fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Futsal

Juchniewicz: Perfekcyjnie rozegrana końcówka sezonu

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Udało się nam zrealizować przedsezonowy cel, o którym mówiliśmy oficjalnie i głośno. Powiedzieliśmy sobie, że jeżeli pojawi się szansa awansu, to będziemy o to walczyć. Szansa pojawiła się już po pierwszej rundzie i na szczęście nie wypuściliśmy jej z rąk - powiedział po niedzielnym meczu z Victorią Sulejówek, trener Legii Paweł Juchniewicz.

- Kluczem w dzisiejszym spotkaniu było to, by nie dać drużynie z Sulejówka strzelić bramki. Wiedzieliśmy, że to może podłączyć ich do tlenu, sprawić, że dzięki temu uwierzą. Wiedzieliśmy, że swoje szanse będziemy stwarzali i wykorzystywali. Udało się idealnie to spotkanie rozpocząć, trochę spokoju wprowadziło to do naszej gry, a kolejne bramki były już tylko kwestią czasu. (...) W pewnym momencie zafundowaliśmy sobie emocjonalny roller-coster. Po pierwszej rundzie wydawało się, że panujemy nad sytuacją, a tymczasem straciliśmy pozycję lidera, spadliśmy nawet na chwilę na trzecie miejsce. Dążyliśmy do tego, aby jak najszybciej wrócić na fotel lidera, aby znów wszystko zależało od nas. Udało się perfekcyjnie rozegrać końcówkę sezonu. Nie ma co ukrywać, że i przeciwnicy zagrali pod nas, co umożliwiło nam już w dzisiejszym meczu świętowanie awansu. (...) Za tydzień czeka nas przyjemny wyjazd, ale jedziemy po zwycięstwo. Mamy świadomość jakiego kalibru jest to mecz Widzew - Legia... Na pewno nie jest tak, że pojedziemy świętować w Łodzi. Czas na świętowanie jest dzisiaj, a sezon chcemy zakończyć trzema punktami. (...) Mam nadzieję, że fajnie się oglądało naszą grę w tym sezonie i już teraz mogę obiecać dużo fajnego futsalu w kolejnym sezonie - powiedział trener legionistów po historycznym awansie naszej drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.