fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Piast 0-1 Legia

Przerwana strzelecka niemoc

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia przełamała serię niewygranych meczów z Piastem Gliwice, pokonując go w środowy wieczór na jego stadionie 1-0. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył Rafael Lopes. Dla stołecznego klubu to niezwykle ważne trzy punkty w kontekście walki o krajowy tytuł.

Chwilę po rozpoczęciu spotkania przed szansą na zdobycie gola stanął Walerian Gwilia. Gruzin główkował po wrzutce z prawej strony, ale posłał piłkę ponad poprzeczką. Przez pierwszy kwadrans spotkania lepiej na boisku prezentowali się goście, chociaż klarownych sytuacji brakowało zarówno pod jedną jak i drugą bramką. Dopiero w 21. minucie świetną szansę na wyjście na prowadzenie mieli gracze Piasta. Alves przejął podanie od Jakuba Świerczoka i z impetem ruszył w kierunku pola karnego Legii. Tam próbował poradzić sobie z interweniującym Mateuszem Wieteską i finalnie lewą nogą posłał futbolówkę obok celu. Kilka minut potem odpowiedzieli piłkarze prowadzeni tego dnia przez Przemysława Małeckiego. Josip Juranović spróbował strzału zza pola karnego i pewnie interweniował w tej sytuacji Plach. Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku sędziego Filip Mladenović w swoim stylu huknął lewą nogą i na posterunku był golkiper Piasta, który udanie sparował jego strzał. W 39. minucie po wrzutce z rzutu rożnego bliski otworzenia wyniki był Artur Jędrzejczyk. Środkowy obrońca najwyżej wyskoczył w polu karnym z wygrał pojedynek główkowy, lecz zabrakło mu precyzji.

Niedługo po zmianie stron legioniści dwukrotnie sprawdzili czujność Placha. Najpierw do sytuacji doszedł Tomas Pekhart, który niedokładnie główkował po wrzutce z prawej strony. Za moment z dystansu szczęścia spróbował Walerian Gwilia, ale i on nie potrafił chociażby wcelować w światło bramki. Po godzinie gry gliwiczanie zmarnowali dotychczas najlepszą sytuację. Świerczok podał wzdłuż bramki do Alvesa, a ten w kluczowym momencie nieczysto trafił w piłkę, czym zaprzepaścił szansę na gola.

Wkrótce z dobrej strony pokazał się wprowadzony na boisku Luquinhas. Brazylijczyk przymierzył zza pola karnego i niewiele zabrakło mu, aby cieszyć się ze strzelonego gola. Za moment stuprocentową szansę zmarnował z kolei Pekhart. Czech z dwóch metrów, mając przed sobą tylko bramkarza, trafił wprost w niego... Napastnik miał tylko jedno miejsce, w które nie powinien trafić i niestety to właśnie uczynił. Na szczęście ta niewykorzystana okazja nie zemściła się na legionistach. W 75. minucie na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził Rafael Lopes! Portugalczyk w świetnym stylu wykończył podanie od Juranovicia i głową zmusił Placha do kapitulacji.

Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry stuprocentową szansę na podwyższenie wyniku miał wprowadzony chwilę wcześniej Kacper Kostorz. Młody napastnik znalazł się sam na sam z bramkarzem rywala, lecz niestety przegrał ten pojedynek.

Ekstraklasa
26. kolejka
#PIALEG
bez udziału publiczności
Gliwice
21.04.2021
20:30
Piast Gliwice
Legia Warszawa
Piast Gliwice
0-1
Legia Warszawa
(0-0)
Rafael Lopes 75'
26 Frantisek Plach
20 Martin Konczkowski
4 Jakub Czerwiński
34 Piotr Malarczyk
14 Jakub Holubek
71 Dominik Steczyk 73'
5 Tomas Huk
18 Patryk Sokołowski 72'
7 Tiago Alves 76'
6 Michał Chrapek 82'
70 Jakub Świerczok 76'
1 Jakub Szmatuła
3 Tomasz Jodłowiec 72'
10 Kristopher Vida
11 Michał Żyro 76'
13 Maksym Gendera
15 Mateusz Winciersz
19 Sebastian Milewski 82'
21 Gerard Badia 76'
77 Arkadiusz Pyrka 73'
Artur Boruc 1
Artur Jędrzejczyk 55
Mateusz Wieteska 4
Mateusz Hołownia 3
Josip Juranović 2
57' Bartosz Kapustka 67
Bartosz Slisz 99
57' Walerian Gwilia 8
Filip Mladenović 25
82' Rafael Lopes 21
Tomas Pekhart 9
Cezary Miszta 35
Marko Vesović 29
Jakub Kisiel 63
57' Andre Martins 24
Mateusz Cholewiak 17
82' Kacper Kostorz 30
Kacper Skibicki 71
Ernest Muci 20
57' Luquinhas 82
Trener: Waldemar Fornalik
Asystent trenera: Tomasz Fornalik
Kierownik drużyny: Adam Fudali
Lekarz: Maciej Mierzwiński
Masażyści: Grzegorz Biliński
Trener: Przemysław Małecki
Asystent trenera: Kamil Potrykus
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski, Bartosz Kot
Sędziowie
Główny: Damian Kos
Asystent: Radosław Siejka
Asystent: Bartosz Heinig
Techniczny: Wojciech Myć
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (109)

