Czesław Michniewicz, Kamil Potrykus - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: To sędzia prowokował

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Nie wygraliśmy z Cracovią. Było to bardzo ważne spotkanie w kontekście układu tabeli. Do końca zostało jeszcze 5 kolejek i mamy 6 punktów przewagi, a chcieliśmy mieć 8. Tak się nie stało. W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy kilku dobrych momentów, kiedy stwarzaliśmy sobie sytuacje. Przeciwnik grał jeszcze otwartą piłkę, często wychodzili daleko od własnego pola karnego, mieliśmy dużo miejsca, żeby budować akcje.

Wiedzieliśmy, że w drugiej połowie będzie trudniej, bo przeciwnik cofnie się głęboko pod własną bramkę. Zadowalał ich 1 punkt. My odkrywaliśmy się, próbowaliśmy rozgrywać, ale nie stwarzaliśmy sobie zbyt wielu okazji do strzelenia bramki. Mieliśmy kilka niezłych momentów, ale grało nam się bardzo trudno przeciwko 10 blisko grającym obok siebie zawodnikom Cracovii. Musimy zrobić wszystko, żeby zacząć znów strzelać bramki, bo to drugi z rzędu mecz, kiedy ich nie zdobyliśmy. Nie tracimy goli, ale martwi mnie, że ich nie strzelamy.

Nie wybiegam jeszcze myślami do zawieszenia, bo może go wcale nie być. Sytuacja dotycząca pierwszej żółtej kartki dla mnie została sfilmowana przez nasze klubowe media. Tam nie powinno być kartki, nic złego się nie działo. Rozmawiałem tylko z Michałem Probierzem. Młody sędzia techniczny był prowokatorem, on był przyczyną zaognienia sytuacji. Będziemy to wyjaśniać. Mogę jedynie przeprosić drużynę, że nie byłem z nią do końca meczu na ławce, ale to sędzia prowokował tę sytuację od początku meczu.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (51)

+dodaj komentarz
gazza - 20.04.2021 / 18:39, *.inetia.pl

Mizerny to trener skoro daje się sprowokować sędziemu...!
Twardziel jak Wójcik czy Okuka rozjechałby przeciwników 3:0 !!!

odpowiedz
Vernon - 20.04.2021 / 20:03, *.chello.pl

facet to już po dzisiejszym wyniku Pogoni ma mokre galoty
prezes Mioduski powinien go wywalić z poniedziałkowego ranka

odpowiedz
filand - 20.04.2021 / 03:08, *.t-mobile.pl

Jeśli....ugryznąłem się w język...Pogadamy po i 5 kolejkach. .od teraz...

odpowiedz
:) - 19.04.2021 / 21:18, *.plus.pl

Akurat jego brak na ławce to może być wzmocnienie w następnych meczach.

odpowiedz
GeraldSibon - 19.04.2021 / 18:27, *.chello.pl

jak dziecko w podstawówce pan Czesio
to on mnie szarpał za włosy

odpowiedz
Lukic - 19.04.2021 / 18:30, *.chello.pl

@GeraldSibon:
no dokładnie panie kolego - jak mały dzieciak
dać mu kubełek, grabki, łopatkę - jaja ogolić i do piaskownicy go

odpowiedz
LewLegia - 20.04.2021 / 19:42, *.net.pl

@Lukic: :))

odpowiedz
Bartek - 19.04.2021 / 17:22, *.play-internet.pl

A co mu ten Łysy z krakowa dał przed meczem do rączki? ;-)

odpowiedz
adamsowski - 19.04.2021 / 14:35, *.com.pl

Panie trenerze! Niech Pan się skupi na grze, bo to już drugi bardzo słaby mecz Pańskiej drużyny. Punkty się gubią, a przed Wami Piast i Lechia, a potem ekipy walczące o utrzymanie. Do pracy, bo nawet nie chcemy myśleć o niczym innym jak Mistrzostwie Polski!

odpowiedz
(Levinho) onet. pl - 19.04.2021 / 10:27, *.orange.pl

Sędzia Frankowski z Torunia, techniczny z wczoraj niejaki Gryckiewicz też z Torunia....... Przypadek? Nie sądzę,.... Oczywiscie my musimy grać lepiej w piłkę....

