Tomas Pekhart cieszy się z gola - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Lechia 0-1 Legia

Wymęczone zwycięstwo zbliża do mistrzostwa

Mishka, źródło: Legionisci.com

W meczu 27. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1-0. Spotkanie nie należało do najciekawszych, nie mieliśmy okazji oglądać zbyt wielu sytuacji bramkowych, a jedyny gol padł po rzucie karnym podyktowanym za faul na Luquinhasie.

Początkowe minuty spotkania były bardzo spokojne i wyrównane. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie ciekawej sytuacji. W 11. minucie gospodarze wykonywali pierwszy w tym meczu rzut rożny, ale i wówczas nie stworzyli zagrożenia pod bramką Artura Boruca. W 12. minucie mieliśmy pierwszą niezłą akcję Legii. Po rzucie rożnym piłkę na linii pola karnego przejął Filip Mladenović, oddał strzał, a Dusan Kuciak wybił piłkę poza boisko. 8 minut później dobrze zapowiadającą się akcję zmarnował Bartosz Kapustka. Pomocnik Legii wychodził prawą stroną, jednak jego strzał był zupełnie nieudany. Kolejne minuty przyniosły mało widowiskową grę w środku boiska, dużo podań i brak sytuacji bramkowych dla żadnej z drużyn. Dopiero w 33. minucie legioniści oddali celny strzał, ale i tym razem bez efektu bramkowego. W 37. minucie na uderzenie głową zdecydował się Tomas Pekhart, jednak został zablokowany. Do końca regulaminowych 45 minut nie wydarzyło się już nic zasługującego na uwagę. Pierwsza połowa tego spotkania bardzo rozczarowała - była nieciekawa, nieatrakcyjna dla oka i przede wszystkim nie doczekaliśmy się na groźne sytuacje.

W przerwie trener Legii zdecydował się na dokonanie jednej zmiany - w miejsce Andre Martinsa wszedł Rafel Lopes. Nie wpłynęło to jednak na obraz gry. Dość powiedzieć, że główną atrakcją początku drugiej części gry był gęsto sypiący śnieg, który błyskawicznie pokrył murawę. Sędzia nakazał więc wymianę piłki na pomarańczową. W 55. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Flavio, ale bardzo się pomylił. To był jedynie przerywnik w tej monotonii, którą mieliśmy okazję oglądać. W 59. minucie mieliśmy chyba najlepszą sytuację dla Lechii - Mateusz Hołownia pomylił się, co bezlitośnie wykorzystał Flavio. Wbiegający napastnik Lechii posłał piłkę z ostrego kąta w kierunku bramki, ale trafił jedynie w słupek. W 62. minucie dobre podanie otrzymał Mladenović, zbiegł w kierunku linii końcowej, dośrodkował, jednak obrońcy wybili futbolówkę na rzut rożny. Stały fragment nie przyniósł zagrożenia po bramką Lechii. W 68. minucie w polu karnym przewrócił się Luquinhas, faulowany przez Malocę. Legioniści głośno domagali się rzutu karnego, sędzia musiał skorzystać z pomocy VAR i ostatecznie wskazał jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się jak zwykle Tomas Pekhart. W 77. minucie źle interweniujący Mateusz Wieteska niemal skierował głową piłkę do własnej siatki. 3 minuty później Josip Juranović dobrze zagrał piłkę z prawej strony przed bramkę, jednak żaden z jego kolegów nie zamknął tej akcji. Chwilę później przed szansą stanął Rafael Lopes, ale piłka po jego uderzeniu została tylko wybita na rzut rożny. W 83. minucie Artur Boruc źle wyszedł z bramki, piłka zmierzała obok bramki, ale zwolniła na śniegu i było niebezpieczeństwo, że dopadnie do niej jeden z piłkarzy Lechii. Boruc szybko musiał wracać, wybił piłkę, a Zwoliński wpadł jeszcze w słupek i bardzo mocno ucierpiał w wyniku tego zderzenia.

W 89. dobry strzał z pola karnego oddał Lopes, jednak Kuciak był na posterunku. Sędzia Jarosław Przybył doliczył 6 minut do drugiej części spotkania. Lechia zmarnowała jeszcze doskonałą sytuację na wyrównanie, a potem niewiele się już wydarzyło na boisku i Legia mogła się cieszyć z wymęczonego zwycięstwa.

Ekstraklasa
27. kolejka
#LGDLEG
bez udziału publiczności
Gdańsk
25.04.2021
17:30
Lechia Gdańsk
Legia Warszawa
Lechia Gdańsk
0-1
Legia Warszawa
(0-0)
Pekhart (k) 71'
12 Dusan Kuciak
19 Karol Fila
22 Mario Maloca
5 Bartosz Kopacz
20 Conrado 65'
9 Łukasz Zwoliński
6 Jarosław Kubicki
36 Tomasz Makowski 87'
69 Jan Biegański 74'
22 Joseph Ceesay 46'
28 Flavio Paixao 75'
1 Zlatan Alomerović
2 Rafał Pietrzak
2 Kristers Tobers
7 Maciej Gajos 74'
15 Kenny Saief 75'
17 Mateusz Żukowski 87'
31 Żarko Udovicić 65'
32 Egy Maulana Vikri
78 Mykoła Musolitin 46'
Artur Boruc 1
Artur Jędrzejczyk 55
Mateusz Wieteska 4
Mateusz Hołownia 3
Josip Juranović 2
Bartosz Slisz 99
46' Andre Martins 24
Filip Mladenović 25
61' Bartosz Kapustka 67
Tomas Pekhart 9
92' Luquinhas 82
Cezary Miszta 35
Marko Vesović 29
61' Walerian Gwilia 8
Jasurbek Yaxshiboyev 7
Mateusz Cholewiak 17
46' Rafael Lopes 21
Kacper Skibicki 71
Ernest Muci 20
92' Paweł Wszołek 22
Trener: Piotr Stokowiec
Asystent trenera: Łukasz Smolarow
Kierownik drużyny: Patryk Dittmer
Lekarz: Robert Dominiak
Masażyści: Filip Wieczorkiewicz, Rafał Rybczyński
Trener: Przemysław Małecki
Asystent trenera: Kamil Potrykus
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Michał Trzaskoma, Bartosz Kot
Sędziowie
Główny: Jarosław Przybył
Asystent: Krzysztof Myrmus
Asystent: Marek Arys
Techniczny: Mariusz Korpalski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (134)

