Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Czerwona kartka Michniewicza (akt.)

Woytek, źródło: Legionisci.com

W 22. minucie meczu z Cracovią Czesław Michniewicz otrzymał czerwoną kartkę i został odesłany przez sędziego na trybuny. Zanim o się jednak stało arbiter spotkania ukarał szkoleniowca Legii żółtą kartką za... dyskusję z Michałem Probierzem. Michniewicz dopytywał głośno za co żółta kartka i w efekcie Damian Sylwestrzak pokazał mu czerwoną.

Na poniższym nagraniu mediów klubowych Legii, które opublikował Krzysztof Stanowski z weszlo.com, słychać jak trener Legii mówi w kierunku szkoleniowca "Pasów": - Płaczek straszny ten Pelle, nawet go tam nie dotknął.
W efekcie tego mocno nadgorliwie zachował się sędzia techniczny Patryk Gryckiewicz, który podszedł do Michniewicza i prosił go o spokój, co spowodowało nerwową reakcję trenera: - Po co pan się wtrąca, panie sędzio? Niech pan stąd odejdzie w ogóle. Rozmawiam z trenerem, ok? Ostrzega mnie już pan? Za co? Ja pana też ostrzegam - niech pan odejdzie i nie przeszkadza. Chce pan być najważniejszy tutaj?".

Gryckiewicz nadał przez krótkofalówkę informację do sędziego głównego o tym, że Michniewicz wychodzi(?) ze strefy, co ewidentnie nie miało miejsca. Gdy gra na boisku została przerwana, arbiter główny Damian Sylwestrzak podbiegł w kierunku ławki rezerwowych i pokazał żółtą kartkę szkoleniowcowi Legii, na co ten zareagował słowami - Czy pan sobie jaja robi?!.
- Nie, mówię poważnie - odparł arbiter.
W sytuację wtrącił się kierownik drużyny Legii Konrad Paśniewski: - To są żarty! Przecież rozmawia trener z trenerem. Co wy robicie?! Ja pier.... Na nagraniu słychać, jak Michniewicz rzuca: - To trzeba być debilem skończonym. Michał [Probierz - przyp. redakcja], słyszałeś gościa? Ja rozmawiam z tobą, a on daje mi żółtą kartkę za to - niepoważny gość.

W tym czasie sędzia techniczny już nadawał do głównego, że został nazwany "debilem skończonym", na co Michniewicz zareagował: - Ja nie do pana mówię, a do Konrada. (...) Będzie cały czas przychodził i mnie prowokował?

Następnie trener Legii zaczął wołać głównego i tłumaczyć mu sytuację: - Panie sędzio, Nic złego się tu nie dzieje, a przychodzi i cały czas prowokuje. Stań sobie z tyłu i tyle [do technicznego - przyp. redakcja]. Panie sędzio, mogę pana prosić? Stoi mi 20 minut nad głową, nic się złego nie dzieje, a przychodzi i cały czas prowokuje. Niech pan uspokoi tego człowieka.

Jednocześnie główny wysłuchał co do powiedzenia ma techniczny i wyciągnął czerwoną kartkę. - Przecież ja nic nie powiedziałem! To są jaja, dobrze, że wszystko nagrywamy. Co za błazenada - skomentował Michniewicz.



- Sytuacja dotycząca pierwszej żółtej kartki dla mnie została sfilmowana przez nasze klubowe media. Tam nie powinno być kartki, nic złego się nie działo. Rozmawiałem tylko z Michałem Probierzem. Młody sędzia techniczny był prowokatorem, on był przyczyną zaognienia sytuacji. Będziemy to wyjaśniać. - powiedział po meczu na konferencji prasowej Michniewicz.

Trener Legii udał się na trybun obok ławki rezerwowych i nadal aktywnie uczestniczył w meczu i decydował o zmianach.

