Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Michniewicz: Tęsknimy za meczami, gdzie strzelaliśmy wiele bramek

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Zostaliśmy mistrzem Polski, cel został osiągnięty, ale sezon się dla nas jeszcze nie skończył. Chcemy zagrać jak najlepiej te pozostałe mecze. W jakim składzie? Decyzję podejmiemy jutro, ale będziemy przyglądać się wszystkim zawodnikom, i tym grającym regularnie, i tym grającym mniej. Na pewno nie będziemy zmieniać naszego ustawienia, choć może to nastąpić w trakcie spotkania. Mogą być jednak drobne korekty w składzie - możemy zagrać dwoma napastnikami i jednym ofensywnym pomocnikiem lub jednym napastnikiem i dwoma dziesiątkami. Wszyscy są brani pod uwagę - i Jasur, i Muci. Zobaczymy, czy któryś z nich dostanie szansę na grę od początku - mówi przed sobotnim meczem z Wisłą Kraków trener Czesław Michniewicz.

- Wisła Kraków gra w określony sposób i nie zmienia go, niezależnie od tego czy gra u siebie, czy na wyjeździe. Myślę, że teraz będzie podobnie. Grają wysoko, agresywnie, trudno się wyprowadza piłkę w meczu przeciwko nim, grają blisko siebie. Mają dużo atutów, są dobrze zorganizowani. Ostatnio przegrali z Zagłębiem Lubin, ale wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku, bo Wisła grała dobrze, a straciła przypadkowe bramki. Widziałem dużo dobrych elementów w ich grze. Spodziewam się ciekawego meczu. My też będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, bo ostatnio wygrywaliśmy skromnie po 1-0. Tęsknimy za meczami, gdzie strzelaliśmy wiele bramek, bo to się podoba wszystkim. Będziemy do tego zmierzać.

Sytuacja Pawła Wszołka
- Przede wszystkim Paweł ma dziś urodziny, więc osobiście złożę mu życzenia. Jego sytuacja jest taka, że były z nim prowadzone rozmowy. Dziś mam spotkanie z panem prezesem i dyrektorem sportowym i będę na ten temat wiedział więcej. W tej chwili trudno mi cokolwiek powiedzieć.

Transfer Konrada Poprawy
- Pojawiło się w mediach nazwisko Konrada Poprawy. Nie chcę nic przesądzać, na pewno w najbliższych dniach wiele się w tym temacie wyjaśni.

O młodzieżowcu
- Myślę, że będzie szansa teraz przyjrzeć się młodym zawodnikom. Jakub Kisiel może być naturalnym następcą na pozycji młodzieżowca i defensywnego pomocnika w sytuacji, gdyby Bartosz Slisz wypadł ze składu. Ma na swoim koncie 3 żółte kartki, więc może to nastąpić w każdej chwili. Najbliżej gry jest właśnie Kisiel.

Sytuacja Waleriana Gwilii
- Znam sytuację Vako Gwilii. Jego kontrakt nie został przedłużony na tych warunkach, jakie miał wcześniej, choć była taka opcja. Klub z niej nie skorzystał. Myślę, że będą prowadzone rozmowy na ten temat. Każdy kolejny dzień i tydzień może wiele zmienić. Musimy wypracować wspólne stanowisko z prezesem i dyrektorem sportowym, z kim chcielibyśmy zostać na kolejny rok. Wstępnie już mamy taką listę.

Karny nie dla Boruca
- Nie planujemy takiej sytuacji, że Artur Boruc podejdzie do rzutu karnego. U nas jedenastki wykonuje Tomas Pekhart. I nie chodzi o to, że Artur źle strzela karne, ale z szacunku dla rywala. Mi się takie sytuacje nie podobają. To niby nic wielkiego, że bramkarz strzela karnego, ale to są sytuacje niecodzienne i nie chciałbym aby ktoś strzelał karnego aby zrobić sobie frajdę. Dla mnie to upokarzające i na pewno u nas tak nie będzie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Wieczny fan Mioduskiego - 01.05.2021 / 12:36, *.plus.pl