+dodaj komentarz
HW - 26.04.2021 / 16:03, *.orange.pl

3 punkty zdobyte i po co jakies głupie komentarze!

odpowiedz
Golawic12345 - 26.04.2021 / 14:48, *.centertel.pl

Rudy już przepraszał betony za śnieg, karnego, piłkę, sędziego czy jeszcze nie, bo nie jestem na bieżąco?

odpowiedz
Pepe - 26.04.2021 / 15:00, *.play-internet.pl

@Golawic12345: tak i jeszcze dodał, że karny był "miękki". Uśmiałem się. Jak nasze drużyny mają coś zagrać w Europie skoro szkolą ich i ustawiają tylko po to żeby murować i przeszkadzać ?

odpowiedz
Golawic12345 - 26.04.2021 / 16:10, *.centertel.pl

@Pepe: Chodziło mi bardziej o rudego widzewiaka:). Ale to bez znaczenia. Jeden i drugi wredny

odpowiedz
Biała Siła - 26.04.2021 / 17:37, *.t-mobile.pl

@Golawic12345: jest jeszcze 3 sk,,,l

odpowiedz
Wolfik - 26.04.2021 / 10:40, *.mm.pl

A zatem, drodzy Koledzy Legioniści w niedzielę po - mam nadzieje - ograniu Wisły świętujemy ?!

A potem możemy dyskutować, którego z beniaminków Legia uratuje bądż udupi :).

odpowiedz
Biała Siła - 26.04.2021 / 12:04, *.vectranet.pl

@Wolfik: najlepiej wygrać wszystko ,czy się uda ,pożyjemy zobaczymy ?

odpowiedz
Wolfik - 26.04.2021 / 12:15, *.mm.pl

@Biała Siła: Pewnie, że najlepiej. Ale z pewnością po "przyklepaniu" mistrzostwa szansę dostaną zmiennicy.

odpowiedz
filand - 26.04.2021 / 17:07, *.t-mobile.pl

@Biała Siła: Przeoraszam,że się wtrącam ale myślę,że karnawał zaczniemy w środę....

odpowiedz
CWKSiak - 26.04.2021 / 09:43, *.orange.pl

@FOREVER LEGIA
Faktycznie, pamięć już ta co kiedyś kolego :)
Pozdrawiam

odpowiedz
RobL - 26.04.2021 / 09:00, *.centertel.pl

olew:100%racji a do króla dodałbym księcia-Bartka Slisza,i mała konkluzja nasza gra(bramki)zaczyna przypominać nie football tylko headball.pozdro Legia mistrz!

odpowiedz
olew - 26.04.2021 / 02:28, *.vectranet.pl

acha świetny Boruc !!!

odpowiedz
olew - 26.04.2021 / 02:26, *.vectranet.pl

Mecz nie był tak dobry jak z Piastem, ale dał się oglądać. Fajne jest to, że dla wszystkich mecz z Legią to inna dyscyplina niż pozostałe mecze; planują , rozpracowują, napinają się, walczą, kombinują . Następnie dostają łomot. Oczywiście wolałbym rywalizację równych, do końca, z emocjami, ale skoro poprzez dominację finansową i organizacyjną jesteśmy pozbawieni normalnej równej walki w lidze, to niech się na nas napinają ekstremalnie . Nadzwyczajne wzmożenie każdej drużyny przed meczem z nami powoduje, że te mecze są najważniejsze dla nich , nawet jak spadną ale nas ukąszą, to ich kibole w ekstazie. Taka obecna specyfika ligi ...

odpowiedz
WETERAN - 26.04.2021 / 03:14, *.chello.pl

@olew: Słuszna konkluzja. Nasza liga odbywa się pod hasłem "Ważny jest mecz z Legią, a potem to już ch...". Nikt się nie spina na Lubin, Wrocław, czy Poznań. Wygrać z legią - marzenie życia. A potem 8 porażek z rzędu, ale nic to. I tak boksujemy się przez 30 kolejek. Nie zawsze strzela się więc po 3, 4 gole. Nie zawsze udaje się obronić wszystkie strzały. Szanujmy więc wyniki 1:0! Bo to są każdorazowo trzy punkty i kosztują dużo wysiłku. łatwo to tylko na Play Station.

odpowiedz
Semper Fi - 26.04.2021 / 02:09, *.112.31

Widzialem tylko skroty.
Mozna wnioskowac, ze byly tam wszystkie ciekawsze akcje, wiec rzeczywiście 90 min a 3.5 minuty porzadnych emocji.
Boruc swietnie!!! Moj Artur!
Kilka akcji Legii moze sie podobac i tu wbrew wszystkim anty Michniewiczom, Legia za Michniewicza gra coraz lepiej, widac klepke, nie wiem jak to wyglada w formacjach defensywnych, ale my z akcji, a Lechia z błędu...
Brawo Legia, ciezki teren, przeciwnik podwojnie zmotywowany, no wiecej kontroli w defensywie, bo znow Boruc i slupki nas ratuja- a tylko szczescie, ktore skonczy sie w pucharach.

No i najwazniejsza konkluzja.

Napastnik to taki gosc co pier_nie z kazdej pilki. Sam gralem z Ziomami w _uj po ligach jako bramkarz. Mielismy napadziora co nic nie robil, ale jak dostal pile, to dryblowal kazdego, strzelal zawsze i z kazdej pily i taki wlasnie ma byc napastnik.
Takzetroche tych setek zmarnowanych...
Dla mnie, kazdy kto chce grac w Legii po treningu na dwie godziny zostaje w klubie i napier_a strzaly z wszystkiego..
Bo to troche wstyd.
To tak jak Zolnierz, co nie umie strzelac... Moze z niego nie byc Komandos, ale strzelac kazdy musi umiec...
Pod rozwage.