+dodaj komentarz
bat - 22.04.2021 / 16:48, *.orange.pl

@Wolfik
Obserwując od lat tę stronę, wiem do czyjego postu mogę się odnieść.
Po pierwsze, zakładam, że liga polska jest dokładnie spenetrowana i ceny i uzgodnienia są daleko do przodu posunięte. Dlatego przyjąłem dwa racjonalne kryteria. Najpierw krajową przydatność
sprawdzoną określonych zawodników na realne wzmocnienie słabych pozycji w Legii.
Na razie abstrahowałem od możliwości zapłaty za konkretną cenę transferowa, bo ta zawsze podlega różnym negocjacjom i sztuczkom, a także woli samych zawodników.
Rzeczywiście w moim zestawieniu zabrakło zdolnego playmakera, a takim rzeczywiście jest Miłosz Szczepański.
Również, przychylam się, że stoper Iwanow jest na obecnym etapie niezastąpiony i sprawdzony w Warcie, ale czy akurat w Legii? muszę mu się przyjrzeć.
Co do generaliów widzę, że się zgadzamy.

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 17:26, *.mm.pl

@bat: Ivanowa obserwuję go od kilku spotkań Warty ale ciekaw jestem opinii innych. poczekam zatem za Twoją ocenę. Pozdrawiam serdecznie.

odpowiedz
c u L t - 22.04.2021 / 23:00, *.17.90

@bat: Syn Pawła Szczepańskiego?

odpowiedz
bat - 22.04.2021 / 16:12, *.orange.pl

Indolencja strzałowa trwa dlatego, że większość zawodników zdecydowanie nie opanowało techniki strzału> Dowód: Kapitan, były reprezentant Polski, przed kamerami powiada, ze nie widział, gdzie polecieła piłka, po strzale głową z pięciu metrów, na wprost bramki. - zamknął oczy?! Druga linia zupełnie nie ma zdolności strzeleckich: Gwilia - rozpacz, te jego wieczne pasówki. Luqiu - to samo plus siła strzału. Kapi - byłby dobrym pomocnikiem, gdyby trafiał w bramkę, co mu się nie zdarza nawet raz na mecz.
Reasumując, potrzeba dla wzmocnienia Legii na dziewiątkę z polskiej ligi jednego z dwójki:
Szysz lub chyba droższy, ale bardziej doświadczony Świerczok.
Młodzieżowcy: dobrze rokują: Kisiel - defensywny lepszy niż Ślisz, podobają mi się napadziory
typu Kostorz -w ataku stwarzanie dynamicznych sytuacji oraz gra w obronie, zwłaszcza dogonienie i wślizg w Jodlowca. oraz Warchoł. Resztę rozpożyczyć tak jak Zupę.
Na obronę, jednak zachować Ukrainca i uwaga wykupić, zamienić z Rakowa rekonwalescenta, ale przyszłego pewniaka do środka obrony - Czecha Pietraszka, który nie zamyka oczu jak główkuje. Ostatecznie można wykupić z Warty doświadczonego stopera Kielibę.

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 16:25, *.mm.pl

@bat: Jeśli dywagujemy o transferach....

O Patryku Szyszu pisałem już jakiś czas temu, ale obecnie prawdopodobnie jest już poza naszym zasięgiem finansowym. Podobnie jak Petraszek. Jeśli rozmawiamy o obrońcach to z Warty proponowałbym nie Kielibę lecz...Ivanowa. A z Rakowa też bym kogoś wyciągnął, tym bardziej że już u nas grał. Zapewne domyślasz się o kogo mi chodzi.

odpowiedz
singspiel - 22.04.2021 / 16:54, *.atman.pl

@Wolfik: sprawa jest prosta. Legia weźmie grajków, za których nie trzeba płacić. z obrońców podejrzanie Jach nie przedłuża umowy, więc jest z kimś dogadany. może z nami?

