napił" Ale na szczęście jest trenejro,który im zwraca uwagę,że gra się 2×45 min.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 10.04.2021 / 11:05, *.play-internet.pl

Faktycznie,"dobrze że trener nam zwrócił uwagę".Jak by nie zwrócił,to by nie wiedzieli że trzeba grać do końca swoje?.Qrva,czasami mam wrażenie,że to nie są amatorzy.To są kolesie,którzy rekreacyjnie piłkę kopią.

odpowiedz
Marcin - 09.04.2021 / 23:50, *.orange.pl

Co by było gdybyście w zeszłym roku grali 3 mecze pucharowe w 3 tygodnie z rzędu i byście nie mieli tak jak Lech mocy i koni mechanicznych

odpowiedz
Marcin - 09.04.2021 / 23:46, *.orange.pl

A w pucharowych meczach formy nie widać bo wasi przeciwnicy mogą was podciąć

odpowiedz
juras - 09.04.2021 / 23:09, *.plus.pl

.. a szkoda

odpowiedz
Nopar - 09.04.2021 / 21:44, *.plus.pl

Wietes od kilku meczów gra naprawdę przyzwoicie i dowodzi dość skutecznie obroną L, która prowadzi w lidze 10 punktami. Czy ktoś jeszcze coś chciał dodać?
Van Dijk kontuzjowany, więc nie przyjdzie do Legii... malkontenci

odpowiedz
pol - 09.04.2021 / 20:00, *.chello.pl

Idź niedojdo do innego klubu.
Nie zwracasz uwagi na krytykę narażając nasz klub na nieprzyjemności swoją gów...ą grą
Jesteś rzadki ,jak g...o w przeręblu.
Co mecz,to babol

odpowiedz
Ja - 09.04.2021 / 18:41, *.plus.pl

Konferencję i wywiady w towarzystwie trenera cię nie obronią cienki jesteś i tyle, a CM jest chu...wym trenerem że tego nie widzi. Jak by miał odwagę to by stawiał na innych jak mosor czy Hołownia nawet Lewczuk. Dziwne że jozak Pinto na ciebie nie stawiali albo się nie znali na twoim ,,talencie". Inna sprawa że wtedy się ciebie pozbyto to mówi wiele. Hasi i klafuric cię wystawiali to przegraliśmy z arka superpuchar i mecz ligowy też z nimi.

odpowiedz
Paulo sousa - 09.04.2021 / 18:43, *.plus.pl

@Ja: na następny mecz kadry go powołać razem z helikiem zagra.

odpowiedz
:) - 09.04.2021 / 18:34, *.plus.pl

Gracze rywali też na ciebie Jędrzejczyka i szabaniowa nie zwracają uwagi.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 09.04.2021 / 18:14, *.orange.pl

No i mamy odpowiedź na pytanie dlaczego Wieteska jest taki słaby już w samym tytule. Krytyka jest ważna i stanowi jeden z punktów wyjścia do rozwoju i pracy nad sobą. Nic więc dziwnego, że skoro ma ją gdzieś to się nie rozwija. Zresztą, to bolączka wielu piłkarzy, nie tylko polskich. Strach przed presją, strach przed własnymi słabościami, lepiej udawać, że ich nie ma i stać w miejscu.

odpowiedz
Sly - 09.04.2021 / 14:50, *.com.pl

Już kiedyś to pisałem że z Wieteską to jest taki problem ze nawet jak ma bardzo udany mecz to prawie zawsze zrobi babola po którym tracimy gola, myślę że gdyby nie te babole to by był na pewno obrońcą jednym z lepszych w ekstraklasie. Niestety dla niego, obrońca jest rozliczany z tego ile zawalił bramek a tych Wieteska zawalił więcej nawet niż Jędza który jest w fatalnej formie.

odpowiedz
Warszawiak 1234 - 09.04.2021 / 10:51, *.chello.pl

A ja napisze przewrotnie. Obronca jak saper, myli sie tylko raz. Natomiast napastnicy i pomocnicy zmarnuja pare okazji do strzelenia gola i co? I nic!

odpowiedz
kaktus - 09.04.2021 / 14:27, *.tpnet.pl

@Warszawiak 1234:
Tym się właśnie różni napastnik od obrońcy.
Napastnik może grać słabo cały mecz, ale ma w 2 -3 akcjach błysnąć geniuszem i strzelić bramkę lub zaliczyć asystę.
Od obrońcy wymaga się solidności przez cały mecz. Co po obrońcy, który będize genialnie bronił w 2-3 sytuacjach w meczu? ;)

odpowiedz
Dm - 09.04.2021 / 18:31, *.plus.pl

@Warszawiak 1234: Wieteska ma bronić od tego jest on nie e jest napastnikiem. Jest rozliczany czy jest zero z tyłu. Dla mnie to nawet nie jest średniak w górniku strzelał gole to się go nie czepiali bo tym nadrabiał.

