27. kolejka Ekstraklasy. Legia o krok od mistrzostwa

Mishka, źródło: Legionisci.com

Za nami mecze 27. kolejki Ekstraklasy. Legia Warszawa miała teoretyczne szanse na zdobycie mistrzostwa Polski już w tej kolejce, ale Raków wygrał ze Śląskiem, więc koronacja została odłożona o kilka lub kilkanaście dni. Trwa zacięta Walka o utrzymanie - Podbeskidzie pokonało Lecha, a Stal Mielec wygrała z Pogonią - tym samym "Portowcy" stracili szanse na zdobycie mistrzostwa. W sobotę rozegrano derby Krakowa, które zakończyły się bezbramkowym remisem. Po wygranej z Lechią Legia tytuł może zdobyć już w środę, kiedy odbędzie się mecz Rakowa z Jagiellonią.

27. kolejka:
Raków Częstochowa 2-0 Śląsk Wrocław
Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 Lech Poznań
Górnik Zabrze 0-2 Wisła Płock
Zagłębie Lubin 2-2 Piast Gliwice
Wisła Kraków 0-0 Cracovia
Warta Poznań 2-0 Jagiellonia Białystok
Stal Mielec 1-0 Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk 0-1 Legia Warszawa

Aktualna tabela Ekstraklasy
Wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (74)

+dodaj komentarz
SF - 26.04.2021 / 20:34, *.tpnet.pl

Dzieki P.Borucowi zdobylismy w 3 ostatnich meczach 7pkt. ! a mecz z Cracovia powinnismy wygrac a o maly wlos nie stracilismy nawet 1pkt. ! Dziekuje !!!

odpowiedz
Goclaw - 26.04.2021 / 15:52, *.centertel.pl

Jezeli myślimy że ta pszczoła się nie podłoży alfonsowi to nie Wiem w jakim świecie żyjemy... W sobotę MISTRZ!!!!

odpowiedz
znajca - 26.04.2021 / 06:38, *.unitelmedia.pl

Tak na chłodno: 1 pkt z Lechem + 1 pkt z Cracovią + 2 pkt z Piastem. Razem: 4 pkt przybliżające do MP w krytycznych momentach. Dziękuję Ci, Arturze Borucu!

odpowiedz
olew - 26.04.2021 / 00:47, *.vectranet.pl

LEGIA to POTĘGA !!!!

odpowiedz
Kalarepa - 25.04.2021 / 20:44, *.play-internet.pl

Mioduski ałt!

odpowiedz
Kaziu - 25.04.2021 / 20:14, *.tpnet.pl

A później mistrz Lichtensteinu, Naddniestrza, czy innego Karabachu i tradycyjny eurowpier...l... już dupa boli od tego dymania nas przez trzeciorzędne potęgi. A my się będziemy podniecać entym miszczostwem tej żałosnej ligi...

odpowiedz
Rollo - 25.04.2021 / 20:43, *.play-internet.pl

@Kaziu: dokladnie.

odpowiedz
Misiek87 - 25.04.2021 / 21:02, *.fuz.pl

@Kaziu: Ciekawe czy w 2002, 2006 czy w 2013 roku po zdobyciu Mistrzostwa Polski też tak marudziłeś

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 25.04.2021 / 21:10, *.centertel.pl

@Kaziu: za 10 - 20 lat nikt nie będzie pamiętał, jak te Mistrzostwa były zdobywane ;-)

odpowiedz
XXX - 25.04.2021 / 22:33, *.orange.pl

@Kaziu: wazelinka dla Kazia!

odpowiedz
atmosferic - 25.04.2021 / 20:01, *.orange.pl

W srode rakow remis albo porazka i bedzie mistrzostwo - a rakow ma trudny terminarz bo ma jage,stal,piasta i pogon. W pucharach jetesmy bez szans z taka gra. meczymu bule z fatalnymi druzynami typu cracovia i lechia.

odpowiedz
Wawa - 25.04.2021 / 19:41, *.chello.pl

Mistrzostwo będzie jak nic ale co dalej
60%%%%%%%%% składu do wymiany bo to co gramy to masakra

odpowiedz
Paszczyszyn - 25.04.2021 / 19:38, *.chello.pl

Legia mistrzem może być w środę !!!

odpowiedz
Rafał - 25.04.2021 / 21:32, *.master.pl

LEGIA MOŻE BYĆ MISTRZEM POLSKI NAJWCZEŚNIEJ W SOBOTĘ 01.05.2021 ROKU, PONIEWAŻ RAKÓW GRA MECZ ZALEGŁY ZE STALĄ MIELEC W ŚRODĘ 05.05.2021 ROKU.