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 17:30, *.mm.pl

@singspiel: Jach jest na ponownym wypożyczeniu do Rakowa, nie wiem natomiast jak się ma sprawa jego kontraktu z CP i czy Częstochowa nie ma prawa pierwokupu.

odpowiedz
singspiel - 22.04.2021 / 17:49, *.atman.pl

@Wolfik: jego kontrakt z Palace kończy się 30 czerwca i od 1 lipca jest wolnym zawodnikiem. Prawo pierwokupu nie obowiązuje w takim przypadku

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 18:53, *.mm.pl

@singspiel: Ok, dzięki za info. Pozdrawiam.

odpowiedz
Władeczek - 22.04.2021 / 14:44, *.netfala.pl

Teraz jedziemy z betonami jak z furą gnoju i świętujemy faken! 2 maciory już w zamrażalniku a reszta w sklepie jak będzie potrzeba.

odpowiedz
kontroler_biletow - 22.04.2021 / 14:13, *.180.148

ta ... wreszcie, najwyższy czas !

odpowiedz
Fornal IK - 22.04.2021 / 11:31, *.chello.pl

Wolfik - meczy Piasta na trzeźwo się nie da oglądać, ale to wina tego, że zamiast na C+ powinny być puszczane na "Comedy Central"

odpowiedz
Fornal IK - 22.04.2021 / 11:13, *.chello.pl

Fornalik i warsztat - LOL. Polska myśl szkoleniowa - muł i wodorosty. Jego dokonania było widać z kadrą, która w el. do MŚ zagrała jakby była Andorą bez obrazy dla Andory.

odpowiedz
lolo - 22.04.2021 / 09:36, *.Gawex.PL

Znowu Slisz najsłabszy,Kostorz duuużo się musi uczyć! Kapustka gwiazdorzy,Mladen chyba za szybko uwierzył że jest gwiazda! Dobry mecz ogólnie!

odpowiedz
Bu"L"i - 22.04.2021 / 09:59, *.inetia.pl

@lolo: ty chyba inny mecz oglądałeś. Ślisz harował jak wół na całym boisku, trzymał środek. Miał dużo odbiorów i dobrych podań. Owszem, nie uchronił się od błędów ale na pewno nie był najsłabszy.

odpowiedz
chrisSiekierki - 22.04.2021 / 10:08, *.play-internet.pl

@lolo: jaki Ty mecz oglądałeś ??? Slisz pracował za siebie i Gvilie . Miał sporo czystych odbiorów i celnych podań ale nie takich na 2 metry. A błędy to każdy popełnia

odpowiedz
Student_L - 22.04.2021 / 12:39, *.play-internet.pl

@chrisSiekierki: on chyba Slisza z Gvilia pomylił

odpowiedz
atmosferic - 22.04.2021 / 09:30, *.orange.pl

3 mecz ... 1 gol... z Pogonia byly 4 gole... w 29 minut - z Zalebiem 3 w 19... jaka niemoc przelamana? To jest kryzys skutecznosci - juz chyba 3 w tym sezonie.

odpowiedz
piotr_zabki - 22.04.2021 / 09:24, *.centertel.pl

WP Onet cisza o naszej wygranej. BÓL D..Y. ;-)

odpowiedz
waw - 22.04.2021 / 12:22, *.chello.pl

@piotr_zabki: bo to hu.. w du... im nie czytac tych zjeb... portali , bo to komentatorzy a nie profesional dziennikarz pikarski , pozdro

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 22.04.2021 / 08:43, *.chello.pl

Najmnieszy wymiar kary z naszej strony,trzy punkty mega ważne.

odpowiedz
Wojtek - 22.04.2021 / 08:35, *.t-mobile.pl

Pocieszające jest to, że w 3 meczach nie stracili bramki.

odpowiedz
AliMario - 22.04.2021 / 08:24, *.centertel.pl

W końcu chwilami wyglądało obiecująco, koniecznie wymiana lini obrony i potrzebni lepsi napastnicy ...i koniecznie nowy prezes bo i tak znów coś spieprzy w nowym sezonie

odpowiedz
Obcy - 22.04.2021 / 08:29, *.t-mobile.pl

@AliMario: To wykładaj kasę na stół i jedziemy na zakupy.

odpowiedz
chrisSiekierki - 22.04.2021 / 08:29, *.play-internet.pl

@AliMario: no to wymieniłeś 80 % drużyny

odpowiedz
chrisSiekierki - 22.04.2021 / 08:45, *.play-internet.pl

@Obcy: jak to mówią... kto bogatemu zabroni

odpowiedz
Obcy - 22.04.2021 / 09:38, *.t-mobile.pl

@chrisSiekierki: Dobre

odpowiedz
chrisSiekierki - 22.04.2021 / 10:12, *.play-internet.pl

@Obcy: bo jak czytam takie brednie kogo trzeba wymienić to w ciągu jednego dna cała kadra by była nowa a po tygodniu kolejna, bo kazdemy kibicowi jakiś zawodnik nie pasuje... mnie też zresztą... ale jest jeden Gvilia ( on nie wie o co chodzi na boisku a już podanie w meczu z Piastem w 44 minucie do przeciwnika na szybką kontrę pod ich polem karnym to był szczyt możliwości )