Pod rozwage tez poziom tego forum drodzy Legionisci, bo polowa to jakies kmioty, juz sie z Nas w sieci smieja...
Legionisto, nie zaleznie jakie masz zdanie, szanuj swych przyjaciol tutaj.
Pozdrawiam.

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 26.04.2021 / 02:00, *.chello.pl

Zamiast przepastnego podsumowania wczorajszych wydarzeń piłkarskich związanych z meczem Legii z Lechią w Gdańsku ograniczę się do jednego, ale jakże spektakularnego wydarzenia, które miało miejsce na naszym forum. Otóż, na tzw. większościową prośbę legijnych internautów, redakcja Serwisu Legionisci.com postanowiła - stosunkowo szybko - "przeredagować" pierwotnie zamieszczony tytuł pomeczowego omówienia na bardziej przystępny dla kibicowskich odczuć i oczekiwań. Decyzję tą, podobnie jak większość internautów, odebrałem bardzo pozytywnie. Taki nietuzinkowy gest pozwala sądzić, że autentyczna więź redakcji z kibicami ma i będzie miała trwałe podłoże. Oby jak najdłużej.
Szczególne serdeczności dla @Mishki, która profesjonalnie podźwignęła redakcyjny pat. Tak trzymać Koleżanko Magdaleno !

odpowiedz
filand - 26.04.2021 / 07:11, *.inetia.pl

@Jerz z Potoku':
Pozwolę przyłączyć się do gratulacji podziękowania.
Od siebie dodam. Presja ma sens.

odpowiedz
jim - 25.04.2021 / 23:43, *.tpnet.pl

Kiepskie widowisko w dzisiejszym dniu no ale może dzis ważniejszy był wynik niż gra

odpowiedz
Grzegorz Żentyca-Grzegorzewski - 25.04.2021 / 22:12, *.jmdi.pl

Zwycięstwo cieszy, tym bardziej że poziom gry nie przeraża. Kilka razy próbowałem oglądać ligę włoską - słynna Serie A jest tak nudna że aż zęby bolą od tych "widowisk". Przy Włochach nasza ekstraklasa jest naprawdę ciekawa.

odpowiedz
zaba285 - 25.04.2021 / 22:30, *.116.118

@Grzegorz Żentyca-Grzegorzewski: nie wiem czy ja to się już stary robię, czy może jednak ogólnie futbol robi się coraz mniej widowiskowy. nasza ekstraklasa tak samo jak i serie a były dużo fajniejsze do oglądania 10 lat temu

odpowiedz
artic - 25.04.2021 / 22:54, *.55.149

@zaba285: Zgadza sie wialo dzis czasami nuda z gdanskiego boiska najwazniejsze ze L zdobyla 3pkt.Ale ja widzialem dzis tez dwa mecze gdzie caly czas dzialo sie to Mielec-Pogoń i mojego syna w mlodzikach w jednej z podwarszawskich druzyn jeszcze dobra i nie nudna pilka nie zgineła!!

odpowiedz
j - 26.04.2021 / 09:10, *.254.35

@Grzegorz Żentyca-Grzegorzewski: to trzeba było obejrzeć wczoraj Lyon - Lille w lidze francuskiej, to nawet nie ma co porównywać do meczu w Gdańsku, bo to jakby dwie inne planety. Poziom polskiej ligi jest dramatyczny (jak na kraj tej wielkości i zamożności), i co roku jest to szybko weryfikowane w pucharach.

odpowiedz
Arek - 25.04.2021 / 22:03, *.tpnet.pl

Trzeba przyznać, mecz nie był za specjalny w naszym wykonaniu, ale ważniejszy był cel w tym momencie. A cel został osiągnięty i 3 pkt. nasze. Może się nawet okazać, że jeszcze przed meczem z Wisłą może być mistrz. I tego właśnie nam wszystkim życzę.

odpowiedz
Józef - 25.04.2021 / 21:50, *.chello.pl

Dwa mecze bez 711 i dwa zwycięstwa. CM nie wracaj!

odpowiedz
ben - 25.04.2021 / 21:50, *.inetia.pl

Autor też chyba został wymęczony. Dziś najważniejsze były trzy punkty, przy okazji Tomas ma kolejnego gola !

odpowiedz
Kibol - 25.04.2021 / 22:58, *.chello.pl

@ben: dokładnie

odpowiedz
Kami(L)ek - 25.04.2021 / 21:41, *.play-internet.pl

Mistrzem Polski Jest Ukochana Ma

odpowiedz
filand - 25.04.2021 / 21:39, *.inetia.pl

O żesz Ty....Zmiana tytułu...Presja ma sens....

odpowiedz
pnovik - 25.04.2021 / 21:38, *.chello.pl

w czwartek mistrz....raków wystarczy nie wygra w białymstoku

odpowiedz
Spółdzielnia - 25.04.2021 / 21:27, *.vectranet.pl

Wygrywamy z Wisłą.Oddajemy pkt Stali oraz Podbeskidziu z ligi spada Cracovia

odpowiedz
CWKSiak - 25.04.2021 / 21:25, *.icpnet.pl

Nawet wielka Barcelona naszej Legii nie pokona...!
Kiedyś śpiewaliśmy z przekonaniem, dzisiaj kopia się nasi po czołach, mimo wszystko mistrz będzie smakował jak zawsze pysznie!
Legia Warszawa!!!

odpowiedz
K - 26.04.2021 / 06:33, *.t-mobile.pl

Inter Mediolan nie sięga Legii do kolan!!!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 26.04.2021 / 06:56, *.play-internet.pl

@CWKSiak: Naszej Legii nie pokona nawet słynna Barcelona.Tak to leciało-)))

odpowiedz
Adi - 25.04.2021 / 21:10, *.play-internet.pl

Cennym zwycięstwem na wyjeździe prawie zapewniamy sobie mistrzostwo a tytuł wymeczone zwyciesto? Co chcecie wiecej?

