fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Pora na przełamanie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa zagra w środę ze swoim ostatnim pogromcą z Pucharu Polski - Piastem Gliwice. Stanie przed szansą nie tylko rewanżu, ale również koniecznością wywalczenia trzech punktów po dwóch remisach z rzędu.

Bezbramkowe remisy

W dwóch ostatnich meczach legioniści zawiedli. Najpierw bezbramkowo zremisowali z Lechem w Poznaniu, a potem na własnym stadionie osiągnęli taki sam wynik z Cracovią. Szczególnie rozczarowująco piłkarze Legii zaprezentowali się w starciu z drużyną z Krakowa, która okupuje dolne lokaty tabeli. Na boisku nie było widać takiej różnicy pomiędzy zespołami, jaka dzieli je w lidze. Gdyby goście mieli tego dnia więcej skuteczności, to mogliby pokusić się na Łazienkowskiej nawet o wygraną. W niedzielnym pojedynku zabrakło przede wszystkim elementów zaskoczenia w ataku. Co prawda trzykrotnie do dobrej sytuacji po dośrodkowaniach z bocznych stref boiska doszedł Tomas Pekhart, ale tym razem nie znalazł sposobu na bramkarza rywali.

Późniejsze wzmocnienie siły ognia, poprzez wprowadzenie Ernesta Muciego i Rafaela Lopesa, również nie przyniosły pożądanych efektów, chociaż ten pierwszy w jednej z sytuacji trafił w poprzeczkę.

Wykluczenie Michniewicza

W meczu z Piastem Gliwice legioniści będą musieli najprawdopodobniej radzić sobie na boisku bez pomocy z ławki trenerskiej Czesława Michniewicza. Trener stołecznego klubu dostał w ostatnim spotkaniu czerwoną kartkę, która zmusza go do odbycia pauzy. O zasadności tego wykluczenia można sobie wyrobić opinię, analizując na przykład materiał wideo z dyskusji pomiędzy szkoleniowcem a sędzia technicznym. Pod nieobecność Michniewicza na ławce rezerwowych jego rolę przejmie Przemysław Małecki, który będzie starał się w odpowiedni sposób pokierować zawodnikami.

- Sportowa złość i mobilizacja pojawia się u każdego z nas. Wiemy jakim jesteśmy klubem i jaki cel jest przed nami. Nasza ambicja nie pozwala nam być zadowolonymi z ostatnich wyników. Staramy się oczywiście spoglądać na to na chłodno, szukamy pozytywów, dokonujemy analizy i czekamy na kolejny mecz, który chcemy wygrać - powiedział Małecki na konferencji prasowej.

PIAST GLIWICE - LEGIA WARSZAWA
1 3.60 X 3.30 2 2.28

Niewygodny rywal

Legia nie ma najlepszych wspomnień z ostatnich meczów przeciwko Piastowi. Warszawski zespół notuje wstydliwą serię sześciu niewygranych spotkań z tą drużyną. Ostatni raz gliwiczanie rywalizowali z Legią nieco ponad półtora miesiąca temu. Na początku marca gracze Waldemara Fornalika pokonali mistrzów Polski 2-1, eliminując ich z gry w Pucharze Polski. Wcześniej Piast z Legią dwukrotnie zremisował i trzykrotnie wygrał.

Atak na podium

Na początku sezonu Piast przeżywał trudne momenty, jednak obecnie plasuje się na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Najbliższy rywal Legii ma osiem punktów straty do Rakowa, który na tę chwilę stanąłby na najniższym stopniu podium. W ostatniej kolejce gliwiczanie rywalizowali ze swoim sąsiadem w tabeli - Lechią Gdańsk, z którym zremisowali w mocno dramatycznych okolicznościach. Piłkarze z Gliwic prowadzili do 87. minuty 2-1, kiedy zmarnowali rzut karny a niebawem dali sobie wbić gola na 2-2. W doliczonym czasie gry skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Flavio Paixao.

Aktualnie Piast notuje serię ośmiu meczów w lidze bez przegranej. Ostatni raz drużyna przegrała 22 lutego w rywalizacji z Wartą Poznań. Od tamtej pory zanotowała aż sześć wygranych i dwa remisy.