Zobaczymy czy jasur i muci dostaną szansę? Oni nie dostaną szansy bo ty nawet po tytule nic nie zmienisz bo się boisz odważnych ruchów kadrowych.

odpowiedz
atmosferic - 01.05.2021 / 10:40, *.orange.pl

Rekord 12-0 - dzis trzeba sprobowac go pobic :D

odpowiedz
Wiele bramek można na strzelać w Fifie Playstation - 01.05.2021 / 06:24, *.mm.pl

!

odpowiedz
Goclaw - 01.05.2021 / 00:17, *.centertel.pl

Golić ta szmatę jak najwyżej !!!

odpowiedz
Krzeszczu - 30.04.2021 / 20:33, *.bredband2.com

Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=gFiRr3FLnU0&list=TLPQMzAwNDIwMjHx4ViNo2jaFA&index=2

odpowiedz
Krzeszczu - 30.04.2021 / 20:35, *.bredband2.com

@Krzeszczu: szczegolnie ten kawalek o fryzjerze i kupionym mistrzostwie.
Aczkolwiek caly kawalek jest fajny.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 30.04.2021 / 21:00, *.centertel.pl

@Krzeszczu: Konfident zniszczył karierę reprezentacyjną Stolarskiemu, co potwierdza, że jest konfidentem ;-)

odpowiedz
Krzeszczu - 30.04.2021 / 21:09, *.bredband2.com

@vadisodjidjiaofoe: tes prowda, tes prowda :-)
wedle: co ci powiem, to ci powiem, ale ci powiem :-)

odpowiedz
gazza - 30.04.2021 / 19:34, *.inetia.pl

A ja tęsknię za meczami na starym stadionie który miał duszę i atmosferę !
Tęsknię za stadionem na który mogłem pojechać rowerem i wieczorem wejść na stadion i obejrzeć wieczorny trening ...z rowerem na żylecie !
Tęsknię za pełnym stadionem który śpiewał "To były piękne dni..." i pohukiwał gdy ciemnoskóry piłkarz biegał przy linii boiska umiejscowionej przy starej żylecie...!
To były niezapomniane chwile i czasy !
Dziś to mega padaka w porównaniu z kiedyś...!

odpowiedz
Stefan - 30.04.2021 / 20:51, *.chello.pl

@gazza: Mordo mam tak samo... i Rozyk zarzucający „W trzech kolorach mieni się...”, teraz ten doping taki na jeden miot, bez reakcji, bez jazdy z rywalem. Pamietam jak za małolata lataliśmy na wagary na trening i zbieraliśmy autografy od piłkarzy. Dziś nie wiem czy w ogóle byłaby taka możliwość ????

odpowiedz
:) - 30.04.2021 / 21:07, *.chello.pl

@Stefan: a chodziłes do liceum , czy do miales prywatnego tutora w domu?

odpowiedz
Kulo. - 30.04.2021 / 21:44, *.centertel.pl

@gazza: kiełbaski zza kraty i te płyty chodnikowe ;)))

odpowiedz
Hugon - 30.04.2021 / 22:43, *.vectranet.pl

@Kulo. : I 100 milicjantów w szpalerze ukierunkowanym do kanałku piaseczyńskiego,jak wypuszczali z suki pałami walili po plecach w kierunku kanałku.To były czasy.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 01.05.2021 / 12:43, *.plus.pl

@gazza: teraz to nie ma tej atmosfery co kiedyś na meczach głównie siedzą zamiast stać jedzą kiełbaski i sweet focie na face robią w kolorowych strojach w międzyczasie szukania miejsca wg kupionego biletu.

odpowiedz
Ja - 01.05.2021 / 12:48, *.plus.pl

@Stefan: Niestety pokolenie internetu opanowuje powoli ten stadion. Niektórzy nawet nie wiedzą z kim gramy ważne że się pokażą że byli na meczu dla mody zdjęcia na insta face'a albo przyszpanowac swojej lali że są ,,kibicami" i ja zabrać na mecz.