odpowiedz
Mk - 25.04.2021 / 20:56, *.t-mobile.pl

Bardzo cenne zwyciestwo w trudnych warunkach i bezcenne punkty na wage mistrzowstwa. Jeszcze jedna wygrana i bedziemy mogli swietowac

odpowiedz
Normalny człowiek - 25.04.2021 / 20:54, *.chello.pl

W sobotę MISTRZOSTWO!

odpowiedz
Jerz z Potoku - 25.04.2021 / 20:45, *.chello.pl

Po zapoznaniu się z dotychczasowymi wpisami Kolegów kibiców oraz po uwzględnieniu wagi dzisiejszej wygranej w Gdańsku również uważam, że dzisiejszy tytuł pomeczowego omówienia jest delikatnie określając NIEFORTUNNY.
Tak to już jest, iż mecze - szczególnie końcowe - decydujące o obronie tytułu MP oceniane są głównie przez pryzmat zdobyczy punktowych, a nie stylu i atrakcyjności gry. Zamieszczenie takiego "smętnego" tytułu po dzisiejszej Victorii deprecjonuje Jej wydźwięk i wysiłek poniesiony przez piłkarzy Legii.
Ps.: skoro fani beniaminków ESA bez większego marudzenia na styl gry, odbierają pozytywnie zdobycze punktowe ich drużyn, to chyba wszystkim jest wiadome, co w takich sytuacjach, w kibicowskiej duszy gra...
Ps. bis: szanowna Redakcjo, wykażcie się dziennikarską elastycznością i zmieńcie to "coś". Sympatyczny legijny wieczór dopiero się rozpoczął...
Serdeczności

odpowiedz
filand - 25.04.2021 / 20:49, *.t-mobile.pl

@Jerz z Potoku: Dziękuję. Pozdrawiam.

odpowiedz
Wukashi - 25.04.2021 / 20:52, *.orange.pl

@Jerz z Potoku: +1

odpowiedz
(Levinho) onet. plp - 25.04.2021 / 21:07, *.orange.pl

@Jerz z Potoku: Masz całkowita rację.. Pozdro dla normalnych

odpowiedz
Gothic 2 - Noc Kruka - 25.04.2021 / 21:31, *.t-mobile.pl

@Jerz z Potoku: Doskonale rozumiem Twoją euforię (pewnie jesteś po kilku "głębszych") i docenienie wysiłku piłkarzy i ich zwycięstwa ale tytuł jest jak najbardziej adekwatny do wydarzeń z Gdańska. Waga spotkania, ok ale z mistrzostwem zaczęliśmy się oswajać już po meczu z Pogonią, a po dzisiejszej piłkarskiej mizerii tylko się potwierdziło jaki poziom prezentuje Legia i jaki styl za Michniewicza. Jesteśmy już na takim etapie, że powinno być widać "rękę Grubego 711", jakiś pomysł na grę, rozegranie akcji, styl. Widzisz coś takiego? Pół świetnego meczu z Pogonią i trzy bardzo przeciętne mecze to nie wróży dobrze na przyszłość. Porównanie z beniaminkami jest śmieszne. Oni są szczęśliwi z każdego wydłubanego punktu, my jesteśmy na drugim biegunie. Wymęczone 1-0 po karnym i słabym meczu może bardzo cieszyć tylko krótkowzrocznych kibiców. Mamy ambicję o coś powalczyć w Europie, a nie odstajemy poziomem od połowy drużyn 30 ligi w Europie. Na dłuższą metę gubimy tylko mniej punktów dlatego zdobywamy tytuły. Nie żebym był malkontentem, jakimś marudą ale z taką grą ciężko będzie pokonać kogokolwiek poza klubami z Gibraltaru czy Wysp Owczych. Europa nam ucieka, chcemy być w niej średniakiem, a nie potrafimy się wybić się ponad naszą ligę. Zwycięstwo cieszy ale to kolejny słaby mecz, a to powinno dać sporo do myślenia trenerowi. Jeśli nie poprawi jakości do lipca, a sezon się już kończy, to w pucharach znowu będzie wp...ol, zmiana trenera i tak w kółko. Cieszy zwycięstwo ale z lekkim grymasem. Pozdro

odpowiedz
Marce(L)i - 25.04.2021 / 21:57, *.t-mobile.pl

@Jerz z Potoku: masz rację.Tytuł niefortunny.Pozdrawiam.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 25.04.2021 / 22:13, *.vectranet.pl

@Gothic 2 - Noc Kruka: 100% Racji wszyscy sikają po nogach, po mistrzostwie w tej buraczanej lidze, Europa nas zweryfikuje, oby nie brutalnie jak co roku ostatnio.

odpowiedz
Ju(L)ius - 26.04.2021 / 06:14, *.vectranet.pl

@Gothic 2 - Noc Kruka: Bardzo dobrze napisane!! O to właśnie chodzi... Wielu z was kibice jest bardzo krótkowzroczna.... Euforia po mistrzostwie, a później lament po pucharach....

odpowiedz
Mird - 25.04.2021 / 20:43, *.jmdi.pl

Mladenowic. Kompletne zero w ostatnich meczach.

odpowiedz
Marcin - 25.04.2021 / 20:43, *.orange.pl

Spodziewam się powtórki z 2016 roku
Jeśli kilku legionistów znajdą się w kadrach na euro? to zaczną sezon bez urlopów!

odpowiedz
Krzysztof - 25.04.2021 / 20:27, *.centertel.pl

Dzięki Legio.

odpowiedz
Ochota Legia - 25.04.2021 / 20:26, *.orange.pl

Mistrz mistrz Legia Mistrz! !!!!!