odpowiedz
KibicL - 19.04.2021 / 09:59, *.plus.pl

To niezbity dowód, że w Legii są tacy którzy maja pełne portki. W środę lanie od Piasta, Pogoń pogoni Górnika i zabawa od początku. Nie rozumie tych którzy widzą postępy w grze Legii. Tam co najwyżej jest stagnacja i to od wielu lat. Jeżeli drużyna rozgrywa dobry mecz miej więcej co 10, 12-y to wcale nie świadczy o progresie. Nie jest dobrze.

odpowiedz
(L) uz - 19.04.2021 / 22:44, *.inetia.pl

@KibicL: Idź na swoje forum i nie psuj tu powietrza

odpowiedz
qna - 19.04.2021 / 08:29, *.t-mobile.pl

cały czas robisz gnuj na tej ławce, zachowuj się, bo mamy dość twojego pajacowania, weź się lepiej za trenowanie drużyny, bo kolejne puchary nam odjadą

odpowiedz
Santos - 19.04.2021 / 00:18, *.centertel.pl

Weź się kur.a pajacu do roboty bo to kolejny ważny mecz a Ty nawet nerwów na wodzy nie umiesz utrzymać. Kim Ty kur.a buraku jesteś? Kolejny raz pokazujesz ze w chipsach wylosowałeś stołek w Legii. Kiedy do jasnej cholery skończy się ten cyrk. Takie tłumaczenie to ja zawsze słyszałem od kumpli na w-f gdy nauczyciel odsyłał ich do szatni. Wiele jestem w stanie znieść ale to już kur.a przechodzi ludzkie pojęcie. Twoje decyzje są kompletnie nie zrozumiałe i jeszcze te tłumaczenia po każdym meczu. Boszzzz. Do tego ten Gwila- ja na nim nie oparł bym parasolki po deszczu a Czesiu chce opierać grę. Zatrudnienie Czesia było dobrym żartem ale 1.kwietnia już był i żarty się skończyły. Z jakimiś burakami z Krakowa remisujemy. Z pyrami remis. Na ch.j te zwycięstwa po 3:0 i 4:0 jak one w ogólnym rozrachunku nie dają kompletnie nic. Tracimy punkty z tak słabymi klubami to co my mamy w Europie dostać? Eurowpie...ol? Mało tego było? Wstyd. Czesiu oddaj kasę za abonament tv bo ja wykupiłem go na oglądanie meczu Legii a nie na mecze 8ligi.

odpowiedz
Dealer - 19.04.2021 / 02:20, *.virginm.net

@Santos: odstaw mefedron

odpowiedz
Juno - 19.04.2021 / 13:40, *.chello.pl

@Dealer: hahahahh

odpowiedz
oLaf - 20.04.2021 / 14:57, *.vectranet.pl

@Santos: super post, uśmiałęm się, chociaż prawdziwy : )

odpowiedz
Zastanawiam się - 18.04.2021 / 23:30, *.as13285.net

Jak czytam większość Waszych komentarzy to zastanawiam się Panowie, że czas zacząć używać głowy do myślenia, racjonalnego myślenia, co chcecie od Michniewicza?

Dwa mecze przed meczem ze słowikami z poznania wychodzimy 3:0, następny 4:0, w pierwszych połowach obydwu meczy, ja o takiej Legii zawsze marzyłem, co prawda to dwa mecze w ogólnym rozrachunku, ale naprawdę wychodzimy, siadamy na rywala, nie dajemy im wyjść z połowy, i tak powinna grać Legia Warszawa, takie powinno być nasze minimum i powoli zaczyna to wyglądać.

Zastanawiam się dalej czy większość komentujących oglada, interesuje się innymi ligami, oczywiście, że leszki musiały się na nas spiąć, marnie by było z nimi gdyby dostali od nas wpier...l u siebie, i fakt, też jestem zawiedziony tamtym 0:0, nastawiałem się, że rozjedziemy ich jak ten walec co Wilku WDZ nawinął.. TRUDNO.

Sracovia też nie ma lekkiej sytuacji, Probierz choć nie wygląda, głupi aż tak nie jest, ale żaden też z niego Guardiola, w innych ligach liderzy ligowi przegrywają takie mecze z drużynami z dołu tabeli, bo tamci walczą o wszystko, nigdy nie obstawiacie ze West Brom wygra z Chelsea jak chociaż by ostatnio? I czy ktoś tam myślicie pier...i tak jak Wy tutaj na Tuchela?

