Ostatnia prosta na drodze do mistrzostwa - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia mistrzem już w niedzielę?

Mishka, źródło: Legionisci.com

Legia jest na prostej drodze do zdobycia 16. w historii mistrzostwa Polski. Legioniści mogą świętować zdobycie tytułu już w najbliższą niedzielę, po meczu z Lechią Gdańsk. Aby tak się stało, musi jednak zaistnieć kilka warunków. Przede wszystkim Legia musi wygrać swoje spotkanie, ale musi też liczyć na potknięcie rywali - Pogoń musi przegrać w Mielcu z broniącą się przed spadkiem Stalą, natomiast Raków nie może wygrać ze Śląskiem. Będzie to o tyle trudne, że zespół Rakowa po raz pierwszy od awansu rozegra mecz w Ekstraklasie na własnym stadionie w Częstochowie. Obydwa spotkania odbędą się przed meczem - Pogoń zagra w niedzielę o 15, a Raków w piątek o 18.

Co ciekawe, dzięki wygranej nad Piastem Legia na 4 kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniła już sobie awans do europejskich pucharów.

Legia mistrzem w najbliższej kolejce? Kurs 20!
RAKÓW - ŚLĄSK X2 2.28
STAL - POGOŃ 1 4.15
LECHIA - LEGIA 2 2.11

Oficjalny sponsor Legii Warszawa firma Fortuna przygotowała specjalną ofertę dla nowych graczy: Pierwszy zakład do 200 PLN bez ryzyka, bonus od pierwszego depozytu aż 2000 PLN + 20 PLN bonusu a rejestrację. Szczegóły oferty

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (49)

+dodaj komentarz
Misiowaty - 23.04.2021 / 20:11, *.orange.pl

Artykuł nie aktualny

odpowiedz
X - 23.04.2021 / 22:35, *.virginm.net

@Misiowaty: no..nieaktualny* ;)

odpowiedz
Ajajaj - 22.04.2021 / 23:06, *.centertel.pl

Wszystko zalezy od tego co powie bukmacher te smiecie ustawiaja juz prawie wszystkie ligi a nawet reprezentacje , ten caly var jest tylko po to aby robic wsłki na zakładach live ...ile bramek wpads w ostatnich sekundach a mecze ze stala i podbeskidziem ...popatrzcie co sie teraz dzieje przestancie grac u buka to pilka bedzie normalna stop zlodzieja bukmscherskim

odpowiedz
pawcio - 23.04.2021 / 10:38, *.135.71

@Ajajaj: święte słowa......jest dokładnie tak jak piszesz

odpowiedz
c u L t - 22.04.2021 / 22:40, *.17.90

Stal i Ślásk zagrajá mecze życia I napewno nie spêkajá przed Pogoniá i Rakowem,Tylko czy Legia zagra jak na mistrza przystało a Lechii trener straszy planem OJ bédzie sie działo....✨⚽️✨

odpowiedz
Arek - 22.04.2021 / 19:26, *.tpnet.pl

No proszę, jaka miła odmiana. Nie tak dawno, jak przedwczoraj wszyscy byli obsrani po pachy i pisali, że na bank nie będzie mistrza, a Michniewicz i piłkarze to frajerzy tysiąclecia. A teraz co poniektórzy już poniedziałek wolny mają. Tylko, że jakoś nie chce mi się wierzyć, że Stal wygra z Pogonią. Prędzej uwierzę, że Raków nie wygra ze Śląskiem. Ale i tak, najważniejsza jest nasza wygrana w Gdańsku. A wszystko najprędzej rozstrzygnie się za tydzień.

odpowiedz
Gabryjel - 23.04.2021 / 05:06, *.t-mobile.pl

@Arek: .... ja również tak uważam ... trzeba wygrać w Gdańsku ... Pogon wygra swój mecz a Raków nie koniecznie .... pozdrowienia z Torunia

odpowiedz
Ajajaj - 23.04.2021 / 05:55, *.centertel.pl

@Gabryjel: rakow wygra a pogon w pupke tak chce bukmacher

odpowiedz
PLK - 23.04.2021 / 07:27, *.cyfrowypolsat.pl

@Arek: trafione w sedno!!! Płaczki przestały nagle płakać i jęczeć!!! Coś się musiało stać!!!