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 25.04.2021 / 20:25, *.chello.pl

Mistrzostwa mam na wyciągnięcie ręki,więcej dokładności i był by dziś,dwa trzy zero.

odpowiedz
Tomek prg - 25.04.2021 / 20:15, *.chello.pl

Szkoda ze wszolek odejdzie bo wpuszczanie go w 92 min już dużo mowi

odpowiedz
Filip - 25.04.2021 / 20:12, *.111.202

Ciekawe jak w srode. Czy Jaga gra juz tylko sparingi czy pokaze cos z Rakowem. Rakow powinien wystawic rezerwowy sklad bo w sobote gra o puchar. 2 czy 3 miejsce nie robi chyba dla nich roznicy. Wazne, ze moga zdobyc puchar i przejsc do historii.

odpowiedz
Władeczek - 25.04.2021 / 20:03, *.vectranet.pl

Dokupiłem jeszcze 2 maciory faken, bo coś czuję, że mistrz będzie w srodę. A dzisiejszy mecz bez fajerwerków ale wygrany faken!

odpowiedz
dino - 25.04.2021 / 20:07, *.vtelecom.pl

@Władeczek:
Szwagra zaprosiłes z sąsiadem? :-)

odpowiedz
Obcy - 25.04.2021 / 20:20, *.t-mobile.pl

@Władeczek: Kolega widzę na przepustce ze szpitala.

odpowiedz
cuL t⚽️Legia - 25.04.2021 / 20:44, *.amazonaws.com

@Władeczek: A ja już z maciorá taaaańCzeeee!aaa !ooonaaa!ze!mnà!od!tygidnia!do!Miiiistrzaaa!

odpowiedz
Władeczek - 25.04.2021 / 20:50, *.vectranet.pl

@dino: Somsiad ma przyjść a szwagier ma nocną zmianę faken i nie da rady.

odpowiedz
Darek - 25.04.2021 / 20:02, *.t-ipconnect.de

Pierwsza sprawa.
Jezeli mamy 9 punktów przewagi nad Pogonia i lepszy bilans spotkań bezpośrednich na 3 kolejki do końca sezonu to czemu nie jesteśmy dzisiaj mistrzami Polski ?
Druga sprawa.
Myślicie że oddając 3 celne strzały na mecz w tym jeden po wątpliwym karnym dostaniemy się do europy?

odpowiedz
Kosa - 25.04.2021 / 20:04, *.chello.pl

@Darek : dlatego ze Raków ma jeden mecz zaległy i gdyby wygrali wszystkie mecze do końca a Legia przegrała to oni zostaliby mistrzem Polski

odpowiedz
Wolfik - 25.04.2021 / 20:06, *.mm.pl

@Darek :
1. Bo matematycznie Raków ma jeszcze szanse nas przegonić;
2. To już kwestia na inną dyskusję. Ale jeśli chcesz znać moje zdanie odpowiem - nie. Drużyna wymaga wzmocnień by realnie myśleć o ataku na CL.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 25.04.2021 / 20:08, *.centertel.pl

@Darek : dużo można o tym karnym powiedzieć ale nie, że był wątpliwy

odpowiedz
Darek - 25.04.2021 / 20:46, *.t-ipconnect.de

@Kosa: No tak.Rzeczywiscie Raków ma mecz mniej. Patrzyłem tylko na Pogoń. Dziekuje za odpowiedź.

odpowiedz
Trec - 25.04.2021 / 21:00, *.chello.pl

@Darek : bo jesteś idiotą?

odpowiedz
L - 25.04.2021 / 21:29, *.tpnet.pl

@Trec: Ty za to jesteś kozak internetowy

odpowiedz
TAJSON - 25.04.2021 / 23:01, *.t-mobile.pl

@Darek : panie Darku jeżeli umie Pan liczyć do 20 to nie powinno paść takie pytanie z Pana strony

odpowiedz
curragh - 25.04.2021 / 19:57, *.centertel.pl

gdzie jest ten gamoń, co twierdził, że po 27 kolejce Pogoń nas dogoni? Czy już głośno odszczekał?

odpowiedz
Rado - 25.04.2021 / 20:04, *.207.2

@curragh: hauuuuu hauuuuuu

odpowiedz
singspiel - 25.04.2021 / 21:06, *.centertel.pl

@Rado: ok. nie ma sprawy

odpowiedz
Cypis - 25.04.2021 / 19:57, *.centertel.pl

Slisz dziś trochę lepiej niż ostatnio

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 25.04.2021 / 20:07, *.centertel.pl

@Cypis: w istocie jeden z lepszych meczy Slisza

odpowiedz
Wolfik - 25.04.2021 / 19:57, *.mm.pl

Wymęczone czy nie, ale koleżna ważne zwycięstwo w drodze po obronę tytułu. A z Wisłą stawiamy kropkę nad "i".

odpowiedz
c u L t ⚽️ L e g I a ⚽️ K I n g - 25.04.2021 / 20:49, *.amazonaws.com

@Wolfik: Uuukooochaaaanaaa!maaaa!

odpowiedz
Puchar pasztetowej - 25.04.2021 / 19:57, *.chello.pl

Hołownia jest najwspanialszym obrońca tej ligi. No drugiego takiego babola nie ma. Wieteś przy nim to profesor.

odpowiedz
Art - 25.04.2021 / 21:29, *.t-mobile.pl

@Puchar pasztetowej: Hołownia w tym meczu to dramat

odpowiedz
zaba285 - 25.04.2021 / 22:28, *.116.118

@Puchar pasztetowej: serio? Wieteska w każdym meczu popełnia jakiś okręgówkowy błąd który kończy się bramką dla przeciwnika albo ratuje go Boruc. i dzisiaj przy błędzie Hołowni też się nie popisał, obejrzyj sobie powtórkę i zobacz jak "asekuruje" Hołownie

odpowiedz
Farme(L) - 25.04.2021 / 19:56, *.virginm.net

Panie i Panowie koncentracja musi być do końca, ale myśle, że mrozimy maciorę (Władeczek) i otwieramy niebawem. Trzeba uczyć się grać w przewadze, bo kilka pierwszych meczów w Europie i pewno bez varu będziemy grali... i wiem, że zostanę skrytykowany ale ja w tym sezonie wierzę w LM...
Bądźmy walczący...
Do końca... LM Legia...

