Bartosz Slisz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trenowali bez Kostorza i Lewczuka

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Drużyna Legii przygotowuje się do meczu z Lechią Gdańsk. W piątek zespół trenował o godzinie 11. W zajęciach wzięło udział 22 zawodników z pola i czterech bramkarzy. Na boisku zabrakło Kacpra Kostorza, który od pewnego czasu walczy z opuchniętą kostką, ale niewykluczone, że będzie brany pod uwagę na wyjazd nad morze. Z powodu problemów ze stopą nieobecny był także Igor Lewczuk. Choć minęły dwa tygodnie to do drużyny nie wrócił jeszcze Nazarij Rusyn. W jego sprawie rozmowy będą prowadzone dopiero po meczu z Lechią, ale spodziewamy się, że nie pozostanie w stołecznym klubie.

Fotoreportaż z treningu - 24 zdjęcia Woytka

W piątek Artur Boruc został na siłowni, a czwartym bramkarzem na zajęciach był młody Maciej Kikolski, który już kilka razy gościł na treningach pierwszej drużyny. Z powodu urazów nie trenują także Wojciech Muzyk i Artem Szabanow. Ukrainiec wrócił do ojczyzny i tam będzie kontynuował powrót do zdrowia. W treningu uczestniczył natomiast Paweł Wszołek, który w ostatniej chwili wypadł z kadry na mecz z Piastem.

Po rozgrzewce i grach na jeden lub kilka kontaktów zajęcia poświęcone były akcjom ofensywnym ze skrzydeł. Zadaniem zawodników ze środkowej strefy było jak najczęstsze kierowanie piłki do bramki po wrzutkach Vesovicia, Juranovicia, Cholewiaka i Hołowni. Nieco lżejszą końcówkę treningu mieli Mladenović, Wieteska, Jędrzejczyk, Pekhart i Rafael Lopes, którzy grali w siatkonogę z Przemysławem Małeckim.

Sztab szkoleniowy szykuje kilku zawodników na sobotni mecz trzecioligowych rezerw z rezerwami Jagiellonii Białystok. W składzie mają znaleźć się Miszta, Mosór, Włodarczyk, Kisiel, Skibicki i być może Vesović. Dwóch ostatnich spędzi na murawie maksymalnie 45 minut, bo szykowani są na wyjazd do Gdańska. W tym momencie pewną niewiadomą dla trenerów jest dyspozycja Jasura Yaxshiboyeva. Uzbek odczuwa skutki ramadanu i choć normalnie trenuje, to raczej nie jest gotowy, by podołać trudom spotkania ligowego.

W sobotę zespół będzie ćwiczył w samo południe, a następnie wyruszy do Trójmiasta. Mecz Lechia - Legia rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:30.

Fotoreportaż z treningu - 24 zdjęcia Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.