odpowiedz
olew - 22.04.2021 / 19:06, *.vectranet.pl

Mistrzostwa mamy seryjne, ale powinniśmy ładniej grać i mieć więcej naszych młodziaków w podstawowym składzie. Ja bym wlał do ostatniego meczu nerwówę, ale jesteśmy za silni na tegoroczną ligę ...

odpowiedz
Buncol - 22.04.2021 / 18:38, *.centertel.pl

LEGIA zawsze MISTRZ

odpowiedz
bronek49 - 22.04.2021 / 18:19, *.chello.pl

przestańcie wreszcie krakać o mistrzostwie trzeba wygrywać wszyskie pozostałe mecze i wtedy będzie mistrz

odpowiedz
Adson 78 - 22.04.2021 / 16:49, *.plus.pl

Raków może mieć problem że Śląskiem bo za Jacka Magiery Zaczął punktować , ale Pogoń psim swędem wygra że Stalą 1:0 zresztą jak zwykle !!!

odpowiedz
SEBO(L) - 22.04.2021 / 16:10, *.chello.pl

Nie zapominajmy, że to może być mistrzostwo na 105. rocznicę założenia klubu... :) jakoś cicho o tym tutaj, i nie tylko.

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 22.04.2021 / 15:02, *.plus.pl

W Gdańsku to będzie spacerek Lechia już nie gra o nic. Trudne mecze będą z Podbeskidziem i ze Stalą tym bardziej że buka trzeba będzie zarobić na koniec sezonutrzeba będzie zarobić na koniec sezonu

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 22.04.2021 / 16:01, *.246.2

@(L)eve(L)64: Lechia ma o co grać, dlategp ze jak Raków wygra Puchar Polski to 4 miejsce bedzie premiowane do pucharów. Dlatego trzeba skoncentrować sie w 100%

odpowiedz
Felek - 22.04.2021 / 14:40, *.netfala.pl

Ja na wszelki wypadek już zarezerwowałem wolne w poniedziałek...

odpowiedz
Sebo(L) - 22.04.2021 / 15:53, *.master.pl

@Felek: sądzę,że ten poniedziałek to raczej nie spożytkujesz na leczeniu kaca po opijaniu MP.Jeszcze nie teraz.Pogoń nie ma zamiaru odpuszczać tak łatwo i w Mielcu musiałoby dojść niemal do cudu,żeby Stal pokonała Pogoń,która jest w tej chwili na tak zwanej fali wznoszącej... Na tego Mistrza jeszcze poczekamy.Przynajmniej do meczu z Wisłą na Łazienkowskiej.

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 16:11, *.mm.pl

@Sebo(L): Dokładnie.

odpowiedz
Daszka - 22.04.2021 / 17:08, *.chello.pl

@Felek: 1 maja będzie datą zdecydowanie korzystniejszą i bardziej prawdopodobną na ew. świętowanie obrony tytułu MP, zarówno pod względem sportowym (ew. przewaga punktowa) jak i organizacyjnym (2 maja - niedziela, czyli czas relaksu). Pozostaje życzyć sobie wzajemnie utrzymania przez Legię stosownej przewagi punktowej do wskazanego terminu.

odpowiedz
Jopek - 22.04.2021 / 12:16, *.centertel.pl

Nie możemy patrzeć na innych GRAMY DO KOŃCA. 4 mecze 4 wygrane i reszta tylko może klękać przed potężną LEGIĄ

odpowiedz
Detektyw - 22.04.2021 / 13:25, *.net.pl

@Jopek: i mjr krzyś to jedna osoba? czy przypadek?, że tak chwalisz (cie) prezesunia?

odpowiedz
Rafał - 22.04.2021 / 15:57, *.t-mobile.pl

@Detektyw: A nie ma racji? Gdyby nie Mioduski to Legia byłaby teraz tam gdzie Ruch. Gdyby nie on to dziś bylibyśmy bankrutem, bo kto chciałby sponsorować i utrzymywać taki syf w tej lidze? Doceń to co Mioduski zrobił dla Legii tak jak cenią i szanują go prawie wszyscy kibice Legii.

odpowiedz
lechu47 - 22.04.2021 / 16:33, *.orange.pl

@Rafał: prawie wszyscy? Przypomnij sobie caly stadion w maskach Miodka i dwie oprawy chwalące jego dokonania ("Czas Apokalipsy" i "Czy leci z nami pilot").

odpowiedz
Matigol - 22.04.2021 / 16:54, *.orange.pl

@Jopek: Wystarczą nam dwa zwycięstwa w ostatnich 4 meczach ponieważ przy równej liczbie punktów z Pogonią jesteśmy lepsi ( remis w Szczecinie i 4:2 na Ł3). Wiec wygrana w Gdańsku, potem z Wisłą u siebie i mamy MP.