odpowiedz
Kibil - 25.04.2021 / 23:09, *.chello.pl

@Rafał: po drodze Raków gra 28.04 i jak nie wygra to mamy mistrza

odpowiedz
Sebo(L) - 25.04.2021 / 17:16, *.master.pl

Nie tak dawno odpisałem na pewien komentarz,że wygrana Stali z Pogonią graniczyć będzie z cudem i jak się okazuje cud ten nastąpił. Z jednej strony Pogoń powinna te spotkanie wygrać bezproblemowo 3:1 a z drugiej równie dobrze mogło być 2:0 dla Stali. Tak czy siak,teraz wszystko w nogach legionistów.Wygrana w Gdańsku daje Mistrzostwo Polski i pole do popisu w kwestii transferów dla prezesa i Kucharskiego.Jeśli chcemy zaistnieć wreszcie w pucharach to transfery trzeba robić JUŻ.

odpowiedz
Wert - 25.04.2021 / 17:56, *.centertel.pl

@Sebo(L):
Reasumując: mogła wygrać Stal, mógł być remis, mogła wygrać Pogoń.
Ekspert.

odpowiedz
Achtenberg - 25.04.2021 / 18:05, *.chello.pl

@Wert: mógł jeszcze mecz być przerwany z powodu zamieszek pomiędzy ławkami rezerwowymi

odpowiedz
Sebo(L) - 25.04.2021 / 18:07, *.centertel.pl

@Wert: cóż za mistrz ciętej riposty i sarkazmu. Mogłeś jeszcze dodać, że piłka jest okrągła a bramki są dwie :)

odpowiedz
Tomasz - 25.04.2021 / 19:28, *.t-mobile.pl

@Sebo(L): To tylko pokazuje Twoją znajomość polskiej ligi i wiedzę o piłce ogólnie. Nasza liga jest wyrównana i nawet outsider może pokonać lidera na jego boisku. Każdy może wygrać z każdym. Nawet w silniejszych ligach zdarzają się sensacje przegrywa Real, Barca, Bayern (prześledź uważnie wyniki sezonu). Pamiętam jak pisałeś kiedyś, że niemożliwe by mistrzem został klub przegrywający z beniaminkami, z ostatnią drużyną w tabeli. Prymitywny jesteś w ocenie możliwych wydarzeń i sytuacji w sporcie. Nie dopuszczasz możliwości niespodzianki. Prostak i tyle, wracaj do jaskini.

odpowiedz
Hakon - 25.04.2021 / 19:45, *.plus.pl

@Tomasz: albo poprostu zaczynają się kolejki cudów...

odpowiedz
Darek - 25.04.2021 / 19:53, *.t-ipconnect.de

@Tomasz: To nie znajomość polskiej ligi tylko bukmacherka.

odpowiedz
Wolfik - 25.04.2021 / 19:54, *.mm.pl

@Tomasz: Ale po co wypisujjesz inwektywy? Sebo w normalnym tonie przedstawia swój punkt widzenia, a Ty po nim jedziesz.... Do Kolegi Legionisty.

Rozumiem, że można się z kimś nie zgadzać. Ale po co obrażać? Nie mogłeś skończyć posta bez tego ostatniego zdania? Takie to fajne komuś "doj...ać' w necie?

odpowiedz
Tomasz - 25.04.2021 / 20:39, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Musiałem się wyżyć. No dobra, przepraszam (z natury jestem chamem). Ale ten gość czasami mnie wkurza skrajnymi postami. Po Pogoni wniebowzięty jacy to jesteśmy mocni, po dwóch 0-0 jacy jesteśmy beznadziejni. Żadnej miarodajnej, wyważonej opinii, zbalansowanej oceny sytuacji i naszych możliwości. Od miłości do nienawiści, ze skrajności w skrajność. Sebol, jeszcze raz sorry.

odpowiedz
Wolfik - 25.04.2021 / 21:24, *.mm.pl

@Tomasz: Nie ma ludzi doskonałych. Są za to emocje. Czasami każdemu zdarza się "pomarudzić". Po to też jest to forum :).