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 11:07, *.mm.pl

@chrisSiekierki: I nie tylko :)

odpowiedz
Obcy - 22.04.2021 / 13:08, *.t-mobile.pl

@chrisSiekierki: Ja też bym kilku grajków pogonił,ale za co kupić lepszych?

odpowiedz
chrisSiekierki - 22.04.2021 / 14:40, *.play-internet.pl

@Obcy: no właśnie... wszystko zależy od kasy...

odpowiedz
paw_pawela - 22.04.2021 / 07:50, *.telkab.pl

Gra była taka jak oczekuję, brawo ...natomiast skuteczność nie była taka jak oczekuję
L

odpowiedz
Wsciek(L) y - 22.04.2021 / 07:27, *.orange.pl

Zły tytuł, bo strzelecka niemoc jest nadal, tylko z tą różnicą, że jedna wpadła, ale 3 PTK się liczą i to jest najważniejsze.

odpowiedz
Darek - 22.04.2021 / 06:49, *.t-ipconnect.de

Udało się tym razem ograć Piasta.Były jeszcze dobre okazje 100% do zdobycia gola ale zmarnowane.
Ktoś wie ile kilometrów przebiegła drużyna w tym meczu?

odpowiedz
Mądry - 22.04.2021 / 07:32, *.centertel.pl

@Darek : Legia przebiegła 109,7 a Piast 107,4

odpowiedz
AAA - 22.04.2021 / 06:38, *.chello.pl

Proponuję poczytać co po meczu powiedział skôrokop P.Sokołowski.
Normalnie kabaret Nowaki ma silną konkurencję albo typ ma dobry towar...
Najogôlniej: Mogliśmy wygrać..WTF?

odpowiedz
tommy - 22.04.2021 / 08:23, *.249.78

@AAA: mogli. przy stanie 0:0 alves miał setke. jakby strzelil roznie moglo byc

odpowiedz
Adi - 22.04.2021 / 00:51, *.com.pl

Brawo team!

odpowiedz
cuLt - 21.04.2021 / 23:45, *.144.34

Tylko pracować nad wykończeniem I szczelniejszá obroná a bédzie super Legia!

odpowiedz
filand - 22.04.2021 / 00:00, *.t-mobile.pl

@cuLt: Będzie.

odpowiedz
c u L t - 22.04.2021 / 22:30, *.17.90

@filand: Daj Boże✨⚽️✨

odpowiedz
Hugon - 21.04.2021 / 23:34, *.vectranet.pl

Legia nie miała farta z tymi hanysami w każdym meczu przeważała były mecze ze Legia miała 70 %przy piłce a ci szmaciarze jednym celnym strzałem wygrywali mecz.Dzisiaj mogło być tak samo żeby Alves strzelił do pustaka.Niestety nie zawsze będzie smutny miał farta.

odpowiedz
Sebo(L) - 22.04.2021 / 05:57, *.centertel.pl

@Hugon: troszeczkę Cię poniosła fantazja z tym 70-cio % posiadaniem piłki przez Legię w jakimkolwiek meczu z Piastem.

odpowiedz
Hugon - 22.04.2021 / 23:30, *.vectranet.pl

@Sebo(L) : To 65

odpowiedz
PLK - 21.04.2021 / 23:32, *.cyfrowypolsat.pl

Ze skrajności w skrajność!!! Jeszcze wczoraj jazda po całości z Czeskiem i drużyną a dzisiaj euforia!!! Panowie pokora i dystans do tych wszystkich meczy i wyników!!! Przecież my nie przegraliśmy meczy z Lechem i Cracovią tylko zdobyliśmy w nich dwa punkty które mogą być bezcenne na koniec sezonu!!! Pozdro BRACIA!!!

odpowiedz
Goclaw - 22.04.2021 / 02:21, *.centertel.pl

@PLK: tylko Michnika już niema..

odpowiedz
Legia - 21.04.2021 / 23:28, *.stansat.pl

Mecz wygrany 1-0 choć powinniśmy wygrac 4-1 - bez poznańskiej PARÓWY gramy na luzie - chórzysta won z Legii !!!

odpowiedz
Władeczek - 21.04.2021 / 23:26, *.vectranet.pl

Teoretycznie faken to w niedzielę możemy być mistrzem :-)

odpowiedz
1965 - 21.04.2021 / 23:32, *.chello.pl

@Władeczek: no i faken maciora ze szwagrem ????

odpowiedz
Skacowany Roman - 21.04.2021 / 23:16, *.66.180

Kto przezorny niech bierze urlop na poniedziałek!!!

odpowiedz
jim - 21.04.2021 / 23:15, *.tpnet.pl

Skuteczność woła o pomstę do nieba ale wreszcie były chęci i zaangażowanie.

odpowiedz
Rado - 21.04.2021 / 23:06, *.207.59

Mistrz w niedzielę?

