Finału nie będzie

Stal Ostrów Wielkopolski 95-87 Legia Warszawa. O brąz ze Śląskiem

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W trzecim półfinałowym meczu play-off Energa Basket Ligi Legia Warszawa przegrała 95-87 ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Tym samym rywalizacja półfinałowa zakończyła się wygraną Stali 3-0. Legionistom pozostaje walka o 3. miejsce ze Śląskiem Wrocław. Mecze wstępnie zaplanowano na 28 i 30 kwietnia oraz ew. 2 maja.

Fotoreportaż z meczu - 97 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Powiedzieć, że podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozpoczęli fatalnie, to nie powiedzieć nic. Ostrowianie od samego początku spotkania narzucili swoje warunki gry i szybko osiągnęli założony cel. W połowie pierwszej kwarty meczu było już 22:7. Przerwa na żądnie trenera Wojciecha Kamińskiego nie pomogła, legioniści wciąż nie potrafili odnaleźć odpowiedniego sposobu na rywala. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 37:12 dla Stali. Druga kwarta to kolejne ataki Stali, która nie zamierzała osiąść na laurach. Trafiali Trey Kell i Chris Smith, w odpowiedzi zza łuku udanie mierzył Jamel Morris, który raz jeszcze był najlepszym strzelcem swojego zespołu. Na półmetku spotkania „Stalówka” wygrywała 55:35.

Po powrocie z szatni Legia grała dokładniej, potrafiła zmusić rywali do błędów i przede wszystkim miała w swoich szeregach skutecznego Jamela Morrisa. Przewaga Stali topniała, ale wciąż była na tyle wysoka, by zespól trenera Igora Milicicia czuł się bezpiecznie. Stan ten jednak zmieniał się z każdą kolejną minutą. Spod kosza trafiali Walerij Lichodiej i Dariusz Wyka, a tablica wyników pokazywała już tylko 10-punktową przewagę ostrowian. Czwarta kwarta to wymiana ciosów. Po stronie Stali błyszczał Trey Kell, ale Jamel Morris odpowiadał kolejnymi punktami. Na siedem minut przed końcem tej części gry ostrowianie prowadzili 81:75. Legioniści złapali wiatr w żagle, ale nie zdołali zbliżyć się do przeciwnika na mniejszy dystans. Zieloni Kanonierzy przegrali 87:95 i pozostaje im walka o brązowe medale mistrzostw Polski. W tej batalii rywalem zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego będzie Śląsk Wrocław.

- Stal objęła wysokie prowadzenie na samym początku spotkania, to okazało się chyba kluczowe. Pomimo sporej straty do rywala, przegrywaliśmy już chyba różnicą 25 punktów, nie poddaliśmy się i byliśmy już tylko kilka oczek za rywalem. Ostatecznie niestety nie udało nam się wygrać, ale przed nami walka o brązowy medal. Pragniemy ten udany dla nas sezon zwieńczyć miejscem na podium mistrzostw Polski – powiedział Grzegorz Kamiński.

Cezary_1958 - 18.04.2021 / 13:34, *.chello.pl

Stal koszykarsko było lepsza. Legia to przede wszystkim waleczność w obronie. Nie ma wystarczającej ilości graczy do punktowania. Wg mnie Śląsk to co pokazał w meczach z Zastalem to kosmos dla Legii. Zastal Śląśk to był przedwczesny finał.

grzesiek - 18.04.2021 / 13:43, *.centertel.pl

@Cezary_1958: slaska meczu nie ogladalem. Ale my gralismy bardzo nierowno a stal rowno. Tym na pewno sie roznilismy. Stal zdecydowanie lepiej rzucala szczegolnie w pierwszych deoch meczach za 3 pkt dlstego awansowala. Bardzo duzo bedzie zalszec od 1 meczu. Kto wygra pierwszyten moim zfaniem wygra cala rywalizacje.

Pusia - 18.04.2021 / 13:20, *.vectranet.pl

Wstyd i hańba!!!

Pjoter - 18.04.2021 / 00:49, *.knc.pl

Dziwne to wszystko..dwa pierwsze wygrane mecze przegrywamy na własne życzenie.Dziś o pierwszej kwarcie lepiej nie mówić,bo to blamaż! Pochwała za pogoń,ale zganiłbym Karolaka za jego trójki,musi mieć zakaz rzucania zza linii 6.25 metra...Jakby skuteczność i celność była na wyższym poziomie,to byłby finał i w tym momemcie już byśmy mieli medal...a teraz w wojskowych derbach nie będzie łatwo wywalczyć brąz,ale jest na to szansa...zebrać się w garść i do przodu,po medal.

Kibic (L) - 18.04.2021 / 07:18, *.centertel.pl

@Pjoter: O jakich Ty "wojskowych derbach" piszesz ? To nie te czasy. Teraz nawet Legia z CWKS nie ma już nic wspólnego. Poza tym mecze nie były dziwne, tylko wyreżyserowane od samego początku.

Marcin - 18.04.2021 / 09:50, *.47.176

@Kibic (L): Coś w tym jest, niby po awansie Legii do półfinału człowiek się łudził, ale jednak zero zaskoczenia.

Arek - 18.04.2021 / 00:42, *.tpnet.pl

Szkoda, że nie mogli grać w Warszawie. Nie twierdzę, że by przeszli, ale wydaje mi się, że mogłoby to być bardziej wyrównane.

