fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Sonda

Mistrzostwo w środę czy w sobotę?

Woytek, źródło: Legionisci.com

Po niedzielnej porażce ze Stalą Mielec 0-1 Pogoń Szczecin straciła szanse na zdobycie mistrzostwa Polski w obecnym sezonie. "Portowcy", którzy zajmują w tabeli 2. miejsce, mają na koncie 50 punktów, czyli o 9 mniej od Legii. Do rozegrania pozostały im tylko trzy mecze, a Legia ma lepszy bezpośredni bilans spotkań z Pogonią (0-0 w Szczecinie i 4-2 w Warszawie).

Matematyczne szanse tytuł ma jeszcze Raków Częstochowa, który aktualnie traci do Legii 10 punktów. Podopieczni Marka Papszuna mają w zanadrzu jeden zaległy mecz - ze Stalą Mielec. Zostanie on rozegrany dopiero 5 maja, a więc dopiero po meczu Legia - Wisła Kraków zaplanowanym na 1 maja, w którym "Wojskowi" mogą postawić kropkę nad "i".

Wcześniej jednak wystartuje 28. kolejka Ekstraklasy. Częstochowianie ze względu na udział w finale Pucharu Polski, który odbędzie się 2 maja, swój ligowy mecz rozegrają już w najbliższą środę, 28 kwietnia w Białymstoku. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19 i jeżeli Raków nie wywalczy na Podlasiu trzech punktów, to Legia Warszawa po raz 16. w historii będzie się cieszyć z mistrzostwa. Jeśli jednak Raków zwycięży, legioniści będą musieli poczekać ze świętowaniem co najmniej do soboty, do spotkania z "Białą Gwiazdą". Wówczas do zdobycia tytułu potrzebna będzie wygrana i pozostałe wyniki nie będą miały już żadnego znaczenia.

WYNIKI SONDYKiedy Legia zdobędzie mistrzostwo Polski w sezonie 2020/21?
SUMA GŁOSÓW: 3329
START: 26.04.2021 / KONIEC: 28.04.2021


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (62)

+dodaj komentarz
Sasza - 28.04.2021 / 21:27, *.chello.pl

Redakcjo, możecie zamykać temat.
Artykuł już nieaktualny :):):)

odpowiedz
Lester Chwalipięta - 28.04.2021 / 20:51, *.vectranet.pl

Z okazji mistrzostwa:
- Chopin na taczkę
- Czesio na taczkę

odpowiedz
warszawiak1234 - 28.04.2021 / 20:41, *.chello.pl

............ale podnieta............ja mam dzisiaj kibicować Jadze??? Ktoś chyba na głowę upadł. Ja wiem, że nawet Real i Barca przegrywają z ostanimi drużynami ale Legia powinna na wiosnę miażdżyć całe to dziadostwo 3-0, 4-0, 5-1..................

odpowiedz
pab(L)izio - 28.04.2021 / 20:54, *.128.222

@warszawiak1234: popatrz na to tak: Jaga dziś walczy o Mistrzostwo dla Legii????????

odpowiedz
Blady mis - 28.04.2021 / 16:33, *.amazonaws.com

Mistrzostwo ok. Dobrze. Tyle ze za chwile pol zespolu odchodzi, zobaczymy znowu talent Miodek+Kuchar i co? Eurowpie...ol

odpowiedz
Altana - 28.04.2021 / 15:33, *.253.33

Myślę że nasi przyjaciele z Podlasia już mają gacie na kostkach i czekaja wypięci na Raków. 4 :0 dla rakowa.

odpowiedz
Darek - 28.04.2021 / 16:46, *.t-mobile.pl

@Altana: Bardzo wątpliwe, Stal ma za dużo do stracenia. Pocisnęła z Pogonią, będzie walczyć i z Rakowem. W ekstraklasie pieniążki trochę inne niż w I lidze. Legia i tak zdobędzie mistrzostwo, bo przegrać teraz trzy mecze z rzędu to jest po prostu nierealne więc Stal jakby bardzo chciała to nawet jej się to nie opłaca, bo wypinając się niby dla Rakowa sama grałaby na własną szkodę

odpowiedz
Darek - 28.04.2021 / 16:50, *.t-mobile.pl

Ku...a mać, oni z Jagą grają hahahah. Ale mi się poje...ło, dilera musze zmienić hahaha. No tak, to Jaga im się wypnie bo to stara dupodajka Białostocka. Wszystko się zgadza ;)

odpowiedz
(L) uz - 28.04.2021 / 13:06, *.com.pl

A ja jestem za mistrzostwem 16 we środę , a 17MP w sobotę, a co ma się marnować :)

odpowiedz
Nomad - 27.04.2021 / 23:18, *.plus.pl

Żeby nie było jak w 1997

odpowiedz
Szemrany - 28.04.2021 / 19:40, *.centertel.pl

@Nomad: A jak było w '97 bo chyba mylisz pojęcia?