Drobne osłabienia

Piast przystąpi do środowego meczu osłabiony brakiem Bartosza Rymaniaka, który zmaga się z kontuzją. Oprócz niego niewykluczona jest absencja Jakuba Czerwińskiego. Z kolei z powodu żółtych kartek nie zagra Patryk Lipski. Pomimo tych braków Piast zagra na własnym stadionie o pełną pulę, gdyż poza wspomnianą wcześniej lutową przegraną z Wartą, zszedł w Gliwicach z boiska pokonany dopiero w październiku 2020 roku. Widać więc, że na własnym stadionie bez względu na okoliczności czuje się bardzo dobrze.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Piastem rozpocznie się w środę o godzinie 20:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na Canal+ Sport 3, Canal+ Sport, Canal+ 4K Ultra HD. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

+dodaj komentarz
Michał - 21.04.2021 / 17:52, *.plus.pl

Jaaaazzzzddddaaaa z tym Piastem!!!!! Morwa kać!!!!Hej LEGIO tylko zwycięstwo!!!

odpowiedz
LewLegia - 21.04.2021 / 17:39, *.net.pl

Dzisiaj wreszcie obejrzę mecz w spokoju bo tej pyzy nie będzie. Chyba? i Oby!
Jak tam kto uważa se ja tą pyre p...... .

odpowiedz
155 - 21.04.2021 / 17:33, *.207.47

moglby byc tytul (w nawiazaniu do zdjecia): czy przewrocimy sie z hukiem?

odpowiedz
bronek49 - 21.04.2021 / 17:33, *.chello.pl

na co Legia liczy prężą muskuły ale to tylko zasłona dymna są całkowicie bez formy i widać że ten mierny michniewicz zle ich przygotował Legioniści nie wytrzymali kondycyjnie i znowu tak jak kilka lat wstecz ziweczą 10 punktową przewagie i cała Polska będzie się śmiała z takich grajków ,a ztaką grą jaką prezentuje Legia nie mamy szans nic ugrać w pucharach

odpowiedz
Arek - 21.04.2021 / 18:06, *.tpnet.pl

@bronek49: też jesteś bez formy i to już od dłuższego czasu. Idź się prześpij.

odpowiedz
TAGER11 - 21.04.2021 / 16:08, *.chello.pl

Kto sędziuje mecz , młokos z Wejcherowa jakiś Kos , a w niedziele jaki mecz z Lechią,kto zagrożony Jędza,Witeś,Slisz ,kto dziś zostanie wykartkowany ?

odpowiedz
Tomasz - 21.04.2021 / 15:58, *.orange.pl

Chwila chwila liga za puchar. Dzisiaj tylko zwycięstwo!!!

odpowiedz
tomiacab - 21.04.2021 / 12:14, *.centertel.pl

Jest już potwierdzenie tego o czym pisałem jakiś czas temu. 28.04. Na giełdzie Chiliz pojawią się fan tokeny legii (LEG). Dziwi mnie że tu nadal nie ma żadnej informacji na ten temat.

odpowiedz
Wielka Pogoń Szczecin - 21.04.2021 / 12:10, *.play-internet.pl

Dziś zwycięstwo Piastunek 2:0, w niedziele zwycięstwo Lechii 3:1 a później remis Legia Wisła 1:1. Mistrzem będzie Pogoń Szczecin.

odpowiedz
Sebix85 - 21.04.2021 / 12:36, *.227.43

@Wielka Pogoń Szczecin: 3:1? a kto tego gola strzeli? Chyba ze swojak, to ok. Ogolnie plan mi sie podoba. Jak sie nie umie grac majac 10pkt przewagi to niech nie skoncza ligi na pierwszym miejscu.

odpowiedz
Gimbaza - 21.04.2021 / 13:09, *.bridgefibre.net

@Wielka Pogoń Szczecin: i wtedy matka Cię budzi do szkoły!

odpowiedz
Bródno - 21.04.2021 / 15:06, *.chello.pl

@Wielka Pogoń Szczecin: nigdy nie będziecie Mistrzem Polski

odpowiedz
eLo - 21.04.2021 / 22:52, *.chello.pl

@Wielka Pogoń Szczecin: śnij dalej

odpowiedz
Wolfik - 21.04.2021 / 23:57, *.mm.pl

@eLo: Przecież obstawiałeś naszą porażkę....

odpowiedz
Kibolek - 21.04.2021 / 11:36, *.it-home.pl

Pora na przełamanie OBY. GORZEJ JAK PORA NA KOLEJNE LANIE I KOMPROMITACJE MKODUSKUEGO

odpowiedz
Jerry - 21.04.2021 / 13:24, *.centertel.pl

@Kibolek: No ku..a mać. Jak było 10 pkt przewagi to była wspaniała drużyna. Jak to gamonie roztrwonili to Mioduskiego wina. Człowieku. Pyknij się głowę.

