REKLAMA

Żeglarstwo

Pawluk: Warszawska Liga Żeglarska to najlepsza droga do ekstraklasy

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Żeglarska Legia w tym roku po raz pierwszy organizuje Warszawską Ligę Żeglarską, która będzie miała miejsce na Zegrzu Południowym, a pierwsze regaty zaplanowano na pierwszy weekend czerwca. - Nie ma lepszej nauki, niż podczas regat. Formuła Warszawskiej Ligi Żeglarskiej sprzyja nauce, ale to takie - używając wojskowej nomenklatury - przetarcie bojem. Oczywiście każda zgłoszona załoga będzie miała czas na trening, ale dopiero kiedy liczy się każda sekunda, kiedy czujemy presję ze strony rywali, zaczyna się żeglowanie na serio - mówi Jakub Pawluk, prezes Sailing Legia.

- Marzy nam się zorganizowanie finałowej rundy WLŻ na Wiśle, w centrum Warszawy. Do tego jednak daleka droga i pewnie w pierwszym sezonie nie doprowadzimy do tego. Od kilku lat startujemy w regatach podczas nadwiślańskich Wianków i widok żagli na tle panoramy Warszawy to coś przepięknego. Może kiedyś nasze Skippi650 pojawią się na Podzamczu? - mówi Pawluk.

Organizatorom przyświeca cel promocji żeglarstwa sportowego jako sportu dla wszystkich, wyłonienie zwycięzców Warszawskiej Ligi Żeglarskiej, promocję załóg i integrację uczestników zgłoszonych do regat. Zwycięska załoga otrzyma tytuł "Mistrz Warszawskiej Ligi Żeglarskiej 2021".- Docelowo Warszawska Liga Żeglarska stanie się eliminacją żeglarskiej ekstraklasy. A z niej już 'prosta' droga do Żeglarskiej Ligi Mistrzów. Sailing Legia dwukrotnie startowała już w Lidze Mistrzów w Sankt Petersburgu i na Sardynii, zapewniam - jest to niezapomniane przeżycie, dla którego warto poświęcić wiele lat na trening - mówi Pawluk.

W regatach na Zegrzu Południowym weźmie udział maksymalnie 12 załóg, dla których organizatorzy przygotują sprzęt regatowy. W ramach cyklu odbędą się cztery weekendy regat flotowych, co daje osiem dni rywalizacji sportowej od czerwca do września, na legijnej flocie jachtów Skippi650. Ponadto dwa dni treningów. Impreza otrzymała honorowy patronat Polskiego Związku Żeglarskiego.

- Każde regaty cyklu WLŻ będą miały specjalną oprawę. Trasa zostanie ustawiona tuż przy brzegu, a właściwie przy molo Hotelu 500 w Zegrzu Południowym. To idealna, naturalna trybuna do oglądania wyścigów na wodzie. Z jednej strony będzie można zajrzeć na pokłady jachtów i przyjrzeć się pracy załóg, z drugiej poczuć ten sam wiatr co zawodnicy i wczuć się w emocje. Te będą podsycane przez komentatora, który przybliży widzom tajniki żeglarstwa. Zapraszamy do udziału zarówno załogi klubowe, ze stołecznych i okolicznych klubów żeglarskich, a także załogi firmowe. Te regaty to idealna forma integracji - mówi Jakub Pawluk.

Terminarz
Regaty odbędą się podczas czterech weekendowych rund. Łącznie 8 dni regat i treningów.

Runda 1: 4 - 5 czerwca
Runda 2: 19 - 20 czerwca
Runda 3: 28 - 29 sierpnia
Runda 4 (finał): 25 - 26 września

Ramowy plan dnia każdej rundy:
Sobota
09:00 odprawa sterników
10:00 - 12:00 trening
12:00 - 13:30 przerwa
14:00 - 17:00 regaty

Niedziela
10:00 odprawa sterników
11:00 - 14:00 regaty
15:00 - 17:00 podsumowanie rundy (rozdanie nagród dla zwycięzców rundy, integracja)

Zgłoszenia
Zgłoszenia zespołów do ligi odbywać się będą drogą mailową do dnia 15 maja 2021 roku na adres jurek@sailinglegia.pl.
Dodatkowe informacje udzielamy drogą mailową lub telefoniczną pod numerem: 606610529.

Wpisowe do cyklu Warszawskiej Ligi Żeglarskiej (4 weekendy rundy regatowe + 2 dni treningowe przed cyklem + pozostałe świadczenia) wynosi 7.900 PLN od załogi (do 30.04, potem 9.500 PLN).

Potwierdzeniem zgłoszenia do WLŻ jest wykonany przelew opłaty wpisowej. Decyduje kolejność zgłoszeń. W Lidze wystartuje minimum 4, maksymalnie 12 zespołów.

Więcej informacji nt. organizacji zawodów znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.