odpowiedz
olew - 09.04.2021 / 04:31, *.vectranet.pl

fajnie, że kpi z gigantów internetu, tak trzymać !

odpowiedz
ben - 08.04.2021 / 22:47, *.inetia.pl

Dobrze że się ogarnął i jest o wiele pewniejszy od drewnianego Jędrzejczyka.

odpowiedz
partacze precze - 08.04.2021 / 22:12, *.vectranet.pl

ale za to stan konta sprawdzasz pewnie regularnie lamusie pilkarski.Z takim podejsciem to spier...laj

odpowiedz
Obi - 08.04.2021 / 21:05, *.centertel.pl

A powinieneś k....!!!!
Ja j.... Co za typ

odpowiedz
Goopek - 08.04.2021 / 20:17, *.tpnet.pl

Tez w robocie mam wyj....ne ze ze mna nikt nie chce robic bo wszystko psuje. Dbam tylko o swoja wyplate i wszystko mam w nosie. Z firma oczywiscie identyfikuje sie jak musze podac skad mam przelew wyplaty.

odpowiedz
Arek - 08.04.2021 / 19:30, *.tpnet.pl

Przeczytałem kilka wpisów i też bym się nie przejmował. Szkoda sobie dupę zawracać idiotami z neta.

odpowiedz
bronek49 - 08.04.2021 / 18:16, *.chello.pl

Wieteska ty to masz problem z głową bo w każdym prawie meczu popełniasz szkolne błędy dlatego musisz nad tą głową popracować

odpowiedz
Sarcastico. - 08.04.2021 / 18:31, *.com.tr

@bronek49: OT CO.....

odpowiedz
Czesio - 08.04.2021 / 17:29, *.plus.pl

Dobra rada dla wieteski :Interes sobie chlopie załóż - sklep z bronia- albo sex shop :)

odpowiedz
Juno - 08.04.2021 / 18:46, *.chello.pl

@Czesio: hahahaha ( Psy 1 - klasyka)

odpowiedz
Ja - 10.04.2021 / 16:59, *.plus.pl

@Juno: Słowik to powinien go motywować i potraktować jak Kondrat Pazurę na wysypisku śmieci:) rozumiesz? -rozumiesz ku...o czy nie?( Psy1)

odpowiedz
Dm - 08.04.2021 / 17:24, *.plus.pl

On nawet na trenera nie zwraca uwagi bo czy robi błędy czy nie i tak zagra bo akurat u słowika gra najwięcej odkąd jest w Legii bo wcześniej różnie bywało.Slowik nie ma charyzmy i charakteru bo go jeszcze na wywiady zabiera w nagrodę za babole.

odpowiedz
Zibi - 08.04.2021 / 17:50, *.plus.pl

@Dm: Wietes piłeś najmniej idziesz ze mną na wywiad;)

odpowiedz
Ja - 08.04.2021 / 17:21, *.plus.pl

Masz problemy z głową nawet bez czytania mediów społecznościowych.

odpowiedz
ziutek - 08.04.2021 / 16:19, *.vectranet.pl

Wieteska nie tylko nie zwraca uwagi na krytykę ale i taktykę też. Chłop tyle czasu w Legii ,a zero progresu.

odpowiedz
oLaf - 08.04.2021 / 14:33, *.vectranet.pl

to błąd, gamoniu, byś mógł coś poprawić w swojej grze.... a tak to zostaniesz tępy cały czas...

odpowiedz
hajdukL - 08.04.2021 / 15:04, *.77.242

@oLaf: Folguj trochę, a przede wszystkim przeczytaj całą wypowiedź i to ze zrozumieniem.

odpowiedz
Rytm - 08.04.2021 / 14:08, *.atman.pl

A szkoda, że nie zwracasz.

odpowiedz
wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze - 08.04.2021 / 14:08, *.52.138

taa siedzą gwiazdeczki w swoich hotelowych pokoikach odizolowani od reszty "drużyny" i każdy z nosem na srajfonie za 3 tys. i mają jeszcze czelność mówić, że nie czytają mediów... leszcze, które co 10s poprawiają fryzurę by ładnie stały włoski na żel na foci

odpowiedz
qqleskoooo - 08.04.2021 / 14:07, *.chello.pl

a powinieneś bo jesteś za słaby na Legie

odpowiedz
MALINIAK - 08.04.2021 / 14:03, *.chello.pl

PROTEZA UWAŻA ŻE NIE JEST DREWNIANA

odpowiedz
Legia to My i Lecha do morza wrzucimy - 08.04.2021 / 13:46, *.t-mobile.pl

