Stan rywalizacji: 0-2

Legia Warszawa 67-80 Stal Ostrów Wielkopolski

Woytek, źródło: Legionisci.com

W drugim meczu półfinałowym play-off Energa Basket Ligi Legia Warszawa przegrała 67-80 ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Stan rywalizacji 2-0 dla Stali, a gra toczy się do trzech zwycięstw. Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę.

Fotoreportaż z meczu - 98 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Pierwsza kwarta była udana dla legionistów, choć na samym początku to gospodarze wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. W połowie wynik się wyrównał, a następnie cztery celne trafienia Jamela Morrisa pozwoliły odskoczyć rywalom na 6 punktów (24-18), a po dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 27-22 dla legionistów.

W siódmej minucie drugiej kwarty "Zieloni Kanonierzy" osiągnęli dziesięciopunktową przewagę (39-29) po trzech celnych rzutach wolnych w wykonaniu Morrisa, ale jeszcze przed przerwom Stali udało się zniwelować straty do 5 punktów.

Początek trzeciej odsłony należał ponownie do Legii. Trzy kolejne celne rzuty Lichodieja, Wyki i Karolaka pozwoliły znów odskoczyć na dziesięć oczek (50-40). Następnie jednak nastąpiło kilka minut skutecznej gry rywali i pudeł za trzy w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Kamińskiego i przewaga stopniała do jednego punktu (50-49). Na minutę minuty przed końcem kwarty na ośmiopunktowe prowadzenie wyszła Stal po trzech celnych trójkach i przed decydującymi dziesięcioma minutami ostrowianie prowadzili 61-55.

Po trzech minutach czwartej kwarty Stal osiągnęła przewagę 11 punktów (58-69) i już jej nie oddała nie oddała. Druga część w wykonaniu legionistów pozostawiała wiele do życzenia szczególnie w ataku. W sumie w całym spotkaniu legioniści trafili zaledwie 9 z 34 prób za trzy punkty. 39% celnych z gry także jest niskim wynikiem. Najwięcej punktów dla Legii rzucił Jamel Morris - 27.

- Dziś ostrowianie dużo lepiej od nas spisali się w drugiej połowie meczu, dla nas nie był to dobry czas. Przed nami dzień przerwy, odpoczniemy trochę i w sobotę staniemy przed szansą przedłużenia rywalizacji półfinałowej. Absolutnie nie poddajemy się, walczymy dalej – powiedział Dariusz Wyka, środkowy Legii Warszawa.

Kibic (L) - 16.04.2021 / 11:33, *.centertel.pl

Pierwsze dwie QT dla Legii. Ostatnie 3i4 QT dla Stali. Szkoda, bo mecz był do wygrania przez Legię, gdyby skuteczność była w normie.

Kibic (L) - 16.04.2021 / 11:15, *.centertel.pl

Co się dzieje z Wyką. Jest mało skuteczny i na parkiecie robi wrażenie baletnicy, a nie koszykarza z czasów gry w drużynie z Krosna. Wtedy to był gość.

grzesiek - 16.04.2021 / 11:32, *.centertel.pl

@Kibic (L): ogolnie byl to bardzo dziwny mecz. W drugiej polowie swietnie gralismy w obronie i madrze w ataku. A w trzeciej kazdy widzial co to sie odczyniało. Uparli sie na trojki jakby inaczej nie mogli rozegrac. W sumie jakby trojki wpadly ze dwie to teraz pewnie inne nastroje bysmy mieli. A ze nie wpadaly to strasznie podcinalo skrzydla

Kibic (L) - 16.04.2021 / 12:03, *.centertel.pl

@grzesiek:
Bo za szybko nasi chcieli przejąć inicjatywę. Gdy się nie udawały rzuty za 3 pkt., przeciwnicy korzystali z tego i zdobywali swoje punkty. I w ten sposób, odskoczyli naszym i wygrali.

grzesiek - 16.04.2021 / 13:20, *.centertel.pl

@Kibic (L): moglo tak byc a mogli i celowo przegrac ja tam nie wierze w uczciwosc w jakimkolwiek sporcie. Ciekawe jutro jak bedzie wygladac mecz

grzesiek - 16.04.2021 / 13:27, *.centertel.pl

@grzesiek: i tez mnie cirkawi jesli odpadniemy to co pokazwmy ze slaskiem. Czy ich zdeklasujemy czy nie. Bo moim zdaniem wcale slabsi od stali nie jwstesmy a slask tez powinnisny ograc

p10 - 16.04.2021 / 14:04, *.centertel.pl

@Kibic (L): Wyka zagrał pierwszy mecz ze Stalą bardzo dobry 12 pkt 8 zbiórek. W tym meczu ledwie 12 minut na parkiecie. Obrona się zaczęła sypać po tym jak Wyka i Lichodej wypadli za faule. Na poczatku 4-tej kwarty 5-ty faul i było po sprawie.

grzesiek - 16.04.2021 / 14:13, *.centertel.pl

@p10: no tak ale na poczatku trzeciej kwarty bylo bodajze +10 a skonczylo sie na -6. Po za tym w czwartej pomimo tych fauli gralismy duzo agresywniej juz. Trzecia byla decydujaca.