odpowiedz
Kibolek - 21.04.2021 / 17:28, *.komputersat.pl

@Jerry: jak jesteś głupi to bądź przyjemny. A jak jesteś od mioduskiego to gdzie są puchary

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 21.04.2021 / 11:31, *.chello.pl

Piast nam ostanio nie leży,ale dziś to Wygramy!

odpowiedz
piotr_zabki - 21.04.2021 / 11:30, *.centertel.pl

Brakuje nam min 9 pkt w 5 meczach. Albo 3 zwycięstwa albo 2 zwycięstwa i 3 remisy.

odpowiedz
gość - 21.04.2021 / 10:55, *.play-internet.pl

Dlaczego nowi zawodnicy nie grają? Gdzie młodzież ? Muszę przyznać, że jak dalej tak pójdzie to cienko widzę udział Legii nawet w tych nowych rozgrywkach ( Puchar Konferencji), z roku na rok coraz gorzej. Kadra jest naprawdę spora a grają ciągle ci sami zawodnicy.

odpowiedz
Wolfik - 21.04.2021 / 10:43, *.mm.pl

No to mamy starcie przedstawicieli "polskiej myśli szkoleniowej". Czy któryś z nich "wymyśli" coś ciekawego, czy raczej oboje "zabiją mecz" jeszcze przed pierwszym gwizdkiem i czeka nas nudna powtórka z Poznania. Wcale nie byłbym zaskoczony takim własnie scenariuszem.

Od meczu z Cracovią zaczął się test naszych zawodników na ewentualną przygodę pucharową. Wygląda to mizernie, zwłaszcza w kontekście zmienników.

odpowiedz
xax233 - 21.04.2021 / 10:16, *.tpnet.pl

przegracie, Fornalik kolejny raz pokaże taktyczną wyższość nad trenerami Legii i będziecie mieli mokro. 3pkt traci tylko Pogoń, ale tylko 4 kolejki do końca i mecz pomiędzy sobą na korzyść Legii.
Z taką formą to nie wróżę Legii sukcesu, jedynie wtopy rywali mogą jej pomóc, zresztą jak zawsze. Co do Pogoni nie wygra 5 spotkań, wygra 2, 2 zremisuje i jedno przegra.

odpowiedz
WHU - 21.04.2021 / 10:39, *.plus.pl

@xax233: mecz na korzyść Legii to.. 6 punktów :D

odpowiedz
Wolfik - 21.04.2021 / 10:53, *.mm.pl

@xax233: Jaką "wyższość taktyczną" może pokazać Fornalik? Człowieku, nie załamuj mnie. Od 15-stu lat drużyny grające pod jego okiem graja tak samo. To tylko kwestia skuteczności lub jej braku decyduje o wyniku.

Nawet jeśli Legia ten mecz przegra, nic się nie stanie. Dalej będziemy mieli przewagę nad Pogonią. Nie będzie zaś komfortu psychicznego. To z kolei zmusi naszych zawodników do pokazania ile są warci. I bardzo dobrze.

odpowiedz
Andreas - 21.04.2021 / 10:14, *.play-internet.pl

Ciekaw jestem taktyki bo Waldek to cwany chłop możesz prowadzić A i tak może napsuc krwi. Mecz z Pogonią pokazał że potrafimy się sprezyc żeby za chwilę odstawić olewke. Jak ich zmobilizować do gry z polotem A przede wszystkim skutecznej.

odpowiedz
Wolfik - 21.04.2021 / 10:49, *.mm.pl

@Andreas : Taktyka pana Waldka jest niezmienna od lat. Nudna, jak flaki z olejem. Piast jest dobrą ekipą, ale pod okiem głównego hamulcowego ligi grają tak, że nie idzie tego oglądać.

Są jednak mecze, w których pan Waldek w sposób mistrzowski "daje ciała". Przykładem jest ostatni ich występ w Gdańsku lub wcześniejszy w Gdyni. Podobnie grał ich Ruch i reprezentacja Polski. Cały czas ta sama nuta. Nuda.

odpowiedz
hajdukL - 21.04.2021 / 15:53, *.21.89

@Wolfik:
Nie doceniasz trenera Fornalika, a co do wspomnianych meczów Piasta na Pomorzu mylisz się.

odpowiedz
chrisSiekierki - 21.04.2021 / 09:32, *.play-internet.pl

mecz który zweryfikuje nasze plany, możliwości no po dwóch słabych meczach pokaże czy my cokolwiek gramy...