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 27.04.2021 / 21:27, *.amazonaws.com

Czêstochowa faworytem a Białystok potrafi zaskoczyć ✨⚽️✨

odpowiedz
Zachód - 27.04.2021 / 14:12, *.4web.pl

To co tańczymy w środę czy sobotę bo nie wiadomo jak majówkę planować ...?

odpowiedz
Kubson - 27.04.2021 / 10:13, *.t-mobile.pl

czemu nie ma opcji "Legia nie zostanie mistrzem Polski"!!!???

odpowiedz
Ynteligent - 27.04.2021 / 10:27, *.centertel.pl

@Kubson: żeby głupi miał zagadkę

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 27.04.2021 / 16:08, *.chello.pl

@Kubson: wracaj na swoje forum, chyba, że takowego NIE posiadacie...
#Smuteczek.

odpowiedz
mk - 28.04.2021 / 08:47, *.vectranet.pl

@Kubson: bo ma zadurza przewagę

odpowiedz
Arek - 26.04.2021 / 19:15, *.tpnet.pl

Wydaje mi się, że chyba mimo wszystko w sobotę. Jaga jest cienka jak sik pająka. Choć z drugiej strony, w porażkę Pogoni nie wierzyłem, a jednak.

odpowiedz
Yeti - 26.04.2021 / 23:24, *.vectranet.pl

@Arek: Cienka jak sik pająka aly my jakoś od kilku lat nie umiemy wygrać w Białymstoku. Jesli jaga nie wypnie pupska Rakowowi jak swego czasu górnik amice to minimum remis powinien być. Tyle nam wystarczy, żeby świętować w środę :-)

odpowiedz
K - 26.04.2021 / 13:50, *.t-mobile.pl

Ewentualne świętowanie w trakcie majówki nie jest najlepszym pomysłem.
Wszyscy w rozjazdach...

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 26.04.2021 / 14:07, *.play-internet.pl

@K: pobawimy sie bez Ciebie, skoro Nie umiesz priorytetow ustawic:)

odpowiedz
K - 26.04.2021 / 15:00, *.t-mobile.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: No ale jak to tak be ze mnie? :)

odpowiedz
Legionista - 26.04.2021 / 15:14, *.tpnet.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: Dokładnie, są rzeczy ważne i ważniejsze (L)

odpowiedz
Mietek - 26.04.2021 / 17:30, *.vectranet.pl

@K: Jak ktoś jest słoikiem to jest w coweekendowych rozjazdach. Wałówa musi być przywieziona :-)

odpowiedz
Wolfik - 26.04.2021 / 18:27, *.mm.pl

@Daleko od szosy: No. Polonii w USA.

odpowiedz
K - 26.04.2021 / 19:48, *.centertel.pl

@K: Nie jadę na majówkę. Zostaję i świętujemy Panowie!!!

odpowiedz
Kozioł - 26.04.2021 / 13:39, *.centertel.pl

jagiellonia nadstawi tyłka rakowowi bo taką ma po prostu naturę prostytutki. Zdobędziemy to mistrzostwo pewnie w meczu z krakowską wisłą lecz uważam że feta i dekoracja powinny się odbyć po ostatnim meczu w Warszawie!

odpowiedz
Daniel - 26.04.2021 / 13:05, *.centertel.pl

A jest cos organizowane w sobote? Fajnie jakby klubjakis telebim postawil pod stadionem a pptem przemarsz

odpowiedz
Cisse - 26.04.2021 / 13:30, *.com.pl

@Daniel : po meczu feta odbywać się będzie w takiej samej formie jak rok temu - przepłynięcie piłkarzy łodziami po Wiśle! Mistrz, Mistrz, Legia Mistrz!

odpowiedz
Cisse - 26.04.2021 / 12:56, *.com.pl

Wszyscy widzimy się pod stadionem w sobotę o 15:00! po meczu feta odbywać się będzie w takiej samej formie jak rok temu - przepłynięcie piłkarzy łodziami po Wiśle! Mistrz, Mistrz, Legia Mistrz!

odpowiedz
Zygmunt - 26.04.2021 / 17:06, *.play-internet.pl

@Cisse:
Ta lipe co była rok temu ciężko nazwać feta. Tradycja to tradycja, a ta jest tylko jedna.