odpowiedz
Detektyw - 22.04.2021 / 19:59, *.net.pl

@Rafał: czy myślisz, że prezesunio to filantrop? Skąd wiesz jak nasz klub by wyglądał bez niego? Ty jesteś wróżbita Maciej? Doceń co zrobił ? Co ?
Podpowiedź bo jakoś po covidzie chyba pamięć straciłem.

odpowiedz
dino - 23.04.2021 / 08:00, *.plus.pl

Mioduski to nie jest dobry wujek który ze swego ogromnego majątku bawi się w sponsorowanie Legii a golodupiec który przez 4 lata swoimi sprzecznymi nerwowymi i nieogarnietymi decyzjami narobił 170 mln długu. I on te pieniądze będzie chciał odzyskać a bankrutem nie jesteśmy tylko dlatego że gdyby on ogłosił bankructwo to nic by z tych utopionych pieniędzy nie odzyskał.

odpowiedz
Dar Pom - 22.04.2021 / 11:34, *.mm.pl

My wam jeszcze troche niepewnosci strachu narobimy mamy dobry uklad gier jedynie z Rakowem moze byc trudniej

odpowiedz
Kamień - 22.04.2021 / 16:44, *.chello.pl

@Dar Pom: W życiu nie wygracie ze Stalą. Obstawiam remis.

odpowiedz
mjr krzyś - 22.04.2021 / 11:28, *.centertel.pl

Posłuchajcie bracia drodzy. Jaki piękny czas w życiu Legii przeżywamy! Nigdy tak dużo Mistrzów Polski i pucharów w tak krótkim czasie nie było. A ja jestem z Legią 50 lat. Ponad tysiąc meczów z Legią na trybunach, na Żylecie i wyjazdów.DoceniajMy trofea Legii,cieszmy się, bądźmy dumni. Nie dajmy sobie tego poniżać.Jednocześnie, z różnych powodów, nie będę wymieniał, ale jest kilka powodów, w tym super czasie , jest sporo goryczy i nie spełnienia. W tym miodzie...łyżki dziekciu. To nam osłabia moc i radośc. Jednak LEGIO WARSZAWA, klubie Ty nasz ukochany i legioniści w Nim zakochani, Nie Poddawajmy się! Walczmy, podnośmy poziom, na boisku i na trybunach.
Niech Wielka Legia wspaniale gra. Również w naszych sercach. Mistrzem Polski była jest i będzie Legia! Tylko Legia! I jeszcze będzie wspaniale, też na europejskich boiskach, choć to coraz trudniejsze. Pozdrawiam wszystkich o legijnych sercach, co wierność i miłość tam mają. Tylko Legia, ukochana Legia! Klub Wszechczasów w historii Polski. Na zawsze!

odpowiedz
Alan - 22.04.2021 / 11:44, *.t-mobile.pl

@mjr krzyś:
Pełna zgoda a ten wpis dedykuję tym co tak jadą po Prezesie i nie pamiętają np. dominacji WK która była nie tak w sumie dawno.

odpowiedz
pol - 22.04.2021 / 13:07, *.chello.pl

@Alan: zadedykuj sobie ilość przegranych meczów w ostatnich latach i NOTORYCZNY żenujący poziom gry.
Z tym budżetem w porównaniu do innych klubów wygrywanie tej żenującej ligi 10 lat pod rząd z 10 punktową przewagą to ich psi obowiązek.Pamiętasz majstersztyk z roku 2012,kiedy to oddano tytuł Śląskowi????????
A tu co chwila babole z klubami typu Stal Mielec,Podbeskidzie,a w eliminacjach ligi mistrzów notorycznie leją nas ci z Kazachstanu,Cypru ,Luksemburga itp.
Raz udało się awansować do fazy grupowej LM po wyjątkowo krótkich eliminacjach trafiając na potęgę z Dundalk.
Loczek out!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Jogger - 22.04.2021 / 13:34, *.centertel.pl

@pol: to może za Waltera było lepiej?! Porażki z Odrą Wodzisław i ze stalą Sanok.

