Przemysław Małecki - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Małecki: Musimy zachować koncentrację

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Nie będziemy zdradzać naszych planów na najbliższy mecz, zwłaszcza jeżeli chcemy zaskoczyć przeciwnika. Rozmawiamy o tym, jak zagrać. Trener Michniewicz miał podgląd na ostatnie spotkanie z Piastem ze świetnej perspektywy, analizował grę. Czeka nas teraz analiza własnej gry, obserwacja przeciwnika i przegląd naszych wojsk po dzisiejszym treningu. Potem trener podejmie decyzję co do personaliów i ustawienia na boisku - mówi drugi trener Legii Przemysław Małecki, który w niedzielę zastąpi na ławce zawieszonego Czesława Michniewicza.

- Bartosz Kapustka był zły po meczu z Piastem, że zszedł z boiska, ale potem przeprosił. To była sportowa złość, nic złego się nie wydarzyło. Chciał grać dalej, był zdeterminowany, zmobilizowany. Podkreślaliśmy ostatnio rolę liderów w naszej grze, wzięli sprawy w swoje ręce i było to widać na boisku. Jednym z nich jest właśnie Bartek.

- To taka faza sezonu, że jesteśmy na ostatniej prostej. Czujemy to, rozmawiamy o tym. To ważne, żeby w tej końcówce była wzmożona koncentracja, zwłaszcza po meczu w Gliwicach chcemy docisnąć i to podtrzymać. Przed nami jeszcze 4 mecze i chcemy je wygrać, żeby nie było wątpliwości.

- Paweł Wszołek wypadł z kadry na ostatni mecz. Na treningu zgłosił uraz, z którym boryka się od jakiegoś czasu, gra z bólem. Nie dokończył treningu przed Piastem. Wczoraj już trenował normalnie z drużyną, wszystko było w porządku, zobaczymy dzisiaj. Po treningu zdecydujemy, czy znajdzie się w kadrze meczowej.

- Rozmawialiśmy z doktorem - prawie wszyscy zawodnicy są do naszej dyspozycji. Jest kilka drobnych urazów - zmęczenie intensywnością w ostatnim czasie, a poza tym normalne stłuczenia i mikrourazy po meczach. Ostatnie dwa spotkania były twarde - mocno poobijany byli Luquinhas i Kapustka.

- Rafael Lopes zagrał bardzo dobrze w Gliwicach, już wcześniej prezentował się nieźle na treningach, dawał nam sygnał. Wielu zawodników ciężko pracuje na swoją szansę. Rafa na pewno będzie brany pod uwagę do gry w Gdańsku.

- Mateusz Hołownia dostał impuls od trenera. Są takie momenty zwrotne w karierze piłkarza, że czasem coś następuje zgodnie z planem, a czasem trzeba chwili, żeby skorzystać ze swojej szansy. W Gliwicach zagrał dobrze, ma szansę na kolejne minuty i wywalczenie silniejszej pozycji w zespole.

- Marko Vesović już był w kadrze na ostatni mecz, trenuje na pełnych obrotach, ale pamiętajmy, że dochodzi do siebie po bardzo długiej kontuzji. Coraz mocniej walczy o powrót na boisko, jest brany pod uwagę do kadry meczowej.

- Jasur także zgłosił uraz na treningu przed meczem z Piastem, ale już trenuje z zespołem i też jest brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
filand - 25.04.2021 / 03:41, *.t-mobile.pl

Nie interesuje mnie styl. Jestem zainteresowany 3 - ma punktami za zwycięstwo...Jezeli Stal Mielec chce się utrzymać to musi ....wygrać z Pogoń Szczecin...Przy zwycięstwie Legia i porażce Pogoni mamy 9 punktów przewagi. Po meczu z Pogonią mieliśmy 10 punktów przewagi....
Ps. Do Stali Mielec mam szacunek za mecze z Real Madryt. Do Pogoni Szczecin mam szacunek za długoletnią zgodę. Złego słowa na te kluby nie napiszę.

odpowiedz
mareczek - 24.04.2021 / 13:36, *.vectranet.pl

Kiedyś dawno temu były 2 punkty za zwycięstwo,a teraz przy punktacji 3-punktowej za wygraną zdecydowanie łatwiej odrobić nawet sporą stratę dlatego Legia musi nadal bardzo uważać i być skoncentrowana

odpowiedz
Jani - 24.04.2021 / 10:44, *.chello.pl

Małecki na pierwszego trenera. Michniewicz/Jozak won

odpowiedz
Lechista - 23.04.2021 / 22:40, *.plus.pl

W Gdańsku 1:0 dla Lechii.
Potem wygrywajcie wszystko do końca.

odpowiedz
mareczek - 24.04.2021 / 13:37, *.vectranet.pl

@Lechista: W Gdańsku 0:1 dla Legii.Potem wygrywajcie wszystko do końca

odpowiedz
Lechista - 24.04.2021 / 14:09, *.plus.pl

@mareczek: sam nie wiem, co lepsze.
Legia MP, Lechia w pucharach i gra !