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (51)

+dodaj komentarz
kalosz - 21.04.2021 / 18:47, *.mm.pl

Pan M. dostal kartki "za gebe",sedziowie to odebrali jako podwazanie decyzji ,no cóz sedziowie badą mieli o czym wnukom kiedys opowiadac:)

odpowiedz
bronek49 - 21.04.2021 / 17:43, *.chello.pl

żadne osłabienie braku michniewicza na ławie on i tak nie reaguje tak jak powinien ,zamęczył to pierwszą 11 nie robiąc zmian i to są właśnie powody tego co się teraz dzieje

odpowiedz
Kenny Adams - 20.04.2021 / 14:08, *.orange.pl

Dla mnie to Probierz jak cipa... Jeśli razem z Michniewiczem gadał to powinien się wstawić za Cześkiem

odpowiedz
OSA(L) - 20.04.2021 / 15:52, *.15.207

@Kenny Adams: dokładnie to samo pomyślałem, ale druga myśl- nieee, to Probierz, to na co można liczyć? Tylko tak , jak na "kumpli" kiedy stajesz do walki, a Oni spier&@lają...

odpowiedz
Szyszko - 20.04.2021 / 06:55, *.tpnet.pl

Gramy piach i to jest ważne a nie jakieś tematy zastępcze. Czesiu gdzie ten postęp?

odpowiedz
Arek - 19.04.2021 / 19:06, *.tpnet.pl

Jakiś nadgorliwy ten techniczny. Podobno, z Torunia jak pewna melepeta sędziowska, która również podobno świetnie wytrzymuje presję. Typ chciał błysnąć, no i błysnął.

odpowiedz
bronek49 - 19.04.2021 / 17:31, *.chello.pl

michniewicz nie dosć że żle przygotował zespół na dwa ostatnie mecze to jeszcze wprowadza nerwowość w drużynie

odpowiedz
Komentator - 19.04.2021 / 15:17, *.vectranet.pl

Pamiętajcie ,że w komisji ligi jak w episkopacie.
Oni dopatrzą się winy Michniewicza i dwa mecze następne na trybunach.

odpowiedz
PLK - 20.04.2021 / 01:09, *.cyfrowypolsat.pl

@Komentator: zamknij pysk!!!

odpowiedz
PLK - 20.04.2021 / 01:17, *.cyfrowypolsat.pl

@Komentator: BÓG.. HONOR.. OJCZYZNA..
Dla ciebie gnojku to są pewnie obce słowa!!! Jeżeli ich nie znasz to na Muranów WON!!!

odpowiedz
voley - 20.04.2021 / 05:34, *.chello.pl

@PLK: Kretyn.

odpowiedz
oLaf - 19.04.2021 / 15:09, *.vectranet.pl

to że MIchniewicz ma dużo racji to ... NIE MA ZNACZENIA !!!

Ma zamknąć mordę i już !!!

Dlaczego??

Otóż dlatego, ze jak np. kiedyś będziemy grać w LM/LE (he, he, dobry kawał ; )) to pojedziemy do Turcji na mecz i tam przekupieni sędziowie wy kartkują nas raz-dwa.

Nie można głąbom dawać takich prościutkich powodów do karania nas - lepiej skupić się na lepszym rozpracowaniu przeciwnika, bo remisami daleko nie zajedziemy...

odpowiedz
Biały murzyn - 19.04.2021 / 17:13, *.t-mobile.pl

@oLaf: Piszesz jak dzieciak. Twoja argumentacja, że trzeba siedzieć cicho, bo kiedyś pojedziemy do Turcji w LM jest rodem z gimnazjum. Dałbyś radę kiedyś napisać jakiś inteligentny, rozwinięty i merytoryczny komentarz? Ile Ty masz lat?

odpowiedz
BIE(L)ANY - 19.04.2021 / 22:39, *.plus.pl

@Biały murzyn: Przecież to Olaf, bałwan z bajki...

odpowiedz
reklama kaszlu - 19.04.2021 / 14:08, *.t-mobile.pl

Jak były pełne trybuny, to gadek z ławki rezerwowych nie było słychać. Nawet jak trener coś krzyknął to i tak to ginęło w kibicowskim gwarze.Wiadomo, że się komentuje decyzje arbitra, więc ten techniczny najwyraźniej nadpobudliwy. A teraz przy pustych trybunach słychać każde słowo, nawet dla oglądających mecz w telewizji. Komisja cofnie kartkę, zobaczycie.

odpowiedz
PLK - 20.04.2021 / 01:24, *.cyfrowypolsat.pl

@reklama kaszlu: Pewnie cofnie... Tylko techniczny do odstrzału powinin być!!! A czy będzie????? Wątpię....

odpowiedz
Darek - 19.04.2021 / 14:04, *.t-ipconnect.de

Dobrze,że wszystko jest nagrane.Jechać z nimi.