Ale równiesz duże szacunek dla Ciebie Kolego, że potrafisz przeprosić. W dzisejszych czasach nie jest to cecha powszechna. Pozdrawiam serdecznie.

odpowiedz
Wolfik - 25.04.2021 / 17:00, *.mm.pl

Jak przypuszczałem Mielec gryzł dzisiaj trawę i miał sporo szczęścia. Ale wygrali, co oznacza że my możemy przegrać mistrzostwo praktycznie już tylko ze sobą.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 25.04.2021 / 14:55, *.petrotel.pl

Legia wygra. Tak czuję w kościach :-)

odpowiedz
Kibol - 25.04.2021 / 01:09, *.chello.pl

Nieprawda z tym czekaniem "co najmniej tydzień". Obczajcie sobie wariant ze Legia wygrywa, Pogon przegrywa i Rakow w srode przegrywa. Wtedy jest Mistrz niezależnie od wyniku sobotniego meczu Legii.

odpowiedz
Rob - 25.04.2021 / 19:31, *.chello.pl

@Kibol: dokładnie tak

odpowiedz
Tomek - 26.04.2021 / 07:42, *.113.189

@Kibol: Raków wystarczy że w środę zremisuje. nie musi przegrać, a wtedy już w środę Legia oficjalnie Mistrzem bo przy remisie Rakowa mamy 9 pkt przewagi nad nimi i lepszy bilans meczów bezpośrednich

odpowiedz
Kibol - 26.04.2021 / 08:09, *.chello.pl

@Tomek: zgadza sie, artykul tez juz poprawiony :)

odpowiedz
Arek - 24.04.2021 / 23:04, *.tpnet.pl

Marne te derby. A Świerczoka to bym widział w Legii. Tylko skąd Mioduski na rucha 1000000 euro? Oczywiście jest to pytanie retoryczne, bo Świerczoka w Legii nie będzie.

odpowiedz
Wolfik - 24.04.2021 / 23:35, *.mm.pl

@Arek: Ramis zadawalał obie strony. Może jakby Hanca tego karnego strzelił coś by się działa. A tak - lipa.

Milion euro to sporo, do tego pensja...Ale Slisza kupilismy drożej, więc może jakaś iskierka nadziei jest. Na nasze warunki to dobry napastnik. Wolałbym Szysza, ale ten raczej kompletnie poza zasięgiem finansowym jest.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.04.2021 / 07:30, *.chello.pl

@Arek: Świerczok ma swoje zalety, m.in. świetnie ułożoną nogę, bardzo dobrze się ustawia, ale ma jedną koszmarną wadę: nie widzi lepiej ustawionych partnerów. Gdyby miał inteligencje Badii, to grałby czołowym europejskim klubie. Owszem, przydałby się nam, ale nie za te pieniądze.

odpowiedz
Arek - 25.04.2021 / 13:56, *.tpnet.pl

@Wolfik: ale Slisza to kupiliśmy jeszcze przed tą całą pandemią, gdzie kibice jeszcze na mecze chodzili. A teraz wizjoner opowiada, że kibiców nie ma i przychody 30% spadły. Wiadomo. Fajnie by było, ale ja tam nie wierzę w takie rzeczy. Nie dziś i nie z tym właścicielem.

odpowiedz
Arek - 25.04.2021 / 14:01, *.tpnet.pl

@Po(L)ubiony: gdyby Świerczok był bez wad, to z Ronaldo pykał by w Juve, czy tam z Messim w Barcelonie. A tak jest w naszej lidze i na nasze realia uważam, że lepszego nie znajdziemy. Do tego musisz pamiętać, że on tu jest na wypożyczeniu i to Ludogorets podyktował cenę 1000000. A jeszcze przecież Piast ma prawo pierwokupu, tylko jakoś wątpię, żeby tyle wysupłali.

odpowiedz
Darek - 24.04.2021 / 22:21, *.t-ipconnect.de

Widzieliście ilość przebiegnietych kilometrów w derbach Krakowa?
Wisła 108,Cracovia 103.
O co tu chodzi?Przecież to jest spacerowanie po boisku.

odpowiedz
Ja - 24.04.2021 / 18:54, *.plus.pl

AmicoLech czyli tzw Nowotwór do tyłu jak zwykle ja nie wiem Skorża 3 kadencja i dalej to samo :) a w Bielsku niech się jeszcze nie cieszą bo AmicoLech jedzie do Mielca teraz

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 24.04.2021 / 18:37, *.plus.pl

Stal to nie jest zła drużyna musi wygrać z Pogonią MUSI !!!