odpowiedz
grzesiek - 30.04.2021 / 19:07, *.centertel.pl

Z tego co pamietam meczow kiedy Legia strzelala wiele bramek pod wodzą Michniewicza bylo zaledwie :1

odpowiedz
danie - 01.05.2021 / 11:19, *.254.201

Wisła Płock, Pogoń, Zagłebie?? Rzeczywiście 1

odpowiedz
Wiem co mówię - 30.04.2021 / 17:56, *.chello.pl

Też tęsknimy, 8-4 z Dortmundem brałbym teraz w ciemno

odpowiedz
Michał - 30.04.2021 / 17:39, *.plus.pl

No to czas się jutro odblokować i walnąć Wiśle parę brameczek.Jazda na pełnej jutro z Wisłą.Szpaler o.k szacun dla Wisły ale później bez żartów na całego z nimi.Kiełbasy do gory i golimy Wisle.Dziękuję CAŁEJ LEGII za mistrzostwo w tym dziwnym sezonie!!! Dziękuję i pozdrawiam CAŁĄ LEGIĘ! CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM!!!

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 30.04.2021 / 17:05, *.chello.pl

Dlaczego Astiz jest w rezerwach?

odpowiedz
:) - 30.04.2021 / 17:57, *.chello.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: podobno przyłapali go jak gasił peta na parkingu

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 30.04.2021 / 16:23, *.chello.pl

Powtórka 7-0 mile widziana!

odpowiedz
bum - 30.04.2021 / 15:06, *.virginm.net

Kolejna durna wypowiedz trenera : BORUC NIE BEDZIE STRZELAL KARNYCH ZE WZGLEDU NA SZACUNEK DLA PRZECIWNIKA BO NIE CHCEMY NIKOGO UPOKARZAC A TAKA SYTUACJA JEST UPOKARZAJACA.
Skad on sie urwal?? Jechac z kazdym do granic mozliwosci! Pieprzony minimalisto! Legia ma karcic kazdego ile wlezie kiedy tylko jest ku temu okazja! Nie lubie cie czesiu coraz bardziej

odpowiedz
Sikoros - 01.05.2021 / 05:44, *.vectranet.pl

@bum: a robota na zmywaku to Cię nie upokarza? Ni właśnie...

odpowiedz
speed - 30.04.2021 / 15:01, *.play-internet.pl

Czyli:Jest jak jest a będzie jak zawsze.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 30.04.2021 / 14:54, *.centertel.pl

"Jasur, i Muci. Zobaczymy, czy któryś z nich dostanie szansę na grę od początku"
Mamy już Mistrza. Teraz trzeba ogrywać młodych na przyszły sezon, a nie o zwycięstwach myśleć. Obaj powinni grać od początku.
"nazwisko Konrada Poprawy. Nie chcę nic przesądzać, na pewno w najbliższych dniach wiele się w tym temacie wyjaśni."
Skoro nie zaprzecza, to pewnie jest już u nas jedną nogą. W końcu za darmo przyjdzie, więc jest jak najbardziej w zasięgu Miodka.

odpowiedz
R - 30.04.2021 / 14:54, *.mm.pl

Legia Warszawa mistrzem Polski na 3 mecze przed końcem sezonu.

Ostatni raz udało się to Wiśle Kraków, w sezonie 2010/11.

* Legia zdobyła mistrzostwo na 3 mecze przed końcem także w sezonie 2013/14, ale dopiero gdy Lechowi pozostały do rozegrania 2 spotkania


Mistrzostwa Polski w XXI wieku
9 - LEGIA WARSZAWA
7 - Wisła Kraków
2 - Lech Poznań
1 - Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Piast Gliwice

odpowiedz
AAAAAAAAAAAaaa - 30.04.2021 / 14:46, *.182.226

Lewczuk, Jędza pa pa przede wszystkim !

odpowiedz
Krzeszczu - 30.04.2021 / 14:25, *.bredband2.com

To moze najwyzsza pora zaczac powaznie i profesjonalnie trenowac, a nie odpyeerdalac dziadka, siatkonoge a w miedzyczasie truchtac i miec wolne.

odpowiedz
Albercik - 30.04.2021 / 14:51, *.plus.pl

@Krzeszczu: nie pij w dzień albo nie pisz jak się uwalisz

odpowiedz