Zastanawiam się na sam koniec czy my po prostu musimy prezentować poziom odpowiedni do naszej ligi w połączeniu z polską mentalnością narzekania na wszystko, czy w końcu przestaniemy pier...ic, cieszyć się z tego co mamy i patrzmy w przyszłość optymistycznie, dla mnie robimy jakieś kroki w przód, wiadomo, że Loczek ma długi, że coś tam, ale naprawdę rośniemy, i Ligi Mistrzów przyjdzie czas Bracia, pozdrawiam!

odpowiedz
Warszawiak - 19.04.2021 / 00:19, *.datapacket.com

@Zastanawiam się: Brawo, brawo, brawo. Pozdrawiam.

odpowiedz
sw - 19.04.2021 / 18:57, *.net.pl

@Zastanawiam się: Używanie głowy do myślenia dotyczy przede wszystkim Ciebie.

odpowiedz
LewLegia - 20.04.2021 / 07:50, *.net.pl

@Zastanawiam się: skąd info, że Loczek ma długi? , a o LM zapomnij na długie lata.
No chyba. że powstanie ta liga mocarzy to zabierzev 20klubów, a LM będzie powiększone do 36 to co 10 lat jako 56 klub może tam zawitamy.

odpowiedz
dario - 18.04.2021 / 23:12, *.mm.pl

sędzia wskazał kierunek...ja bym dorzucił jeszcze 200 km

odpowiedz
(L) - 18.04.2021 / 22:33, *.vectranet.pl

Zajmij sie trenowaniem tych kopaczy gwiazdo...
Stary chlop a nie potrafi sie zachowac i utrzymac nerwow, malolat go sprowokowal? to jest tlumaczenie doroslego faceta? wstyd grubciu

odpowiedz
michał - 18.04.2021 / 22:15, *.ists.pl

co za debilizmy on opowiada... taka osoba jest trenerem Mistrza Polski?

odpowiedz
Darek - 18.04.2021 / 21:42, *.t-ipconnect.de

czesiu nie daj się. Cisnij ich.Jak masz wszystko nagrane to git.

odpowiedz
oLaf - 18.04.2021 / 21:41, *.vectranet.pl

ciekawe jakie wymówki będą po kolejnym słabym meczu.... bezładna kopanina z zespołem z dołu tabeli, zamiast ich dobić to dajemy Probierzowi tlen.... : O

odpowiedz
OIF - 18.04.2021 / 21:07, *.orange.pl

Nie trzeba było dać się prowokować tylko trzeba było dzwonić jak za najlepszych lat

odpowiedz
kibic - 18.04.2021 / 21:00, *.datapacket.com

A czy przed kartką dla Michniewicza piłkarz gości nie utrudniał wybicia rzutu wolnego? Czy nie powinno być za to żółtej kartki? Michniewicz nie jest zły i nie atakujmy go, bo nie warto psuć tego co jest dobrego. A droga do mistrzostwa wydaje się wciąż szeroko otwarta.

odpowiedz
Krzych - 18.04.2021 / 20:57, *.progresnet.pl

Znajdżcie lepszego trenera, a młodzi sędziowie delikwenci myślą że im dużo wolno.

odpowiedz
Dom_Rembsky - 18.04.2021 / 20:50, *.chello.pl

Kocham wypowiedzi naszych trenerów "Nie wygraliśmy z Cracovią. Było to bardzo ważne spotkanie w kontekście układu tabeli. Do końca zostało jeszcze 5 kolejek i mamy 6 punktów przewagi, a chcieliśmy mieć 8. Tak się nie stało." powiedz mi k. coś czego nie wiem :D
no i przyznaj się Czesiek że się ułożyłeś ze swoim przyjacielem na remis.

odpowiedz
grzesiek - 18.04.2021 / 20:46, *.centertel.pl

Taaaa. Sedzia prowokował. I co jeszcze? Won do poznania bo przez ciebie mecze przestalem ogladac. Vuko wroc

odpowiedz
kibic - 18.04.2021 / 21:32, *.datapacket.com

@grzesiek: Może jeszcze Rodo wróć? Nie siej fermentu i won na Konwiktorską.