odpowiedz
R - 21.04.2021 / 23:01, *.mm.pl

2005/06 - 59 pkt - 26 (18-5-3) 42-13
2006/07 - 46 pkt - 26 (14-4-8 ) 47-27
2007/08 - 53 pkt - 26 (17-2-7) 41-14
2008/09 - 54 pkt - 26 (16-6-4) 44-13
2009/10 - 51 pkt - 26 (15-6-5) 34-15
2010/11 - 39 pkt - 26 (12-3-11) 34-36
2011/12 - 49 pkt - 26 (14-7-5) 40-14
2012/13 - 59 pkt - 26 (18-5-3) 52-21
2013/14 - 51 pkt - 26 (16-3-7) 51-28
2014/15 - 49 pkt - 26 (15-4-7) 53-28
2015/16 - 52 pkt - 26 (15-7-4) 53-26
2016/17 - 48 pkt - 26 (14-6-6) 52-28
2017/18 - 48 pkt - 26 (15-3-8 ) 37-27
2018/19 - 51 pkt - 26 (15-6-5) 40-25
2019/20 - 51 pkt - 26 (16-3-7) 54-26

2020/21 - 56 pkt - 26 (17-5-4) 46-24


Legia nie strzeliła gola w lidze od 315 minut.
Ostatnia tak długa passa Legii to 318 minut pomiędzy golem Jakuba Wawrzyniaka (26.04.2010 z Koroną) a bramką Macieja Iwańskiego (15.05.2010 z GKS-em B.).


Legia w 4 ostatnich spotkaniach wyjazdowych rozegranych w lidze nie straciła ani jednej bramki.

odpowiedz
L56 - 21.04.2021 / 22:58, *.t-mobile.pl

Nie spodziewałem się, że dadzą radę.
Tym razem to Fornalik był zaskoczony.
Co znaczy gdy z przodu jest człowiek biegający do każdego obrońcy! (Lopez)

odpowiedz
Lupus - 21.04.2021 / 22:55, *.centertel.pl

Szczerze nie liczyłem ani na taką grę, ani na 3 punkty
Oby tak dalej, może wreszcie ta ilość przerodzi się w jakość
A w Gdańsku trzeba to powtórzyć

odpowiedz
Hawryl74 - 21.04.2021 / 22:51, *.virginm.net

Dzięki za porządny mecz w naszym wykonaniu. Najniższy wymiar kary.
( W końcu). Jeszcze tylko Gdańsk zdobyć i możemy świętować.

odpowiedz
NA KOLANA CHAMY PRZED WIELKĄ LEGIĄ - 21.04.2021 / 22:51, *.71.20

A w następnej kolejce możemy już świętować mistrzostwo!!!

odpowiedz
speed - 21.04.2021 / 22:46, *.play-internet.pl

Może Czesiu powinien pozostać na trybunie do zakończenia rozgrywek!?

odpowiedz
Kamień - 21.04.2021 / 23:28, *.chello.pl

@speed: nie był na trybunach

odpowiedz
Wolfik - 21.04.2021 / 22:39, *.mm.pl

Czekam z niecierpliwieniem na komentarze tych, którzy przed meczem wieszczyli porażkę.

Czekam również na piewców genialnego stratega pana Waldka, który - jak zwykle - zaskoczył wszystkich swoimi nowinkami. Poważnie, czekam na opinie.

odpowiedz
filand - 21.04.2021 / 22:42, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Na mnie nie czekaj...:-).piwo + wino :-)

odpowiedz
Kaczor - 21.04.2021 / 23:59, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Hej, ale od Fornalika to wara. Jeden z najlepszych polskich trenerów ostatnich lat. Na pewno ma większą wiedzą, doświadczenie i wizję niż Michniewicz czy Brzęczek. Zdobył mistrzostwo ze słabym i biednym Piastem, a to świadczy, że ma świetny warsztat trenerski.

odpowiedz
no mercy - 22.04.2021 / 00:10, *..

@Wolfik: nie wiem co ty masz do fornalika ale pamiętam za jego kadencji kadra grała najlepszą piłkę. inna sprawa, że banda z dortmundu czyli lewy, błaszczykowski i piszczek stroili fochy i wybierali z kim chcą grać. to dobry trener i jakby pracował u nas to już dawno mielibyśmy lm.

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 00:18, *.mm.pl

@Kaczor: Tak, jeden z najlepszych. Bo raz zdobył mistrzostwo. Odpowiem Tobie tak. Ów "jeden z najlepszych" zajął z reprezentacją Polski w eliminacjach do MŚ 2014 czwarte miejsce wyprzedzając aż Mołdawię i San Marino. A potem (w 2017) praktycznie spuścił Ruch w niebyt.