Kibic (L) - 16.04.2021 / 17:38, *.centertel.pl

@grzesiek i inni.
Czy tak, czy siak .... Legia dała d...y.

Cezary_1958 - 16.04.2021 / 00:37, *.chello.pl

Grają jak mogą. Naprawdę dają z siebie wszystko. Mamy krótką ławkę i brak doświadczenia w grze o stawkę. Życzę im powodzenia w 3 meczu. Wygrana jest potrzebna jak tlen, by mogli dalej się rozwijać. Wg mnie półfinały powinny być rozgrywane tak jak ćwierćfinały. Finał tak samo. Ale władze koszykarskie zdecydowały inaczej. Ktoś chce ze Stali zrobić mistrza, ale to jeszcze nie ten potencjał.

Arek - 15.04.2021 / 23:08, *.tpnet.pl

Jasio fasola i aaa dali solidny pokaz głupoty na tym forum. Ja też na koszu zbytnio się nie znam, ale jak dla mnie to kretyński pomysł grać w tej całej bańce. Tym bardziej, że cały sezon zasadniczy nie odbywał się w bańce. Ale jak pisałem, ja się nie znam. i wcale mnie nie zdziwi, jak ten Ostrów wygra całą ligę.

Jasio - 15.04.2021 / 22:14, *.edu.pl

Kibicem koszykówki nie jestem, ale myślałem, że (L) trzyma poziom.
A tu proszę jakiś ostrów nas leje raz za razem. Nie Śląsk, nie Włocławek, nie Sopot.

Ostrów. Serio?

hajdukL - 15.04.2021 / 22:41, *.ar-network.pl

@Jasio:
Idź spać Jasio jak masz głupoty pisać.

AAA - 15.04.2021 / 22:07, *.chello.pl

Karolak jak nie umiesz rzucać za 3 pkt to po co się pchasz?,Wyka daj sobie spokój jak masz tak grać to udawaj jak Joel po co sie ośmieszać....

starszy - 15.04.2021 / 21:40, *.plus.pl

Czy wygrywamy czy nie , na zawsze tylko Legia.

ws - 15.04.2021 / 20:20, *.chello.pl

Dom 13-2 wyjazd 8-7. Tragiczna skuteczność Karolaka za 3 od kilku meczów. Latwa do rozszyfrowania taktyka gry. Słabszą obrona. . To jest odpowiedż dlaczego w tym roku nie ma szans na awans do finału. Wczoraj napisałem że pozbawienie atutu własnego parkietu zdecyduje o awansie do finału.

p10 - 16.04.2021 / 05:25, *.centertel.pl

@ws: Dodatkowo warto podkreślić, że Stal ma również bilans u siebie w sezonie zasadniczym 13:2. I w rywalizacji drużyn, które rządzą u siebie atut parkietu to kluczowa rzecz. A my nie dość, że zostaliśmy okradzeni z przewagi parkietu, to jeszcze wszystkie mecze w hali rywala.

Niestety, ale lidze zależało na zrobienie jak najbardziej ciekawego finału. I dlatego zrobiono wszystko, by promować Stal. W tym zbudowanie przewagi na finałowe mecze z Zastalem. I moim zdaniem, tylko w tym celu zrobiono bańkę w Ostrowie. Za tą brutalną zagrywkę ligi niestety, ale najbardziej niekorzystnie wyszliśmy my. Jakby nie polityka to nic nie stało na przeszkodzie by grać półfinały tak jak ćwierćfinały.

p10 - 15.04.2021 / 20:03, *.centertel.pl

Nie na darmo Stal gra w final four Fiba Europe Cup. Medford sam drużyny nie pociągnie. Nie daliśmy rady przejść obrony Stali, sami grając słabo w obronie w 2 połowie. Dużo rozważań przed trenerem - mam nadzieje, że limit zagrywek nie został wyczerpany i nie ma problemów kondycyjnych. Niestety ławka nie dała impulsu. Neal grał tylko 10 minut, chyba nawet z kontuzją. Punkty z ławki u nas 8 u Stali 32. Bez punktów z ławki się meczów w playoff nie wygrywa. Jak do tego dojdą problemy z faulami podstawowych graczy Lichodieja i Wyki i nie trafiamy rzutów 3 punktowych to wygląda to jak wygląda.

