Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Gliwicki spacer trenera Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com

Podczas środowego meczu z Piastem Gliwice trener Czesław Michniewicz nie mógł przebywać z drużyną na ławce rezerwowych z powodu zawieszenia, które orzekła Komisja Ligi. Szkoleniowiec oglądał spotkanie z przeszklnej loży i nie mógł na bieżąco przekazywać wskazówek zawodnikom. - Przekonałem się, że większe nerwy są w momencie, kiedy na wszystko patrzy się z boku. Siedziałem zamknięty w loży sam, nie miałem żadnego kontaktu ze współpracownikami i mogłem tylko patrzeć z góry na to, co się dzieje - mówił dzień po meczu Michniewicz.

Jak się okazuje, w końcówce spotkania, przy wyniku 1-0 dla Legii i po wykorzystaniu wszystkich zmian, nerwy szkoleniowca były na tyle duże, iż postanowił on nie oglądać ostatnich 10 minut.
- Po dokonaniu wszystkich zmian, kiedy już nic nie można było zrobić, denerwowałem się tak bardzo, że pomyślałem, że wyjdę przejść się na spacer. Wynik był na styku i nie mogłem na to patrzeć - mówi nam trener.

Michniewicz po prostu wyszedł ze stadionu i ze stoperem w ręku spacerował wokół gliwickiego obiektu. Spacer nie umknął uwadze zgromadzonym przy stadionie funkcjonariuszom policji, którzy zatroszczyli się o bezpieczeństwo szkoleniowca.

W niedzielę przed Michniewiczem drugi mecz, który będzie musiał obejrzeć z wysokości trybun. Na murawie zastępować go będzie Przemysław Małecki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Ju(L)ius - 25.04.2021 / 09:21, *.vectranet.pl

Wyobraź sobie Czesiu jak my kibice się czujemy... My mamy tak co tydzień......
Więc trenerzy i piłkarze - szanujcie kibica!!

odpowiedz
deska - 24.04.2021 / 13:48, *.vectranet.pl

Czesław to zdecydowanie nie jest walery łobanowski co spał na ławce w czasie meczów:)

odpowiedz
Mada - 24.04.2021 / 08:57, *.toneticgroup.pl

Co to za trener, który opuszcza drużynę w bądź co bądź ważnym meczu. Zostało 10 minut ,a gdyby przytrafiła się jakaś nagła kontuzja? Możliwość zmiany jeszcze została, więc może by się jeszcze jednak przydał. A może stwierdził że on i tak nie ma wpływu na drużynę?

odpowiedz
TomekMokotów - 24.04.2021 / 11:44, *.chello.pl

@Mada:

Ty tak na serio?

odpowiedz
deska - 24.04.2021 / 13:44, *.vectranet.pl

@Mada: Daj już spokój Czesławowi.Siedzenie na trybunach po prostu wykańcza psychicznie.Przygotował dobrze zespół przed meczem i to jest najważniejsze.To nietypowa sytuacja dla niego

odpowiedz
Ja ja se ro bie - 24.04.2021 / 06:21, *.play-internet.pl

Ja wyłączam jak Legia ma rzut wolny. Bo to wygląda jakby grali piłka lekarska. Jeeeb i prosto w mur

odpowiedz
Pseugo Gwilia - 24.04.2021 / 01:05, *.orange.pl

Mnie największy w. .. w brał jak patrzyłem na Gwilie w tym meczu

odpowiedz
Gwilia Satryryk - 24.04.2021 / 19:19, *.kompex.pl

@Pseugo Gwilia: ja mu liczyłem podania do tylu. Przy stosunku 3 przod 16 tył przestałem liczyć. A była 25 minuta.

odpowiedz
Paweł - 23.04.2021 / 20:30, *.orange.pl

A my musieliśmy oglądać do końca, mimo nerwów! :-)

odpowiedz
Arek - 23.04.2021 / 18:22, *.tpnet.pl

Nerwowy ten Czesiek. Ale praca w Legii =presja. I on dobrze o tym wie. Jeszcze kilka takich meczów na trybunach i nam zejdzie na zawał hehe.

odpowiedz
Gocław - 24.04.2021 / 08:23, *.net.pl

@Arek: wystarczy, że zejdzie z ławki trenerskiej Legii. Nie bądź taki okrutny teraz, niech poczeka na pełny stadion przy Ł3.

odpowiedz
Sitarz - 23.04.2021 / 14:18, *.net.pl

Co on za głupoty gada, jakie wszystkie zmiany wykorzystane? Zrobiliśmy 3 zmiany, a jest możliwość obecnie 5 zmian. Może mnie w Legii zatrudnią, żeby ich edukować.

odpowiedz
Bartek Legia - 23.04.2021 / 14:28, *.matrixinternet.pl

@Sitarz: można przeprowadzić 5 zmian w 3 przerwach czyli np. 2 zmiany, 2 zmiany i jedna zmiana,nie można zrobić pięć pojedynczych zmian

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 23.04.2021 / 14:34, *.play-internet.pl

@Bartek Legia: Mógł jeszcze jedną zmianę zrobić bo wcześniej przeprowadził 2 zmiany i jedną.

odpowiedz
Sitarz - 23.04.2021 / 15:12, *.net.pl

@Bartek Legia: a to sorry, niedouczony jestem :-)

odpowiedz
Kamień - 23.04.2021 / 16:07, *.chello.pl

@Sitarz: miał na myśli pewnie, że wszystkie zmiany które były zaplanowane zostały przeprowadzone

odpowiedz
mareczek - 23.04.2021 / 13:48, *.vectranet.pl

Rozumiem to ja czasem też nie mogę nerwowo wytrzymać.Wyłączam transmisję przy rzutach rożnych czy wolnych przeciwników bo nie mogę tego oglądać.Moment później włączam i sprawdzam czy nie stała się katastrofa.Po prostu człowiek nerwowo nie wytrzymuje

odpowiedz
robert - 23.04.2021 / 14:30, *.mm.pl

@mareczek:ha ha ha, ja robię tak samo

odpowiedz
Chi(L) onum81 - 23.04.2021 / 15:03, *.chello.pl

@mareczek: tak samo u mnie. Nawet czas powrotu do meczu po różnym-wolnym taki sam ????

odpowiedz
Legion63 - 23.04.2021 / 13:40, *.centertel.pl

Kolejny trener który dowiedział się co to znaczy praca w LEGII

odpowiedz