Stan rywalizacji: 0-2

Legia Warszawa 67-80 Stal Ostrów Wielkopolski

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W drugim meczu półfinałowym play-off Energa Basket Ligi Legia Warszawa przegrała 67-80 ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Stan rywalizacji 2-0 dla Stali, a gra toczy się do trzech zwycięstw. Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę.

Fotoreportaż z meczu - 98 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Pierwsza kwarta była udana dla legionistów, choć na samym początku to gospodarze wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. W połowie wynik się wyrównał, a następnie cztery celne trafienia Jamela Morrisa pozwoliły odskoczyć rywalom na 6 punktów (24-18), a po dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 27-22 dla legionistów.

W siódmej minucie drugiej kwarty "Zieloni Kanonierzy" osiągnęli dziesięciopunktową przewagę (39-29) po trzech celnych rzutach wolnych w wykonaniu Morrisa, ale jeszcze przed przerwom Stali udało się zniwelować straty do 5 punktów.

Początek trzeciej odsłony należał ponownie do Legii. Trzy kolejne celne rzuty Lichodieja, Wyki i Karolaka pozwoliły znów odskoczyć na dziesięć oczek (50-40). Następnie jednak nastąpiło kilka minut skutecznej gry rywali i pudeł za trzy w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Kamińskiego i przewaga stopniała do jednego punktu (50-49). Na minutę minuty przed końcem kwarty na ośmiopunktowe prowadzenie wyszła Stal po trzech celnych trójkach i przed decydującymi dziesięcioma minutami ostrowianie prowadzili 61-55.

Po trzech minutach czwartej kwarty Stal osiągnęła przewagę 11 punktów (58-69) i już jej nie oddała nie oddała. Druga część w wykonaniu legionistów pozostawiała wiele do życzenia szczególnie w ataku. W sumie w całym spotkaniu legioniści trafili zaledwie 9 z 34 prób za trzy punkty. 39% celnych z gry także jest niskim wynikiem. Najwięcej punktów dla Legii rzucił Jamel Morris - 27.

- Dziś ostrowianie dużo lepiej od nas spisali się w drugiej połowie meczu, dla nas nie był to dobry czas. Przed nami dzień przerwy, odpoczniemy trochę i w sobotę staniemy przed szansą przedłużenia rywalizacji półfinałowej. Absolutnie nie poddajemy się, walczymy dalej – powiedział Dariusz Wyka, środkowy Legii Warszawa.

PLK: Legia Warszawa 67-80 Stal Ostrów Wielkopolski
Kwarty: 27-22, 16-16, 12-23, 12-19