Wieteska: Nie zwracam uwagi na krytykę

-A powinieneś...

odpowiedz
m - 08.04.2021 / 13:34, *.chello.pl

" gdy mamy bardzo dobry wynik, a tak naprawdę przestaliśmy grać. Dobrze, że trener nam zwrócił na to uwagę i uczulił na to, że powinniśmy grać tak, jak w pierwszej części"

poważnie wam trzeba takie rzeczy mówić? że mecz trwa 90 minut i są dwie połowy?

a dwa, ja nie wiem czy wam idzie tak dobrze, bo jesteście tacy super i taktyka michniewicza jest super, tylko że ta liga jest żenująco słaba.

Bo potem trzeba grać z jakimś szeryfem z mołdawii czy innym czymś z luksemburga i wszystko jak krew w piach.

odpowiedz
grzesiek - 08.04.2021 / 13:32, *.centertel.pl

No pewnie. Po sezonie cie wywalą do jakiejś korony koelce albo arki gdynia. Pozniej do termalici opoczno a na koncu skonczysz w okregowce

odpowiedz
hahahahahaha - 08.04.2021 / 13:21, *.chello.pl

i co hejterzy hahah

odpowiedz
Jacek R. - 08.04.2021 / 12:47, *.virginm.net

Przeczytalem: "Nie zwracam uwagi na Taktyke"..... ????

odpowiedz
Marcin - 08.04.2021 / 12:37, *.vbox.pl

No jasne,dalej nie zwracaj.Czuj sie dalej wspaniały i nieomylny bo grasz w polskiej ekstraklasie.Prawda jest taka że z Szabanowem jesteście drewniani i elektryczni.Jakby was dorwał Neymar z Mbappe to by się skończyło dwucyfrówką i jeszcze by wam dziecko zrobili.Na wasze szczęście macie do czynienia z Świerczokiem,Marchwińskim itd.

odpowiedz
Bartoszyce - 08.04.2021 / 12:19, *.bartsat.pl

Mateusz, głowa do góry ;)

odpowiedz
L - 08.04.2021 / 12:11, *.tpnet.pl

Prawda jest taka, że żyjemy w czasach gdzie każdy w internecie ma tyle do powiedzenia, że najlepszym sposobem na to wszytko jest po prostu nie czytanie tego. Ta strona jest tego dobrym przykładem. Gość mówi, że nie zwraca uwagi na pier...lenie anonimów w internecie a wy dalej po nim jedziecie. Proponuje wszystkim internetowym wojownikom tydzień przerwy od internetu. Ja sobie zrobię na pewno...

odpowiedz
Roch - 08.04.2021 / 12:11, *.play-internet.pl

Żeby to była krytyka to pewnie by zwracał uwagę. Większość krytykantów to życiowi nieudacznicy i frustraci czerpiący satysfakcję z dojeżdżania kogoś w sieci zawsze musi być jakiś kozioł ofiarny najlepiej jak to jest wychowanek...nie mówię że jest idealnym obrońcą i że nie popełnia błędów bo tak nie jest często irytuje elektryką ale ostatnie 3 mecze mał całkiem niezłe i oby tak dalej na pochybel krytykantom

odpowiedz
wkz - 08.04.2021 / 12:07, *.esabdns.pl

Trener Wam musiał na to zwracać uwagę bo Wy "zawodowcy" o tym nie wiecie?

odpowiedz
zaba285 - 08.04.2021 / 11:35, *.decerto.pl

super, nie zwracaj dalej. babol w każdym meczu który kończy się bramką lub cudem ratuje Cie Boruc.
nie słuchaj, nie rozpamiętuj i nie poprawiaj się, może wkrótce znów zobaczymy Cie w Górniku Zabrze i mam nadzieje że z taką mentalnością tak się stanie

odpowiedz
Brat - 08.04.2021 / 11:35, *.chello.pl

To nie jest dobre podejście. Trzeba zwracać uwagę na krytykę, o ile to konstruktywna krytyka. Zejdź na ziemię elektryku.

odpowiedz
KN - 08.04.2021 / 11:10, *.com.tr

Wiesz co Wieteska Mateusz? Weź ty już sp.. do domu.

odpowiedz
FzMP - 09.04.2021 / 02:21, *.45.55

@KN:a ty je...ij się w łbem w ścianę...

odpowiedz
KN - 09.04.2021 / 02:39, *.com.tr

@FzMP: Czyli jednak czytasz komenty Mateuszku? :) Śpij dobrze Misiu i sprokuruj Nam jeszcze ze 2 karne Misiu.

odpowiedz