odpowiedz
dino - 25.04.2021 / 20:01, *.vtelecom.pl

@Farme(L):
Żeby awansować w tym sezonie do Ligi Mistrzów oprócz przejścia drużyny jak Omonia Nikozja trzeba będzie przejść 2 drużyny jak Dinamo Zagrzeb

odpowiedz
c u L t ⚽️ Mistrza ⚽️ Warszawy ⚽️ Polski - 25.04.2021 / 19:54, *.amazonaws.com

Ja Koooochaaaam!!Leeeeegiiiieeee!aaaa!ooonaaaa!mnieeeeee!jaaa!Koooochaaam! Leeegiieee!a! ona!mniieeeee!

odpowiedz
Dziekan - 25.04.2021 / 19:52, *.t-ipconnect.de

Hołownia absolutnie się nie nadaje to samo Wieteska no i Gwilia beznadziejny.

odpowiedz
R - 25.04.2021 / 19:49, *.mm.pl

Legia w 5 ostatnich na wyjeździe nie straciła ani jednej bramki.


2005/06 - 60 pkt - 27 (18-6-3) 44-15
2006/07 - 49 pkt - 27 (15-4-8 ) 49-27
2007/08 - 56 pkt - 27 (18-2-7) 43-15
2008/09 - 54 pkt - 27 (16-6-5) 44-14
2009/10 - 51 pkt - 27 (15-6-6) 34-16
2010/11 - 40 pkt - 27 (12-4-11) 34-36
2011/12 - 49 pkt - 27 (14-7-6) 40-15
2012/13 - 62 pkt - 27 (19-5-3) 53-21
2013/14 - 54 pkt - 27 (17-3-7) 53-29
2014/15 - 49 pkt - 27 (15-4-8 ) 53-29
2015/16 - 55 pkt - 27 (16-7-4) 55-27
2016/17 - 51 pkt - 27 (15-6-6) 54-28
2017/18 - 51 pkt - 27 (16-3-8 ) 40-28
2018/19 - 51 pkt - 27 (15-6-6) 40-29
2019/20 - 54 pkt - 27 (17-3-7) 55-26

2020/21 - 59 pkt - 27 (18-5-4) 47-24

odpowiedz
R - 25.04.2021 / 20:12, *.mm.pl

Czesław Michniewicz wyrównał swoją najdłuższą serię bez porażek (12 spotkań - 9 zwycięstw, 3 remisy).

odpowiedz
Rado - 25.04.2021 / 19:45, *.207.2

Mimo wszystko chciałbym, żeby w środę Raków wygrał. Nie chcę mistrza bez gry. Lepiej w sobotę przy połówce :)

odpowiedz
Ra(L)f - 26.04.2021 / 07:19, *.chello.pl

@Rado: lepiej w środę. W sobotę szpaler na Wiśle;)

odpowiedz
filand - 25.04.2021 / 19:36, *.t-mobile.pl

Wymęczony to jest Redaktor dyżurny. Zwycięstwo jest zwycięstwo. Legia miała 10 punktów przewagi nad Pogoń Szczecin. Tak jak zapowiadałem. Legia odrobiła przewagę ,dzięki Stal Mielec. Ma 9 punktów przewagi.
Redaktorze dyżurny jak nie Jesteś wymęczony to udaj się na Torwar. Tam, podczas jazdy figurowej na lodzie przydzielają punkty za wrażenia artystyczne.
Dziękuję Pekhart ⚽️ Dziekuję Legia. Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz. Redaktor dyżurny nie jest dobry. Jest wymęczony jeśli daje taki tytuł...

odpowiedz
Biała Siła - 25.04.2021 / 19:40, *.vectranet.pl

@filand: W punkt ,dziadostwo z tej strony bije czasem ,że hej

odpowiedz
filand - 25.04.2021 / 19:44, *.t-mobile.pl

@Biała Siła: Dziękuję za uznanie. Pozdrawiam i Jestem dłużnikiem. Czy Napój ludowy moze być?

odpowiedz
Obcy - 25.04.2021 / 19:53, *.t-mobile.pl

@filand: Racja zwycięstwo to zwycięstwo. A niektórym to się wszystko nie podoba. MP to dla Legii chleb powszedni. Takie przekonanie znawców futbolu.

odpowiedz
filand - 25.04.2021 / 19:59, *.t-mobile.pl

@Obcy: Dziękuję za wyrazy uznania. Jestem Twoim dłużnikiem. Czy Napój ludowy zaspokoi Twoje oczekiwania???

odpowiedz
Wolfik - 25.04.2021 / 20:04, *.mm.pl

@filand: Ja też wolę wymęczone zwycięstwa niż piękne porażki.

odpowiedz
filand - 25.04.2021 / 20:14, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Jak nazywał tak nazywał. Piękną porażkę to miał Bayern Monachium w meczu z Man Utd czyli 1:2....
Piękne porażki to i Legia miała...w Zabrzu, w Warszawie . Nigdy więcej...
Pozdrawiam i proponuję Napój Ludowy. Czy może być ?

odpowiedz
Obcy - 25.04.2021 / 20:18, *.t-mobile.pl

@filand: Dawaj.

odpowiedz
Wolfik - 25.04.2021 / 20:22, *.mm.pl

@filand: Wszystkiego w życiu trzeba spróbować. Dobrego bimbru też. A z czego produkujesz...? :)

odpowiedz
Waldemar Fornalik - 25.04.2021 / 20:45, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Jesteś alkoholikiem czy degustatorem? To może wypijmy za "polską myśl szkoleniową"?

odpowiedz
filand - 25.04.2021 / 20:52, *.t-mobile.pl

@Obcy: Mówisz i masz.
Nieważne co mówią, ważne co szepczą. Przelicznik albo napój ludowy
https://invst.ly/a8lt
Investing.com

odpowiedz
Tomek Mokotów - 26.04.2021 / 00:21, *.chello.pl

@filand:

Widzę, że kolejny zaklinajacy rzeczywostośc, czyżby napoj ludowy podczas meczu był zbyt czesto degustowany? Wymęczone zwyciestwo, jak najbardziej adekwatnie do wydarzen a włascowie wobec ich braku.