Kibic (L) - 17.04.2021 / 20:56, *.centertel.pl

Jeżeli ktoś myśli, że ze Śląskiem będzie spacerek to się myli i może się oszukać. Nie można lekceważyć zespołu Śląsk. Bo to nie zespół artystyczny, a koszykarski.

Kibic (L) - 17.04.2021 / 20:53, *.centertel.pl

W trzecim meczy Dariusz Wyka już zagrał dużo lepiej. Ale do pełnej dyspozycji brakuje jeszcze z 15%.

Kibic (L) - 17.04.2021 / 20:43, *.centertel.pl

3:1 dla Legii w QT, ale niestety liczy się wynik punktowy, a w tym przypadku Stal wygrała. Czyżby Legia grała tak, aby nie wygrać ? Jeśli tak to im się to udało w 100%-ach.

Tomek - 17.04.2021 / 20:04, *.chello.pl

3 i 4 kwarta kapitalna w wykonaniu całej drużyny Ostrów obronilo 2 graczy kell i florence , reszta nie istniała. Teraz nie zjemy walki o brąz oraz Aby to utrzymać w przyszłym sezonie

grzesiek - 17.04.2021 / 20:09, *.centertel.pl

@Tomek: mysle ze jak najbardziej to my mozemy czuc sie w roli faworyta przed potyczka ze slaskiem

Kibic (L) - 17.04.2021 / 21:00, *.centertel.pl

@grzesiek: a jaki był bilans ich spotkań przed play-off ?

Kibic (L) - 17.04.2021 / 21:07, *.centertel.pl

@grzesiek: a jaki był bilans ze Śląskiem przed fazą play-off ?

p10 - 18.04.2021 / 06:02, *.centertel.pl

@grzesiek: My nie jesteśmy faworytem ze Śląskiem. Przegraliśmy 0-2 w serii po wyrownanych meczach. Ale przegralśmy. Jeśli nam będą wpadać trójki to bedą szanse, jeśli nie to będzie ciężko. Śląsk ma szerszą ławkę rezerwowych, dużo lepszych graczy podkoszowych od nas, którzy mogą nas totalnie zdominować. To może zdecydować o wyniku.

Lebaid - 17.04.2021 / 19:50, *.vectranet.pl

Brawo za walkę po tragicznej 1q , ale to i tak nie zmienia faktu, że podtrzymuje swoje zdanie: gdyby w ogóle przestali rzucać za 3 byłoby lepiej.

grzesiek - 17.04.2021 / 20:03, *.centertel.pl

@Lebaid: w szisiejszym meczu trojki juz calkiem calkiem wpadaly. Nalezy odsunac karolaka od rzucania trojek co kaminski chyba zrobil. No i przede wszystkim te wszystkie rzuty za 3 pkt powinny byc bardziej przugotowane a nie na pałe

Aryon - 17.04.2021 / 23:41, *.chello.pl

@Lebaid: Jestem tego samego zdania co Ty. Mając dobrze grających podkoszowych i nie korzystać z nich jest taką samą głupotą jak te próby rzutów za 3 pkt na siłę momentami. Widziałem parę razy jak zawodnik mając możliwość rzutu za 2 pkt gdzieś w okolicy kosza szukał podaniem zawodników stojących na pozycji za 3. Szukanie na siłę rzutów za 3 jest bez sensu, bo można skutecznymi akcjami za 2 odrabiać straty, czego dowiedliśmy goniąc wynik, a przy skutecznej obronie wtedy to przeciwnik się denerwuje. My natomiast przez te niecelne próby za 3 pkt dawaliśmy paliwo Stali, sami siebie stawiając ostatecznie w niekorzystnej pozycji, gdy rzuty za 3 są ostatnią możliwą opcją. Raz jeszcze powtórzę to co ostatnio: "Chcesz oddać za darmo piłkę rywalowi - próbuj rzucać za 3 pkt".

p10 - 18.04.2021 / 07:24, *.centertel.pl

@Aryon: Jeśli są punkty łatwe spod kosza do zdobycia to rzuty za 2 mają sens. Jednak nowoczesna koszykówka idzie w zwiększnaie liczby rzutów za 3pkt. Nawet 3-ki w kontrze stają się coraz bardziej popularne. Ale co przemawia za rzutami 3 pkt ? Statystyka. Jak wychodzi skuteczność 40% za 3 pkt i 12/30 celnych to mamy z rzutów 3 pkt 36 punktów. Jakby te 30 rzutów poświęcić za 2 pkt to musiałoby być 18 rzutów celnych czyli już 60 % celnych za 2 pkt, czyli bardzo wysoko. My mamy w skladzie graczy, którzy potrafią masowo trafiać trójki. Sporo rzutów było nietrafionych z czystych pozycji. Karolak nie zagrał ani jednego dobrego meczu w tej serii. Jednak hala w Ostrowie jakoś nie leży. Plus mecze z rywalem, który tak jak my ma bilans 13:2 u siebie.

grzesiek - 17.04.2021 / 19:49, *.centertel.pl

No coz...oklep na parkiecie jak oklep , ten kell czy jak mu tam zrobil robote dla stali w ostatniej kwarcie.
Ciekawi mnie natomiast inna kwestia. Czemu darek wyka potrafi czazem celnie za 3 pkt wsadzić. A tak slabo wykonuje rzuty wolne eh

© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.