odpowiedz
Mykola - 24.04.2021 / 21:19, *.vectranet.pl

@Lechista: Pasuje ziomuś , tylko jak to zrobić?

odpowiedz
Lechista - 25.04.2021 / 11:18, *.plus.pl

@Mykola: remis w Gdańsku a potem lejemy / lejecie wszystkich do końca.

odpowiedz
Mietek - 23.04.2021 / 17:39, *.vectranet.pl

To mi się podoba. Trzeba wygrywać do końca a nie odpuszczać jak to zrobił rok temu Vuko.

odpowiedz
bronek49 - 23.04.2021 / 17:29, *.chello.pl

dziwię się że Michniewicz chciał Szabanowa który wiadomo że przyjdzie tylko na sezon ,wreszcie zagrał Hołownia który nie odstępował poziomem od Ukraińca i wierzę w to że będzie czołowym piłkarzem Legii to samo dotyczy innych młodych tylko trzeba dawać im szanse tak jak robią wszyscy trenerzy ligi promując młodych bo tylko na takich zawodnikach może klub zarobić

odpowiedz
Kato - 24.04.2021 / 09:39, *.play-internet.pl

@bronek49: akurat Szabanov ma bardzo dobre wyprowadzenie piłki i przegląd pola jak na obrońcę, kogoś takiego już od dawna brakuje w Legii.
Inna sprawa że jest niezbyt szybki i przydażają mu się babole.
Ja ogółem oceniam jego przyjście na plus, a jak Hołownia załapie od niego pewne rzeczy to jeszcze lepiej.

odpowiedz
Biała Siła - 23.04.2021 / 14:44, *.vectranet.pl

Musimy ,musimy ,to co wy robicie na tych treningach ,gdybym ja tak pracował jak wy to by mnie szef zwolnił natychmiast

odpowiedz
Szef wszystkich szefów - 23.04.2021 / 15:34, *.play-internet.pl

@Biała Siła: zwalniam cię.

odpowiedz
Biała Siła - 25.04.2021 / 18:24, *.vectranet.pl

@Szef wszystkich szefów: heeeee

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 23.04.2021 / 14:24, *.play-internet.pl

Ten Jasur to kocur lawki rezerwowych.

odpowiedz
SEBO(L) - 23.04.2021 / 14:20, *.centertel.pl

"Jest kilka drobnych urazów - zmęczenie intensywnością w ostatnim czasie (...)" - i tu mamy jak na dłoni stan polskiej piłki,i poziom czołowej, ba,najlepszej polskiej drużyny. Przez ostatnie tygodnie po meczach były wolne dwa dni,lub jeden,jakieś lekkie zajęcia,i przygotowanie do kolejnego meczu. Raz raptem zagrali w weekend i środę,i już nastąpiło zmęczenie intensywnością.Można to tłumaczyć,oczywiście, nieodpowiednim doborem słów, ale nie wydaje mi się. Chłop powiedział,jak jest. A jeśli tak jest,to nie mam już naprawdę,ku.wa,więcej pytań...
Całoroczny Wakacyjny Klub Seniora Legia ma się dobrze. Znaczy źle,bo...za intensywnie.

odpowiedz
Darek - 23.04.2021 / 15:21, *.t-ipconnect.de

@SEBO(L): Zwróć uwagę na ilość przebiegnietych kilometrów.Taki standard to jest 115 kilometrów w meczu.Są mecze gdzie biega się po 120 i więcej.U nas ostatnio było 108 i niecałe 110 kilometrów.
Nie mówię żeby biegać jak baran w tę i z powrotem ale 110 kilometrów to zdecydowanie za mało.W takiej Anglii to zabiegały by nas drużyny z trzeciej ligi.
Człapiemy po boisku.
Wiem Piast przebiegł jeszcze mniej ale to pokazuje stan naszej piłki.Na naszą dupoklase to wystarcza ale tylko na dupoklase.
Czemu drużyna nie ma siły biegać?

odpowiedz
SEBO(L) - 23.04.2021 / 16:14, *.chello.pl

@Darek : zgadzam się. Ale dobrze grając piłką można biegać troszkę mniej,byle...dobrze wychodzić na pozycje i podawać celnie. A tutaj chłop naprawdę chyba miał na myśli częstotliwość grania,skoro statystyki biegowe są takie,jakie przedstawiłeś. Załamać się tylko, czytając takie słowa. Myślę,że trzeba dać podwyżki i więcej wolnego jeszcze w tym,i tym bardziej w przyszłym sezonie...

odpowiedz
Edek - 23.04.2021 / 16:25, *.t-mobile.pl

@SEBO(L): No przecież dają sobie co sezon odpadając z pucharów. Często odpadają z teoretycznie słabszymi rywalami. No bo po co grać co trzy dni kiedy można mieć wywalone.

odpowiedz
Autor - 23.04.2021 / 11:02, *.232.133

Przed meczem zgłaszam uraz. po meczu trenuje normalnie z drużyną.... Hehe dobre

odpowiedz
Lupus - 23.04.2021 / 14:53, *.centertel.pl

@Autor: Nie bądź taki Jasur

odpowiedz