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 21.04.2021 / 09:07, *.centertel.pl

"Warszawski zespół notuje wstydliwą serię sześciu niewygranych spotkań z tą drużyną."
W dodatku gramy po serii 2 remisów na zero i "bez trenera".
Ostatnim meczem udowodniliśmy, że straciliśmy skuteczność i nie mamy wartościowych zmienników.
W dodatku Piast przeszedł naszym kosztem w Pucharze, jak Cracovia rok temu.
To kiedy mamy wygrać z Piastem jak nie teraz? ;-)
Kurs na nas jest niewiele niższy niż na Piasta.

odpowiedz
Pawełek - 21.04.2021 / 08:57, *.netfala.pl

Ten mecz pokaże jak mocna jest Legia.

odpowiedz
j - 21.04.2021 / 08:48, *.chello.pl

Panowie, da się gdzieś mecz obejrzeć za free czy tylko canal plus?

odpowiedz
chrisSiekierki - 21.04.2021 / 09:37, *.play-internet.pl

@j: da się. trzeba trochę poszukać. ale jak ja laik komputerowy znalazłem to młodzi geniusze klawiatury zrobią to bez problemów

odpowiedz
reklama kaszlu - 21.04.2021 / 11:42, *.t-mobile.pl

@j: Nie ma legalnej transmisji w internecie, są tylko nielegalne, "rwane" połączenia.
Po polsku mówi się "za darmo", to tak na marginesie.

odpowiedz
paruwczak - 21.04.2021 / 15:33, *.telnaptelecom.pl

@j:polecam youtube lub meczyki.pl

odpowiedz
Krzysztof Grabski z Warszawy - 21.04.2021 / 08:39, *.centertel.pl

Wierzę w zwycięstwo Legii Warszawa.

odpowiedz
Prorok - 21.04.2021 / 08:13, *.matrixinternet.pl

Po meczu z Mielcem napisałem ze mam nadzieję ze tych sprzedanych punktów braknie na koniec i teraz to się spełnia . Z Piastem i Lechią max 1pkt.
Potem przyjedzie "Geigen Presing " i zabiegają " Nasze ponizej 108km Panny " wiec znów max remis . Przewaga punktowa się skurczy albo do 0 albo -1 .

Mielec i Podbeskidzie to bedzie walka na noże z tym ze My z Naszymi "Kuponiarzami " w składzie bedziemy mieć te noze nie ostre .

Powtórka z 2019 roku niechybnie Nas czeka . Chyba ze M.Papszun i jego Raków podejdą poważnie do tematu i w ost, kolejce . Bo Pogoń mimo ze gra piach to do ostatniej kolejki nie ma z kim stracić punktów

ave

odpowiedz
Wolfik - 21.04.2021 / 10:55, *.mm.pl

@Prorok: Ależ ma z kim stracić. I najprawdopodobniej tak się stanie. To polska liga, tu się wygrywa 6 meczów z rzędu i wykłada na "czerwonej latarni".

odpowiedz
Maniek - 21.04.2021 / 08:05, *.centertel.pl

"Pora na przełamanie"? Żeby się tylko nie złamali. Co nie jest takie niemożliwe.

odpowiedz
1234 - 21.04.2021 / 07:44, *.tpnet.pl

A jeszcze niedawno było 10 pkt przewagi, puki co na razie są tylko trzy, ale kiedyś trzeba złamać tego Fornalika

odpowiedz
Czesław Miodulski - 21.04.2021 / 07:30, *.cdn77.com

Przegrywamy z Piastem i Zemsta Kucharczyka wisi w powietrzu. Winni trener nieudacznik, prezes nieudacznik i przebierańcy udający profesjonalnych piłkarzy.

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 21.04.2021 / 08:24, *.centertel.pl

@Czesław Miodulski: A Ty i tak po wygranym meczu napiszesz że grali dobrze legia mistrz

odpowiedz
Sceptyk - 21.04.2021 / 07:24, *.t-mobile.pl

Szansa na co?!? Narazie największa szansa jest na kompromitację stulecia i tytuł frajerów wszechczasów wyprzedzając o kilka długości wyśmiewanego Lecha...

odpowiedz