odpowiedz
grzesiek - 19.04.2021 / 12:39, *.centertel.pl

@kibic: a ty co trzymasz kciuki za poznańską pyrke ? Brawo ty.

odpowiedz
grzesiek - 19.04.2021 / 12:46, *.centertel.pl

@kibic: przypomne ci tylko ze pilkarze typu hamalainen to byl obcokrajowiec ktory gral z rok czasu w lechu. A michniewicz to czlowiek pezesiakniety poznaniem dla takich nie ma miejsca przy Ł3. A tymbardziej kiedy zwalnia sie czlowieka zwiazanwgo z Legia od dawieb dawna mianowicie Vuko. Aczkolwiek moje obrażanie tego trenera mozna zrozumiec. Ale to ze ty swojwgo brata po szalu obrazasz to najlepiej swiadczy o tobie. Nara bez pozdrowień.

odpowiedz
kibic - 19.04.2021 / 14:24, *.206.70

@grzesiek: Jeśli jest przesiąknięty Lechem i Poznaniem, to tym większy szacunek dla Niego, że prowadzi Legię do w miarę spokojnego mistrzostwa. I proszę nie mów o najemnikach typu Voko, Rado, czy inny pałąjących wielką miłością do Legii, bo jak tylko kasa się nie zgadza, to szybko stąd uciekają. I nie wybiegajmy z tym bratem po szalu, bo myślę, że do tego trzeba czegoś więcej, niż pisanie na tych samych stronach w sieci. Jednak pozdrawiam.

odpowiedz
grzesiek - 19.04.2021 / 20:33, *.centertel.pl

@kibic: rado pod koniec kariery podobno nie najlepszy stosunek miał do dawania z siebie wszystko. Jesli chodzi o transfer do chin. No to wyjechał do chin a nie do poznania ani krakowa. Szacunek Radoviciowi sie tak czy siak nalezy. Vukoviciowi tez chociaz jako pilkarz byly plotki ze rozmawial z wisla krakow odnosnie transferu. Niemniej jednak tez mu sie szacunek nalezy. To ze michniieeicz obecnie prowadzi Legie no dobra w zasadzie tez nie powinienem juz na niego cisnąć ale takich ludzi nie powinno sie zatrudniac w Legii.

odpowiedz
grzesiek - 19.04.2021 / 20:44, *.centertel.pl

@grzesiek: zreszta zobacz sam komentarze. Ludzie dlugo nie moga sie przekonac do kogos z poznania i nic dziwnwgo. Po co go miodek zatrudnil eh

odpowiedz
Gocław - 20.04.2021 / 07:40, *.net.pl

@grzesiek: Po co się tłumaczysz?
Masz rację i tyle w temacie.
Ja też kiełbaski z grilla zaczynam wybierać, niż patrzeć na pyze poznańską w dresie Legii.
A jak Ci ktoś pisze, że ma do niego szacuek to prowokator i tyle.

odpowiedz
kibic - 20.04.2021 / 08:47, *.mygrumpyfund.com

@Gocław: Żaden prowokator. Dyskutujemy i tyle a ty zajmij się swoimi kiełbaskami i nie wtrącaj jak dorośli rozmawiają.

@grzesiek: Najlepiej zatrudnić chłopaka urodzonego na Woli, chodzącego od dziecka na mecze Legii i w tym czasie robiącego papiery trenera. Jeszcze tatuaż (L) na sercu i tysiące kilometrów za Legią przejechanych... Raczej niewielu takich trenerów znajdziecie. I tym większy SZACUNEK dla kogoś, kto ma taką przeszłość jak Michniewicz, bo za Jego kadencji marsz po mistrzostwo wydaje się bardzo pewny.