odpowiedz
jo - 19.04.2021 / 13:53, *.sekocin.pl

Techniczny to zwykły frajer na dorobku...

odpowiedz
KibicL - 19.04.2021 / 13:16, *.plus.pl

Tu żadne odwołania odnośnie sędziów nic nie dadzą bo są niepoprawne politycznie. Legię należy kopać z każdej strony bo taka jest moda. My możemy na to odpowiedzieć tylko dobrą grą. Tymczasem nasze "gwiazdy" poruszają się z taką gracją po boisku jakby miały powiązane drutem kolczastym pewne anatomiczne części męskiego ciała. Była taka sytuacja, że jeden krakus miał trzy przebitki na 5 metrach z trzema naszymi i wszystkie wygrał. To ja się pytam, gdzie te chłopy?

odpowiedz
L - 19.04.2021 / 13:48, *.tpnet.pl

@KibicL: Zgadzam się. Nawet pamiętam sytuacje którą opisałeś. Niestety nasze wkłady do koszulek kilka meczów zagrali nieźle i już od dwóch kolejek im się biegać nie chce. Ehh... Ciągle to samo...

odpowiedz
L - 19.04.2021 / 11:47, *.tpnet.pl

Pajac i tyle powinni Cześkowi odwiesić tą karę a technicznego zawiesić...

odpowiedz
Warszawiak - 19.04.2021 / 08:52, *.chello.pl

Cześć i chwała bohaterom!!!

odpowiedz
Pacz - 18.04.2021 / 19:57, *.t-mobile.pl

Czy to oznacza, że musi pauzować w następnym meczu, tak jak piłkarze?

odpowiedz
Ja - 18.04.2021 / 20:07, *.plus.pl

@Pacz: tak bez Czesia na ławce 2 mecze się szykują chyba że miodek się odwoła

odpowiedz
Sobo(L)ew - 19.04.2021 / 09:02, *.centertel.pl

@Ja: Dopóki komisja nie podejmie decyzji to nie ma co mówić jak będzie. Podobno główny przeprosił Cześka po meczu

odpowiedz
abc - 18.04.2021 / 19:31, *.52.138

nie ma to jak rozmawiać z kimś z łapami w kieszeni... nie wiem skąd wzięła się tak niekulturalne zachowanie w dzisiejszych czasach... kiedyś - nie do pomyślenia...

odpowiedz
Luk - 18.04.2021 / 19:29, *.plus.pl

Jakiś plus z meczu

odpowiedz
kibic - 18.04.2021 / 21:03, *.datapacket.com

@Luk: Usunięcie na trybuny trenera Legii uważasz za plus...?

odpowiedz
Luk - 18.04.2021 / 21:09, *.plus.pl

@kibic: usunięcie Michniewicza na trybuny uważam za plus...

odpowiedz
kibic - 18.04.2021 / 21:35, *.datapacket.com

@Luk: To jeszcze lekarza, kierownika drużyny wyrzućmy i będzie ok... Dajmy mu pracować a nie zachowujmy się jak opozycja w sejmie.

odpowiedz
Aldek - 19.04.2021 / 05:09, *.18.56

@kibic: Michniewicz według ciebie jest trenerem? Ja mam zgoła odmienne zdanie

odpowiedz
Felek - 19.04.2021 / 07:58, *.plus.pl

@Aldek: Rozumiem że ty jesteś dużo lepszy he, he, he

odpowiedz
ajg - 19.04.2021 / 08:07, *.t-mobile.pl

@Aldek: całe szczęście,że Twoje zdanie nie ma znaczenia!
Michniewicz jest pierwszym od czasów Stanisława Czerczesowa fachowcem !
Ma na pewno wady ale na robocie się zna!

odpowiedz
Buhaha - 19.04.2021 / 08:57, *.plus.pl

@Aldek: nie no wiadomix. Trenerami to były urbany, jozaki, klafuricie, magiery i vukobicie, gdzie Michniewiczowi do nich...

odpowiedz
kibic - 19.04.2021 / 09:22, *.206.68

@Aldek: Tak, według mnie i zapewne komisji przyznającej licencje, Michniewicz jest trenerem.