Rzeczywiście, super warsztat trenerski. Niezmienny od 15 lat. To, co dziś gra Piast grał Ruch i nasza Reprezentacja. Chcesz, to stawiaj mu pomnik, za to mistrzostwo Piasta. Ja nie zamierzam. Dla mnie to głowny hamulcowy. I tyle.

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 00:21, *.mm.pl

@no mercy: Żartujesz, prawda?

odpowiedz
Vadis94 - 22.04.2021 / 00:40, *.12.236

@Wolfik: Fornalik to znakomity taktyk i strateg, z takimi pilkarzami jakich ma i tak wiele osiagnal. Z takim Piastem wyciagnal mistrza, rozumiesz, z klubem ktory 5 lat temu jeszcze gral 3 lidze!!!

odpowiedz
Hugon - 22.04.2021 / 00:54, *.amazonaws.com

@Wolfik: Waldemar Fornalik trzy razy wybierany na trenera roku w plebiscytach
Z ruchem wicemistrzostwo trzecie miejsce i finał pucharu Polski z piastem mistrzostwo Polski i trzecie miejsce a teraz pewnie i puchar
Mało? Jeszcze jakieś wątpliwości czy to dobry trener

odpowiedz
Sebo(L) - 22.04.2021 / 01:12, *.ip-142-44-193.net

@Wolfik: Witam. Szanuję Twoje komentarze kolego ale z tym wyśmiewaniem Fornalika trochę przesadziłeś. To jeden z najlepszych polskich trenerów w ostatnich 10 latach. Drużyny prowadzone przez niego grały ciekawą, nowatorską, kombinacyjną i szybką piłkę. Potrafi świetnie przygotować zespół szybkościowo i kondycyjnie do sezonu. Znakomicie ustawia zespół i taktykę pod kątem rywala. Gdyby miał tylko lepszych piłkarzy... Z Legią mógłby wiele osiągnąć, bo tu mamy klasowych jak na tą słabą ligę kopaczy. To mogłoby wypalić. Pozdrawiam

odpowiedz
sivy - 22.04.2021 / 01:17, *.136.253

@Wolfik: pffff... jak można Fornalika nie cenić, co za gów....

odpowiedz
Grochow - 22.04.2021 / 01:26, *.184.152

@Wolfik: nie wiem ile masz lat (pewnie 12) ale mało się znasz na futbolu
Fornalik wciąga nosem wszystkich trenerów Legii z ostatnich lat
tylkoo slepy nie potrafi dostrzec jego kunstu trenerskiego
to fachowiec pelną gębą

odpowiedz
Bosman82 - 22.04.2021 / 01:38, *.171.45

@Wolfik: Z tego co pamiętam to każdego polskiego trenera krytykowałeś. Nawet jak Czerczesow był w Legii też równo znim jechałeś. A Fornalik to dobry trener. Traktuje podopiecznych po ojcowsku. Trzyma atmosferę w szatni.

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 01:52, *.mm.pl

@Bosman82: To źle pamiętasz.

odpowiedz
MARKUS od 51 lat LEGIA - 22.04.2021 / 01:52, *.215.109

@Wolfik: ten pan Waldek to taki Polski Klopp lub Tuchel z Niemiec, więc poco ta szydera

odpowiedz
Waldek kochany Waldek z Cargo - 22.04.2021 / 05:43, *.plus.pl

@Kaczor: zdobył czy Legia przegrała mistrzostwo? Oto jest pytanie?

odpowiedz
Trec - 22.04.2021 / 06:05, *.chello.pl

@Wolfik:.myślałem że na tym śląsku to wy się wszyscy lubicie

odpowiedz
Sadi - 22.04.2021 / 06:31, *.18.56

@Bosman82: też to pamiętam od zawsze mu każdy trener przeszkadzał udaje mądrego i znającego się na piłce a ma pojęcie o piłce jak ja o balecie a Fornalik wciąga nosem Michniewicza i innych

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 10:51, *.mm.pl

@Sebo(L): Tobie Kolego odpowiem, bo znamy się dość dobrze z forum a poza tym próbujesz chociaż podać jakieś argumenty.

Nie jest moim zamiarem wyśmiewanie Fornalika, bo szanuję go jako człowieka (spokojny, wyważony, żaden "oszołom" drący się przy linii) i jako byłego obrońcę i za przywiązanie do barw klubowych, co nawet w "tamtych czasach" nie było takie powszechne. Oceniam tylko i wyłącznie jego taktykę na "tu i teraz". Napisałeś zdanie ze słowami "...drużyny prowadzone przez niego grały ciekawą, nowatorską, kombinacyjną i szybką piłkę.". Otóż to "grały" - czas przeszły. I tutaj przychodzi mi na myśl trener Smuda. Jego zespoły też kiedyś tak grały. Ale czasy się zmieniają i to, że kiedyś drużyny prowadzone przez tych panów grały ciekawie, nie oznacza że dziś grają (lub grałyby) podobnie.