odpowiedz
:) - 24.04.2021 / 18:35, *.plus.pl

No cóż Amica zawsze w swojej historii niby była w czołówce ale zawsze czegoś brakowało.Niby silny klub a średniak ja nie wiem czego tam oczekują.

odpowiedz
Pawełek - 24.04.2021 / 13:21, *.vectranet.pl

Amica idzie na majstra na trzydziestolecie w przyszłym sezonie hehehe :-)

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 25.04.2021 / 13:15, *.play-internet.pl

@Pawełek: w przyszłym to spadną do 1 albo nawet do 4 ligi :)

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.04.2021 / 08:45, *.centertel.pl

Panowie, trzymajmy poziom wypowiedzi. Ewentualnie jest pudelek, tam mozna napisac farmazony.

odpowiedz
Robert Szenfeld - 24.04.2021 / 07:33, *.t-mobile.pl

Czy ktoś z kolegów może się orientuje jakim K... cudem ( pomimo , że to częstochowa ) na rakowie była cała trybuna kibiców ? Może legia niech gra na agrykoli to tez nas wpuszczą pajace ?

odpowiedz
K - 25.04.2021 / 07:50, *.t-mobile.pl

@Robert Szenfeld : Legia, pajacu!

odpowiedz
Adson 78 - 25.04.2021 / 19:43, *.plus.pl

@Robert Szenfeld : Legia piszę się kuźwa z dużej litery !!!

odpowiedz
Ewelina - 23.04.2021 / 23:41, *.play-internet.pl

We Wronkach dwunasty z kolei sezon przejściowy. Kibicowanie Amice Wronki to musi być ciężkie przeżycie.

odpowiedz
c u L t albo śmierć - 24.04.2021 / 01:11, *.47.44

@Ewelina: szkoda mi ich bo stresy nie sá zdrowe,...Tak długh nic....✨⚽️✨

odpowiedz
Dossa Jr - 25.04.2021 / 17:15, *.chello.pl

@c u L t albo śmierć: niby racja, ale co ugrali na Juve i City, to ich, z Bragą tez niezle pograli, a my? Fakt, mielismy dwa razy Ajax, mielismy Real, Sporting (zarowno 2:2, jak i 1:0), Spartak, ale prawda jest taka, ze (L) do poziomu Amiki z 2010/11 nie dobila przez ostatnie 10 lat. Taka smutna prawda. Czekam na mecz (L) w Europie, gdy pogonimy dobry klub (no, mielismy Celtic, ale wiadomix). Wiec wracajmy do Europy i rozjezdzmy kogos ;)

odpowiedz
fff - 23.04.2021 / 23:15, *.plus.pl

Nie podniecajcie się, pisałem, że Piast oddał punkty za puchar(wczoraj), a dziś Podbeskidzie kupiło 3 punkty, bo walczą o utrzymanie. W przyszłym sezonie Poznań będzie zbierał sporo punktów i będzie szedł po puchary, ale ślepcy tego nie widzą. zapewne w porażkę z Mielcem i PBB Legii też wszyscy wierzą

odpowiedz
Xd - 23.04.2021 / 23:36, *.chello.pl

@fff: lecz się.

odpowiedz
G'upiwroniak - 24.04.2021 / 07:27, *.com.pl

@fff: piast oddał, mecz za puchar hahahahaha w którym już nie gra. Pewnie za przyszły, awansem oddali mecz hahahaha za puchar 2022 roku. K urwa nie mogę. Weź prozak i wróć na portal swojej drużyny.

odpowiedz
Mati - 24.04.2021 / 08:00, *.plus.pl

@fff: ładnie odjechałeś może odstaw na jakiś czas bądź bierz tylko połowę będą zbierać pkt haha tak jak w tym sezonie buhahaha

odpowiedz
Darek - 24.04.2021 / 22:17, *.t-ipconnect.de

@fff: Zgadzam się z Tobą.

odpowiedz
gLc - 23.04.2021 / 22:51, *.vectranet.pl

amika idzie na Mistrza;)

odpowiedz
Arek - 23.04.2021 / 23:28, *.tpnet.pl

@gLc: na majstra. Oni wiecznie idą na majstra. Z nich jest taki majster klepka.

odpowiedz
dejne3 - 24.04.2021 / 02:07, *.plus.pl

@gLc: Nawet majstra jak to kartofle mowią Wielkopolski nie będzie Warta jest wyżej w tabeli od Kondukora

odpowiedz
peru123 - 23.04.2021 / 22:43, *.chello.pl

już amikowcy tworzą spółdzielnie pod przyszły sezon

odpowiedz
Wolfik - 23.04.2021 / 22:46, *.mm.pl

@peru123: Skoro tak, to zostaliśmy jego członkiem wcześniej....