odpowiedz
Aldek - 19.04.2021 / 10:28, *.18.56

@ajg: podaj mi choć jeden pozytyw tego niby trenera kibica Amiki skoro to ci pasuje to żaden z ciebie kibic L

odpowiedz
kibic - 19.04.2021 / 10:38, *.206.68

@Aldek: 6 pkt. przewagi nad drugą drużyną w tabeli a skoro Ci się to nie podoba, to żaden z Ciebie kibic Legii.

odpowiedz
Aldek - 19.04.2021 / 11:05, *.18.56

@kibic: haha te 6pkt zawdzięczamy ze grupa pościgową jest cienka to już za Vuko gra wyglądała lepiej niż teraz a to co jest za Michniewicza to jest anty futbol

odpowiedz
LOL! - 19.04.2021 / 11:14, *.plus.pl

@Aldek: Gra za Vuko? Błagam, nie ćpaj tyle, bo baniak ci wysiada...

odpowiedz
kibic - 19.04.2021 / 11:17, *.206.68

@Aldek: Za Vuko? No proszę, nie ośmieszaj się. Ligę mamy słabą, ale kiedy Legia miała 10 pkt. przewagi za trenera innego niż Michniewicz? Oby krętacz i oszust pokroju Vukovica nie pojawił się znów w Legii. Nie srajmy we własne gniazdo.

odpowiedz
Migo - 19.04.2021 / 13:58, *.amazonaws.com

@Aldek: (W)Aldek, weź ty już lepiej idź do domu...

odpowiedz
Aldek - 19.04.2021 / 16:26, *.plus.pl

@Migo: goń się paziu

odpowiedz
Luk - 19.04.2021 / 17:03, *.timplus.net

@kibic: sam czesiek wystarczy do uzdrowienia gry, może niech jeszcze gruzina weźmie ze sobą bo mimo dobrego startu w Legii od dawna gra poniżej oczekiwań.
P.s. Mnie również gra Legii podobała się bardziej za Vuko, poza tym w nim drzemie jeszcze potencjał, który zapewne wraz z doświadczeniem rozwinie go jako trenera i przestanie opierać się na utartych schematach, ale czesiek już wyżej dupy nie podskoczy.

odpowiedz
PLK - 20.04.2021 / 01:28, *.cyfrowypolsat.pl

@Aldek: ty już sam się zagonileś.....

odpowiedz
Morda - 20.04.2021 / 08:35, *.95.97

@PLK: kibic nie musi rozumieć piłki. Z tego powodu nic do Was nie mam koledzy. Żeby jednak tego operatora call centre nazywać trenerem i to dobrym!? to trzeba ostro ćpać weszło. A co do poziomu zamieszczanych tam treści chyba nikt nie ma wątpliwości

odpowiedz
Rytm - 18.04.2021 / 19:27, *.centertel.pl

Zaraz się okaże, że dowslą Legii karę za to, że grubas prowadził zespół z trybun. Oby tylko nie walkower dla Crakovii.
Ten Michniewicz nie posiada chyba mózgu.

odpowiedz
Pierwszy - 18.04.2021 / 19:38, *.75.50

@Rytm: Straszny burak z tego typa.

odpowiedz
singspiel - 18.04.2021 / 20:01, *.centertel.pl

@Rytm: nie ma takiego przepisu. po prostu nie wolno mu siedzieć na ławce, ani stać przy linii w strefie

odpowiedz
Rytm - 18.04.2021 / 20:26, *.centertel.pl

@singspiel:
To dobrze, że nie ma.
Chociaż pamiętam, że jak jeszcze Skorża prowadził Legię, to był zawieszony na mecz i nie mógł prowadzić zespołu w danym meczu. Robił to po "kryjomu" z loży, co wychwyciły kamery i była mała afera z tego. Ale nie było na to twardych dowodów, więc rozeszło się po kościach.
Chociaż możliwe, że wywalenie na trybuny i zawieszenie, to dwie różne sprawy.

odpowiedz
Głos rozsądku - 19.04.2021 / 10:28, *.amazonaws.com

@Rytm: Jako pierwsi mieliśmy te "intercomy" - czy jak to się tam fachowo nazywa. Jak wyleciał jakiś trener to siedział na trybunach z mikrofonikiem i słuchaweczkami i dawał polecenia kierownikowi.... ;) Pozdrawiam, Legia Mistrz!

odpowiedz
Kibic - 18.04.2021 / 19:04, *.net.pl

Czesiu brawo walcz o nasze że ślepymi sędziami.

odpowiedz