Widzę, że niektorzy nawet grama krytyki nie zniosą przy zwycięstwie... wymęczonym i dość szczęśliwym.

Wy z tych co to na szczyny deszcz mówią?

odpowiedz
filand - 26.04.2021 / 03:43, *.inetia.pl

@Tomek Mokotów: Wielce Szanowny Polski Licencjonowany Mistrzu Świata.
Nie zjadłem wszystkich rozumów świata. Znam swoje miejsce w szyku. Konstruktywna krytyka tak. Hejt - nie. Dla wszystkich wystarczy Napoju ludowego.
Pomimo wszystko pozdrawiam. Z wyrazami szacunku oraz poważaniem. Zwolennik dywidend na #NYSE lub szalony matematyk.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 25.04.2021 / 19:36, *.petrotel.pl

Zwycięstwo szczęśliwe, jak karny, bo z gry to remis.

odpowiedz
Sebo(L) - 25.04.2021 / 19:36, *.master.pl

No cóż mecz nie należał do porywających widowisk.Raczej toporny.Gra Legii daleka od oczekiwań.Zwyciestwo wymęczone i bardzo szczęśliwe. Wydawało się,że po meczu z Piastem w grze znowu coś zatrybi ale niestety wyglądało to dokładnie tak samo jak z Lechem i Cracovią.Te zwycięstwo w zasadzie już przesądza o tytule mistrzowskim dla Legii ale gra "Wojskowych" od 4 kolejek niestety męczy.

odpowiedz
kastracja jaj czy zakładasz koszulkę mędrku hejterze - 25.04.2021 / 19:50, *.plus.pl

@Sebo(L): Mnie męczą taki dupki jak ty sorry na dużą literę nie zasługujesz

odpowiedz
Sebo(L) - 25.04.2021 / 19:57, *.master.pl

@kastracja jaj czy zakładasz koszulkę mędrku hejterze : hahaha człowieku co Ty masz w tym swoim łbie? Bo mózgu to tam raczej nie uświadczysz.

odpowiedz
ja honor ty hańbę i wiesz chcwd - 25.04.2021 / 20:14, *.plus.pl

@Sebo(L):

odpowiedz
hajdukL - 25.04.2021 / 20:22, *.77.242

@Sebo(L):
Człowieku zostaw go, nie ruszaj. Podpis dłuższy niż "wywód", co bardziej durne nie wiadomo.

odpowiedz
kibic z dala się nie .... - 25.04.2021 / 21:55, *.plus.pl

@hajdukL: Nie wiesz o co chodzi to po co zabierasz glos
sebo(L) czlowiek ktory nie ma jaj (i honoru) hejtował na jesieni wiec zaproponowałam zakład uczciwy - przyjął ale zrealizowac nie zamierza
więc jak nie wiesz o co chodzi to odwołuję do .... tytułu
Albo się ma jaja albo się na Ł3 nie przychodzi
dla ludzi bez jaj jest bułgarska
Narka

odpowiedz
Sebo(L) - 26.04.2021 / 10:04, *.master.pl

@kibic z dala się nie ....: śmieszny człowieczku,najpierw odróżnij hejt od zwykłej konstruktywnej krytyki. Krytykowałem warsztat Michniewicza bo nie widziałem w nim nic nadzwyczajnego i nadal nie widzę,choć jest bardzo skuteczny w co nie zaprzeczę.Twojego zakładu nigdy nie przyjąłem,bo nie jestem nawet w stanie go zrealizować ze względu na pracę i miejsce zamieszkania ale publicznie tutaj mogę jedynie przeprosić Michniewicza,że go...krytykowałem. Zluzuj więc majty człowieczku bo zaczynasz tymi swoimi debilnymi wpisikami się ośmieszać.Nara. Nie pozdrawiam.

odpowiedz
czlowieku bez honoru - 26.04.2021 / 11:42, *.plus.pl

@Sebo(L): to ty srasz w majty i nie musisz ich luzowac gowno sie miesci bo jaj nie masz
mam dowód ze zaklad przyjąłęs a teraz kłamiesz
Oto dowód

vSebo(L) - 21.09.2020 / 14:31, *.master.pl
@Zakład stoi? : po pierwsze nie jestem żadnym hejterem,żebym coś takiego miał Michniewiczowi mówić w razie czego :) Przecież ja go tu nie obrażam,nie wyzywam,nie hejtuję. Po prostu moim zdaniem jest najzwyczajniej w świecie słabym trenerem i nic więcej,dlatego mam spore obawy co do jego zatrudnienia w Legii. Przypuszczam,że nie poradzi sobie w Warszawie.Zakład przyjmuję ale myślę,że nic takiego nie nastąpi żebym musiał tu się przed kimkolwiek kajać i przepraszać.Obym się mylił.

Nie dosc ze brak jakiegokolwiek honoru to jeszcze zakłamanie totalne I to jest obcny legionsita???? Patrzeć hadko jak się społeczeństwo dewaluuje

i jeszcze to : Sebo(L) - 21.09.2020 / 13:46, *.master.pl
Wybór Michniewicza na stanowisko coacha Legii jest najgorszym z możliwych
Z Michniewiczem znajdziemy się w czarnej dupie.