Dla ewentualnych narzekaczy i krytyków i tych co pierwszy raz zaglądają do kosza, bo usłyszeli, że Legia w półfinale w playoff przypominam, że ta drużyna w nie jednym meczu pokazała charakter, waleczność i nie należy wpadać w skrajność i wieszać psy na zespole. Śląsk mimo, iż przegraliśmy z nim dwa razy w lidze jeśli będziemy trafiać za 3 pkt jest w naszym zasięgu :)

grzesiek - 15.04.2021 / 20:16, *.centertel.pl

@p10: dla mnie bardzo niezrozumiala porazka. Odsunelismy od zdobywania punktow najlepszego gracza stali. Sami swietnie gralismy pod koszem. Zbiorki w obronie oraz w ataku i nagle w trzeciej kwarcie jak ktos slusznie zauwazyl jakby nam ktos prad odłączył. Nie wiem moze i sie myle ale jak dla mnie to kazdy sport jest przesiakniety matactwem i tutaj tez komus moglo zalezec by to stal grala w finale.

p10 - 15.04.2021 / 20:37, *.centertel.pl

@grzesiek: Trzeba odzielić politykę i związany z nią skandal z bańką w Ostrowiei od meczu.

Stal zagrała świetną drugą połowę w defensyfie. W meczu od nas nikt nie kombinował. Wyszło zmęczenie. Wczorajszy mecz kosztował nas wiele sił. Dodatkowo problemy z faulami. Przy stanie 50-45 dla nas Lichodiej złapał 4 faul. Po tym przy stanie 53 - 49 trzeci faul Wyki. Zostaliśmy bez podstawowych graczy pod koszem. Bez Lichodieja i Wyki pod koszem Stal wyszła na prowadzenie i się nakręciła i trafiała masowo nawet trudne trójki. Jakby tego było mało na początku 4 tej kwarty Wyka złapał 4 i 5-ty faul. I ze słabą skutecznością w ataku było już pozamiatane.

hajdukL - 15.04.2021 / 22:58, *.ar-network.pl

@grzesiek:
Przerwa jest po to żeby reagować i to właśnie zrobił trener i zawodnicy Stali.

Ewelina - 15.04.2021 / 19:54, *.play-internet.pl

Do połowy gra dobra, prowadzenie. W drugiej połowie przestali grać. Przestraszyli się możliwości awansu?

grzesiek - 15.04.2021 / 19:57, *.centertel.pl

@Ewelina: tak to wygladalo, albo po prostu przykro to pisac ale oddane zwyciestwo. Wczoraj tez grali jakby nie chcieli wygrac

As - 15.04.2021 / 19:46, *.chello.pl

To masakra jakaś była. Nagle im prąd odcięło.

mały (mr) - 15.04.2021 / 19:35, *.chello.pl

Gramy 20 minuta później żywioł. Czy leci z nami pilot?

jezus - 15.04.2021 / 19:30, *.vectranet.pl

Graja tak te dwa mecze jakby szefostwu zalezalo na odpadnieciu

grzesiek - 15.04.2021 / 19:26, *.centertel.pl

Ten mecz byl z serii " jak przegrać wygrany mecz". 2 rzuty trafione na 11 za 3 pkt w 3 kwarcie co to mialo byc. A co gorsza gdzie byli podkoszowi w 3 kwarcie i czemu nic nie zbierali. Kur** przegralismy wygrany mecz

Lebaid - 15.04.2021 / 19:24, *.vectranet.pl

Zabronić rzucania za 3 i będzie dobrze.

Aryon - 15.04.2021 / 20:58, *.chello.pl

@Lebaid: Dokładnie to samo zauważyłem, że przegraliśmy przez te durne próby rzutów za 3 punkty. Uparli się, aby koniecznie się przełamać, podczas gdy przewaga od stanu 50-40 topniała z chwili na chwilę. Nawet gdyby tamci zaczęli rzucać jak najęci za 3 punkty, to odpowiadając im każdą skuteczną akcją punktową za, 2 Stal musiałaby się mocno natrudzić, aby chociaż nas dogonić. Wygląda na to, że jak chcesz oddać za darmo piłkę rywalowi to rzucaj za 3 punkty.

grzesiek - 15.04.2021 / 21:03, *.centertel.pl

@Aryon: tak to zawazylo moim zdaniem. Moglimy grac juz za 2 pkt tymbardziej ze za 2 pkt gralismy dobrze. A te nasze trojki niestety z nieprzutptowanych pozycji. Pp za tym nie mamy dobrych strzelcow za 3. Tylko morris i lichodiej powinni rzucac za 3 pkt.

© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.