Nie będę wracał do argumentów które podałem wyżej. Wczoraj Piast zagrał kalkę meczu pucharowego z Warszawy. To trener Czesław zmienił taktykę na co pan Waldemar nie znalazł recepty. Nie znalazł też recepty na Arkę i Piast poległ w Gdyni. A później wyznaczony do karnego Jodłowiec (!) zawalił Piastowi wygrany mecz w Gdańsku.

Na koniec mała dygresja. Oglądam sporo spotkań ligowych, Piasta też. Uwierz mi na słowo lub obejrzyj kiedyś mecz Piasta. Tego się nie da oglądać na trzeźwo. Chyba tylko Cracovia gra większe "nudy". Zgodzę się, że wczorajszy mecz z Legią był dobry. Ale to nasi zawodnicy byli tego przyczyną.

odpowiedz
oLaf - 22.04.2021 / 15:41, *.vectranet.pl

@Wolfik: wyluzuj , i Ty masz rację i oni. Piasta nie da się oglądać tak nudnie gra ale .... jak ma grać z takimi grajkami?? Inaczej się nie da tylko żelazna dyscyplina w obronie i 3 kontry na mecz i ... Legia z nimi do wczoraj chyba nie wygrała żadnego z 6-ciu meczy !!!

Jakby Formalik prowadził Legię czy Lecha to mając dobrych piłkarzy pewnie by grał inaczej - trudno powiedzieć.

Reasumując z Piastem (i średnimi zawodnikami) osiągnął niewiarygodny sukces (mistrzostwo) i za to szacunek.

odpowiedz
SEBO(L) - 21.04.2021 / 22:39, *.chello.pl

5 godzin i 15 minut czekania na gola... jakieś wolne by się przydało, żeby świętować przerwanie złej passy...

odpowiedz
Rado - 21.04.2021 / 23:08, *.207.59

@SEBO(L): w LM to będziesz się modlił o 1 strzał... niecelny :-)

odpowiedz
SEBO(L) - 22.04.2021 / 08:46, *.centertel.pl

@Rado: niech się tam zakwalifikują,to wszyscy będą się modlić... ;)

odpowiedz
*****. ** - 21.04.2021 / 22:39, *.d1-online.com

Jezu jaka nerwówka, ale Mistrz coraz bliżej.

odpowiedz
Yeti - 21.04.2021 / 22:37, *.vectranet.pl

To był szczęśliwie zakończony festiwal nieskuteczności. Pekhart się zaciął, Kostorz benadziejny. Mieli 4 setki i żadnej nie strzelili. Ważne 3 punkty, gra dobra, ale skuteczność fatalna.

odpowiedz
filand - 21.04.2021 / 22:33, *.t-mobile.pl

Przewaga utrzymana. Nie ma 10 punktów. Jest 6 punktów.
Zwycięzców się nie sądzi....
Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz.
Dziękuję Legia. Dziękuję Lopes ⚽️
Do mistrzostwa blisko ,coraz bliżej...

odpowiedz
Farme(L) - 21.04.2021 / 22:28, *.virginm.net

Zwycięstwo cieszy, ilość sytuacji też, ale żeby na 26 strzałów oddać tylko 6 celnych? Z taką skutecznością to my LM nie zawojujemy...

odpowiedz
Cult !Legia! KING! - 21.04.2021 / 22:27, *.144.34

To był pokaz polskiej piłki kopanej,za dużo gry w dziada na treningach i za dużo wolnego wychodzi....ledwo 3pkt bardzo cieszą gra smuci...

odpowiedz
??? - 21.04.2021 / 22:26, *.vectranet.pl

WRASZCIE WYGRANA Z PIASTEM !!!

odpowiedz
chrisSiekierki - 21.04.2021 / 22:26, *.play-internet.pl

Kamień z serca....

odpowiedz
Zlb - 21.04.2021 / 22:26, *.t-mobile.pl

Ufffffff....LM.

odpowiedz
iks - 21.04.2021 / 22:25, *.ksiezyc.pl

Legia była dogadana, że wchodzi zamiast Bayernu do superligi wiec juz nie musiała walczyc o mistrzostwo Polski ,ale superliga nie wypalił a wiec wróciła do gry :-)

odpowiedz
M@c - 21.04.2021 / 22:25, *.chello.pl

Wiele sytuacji... Na szczęście coś wpadło:)

odpowiedz
Sraj@cy żarem jak zwykle w du.ie - 21.04.2021 / 22:25, *.cdn77.com

No i gdzie są ci co srali żarem jeszcze dziś w porannych komentarzach? Wielka Legia Prezesa Mioduskiego kroczy pewnie po kolejne mistrzostwo. Seria!