odpowiedz
peru123 - 23.04.2021 / 22:52, *.chello.pl

@Wolfik:
My kulturalnie oddaliśmy jednym i drugim

odpowiedz
Wolfik - 23.04.2021 / 23:00, *.mm.pl

@peru123: No tak, ale poznaniacy grają z Mielcem w przyszłym tygodniu. Zatem wszystko przed nimi :)

odpowiedz
(L) uz - 24.04.2021 / 00:17, *.inetia.pl

@peru123: Pewnie, niech tworzą. Coś marudzą , że chcą uczcić swoje 100 -lecie.
Coś im się musiało porąbać, nawet uczniaki z podstawówki wiedzą przecież że 100 lat temu sprzętu AGD w Polsce nie produkowano:).
Chyba że chodzi im o spektakularny spadek z eklapy, z ostatniej pozycji w tabeli, wtedy z satysfakcją odnotujemy że jednak czegoś dokonali.

odpowiedz
peru123 - 24.04.2021 / 01:43, *.chello.pl

@(L) uz:
niestety moim zdaniem to wygląda trochę inaczej, najpierw 83 kupują za prywatne pieniądze
króla wielkopolski z Legii Okońskiego, potem 2 lata z rzędu ten sam człowiek opłaca zdobycie MP przez kolejarzy, 93 - kupują działaczy z PZPN via solidarność kolejarska, potem puchary fryzjeskie dla amiki i 2015 - górnicy podkładają się na luzie, posrań to twórcy korupcji piłkarskiej w Polsce.

odpowiedz
antyamica - 23.04.2021 / 22:33, *.com.pl

Brawo górale pogonili szmatę wroniecka

odpowiedz
Wolfik - 23.04.2021 / 22:27, *.mm.pl

Taka to nasza liga. Grające koszmarną padakę Podbeskidzie ogrywa Lecha bo Rogniciowi wyszedł strzał życia. Co sprawia, że Mielec będzie musiał gryźć trawę z Pogonią. Co nam bynajmniej nie zaszkodzi :).

odpowiedz
lw73 - 23.04.2021 / 14:23, *.t-mobile.pl

Dziwna ta nasza liga, trzy kolejki do końca i ósma drużyna ma realne szanse na puchary

odpowiedz
Matt - 24.04.2021 / 00:30, *.tpnet.pl

@lw73: dziwne to jest, że 12 już nie ma szans na mistrza.

odpowiedz
jo - 24.04.2021 / 02:33, *.t-mobile.pl

@lw73: a pierwsza zaraz dokona po raz kolejny rewolucji w składzie i kupi nowych, tańszych graczy by dzięki temu przedsięwzięciu móc po raz kolejny zwolnić jesienią trenera za brak awansu. Sytuacja absolutnie nie nowa. Rzekł bym cykliczna i w pełni powtarzalna, wynikająca z autorskiego pomysłu jej właściciela ..., który nie uczy się na swoich błędach albowiem jest chyba idiotą co roku wyrzucającym swoje pieniądze w tzw. błoto.

odpowiedz
Władeczek - 23.04.2021 / 10:45, *.netfala.pl

U mnie maciory już się wylegują w zamrażalniku faken. Świętowanie z maciorami pewnie będzie w majówkę, po meczu z Wisłą. Tak obstawiam, ale w ten weekend jakaś krata browaru też pęknie faken.

odpowiedz
Kamień - 23.04.2021 / 09:31, *.chello.pl

Zobaczymy czy będzie mecz dziś na nSport... W zeszłym tygodniu też tak napisaliście, a był żużel...

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 23.04.2021 / 09:17, *.centertel.pl

Wygrywamy w Gdansku, Pogoń bęcki w Mielcu i mamy mistrza.

odpowiedz
Kamień - 23.04.2021 / 09:30, *.chello.pl

@(L)egiunia Fanatic(L): Jak Raków wygra to jeszcze nie za bardzo

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 23.04.2021 / 14:13, *.centertel.pl

@Kamień: racja mój błąd, pozdrawiam

odpowiedz
OSA(L) - 23.04.2021 / 23:54, *.15.207

@Kamień: no i Raków wygrał, no i nie za bardzo, ale miejmy nadzieję, że co się odwlecze to nie uciecze ;)

odpowiedz