fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zygmunt III Waza ponownie w szaliku Legii!

Woytek, źródło: Legionisci.com

Tradycji stało się zadość. W czwartkowy poranek, ok. godziny 7:30, prezes i właściciel Legii Dariusz Mioduski, wiceprezes Jarosław Jurczak i przedstawiciel kibiców Maciek Dobrowolski zawiesili na pomniku Króla Zygmunta III Wazy szalik mistrzów Polski. Już w środę wieczorem Most Śląsko-Dąbrowski został podświetlony w czerwono-biało-zielone kolory.

Pierwszy raz szalik na królu Zygmuncie zawisł po mistrzostwie w 2013 roku. Od tamtej pory za każdym razem gdy drużyna ze stolicy sięga po najważniejsze krajowe trofeum pomnik zyskuje legijne barwy. Oznacza to, że za nami już siódme ozdabianie Kolumny Zygmunta.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
Yogi - 01.05.2021 / 21:17, *.centertel.pl

BO MISTRZ JEST TYLKO JEDEN. POZDRO DLA BRACI. ????

odpowiedz
ManiekWuWuA - 01.05.2021 / 08:53, *.chello.pl

7 osób a udźwig 700kg ???? zawsze do czegoś można się przyje...

odpowiedz
olew - 29.04.2021 / 22:51, *.vectranet.pl

ładny szal , wspaniały Król ! wspaniała Drużyna ! esencja warszawskości

odpowiedz
Arecki - 29.04.2021 / 20:27, *.plus.pl

Zamontować schody ruchome na stałe.... MP 2021 LEGIA WARSZAWA!

odpowiedz
soprano - 29.04.2021 / 17:32, *.chello.pl

ursynow gratulacje czekamy na wzmocnienia dryzyny

odpowiedz
Hubbard - 29.04.2021 / 16:04, *.chello.pl

tylko Zygmunt III Waza był kibicem IFK Gothenburg

odpowiedz
olew - 29.04.2021 / 22:47, *.vectranet.pl

@Hubbard: bzdura, Jegiellon po kądzieli, katolik, playboy i pogromca moskwy nie może kibicować marniutkiemu geteborgowi

odpowiedz
c u L t - 29.04.2021 / 13:55, *.amazonaws.com

Boil bardzo wielu..niech boil ...żal dupe šcisja..Leeegiiiaa!Mistrz!i nawet sêdziowie nie pomagali...

odpowiedz
PFCL - 29.04.2021 / 13:07, *.inetia.pl

Haha Korzeniowskiego wzieli

odpowiedz
Sławomir - 29.04.2021 / 12:57, *.chello.pl

Mam 58 lat , ale łezka w oku się zakręciła - kolejne mistrzostwo ale zdobyte 3 kolejki przed końcem .
BRAWO 16 Mistrzostwo ( jedno odebrane przez Kuleszę )
Tym razem CAŁA Polska też widziała kto jest Najlepszy i mam nadzieję że nikt nam tego Mistrzostwa NIE ODBIERZE - tak jak wtedy dziadki leśne.

odpowiedz
speed - 29.04.2021 / 12:28, *.play-internet.pl

Lanser i parodysta na każdej fotce.Żalosne

odpowiedz
Olo - 29.04.2021 / 16:25, *.chello.pl

@speed: ty o Wazie tak?

odpowiedz
Jimmy L - 30.04.2021 / 19:25, *.centertel.pl

@Kibolek : Zmartwie Cię, w obydwu przypadkach nie masz racji. Ale może to ty?

odpowiedz
WETERAN - 29.04.2021 / 12:27, *.chello.pl

Super! I jeszcze raz tytuł jest nasz! Brawo!

odpowiedz
Mrok - 29.04.2021 / 11:59, *.chello.pl

Prezes teraz będzie świętował na businessowych lunchach, wieszał szaliczki, dawał wywiady w Forbes a tymczasem czasu przygotowań do pucharów już mu ucieka. Jak wyglądają bajki o super wzmocnieniach z tapety Kucharskiego widzieliśmy po oknie zimowym. Jeden grzał ławę, drugi jak wszedł na boisko to nie wiedział po co, trzeci się obraził a czwarty najpierw odwalił nas z PP po czym się połamał.
Woytek, wrzucaj licznik wstydu, róbmy presję już teraz.

odpowiedz
:) - 29.04.2021 / 11:54, *.chello.pl

podobno król Zygmunt jako stary warszawiak kibicuje polonii

odpowiedz
dfkl - 29.04.2021 / 12:05, *.chello.pl

@:):
No to go nieźle nabrali! Nie ma już Polonii, od 2008 roku jest farbowany Groclin działający pod nazwą Polonii.

odpowiedz
Bródno - 29.04.2021 / 12:19, *.chello.pl

@:): ale jakiej poloni ?

odpowiedz
Łazarz Wiedeński - 29.04.2021 / 13:10, *.drei.com

@:): co to jest to,,polonii"???

odpowiedz
:) - 29.04.2021 / 13:44, *.chello.pl

@Łazarz Wiedeński: Polonia Warszawa

odpowiedz
Wsciek(L) y - 29.04.2021 / 14:14, *.orange.pl

@:) : polonia to jest w Chicago

odpowiedz
Stefan1916 - 29.04.2021 / 14:35, *.chello.pl

@Wsciek(L) y: tylko w Chicago

odpowiedz
K - 30.04.2021 / 16:18, *.plus.pl

@:) : a tobie to się strony nie pomieszały przypadkiem leszczyku?

odpowiedz
321 - 01.05.2021 / 13:27, *.tpnet.pl

@dfkl: zbankrutowali w 2013

odpowiedz
Sebo(L) - 29.04.2021 / 11:40, *.master.pl

Mistrzostwo Polski stało się faktem,bez potrzeby rozgrywania kolejnych meczów,bez dramaturgii do ostatniej kolejki,bez nerwów. Na 3 kolejki przed końcem mamy komfort psychiczny,co nie znaczy,że mamy teraz odpuszczać każdy kolejny mecz i wpuszczać rezerwowy skład tak jak to miało miejsce rok temu. Jak na prawdziwego MP przystało trzeba godnie zakończyc sezon. Teraz zostaje jednak zasadnicze pytanie kierowane do przezesa i właściciela (L)egii Dariusza Mioduskiego. