Stan rywalizacji 1-1

Śląsk Wrocław 84-73 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W drugim meczu o 3. miejsce Energa Basket Ligi rozegranym w Ostrowie Wielkopolskim Legia Warszawa przegrała 73-84 ze Śląskiem Wrocław. Tym samym stan rywalizacji się wyrównał i o tym kto zdobędzie brązowy medal zadecyduje trzecie spotkanie, które zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 14:30.

Fotoreportaż z meczu - 117 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Pierwsza kwarta sobotniego meczu była bardzo wyrównana z minimalną przewagą Legii, która odskoczyła w końcówce na pięć punktów, ale po 10 minutach na tablicy było dwupunktowe prowadzenie warszawiaków (23-21). Dużo gorzej legioniści spisali się w drugiej odsłonie - zdobyli zaledwie 14 punktów przy 24 oczkach Śląska. Tym samym na przerwę do szatni wrocławianie schodzili prowadząc 45-37.

Po zmianie stron niestety obraz gry nie uległ zmianie. Wrocławianie lepiej rzucali za trzy i powiększyli przewagę do 16 punktów na 10 minut przed końcową syreną. W czwartej kwarcie Śląsk szybko podwyższył prowadzenie do 23 punktów i spokojnie kontrolował mecz. W samej końcówce legioniści zmniejszyli rozmiary porażki, ale nie byli w stanie zmienić losów spotkania.

Najwięcej punktów w zespole Legii zdobył Lester Medford. Zupełnie niewidoczny był natomiast Jamel Morris, który dzień wcześniej zdobył 35 punktów.

PLK: Śląsk Wrocław 84-73 Legia Warszawa
Kwarty: 21-23, 24-14, 20-12, 19-24