Radość po bramce Rafaela Lopesa w ostatniej minucie meczu z Lechem - fot. Woytek / Legionisci.com

16. mistrzostwo Legii na fotografiach

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

27 meczów ligowych rozegrali piłkarze Legii Warszawa zanim mogli cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa Polski. Bywało różnie - na początku sezonu przegrali u siebie z Jagiellonią i Górnikiem, by potem wygrać z Lechem, Lechią czy Wisłą. Najbardziej w pamięci utkwiło kibicom chyba jednak spotkanie ze Stalą Mielec, przegrane po trzech rzutach karnych.

Zobaczcie, jak mistrzowski sezon wyglądał kolejka po kolejce na wybranych zdjęciach. Zdecydowanie najczęściej prezentowaliśmy Wam radość Tomasa Pekharta, co nie może dziwić, ponieważ strzelił on prawie połowę goli zdobytych przez stołeczny zespół.

1. kolejka, 22.08.2020 Raków Częstochowa 1-2 Legia Warszawa
Dzięki dwóm trafieniom Tomasa Pekharta Legia wygrała z Rakowem Częstochowa w swoim pierwszym ligowym meczu. Czech wpisał się na listę strzelców w 17. i 84. minucie gry, wykorzystując dobre podania ze skrzydeł. Dla napastnika były to pierwsze gole w trzecim rozegranym meczu w tym sezonie.

2. kolejka, 29.08.2020 Legia Warszawa 1-2 Jagiellonia Białystok
Legioniści przegrali na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok, który wywiozła trzy punkty po trafieniach Jakova Puljicia i Jesusa Imaza. Honorowego gola dla legionistów strzelił Tomas Pekhart. Legioniści byli drużyną zdecydowanie lepszą szczególnie w drugiej połowie, lecz nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

3. kolejka, 11.09.2020 Wisła Płock 0-1 Legia Warszawa
Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała na wyjeździe Wisłę Płock. Jedynego gola strzelił w pierwszej połowie Tomas Pekhart, który głową pokonał bramkarza rywali. Występ graczy Aleksandara Vukovicia, szczególnie w drugiej połowie, był jednak daleki od ideału.

4. kolejka, 19.09.2020 Legia Warszawa 1-3 Górnik Zabrze
Po kolejnym słabym meczu Legia przegrała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 1-3. Gospodarze fatalnie rozpoczęli spotkanie, a przebudzili się dopiero w drugiej połowie, w której zaprezentowali się minimalnie lepiej. Honorowego gola dla "Wojskowych" strzelił Bartosz Slisz. To była pierwsza domowa porażka z Górnikiem od ponad 20 lat.

7. kolejka, 18.10.2020 Legia Warszawa 2-1 Zagłębie Lubin
Legia Warszawa pokonała 2-1 Zagłębie Lubin, które w stolicy zaprezentowało się z bardzo słabej strony. Dwa gole dla Legii strzelił niezawodny Tomas Pekhart.

5. kolejka, 21.10.2020 Legia Warszawa 2-1 Śląsk Wrocław
Legia bez większych kłopotów pokonała własnym stadionie Śląska Wrocław, notując drugą wygraną w lidze u siebie z rzędu. Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Josip Juranović, a potem Tomas Pekhart. Jedyną bramkę dla gości zdobył Fabian Piasecki, wykorzystując fatalny błąd w rozegraniu Artura Jędrzejczyka.

8. kolejka, 24.10.2020 Pogoń Szczecin 0-0 Legia Warszawa
Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Pogonią Szczecin. Zdecydowanie ciekawsza była pierwsza połowa meczu, w którym legioniści stworzyli sobie kilka okazji do wyjścia na prowadzenie.

6. kolejka, 02.11.2020 Warta Poznań 0-3 Legia Warszawa
W zaległym meczu 6. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Wartą Poznań 3-0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a zdobyli je Paweł Wszołek, Filip Mladenović i Tomas Pekhart.

9. kolejka, 08.11.2020 Legia Warszawa 2-1 Lech Poznań
Legia Warszawa po ciekawym spotkaniu pokonała na własnym stadionie Lecha Poznań. Bramki dla "Wojskowych" padły w drugiej połowie - najpierw do siatki trafił debiutujący Kacper Skibicki, a potem Rafael Lopes.

10. kolejka, 22.11.2020 Cracovia 0-1 Legia Warszawa
Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Cracovię po bramce Filipa Mladenovicia. Dla graczy Michała Probierza była to pierwsza porażka u siebie w tym sezonie.

11. kolejka, 29.11.2020 Legia Warszawa 2-2 Piast Gliwice
Legia Warszawa po meczu pełnym emocji zremisowała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 2-2. Tego dnia legioniści dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, lecz ostatecznie zawsze gościom udało się odpowiedzieć. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Bartosz Kapustka oraz Tomas Pekhart, natomiast dla Piasta Piotr Malarczyk i Jakub Świerczok.

12. kolejka, 05.12.2020 Legia Warszawa 2-0 Lechia Gdańsk
Po bramkach Tomasa Pekharta i Rafaela Lopesa Legia Warszawa ograła na własnym stadionie Lechię Gdańsk. Wobec porażki Rakowa Częstochowa "Wojskowi" wrócili tym samym na pierwszej miejsce w ligowej tabeli. W sobotnim spotkaniu legioniści zaprezentowali się z dobrej strony, jednak ponownie piętą achillesową była skuteczność pod bramką przeciwnika.

13. kolejka, 12.12.2020 Wisła Kraków 1-2 Legia Warszawa
Legia mocno namęczyła się w sobotnim meczu z Wisłą, ale ostatecznie udało jej się zgarnąć trzy punkty. Gospodarze prowadzili przez większą część meczu, ale w końcówce dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tomas Pekhart. Czech najpierw wykorzystał jedenastkę, a potem popisał się celnym strzałem głową.