Tak łatwo jest kogos wysmiac bez zdania racji tyllko dla tego by zaistniec na forum
to jest wlasnie hejt

odpowiedz
Sebo(L) - 26.04.2021 / 12:06, *.master.pl

@czlowieku bez honoru: Być może nie zrozumieliśmy się w 100% .Być może popełniłem błąd pisząc "zakład przyjmuję" w sensie,że przyjadę do Warszawy w jakiejś tam koszulce,którą Ty sobie wymyśliłeś.Raczej chodziło mi o to,że przyznam się do błędu i przeproszę Michniewicza. Fakt nie znaleźliśmy się w czarnej dupie i gratuluję Michniewiczowi bo mimo,iż Legia nie gra widowiskowo to do bólu skutecznie. Nie wiem jednak człowieniu czemu Ty się akurat do mnie przyje..łeś skoro hejtujących ,a nie krytykujących jest tutaj wielu. Temat uważam za zmnknięty i mam wyje..ne na to Co Ty akurat sobie myślisz o mnie. Nara.

odpowiedz
Pokazac czarno na bialym - 26.04.2021 / 12:24, *.plus.pl

To nie jest lyzwiarstwo figurowe by bylo widowisko
Oceniles Czeska nie dając mu szans na to by pokazał co potrafi zrobic z Legia
a wczesniej pokazał już w młodzieżowce np mecz z Włochami u nich na Euro
i wiele innych Mecz z Rosją
Ok ma wpadki jak każdy jest jest jak na nasze warunki trenerem naprawdę ok
Nie jest nasz (legionista) ale nie oto przecież chodzi
NIe przyj...lem sie do Ciebie tylko akurat ty byles pod ręką :)))
a ja juz mam dosc tego prognozowania niezadowalenia i narzekania jeszcze przed faktem
Vuko byl zly Miodek zaareagowal i wzial innego tez źle
I a propos
Moze gra za Czeska nie jest widowiskowa ale chyba widac roznice w taktyce (bo jakas jest!!!) i w jej realizacji teraz w kontrze do tego co bylo za Vuka? Prawda

Mysle i chce w to wierzyc ze Czesiek zbuduje zespol na swoich zasadach ktory bedzie mial "swoj" skuteczny styl
Zaklad przegrales i chociaz ten plus ze do tego umiesz sie przyznac
Nara

odpowiedz
Sebo(L) - 26.04.2021 / 12:33, *.master.pl

@Pokazac czarno na bialym: Przyznaję się "bez bicia",że zbyt pochopnie oceniłem Michniewicza,ale zrobiłem to raczej z perspektywy wcześniejszych zespołów,które miał okazję prowadzić.Nigdy nie byłem entuzjastą jego warsztatu bo jak dla mnie drużyny,które prowadził grały zbyt defensywnie co mi się nie podoba.Legia faktycznie za jego kadencji gra bardzo skutecznie i co najważniejsze nie przegrywa.Nie ma co się spinać.Wszyscy jedziemy na tym samym wózku.Hejt,wyzywanie się wzajemne niczemu tu nie służy.Wszyscy jesteśmy kibicami (L)egii i wszystkim nam zależy tylko na jednym.Dobro (L)egii jest najważniejsze bo to nasz klub. Mogę jedynie przeprosić Michniewicza za to,że mu nie zaufałem i za wcześnie "pogrzebałem" jego szanse na końcowy sukces z Legią. Amen.

odpowiedz
hajdukL - 27.04.2021 / 00:13, *.77.242

@kibic z dala się nie ....:
Już żałuję. Taki wojownik-hazardzista z jajami widać jesteś...

odpowiedz
Whittle - 25.04.2021 / 19:32, *.chello.pl

a dlaczego nie gra Uzbek w ogóle

odpowiedz
Wolfik - 25.04.2021 / 20:31, *.mm.pl

@Whittle: Rozpoczął "strajk głodowy". Czy coś w tym rodzaju. I osłabł straszliwie ponoć.

odpowiedz
W(L) - 25.04.2021 / 20:51, *.chello.pl

@Wolfik: dobre ...

odpowiedz
Dyzio - 25.04.2021 / 19:31, *.com.pl

Mistrz mistrz legia mistrz ostatnią kolejką gra pogoń zrakowem więc o co tu chodzi

odpowiedz
Achtenberg - 25.04.2021 / 19:37, *.chello.pl

@Dyzio: bo jeszcze Raków ma zaległy mecz ze Stala Mielec (u nich)
Legia ma trzy mecze a Raków (cztery) 10 punktów przewagi
a Raków może zdobyć 12 w sumie

odpowiedz
Wawa - 25.04.2021 / 19:30, *.chello.pl

Poziom gry Legii zenua ale 3 punkty jest co sie stało z mlade Luki m nic nie graja

odpowiedz
OIF - 25.04.2021 / 19:30, *.orange.pl

Hołownia i gargamel, tragedia

odpowiedz
Bródno - 25.04.2021 / 19:33, *.chello.pl

@OIF: raczej Hołownia i Kapustka

odpowiedz
Sara - 25.04.2021 / 19:27, *.centertel.pl

Niestety p. Holownia bardzo słabo. Lewa strona marnie dzisiaj

odpowiedz
L - 25.04.2021 / 19:26, *.chello.pl

Ewidentny karny dla Lechii
Upiekło się

odpowiedz
chrisSiekierki - 25.04.2021 / 19:28, *.play-internet.pl

@L: a kiedy miał by być ten karny?

odpowiedz
L - 25.04.2021 / 19:30, *.chello.pl

@chrisSiekierki: 96

odpowiedz
SEBO(L) - 25.04.2021 / 19:32, *.chello.pl

@chrisSiekierki: karny ku.as,za styl. Czytaj między wierszami... ;)

odpowiedz
WETERAN - 25.04.2021 / 19:34, *.chello.pl

@L: Myślenie życzeniowe to charakterystyczna cecha ludzi niedojrzałych... Trzymaj się i... dorośnij.

odpowiedz
chrisSiekierki - 25.04.2021 / 19:41, *.play-internet.pl

@SEBO(L): mało tych wierszy.. nie za bardzo do się miedzy nimi coś wyczytać. A styl ?? Po porazce Pogoni grali już zupełnie na luzie. Ja też oczekuje od tzw. zawodowców gry na 100% ale to tylko nasza liga, więc czego my oczekujemy? zaangazowania do ostatniej sekundy jak w lidze angielskiej ( i to nawet w 5 ). Takich nasze ligowe kluby mają kopaczy na jakich ich stać. Nie oczekujmy cudów...

odpowiedz
Pierwszy - 25.04.2021 / 20:46, *.75.251

@L: Prędzej wolny dla nas.

odpowiedz
Janusz Panasewicz - 25.04.2021 / 19:25, *.180.132

Mistrzostwo jest nasze

odpowiedz