odpowiedz
Gocław - 20.04.2021 / 13:58, *.net.pl

@kibic: na Ł3 od 8 mej klasy, a mam 51, więc trochę się nazbierało przez te lata trenerów i prezesów, ale takiego towarzystwa wzajemnej adoracji to dawno tu nie było.
Prezas, który nas olał i dał pracę temu 711, a drugi bez honoru ją wziął dla kasy i tyle.
ps. do Grzesiek. Nie musi być z Woli i z tatuażem Legii wystarczy, żeby nie śpiewał i bluzgał na nasz klub. Co do spokoju o mistrza to Panowie popatrzą na konkurencję i sokojnie śpijcie tu nie ma z kim teraz walczyć. To liga dla amatorów i jak trenerem był by przedszkolak też mistrz nasz na 100%
Nie na żadnej zasługi pyzy poznańskiej. NIC

odpowiedz
Walić grubego - 18.04.2021 / 20:38, *.chello.pl

Piepszysz gruby. Już z Wartą na wyjeździe pokazałeś swoją inteligencję . Ty chyba zniszc2zysz nasz klub

odpowiedz
meter - 18.04.2021 / 20:31, *.t-mobile.pl

Coraz bardziej mnie zastanawia jakim ilorazem oni dysponują.On i inne "gwiazdy" polskiej myśli szkoleniowej..

Młody sędzia techniczny był prowokatorem?i dzieciak Cię Czesławie wrzucił na minę?Ty jesteś od tego żeby cały czas panować nad sobą i każdą sytuacją,zarówno boiskową jak i poza..Mecz to partia szachów w której przeciwnik,stosuje metody rozmaite aby osiągnąć cel..Nie chce mi się wierzyć że nie wiesz co mówią do siebie piłkarze podczas gry,jakie gesty są wykonywane,które wejścią są tzw"znaczeniem terenu"..I co ,kazdą,nawet wredna zagrywkę,trzeba ripostować??Ni zbója bo w ten sposób osłabiasz kolektyw a przypominam Ci,ze to sport drużynowy...

Mam tylko 1 pytanie..Co ma w sobie Gruzin że jest pierwszą obowiązkową zmiana?Ile jeszcze razy puścisz go na boisku i ile razy nic z tego nie wyniknie??

Panie Michniewicz,zacznij używać mózgu bo "łaska pańska na pstrym koniu jeździ"

odpowiedz
Korek - 18.04.2021 / 20:29, *.chello.pl

Młody sędzia techniczny z pewnością pochodzi "ze stajni" p. Przesmyckiego. Że też nasz doświadczony trener tego nie zauważył?!

odpowiedz
Dużo dziś Legii jeszcze brakuje do Europejskich Średniaków - 18.04.2021 / 20:25, *.com.pl

Legia zdobędzie Mistrzostwo Polski to nie ma złudzeń . Ale największa zasługą tego jest poziom naszej ligi . Problemy zaczynają się już w eliminacjach na pierwszych jej etapach . Będzie zapewne tak jak w ostatnich latach i Lidze Mistrzów nie ma szans . Grupowa LE też jest ponad zasięgiem obecnej Legii . I znów zostają wielkie mecze w Polskiej Lidze . Legii potrzebne będą duże wzmocnienia 4,5 zawodników na dobrym poziomie , którzy wzmocnili by od ręki pierwszą 11 . Bo bez tego to szkoda znów będzie się ośmieszać w Europie i lepiej w ogóle do niej nie przystępować .

odpowiedz
Rado - 18.04.2021 / 21:07, *.play-internet.pl

@Dużo dziś Legii jeszcze brakuje do Europejskich Średniaków :
Ja jednak mam złudzenia. Za tydzień będzie równo i zrobi się ciepło...

odpowiedz
Luk - 18.04.2021 / 21:21, *.plus.pl

@Dużo dziś Legii jeszcze brakuje do Europejskich Średniaków : Nie w polu potrzebne zmiany tylko na ławce trenerskiej, ale nie może być to zmiana na kolejną "polską myśl szkoleniową"... Nie bez powodu w europie nie ma polskich trenerów.

odpowiedz
Kuchy King - 18.04.2021 / 20:11, *.vectranet.pl

Brak Michniewicza na ławce, to najlepsze, co może spotkać Legię.

odpowiedz
Legia - 18.04.2021 / 20:43, *.stansat.pl

@Kuchy King: popieram raz jeszcze popieram Michniewicz niech spada z Legii jak najszybciej.

odpowiedz
kibic - 18.04.2021 / 21:33, *.datapacket.com

@Legia: I kto przyjdzie za niego?

odpowiedz
zenek - 19.04.2021 / 01:30, *.chello.pl

@kibic: Jurek Brzęczek

odpowiedz
Trec - 19.04.2021 / 04:31, *.chello.pl

@zenek: jasne , kolejny mistrzunio

odpowiedz