odpowiedz
Cisse - 27.04.2021 / 16:59, *.chello.pl

@Zygmunt : Taka tradycja, że rok temu jakoś nikt spontanicznie nawet na starówkę nie poszedł ;)

odpowiedz
Zygmunt - 27.04.2021 / 22:02, *.vectranet.pl

@Cisse:
Owszem,poszlo kilka osob,tylko z braku laku się potem każdy zawijał. Przypomnę fety w zeszłych latach,bo możesz tego nie pamiętać- nie zawsze była potrzebna do tego obecność grajków,albo oficjalne haselka z góry,zeby się cieszyć i dobrze bawić.O spontanicznych fetach w dniu kiedy bylo zdobywane mistrzostwo na wyjeździe przez tych co zostali w Warszawie albo po zdobywaniu Pucharu Polski to nawet nie wspominam,bo dla wielu to już czysta starożytność,a szkoda.
Kolejna kwestia to nie jesteśmy żadna nadmorska drużyna itp.,żeby świętować nad wodą.Mamy swoje KROLEWSKIE miejsca w Warszawie i tyle.Dla mnie i dla wielu osób rok temu wyszło po prostu słabo,ba mało powiedziane,że słabo.Wszystko rozbite,na dodatek pod czujnym okiem psów oddalonych o kilka metrow,no wprost marzenie.No cóż,co kto lubi.

odpowiedz
PL - 26.04.2021 / 12:20, *.chello.pl

(L)
Tak czy siak w Sobotę ---> TRYBUNA TORWAR

odpowiedz
:) - 26.04.2021 / 12:56, *.chello.pl

@PL: se idź

odpowiedz
Wariat - 26.04.2021 / 11:53, *.chello.pl

Puchar jest naassz lalalalala!!!!

odpowiedz
xyz - 26.04.2021 / 11:39, *.vectranet.pl

Pewnie Rakow nie wyjdzie w najsilniejszym skladzie w srode, bo dla nich wazniejszy jest teraz final PP. Nie wierze zeby Rakow jeszcze liczyl na MP. Dla nich ten sezon i tak jest mega sukcesem. Ciekawy jestem co bedzie w kolejnym, bo w Polsce puchary to jak dotyk smierci. Papszun zrobil tam kawal dobrej roboty. Widac ze nie zawsze karuzela transferowa wsrod trenerow poplaca. Biedny Gornik tez z Broszem osiaga zaskakujaco dobre wyniki. To samo Tworek w Warcie. A kto u nas jesienia po CM711?

W sumie nie mialbym nic przeciwko mistrzostwu w srode a w weekend szpaler od Wisly :-D

odpowiedz
Wolfik - 26.04.2021 / 12:22, *.mm.pl

@xyz: Kto wyjdzie na Białystok nie ma znaczenia, bo w Częstochowie nie ma "żelaznej jedenastki". Celuba czy Tjanić? Wdowiak czy Kun? Arak czy Gutek? JAch czy Arsenić?

Tak jedynie bramkarz jest stały. I może Piątkowski. Reszta musi walczyć. Raków stworzył naprawdę bardzo dobry team jak na nasze warunki. Zobaczymy, jak to bedzie wyglądać na tle zagranicznych rywali. A w przyszłym sezonie to jeden z głownych rywali do walki o MP.

odpowiedz
eLka - 26.04.2021 / 20:12, *.tpnet.pl

@xyz: Biedny Gornik tez z Broszem osiaga zaskakujaco dobre wyniki.
Chyba w Zabrzu tak nie myślą bo nie będzie już trenerem :)))))

odpowiedz
Władeczek - 26.04.2021 / 10:51, *.netfala.pl

Na wszelki wypadek pięć macior już kwiczy u mnie w zamrażalniku faken. Jakby co to w środę wyprowadzam na wygon i jedziemy z somsiadem.

odpowiedz
L - 26.04.2021 / 11:39, *.tpnet.pl

@Władeczek: Bedzie sie działo faken

odpowiedz
Wolfik - 26.04.2021 / 10:48, *.mm.pl

Raków nie odpusci Jagielloni. Papszun ma na tyle wyrównany skład, że zmiennicy którzy z pewnością pojawią się w Białymstoku powinni spokojnie sobie poradzić.

Nie ma to jednak żanego znaczenia bo przecież Legia nie przegra trzech meczów z rzędu. Ani też wszystkich raków nie wygra.