odpowiedz
Olo - 21.04.2021 / 22:44, *.chello.pl

@Sraj@cy żarem jak zwykle w du.ie: Nie wiem czy Ty żartujesz, czy nie! :-) Legia to kroczy po następny eurowpi....ol z taką grą...

odpowiedz
KamiLek - 21.04.2021 / 22:24, *.play-internet.pl

Brawo:-) 3punkty najważniejsze
LEGIA MISTRZ MISTRZ MISTRZ

odpowiedz
fff - 21.04.2021 / 22:24, *.52.138

nie podniecajcie się - w komentarzach po meczu w Pucharze(przegranym z Piastem) pisałem, że zagrają ligę za puchar i w Gliwicach wygrają. Wystarczy zobaczyć co robił typek z Piasta, który nie potrafił w dziwnych okolicznościach strzelić bramki z prostej pozycji. W 2 ostatnich kolejkach mecze z Mielcem i Podbeskidziem więc będzie idealna okazja żeby znów dorobić(tak jak zrobili to w rundzie jesiennej sprzedając mecze) i będzie można im rozdawać karty i decydować kto spadnie.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 21.04.2021 / 22:26, *.chello.pl

@fff: pieprzysz jak potłuczony.

odpowiedz
Levinho.onet.pl - 21.04.2021 / 22:30, *.orange.pl

@fff: Puknij sie w ten swój pusty leb....

odpowiedz
fff - 21.04.2021 / 22:35, *.52.138

@Levinho.onet.pl:

zapewne w przegraną w dawnych latach u siebie z Ruchem Chorzów 2-3(hat-trick Piecha) też wierzysz tak samo jak 2 mecze między Pogonią w ciągu tygodnia niegdyś(Puchar Polski i liga). Naiwny jesteś, ale to dobrze - na takich się fajnie zarabia, bo wiernie płacą za bilety.

odpowiedz
xd - 21.04.2021 / 22:43, *.chello.pl

@fff: Ok, podaj jakikolwiek dowód na to że tak było to ci uwierzę. Póki co to możesz się palnąć w swój pusty baniak.

odpowiedz
Imie(L)iński - 22.04.2021 / 13:16, *.play-internet.pl

@fff: 100 % racji! Naprawdę wszyscy myślicie , że liga jest czysta, bo parę lat temu zamknęli F. i paru jego wspòlasòw?? Tam gdzie jest hajs, tam zawsze będą wałki (szczególnie w Polsce), tylko zmieniają się sposoby i wykonawcy. Puchar za ligę to stary polski nr, poza tym liga MUSI być ciekawa do samego końca, więc możliwe, że jeszcze coś odwalimy ;) przecież widać bardzo wyraźnie, że jak się naszym chce, to spokojnie mogą każdego rozjechać trzema, czterema bramkami ( tak by było , gdyby peki zdjął simlocka).. niestety nie zawsze się chce... (cracovia, stal, itp...). A dowody się znajdą, jak już wszyscy będą na emeryturkach pewnie ;) pozdro dla myślących

odpowiedz
Matt - 22.04.2021 / 13:49, *.tpnet.pl

@Imie(L)iński: Po co oglądacie tę ligę skoro wszystko jest ustawione? To nie ma najmniejszego sensu.

odpowiedz
Imie(L)iński - 22.04.2021 / 15:06, *.play-internet.pl

@Matt: to, że lody kręcą nie znaczy, że nie da się tego lubić;) drugiej takiej ligi nie znajdziesz. Poziom humoru, absurdu i pomieszania paralityzmu z przebłyskami geniuszu (np. przewrotka podbeskidzia) - level hard ;)

odpowiedz
Karol - 21.04.2021 / 22:23, *.chello.pl

Ciekawe co smutny powie hehehe

odpowiedz
Po(L)ubiony - 21.04.2021 / 22:23, *.chello.pl

Gdybyśmy mieli 1/4 napastnika, to wygralibyśmy 5:0. Ale i tak wielkie brawa! Tylko LEGIA!

odpowiedz
Wolfik - 21.04.2021 / 22:50, *.mm.pl

@Po(L)ubiony: Mioduski kupi Patryka Szysza i będzie gitara.... :).

odpowiedz
Jerry - 21.04.2021 / 22:22, *.com.pl

Uff....

odpowiedz
Krzysztof Grabski z Warszawy - 21.04.2021 / 22:22, *.centertel.pl

Dzięki Kochana Legio!

odpowiedz
Misiek75 - 21.04.2021 / 22:22, *.vectranet.pl

Nareszcie można odetchnąć. 3 punkty dla nas po trudnym meczu, skuteczność i jeszcze raz skuteczność, no i wreszcie pojechali Piasta. Brawo.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 21.04.2021 / 22:21, *.centertel.pl

Ufff....Jeszcze 3 w Gdansku i bedzie juz bardzo blisko....

odpowiedz