odpowiedz
Robert Szenfeld - 22.04.2021 / 14:00, *.landirenzo.pl

@pol: Zapewne kolego z jajka na jajko skakałeś ( a może i to nie ) jak mjr. krzys .. a i moja skromna osoba 40-50 lat temu siedzieliśmy na trybunach i marzyło nam się granie w Europie. Banowac można wszystko , teraz pokolenie
,, brawo ja ,, uznaje że się po prostu należy .. no nie do końca . A żeby zobaczyć zmiany - trzeba sięgnąc pamięcią wstecz.. tylko trzeba ją mieć. Każdy z nas widzi z trybun co jest nie tak, sami trenerzy, ale niestety to jest sport. I pieniądze nie maja nic do rzeczy . Nie można odmawiac naszym zawodnikom serca do gry i zaangazowania .. a że bramek wczoraj powinno paśc co najmniej 6 to inna sprawa. Będzie dobrze. Bądźmy dumni z tego co mamy !

odpowiedz
tommy - 22.04.2021 / 15:02, *.249.78

@Robert Szenfeld : 50 lat żyjesz i nadal nie pojmujesz że piłka w dzisiejszym wydaniu to juz nie jest sport, a biznes i kasa. Najlepiej pokazały to ostatnie wydarzenia związane z utworzeniem Superligi.

odpowiedz
Alan - 22.04.2021 / 16:29, *.t-mobile.pl

@pol:
A dzięki komu mamy taki budzet ? Co do pucharów proponuję się nie wypowiadać bo z jednej strony krytykujesz za ich brak a z drugiej ciekawe czy krytykujesz tych co doprowadzili do pustych trybun na takich meczach o mega stawkę jak z Ajaxem czy Realem na 100-lecie klubu.

odpowiedz
Robert Szenfeld - 23.04.2021 / 08:39, *.landirenzo.pl

@tommy: Pojmuję doskonale, ale nie przyjmuję do wiadomości . Nie umiem na zimno przeliczać inwestycji w zawodników na wyniki . To mój klub i już tak zostanie , nawet w okręgówce

odpowiedz
*****. ** - 22.04.2021 / 10:57, *.d1-online.com

I znowu pompujemy balonik, a przecież i tak każdy wie że to prawie niemożliwy scenariusz.

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 10:56, *.mm.pl

Scenariusz możliwy, chociaż uważam za mało prawdopodobny. Ciągle powtarzam, że kluczowy będzie mecz z Wisłą.

Wygrana z Piastem zapewne da naszym zawodnikom pozytywnego "kopa" przed kolejnym trudnym meczem w Gdańsku. Byle tylko się za bardzo nie "rozluźnili".

odpowiedz
Andreas - 22.04.2021 / 10:43, *.play-internet.pl

Już przy 10 punktach przewagi były ochy i achy. Miało być pozamiatane. Dziś jest tylko 6 , daj Boże aby za tydzień u siebie świętować mistrzostwo Polski. To bardziej realny scenariusz.

odpowiedz
Ziółek - 22.04.2021 / 10:23, *.chello.pl

"Co ciekawe Legia na 4 kolejki przed końcem zapewniła sobie eurowpier...l" :D

odpowiedz
kryniek76 - 22.04.2021 / 10:29, *.amazonaws.com

@Ziółek:
cytując klasyka to wypier...laj

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 22.04.2021 / 11:05, *.play-internet.pl

@Ziółek: swans do ELIMINACJI...bo poki Co licznik wstydu bije.

odpowiedz
Gocław - 22.04.2021 / 11:24, *.net.pl

@Ziółek: to prawda, trzeba tylko poczekać którzy kelnerzy zleją tyłki z Luksemburga czy Malty. Wypoczęci są przecież po pandemii.

odpowiedz
Hubi40 - 22.04.2021 / 10:21, *.com.pl

To była mega oprawa.

odpowiedz
CWKSiak - 22.04.2021 / 10:17, *.195.55

Po co to pompowanie balona, trzymajcie ciśnienie Panowie, w spokoju leży siła...

odpowiedz
L - 22.04.2021 / 10:22, *.netcom.no

@CWKSiak: Dokładnie. Powyższe warunki wątpliwe do spełnienia.

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 10:57, *.mm.pl

@CWKSiak: Otóż to.

odpowiedz
Michał - 22.04.2021 / 10:13, *.icpnet.pl

Droga Redakcjo - Legia co najwyżej zapewniła sobie awans do kwalifikacji europejskich pucharów, a jak pokazują ostatnie lata pomiędzy kwalifikacjami a europejskimi pucharami jest jeszcze bardzo daleka i wyboista droga :)

odpowiedz