Podsumowując - mistrzostwo "przyklepujemy" w sobotę.

odpowiedz
Andreas - 26.04.2021 / 10:41, *.play-internet.pl

Już jest mistrzem. Raków ma 5 meczów z PP. W tym wyjazd do białego i Szczecina. U siebie Piast. Jak zdobędą PP to pozamiatane A może być że wcześniej.

odpowiedz
Cristiano Ronaldinho - 26.04.2021 / 10:00, *.chello.pl

to teraz bedziemy miec tyle co ruch i gornik?

odpowiedz
Banana Joe - 26.04.2021 / 10:17, *.telkab.pl

@Cristiano Ronaldinho: już mamy tyle

odpowiedz
Wiśnia - 26.04.2021 / 10:51, *.vectranet.pl

@Cristiano Ronaldinho: będziemy mieć więcej

odpowiedz
Żmija - 26.04.2021 / 11:28, *.vectranet.pl

@Cristiano Ronaldinho: już mamy więcej - 15 a hanysowo po 14!

odpowiedz
Kibic L - 26.04.2021 / 09:58, *.tpnet.pl

Mistrz już w środę. Raków finał PP w niedzielę, odpuszczą sobie Jagiellonię. Podium już mają, europejskie puchary też...

odpowiedz
HW - 26.04.2021 / 16:54, *.orange.pl

@Kibic L: sensowny wpis tez tak uwazam

odpowiedz
1234 - 26.04.2021 / 09:42, *.tpnet.pl

oczywiście że Mistrz będziemy świętować już w środę, bo mecz w Białymstoku będzie na 0:0.
a tak z matematycznego punktu widzenia w sondzie brak jest czwartej możliwości - tj niezdobycia MP przez Legię no bo i taka możliwość istnieje (choć tylko teoretycznie ale jednak)
... w co oczywiście ja niewierze.

odpowiedz
Kolko - 26.04.2021 / 09:46, *.t-mobile.pl

@1234: Biorąc pod uwagę nasza niemoc q walce z drużynami jak Odra Wodzisław, Termalica to te dwa ostatnie mecze nie muszą być kolorowe co już ten sezon pokazał.. :D

odpowiedz
do Redakcji - 26.04.2021 / 09:22, *.chello.pl

Dwa istotne pytania na ten moment:
1. Kiedy wręczenie medali i trofeum: po meczu z Wisłą czy Podbeskidziem?
2. Gdzie feta i jak będzie wyglądała?

odpowiedz
Bartek Legia - 26.04.2021 / 10:10, *.matrixinternet.pl

@do Redakcji:
1. Na pewno po Podbeskidziu bo to ostatnia kolejka
2. Pewnie standardowo

odpowiedz
reklama kaszlu - 26.04.2021 / 12:22, *.t-mobile.pl

@Bartek Legia: Ostatnio standardowo to było na bulwarach wiślanych.

odpowiedz
Cisse - 26.04.2021 / 12:30, *.com.pl

@reklama kaszlu: i w tym roku bedzie tak samo. Feta nad Wisłą po meczu z Wisłą Kraków :)

odpowiedz
(L)ukasz - 26.04.2021 / 08:59, *.amazonaws.com

Jagiellonia już o nic nie walczy. Nie ma szans na 4 miejsce i nie spadnie. Raków może zbierać siły przez finałem PP, więc też nie będą trawy gryźć. Jest szansa na remis :).

odpowiedz
chrisSiekierki - 26.04.2021 / 08:52, *.play-internet.pl

A czy ma to znaczenie kiedy oficjalnie zdobędziemy tytuł ? Czy we środę czy też w sobotę... ? Teraz nasi spece od wzmocnień muszą poszukać maksymalnie 3 piłkarzy ale nie z kartami i za darmo tylko trzeba zainwestować. Pytanie czy nas stać na wyłożenie gotówki. Bo jeśli tej ekipy nie wzmocnimy to obawiam się że się skończy jak w poprzednich latach...

odpowiedz
Tomek - 26.04.2021 / 09:14, *.113.189

@chrisSiekierki: Ha ha, Mioduski, Kucharski i wzmocnienia...i tak od 4 lat wpier...w eliminacjach i w tym roku będzie to samo. Za Mioduskiego bez zmian, gość zobaczy 1-1,5 mln Euro za Mladenovicia czy Luqhuiniasa i odda ich bez chwili zastanowienia...

odpowiedz
Pawciu - 26.04.2021 / 08:36, *.net.pl

Jagiellonia stanie na rzesach zeby opoznic Legii dekoracje wiec nie beda sie przemeczac w srode...

odpowiedz
Norbi - 26.04.2021 / 11:44, *.orange.pl

@Pawciu: zgadam się jaga celowo rozłoży nogi żeby tylko opóźnić mistrzostwo Legii...

odpowiedz
Student_L - 26.04.2021 / 08:25, *.play-internet.pl

Chcę w sobotę, idealny termin!

odpowiedz