14. kolejka, 18.12.2020 Legia Warszawa 2-3 Stal Mielec
Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie ze Stalą Mielec 2-3, tracąc wszystkie trzy gole po rzutach karnych. Dwa z nich sprokurował Artur Jędrzejczyk, a jednego Mateusz Wieteska. Tego dnia środkowi obrońcy zagrali jedne ze swoich najgorszych meczów w barwach "Wojskowych". Zakończenie roku w wykonaniu mistrzów Polski wypadło więc wyjątkowo blado.

15. kolejka, 31.01.2021 Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 Legia Warszawa
Po zimowej przerwie Legia skompromitowała się przegrywając na wyjeździe z ostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała 0-1. Jedynego gola strzelił zaraz po zmianie stron Rafał Janicki. Dla stołecznych graczy to druga porażka w Ekstraklasie z rzędu, a co więcej druga z beniaminkiem.

16. kolejka, 06.02.2021 Legia Warszawa 2-0 Raków Częstochowa
Legia przerwała niechlubną serię dwóch porażek z rzędu, pokonując w sobotni wieczór na własnym stadionie Raków Częstochowa. W pierwszej połowie do siatki gości trafił Luquinhas, a w drugiej Tomas Pekhart, który pewnie wykorzystał rzut karny. Gospodarze kontrolowali to, co działo się boisku i zasłużenie zgarnęli tego dnia komplet punktów.

17. kolejka, 14.02.2021 Jagiellonia Białystok 1-1 Legia Warszawa
W meczu 17. kolejki Ekstraklasy rozegranym w Białymstoku Legia Warszawa zremisowała 1-1 z Jagiellonią. Na trudny teren mistrzowie Polski jechali w roli faworytów, ale większość dość ostrożnie podchodziła do rywalizacji z "Jagą", ponieważ na Podlasiu nie udało się wygrać ostatnich siedmiu spotkań. Niestety ta seria została podtrzymana i choć to "Wojskowi" byli stroną przeważającą, to nie zdołali przechylić szali na swoją korzyść.

18. kolejka, 20.02.2021 Legia Warszawa 5-2 Wisła Płock
Legia rozgromiła w pierwszym sobotnim ligowym spotkaniu Wisłę Płock aż 5-2. W pierwszej połowie gracze Czesława Michniewicza wygrywali już 3-0, ale ostatecznie na przerwę zeszli tylko z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron mistrzowie Polski jeszcze dwa razy pokonali bramkarza rywali, notując tym samym swoje najwyższe zwycięstwo w tym sezonie w Ekstraklasie. Gole dla Legii strzelili: Mladenović i Luquinhas (po dwa) oraz Kapustka.

19. kolejka, 27.02.2021 Górnik Zabrze 1-2 Legia Warszawa
Po dosyć wyrównanym spotkaniu Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2-1. Tym samym legioniści zrewanżowali się za jesienną porażkę przy Łazienkowskiej 1-3.

20. kolejka, 07.03.2021 Śląsk Wrocław 0-1 Legia Warszawa
Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław. Jedynego gola strzelił w drugiej połowie Paweł Wszołek, który wykorzystał podanie od Bartosza Kapustki. Gospodarze kilkukrotnie zagrozili bramce rywali, lecz ogółem to piłkarze Czesława Michniewicza zasłużenie zgarnęli komplet punktów.

21. kolejka, 13.03.2021 Legia Warszawa 3-2 Warta Poznań
W meczu 21. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Wartą Poznań 3-2. Do przerwy legioniści prowadzili 2-1. Świetne spotkanie rozegrał Filip Mladenović.

22. kolejka, 21.03.2021 Zagłębie Lubin 0-4 Legia Warszawa
Legia wysoko aż 4-0 ograła na wyjeździe Zagłębie Lubin, a wszystkie gole były autorstwa Tomasa Pekharta. W niedzielny wieczór Czech rozegrał jeden z lepszych meczów w swojej karierze.

23. kolejka, 03.04.2021 Legia Warszawa 4-2 Pogoń Szczecin
Legioniści pewnie 4-2 ograli Pogoń Szczecin w starciu dotychczas dwóch najlepszych drużyn w tym sezonie. Gospodarze pierwsze trzy gole strzelili w ciągu dziesięciu minut, a czwartego gola zdobyli już w 29. minucie. Szczecinianie odpowiedzieli tuż przed końcem pierwszej połowy, a także w drugiej połowie po trafieniu z rzutu karnego.

24. kolejka, 11.04.2021 Lech Poznań 0-0 Legia Warszawa
Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Lechem Poznań w ciekawie zapowiadającym się spotkaniu 24. kolejki Ekstraklasy. Mecz nie obfitował w zbyt wiele okazji bramkowych - dobrych sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo, więc rezultat remisowy można uznać za sprawiedliwy.

25. kolejka, 18.04.2021 Legia Warszawa 0-0 Cracovia
Legia po słabym meczu bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z dużo niższej notowaną Cracovią. Było to drugie z rzędu spotkanie stołecznego klubu zakończone wynikiem 0-0.

26. kolejka, 21.04.2021 Piast Gliwice 0-1 Legia Warszawa
Legia przełamała serię niewygranych meczów z Piastem Gliwice, pokonując go w środowy wieczór na jego stadionie 1-0. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył Rafael Lopes.

27. kolejka, 25.04.2021 Lechia Gdańsk 0-1 Legia Warszawa
W meczu 27. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1-0. Spotkanie nie należało do najciekawszych, nie mieliśmy okazji oglądać zbyt wielu sytuacji bramkowych, a jedyny gol padł po rzucie karnym podyktowanym za faul na Luquinhasie.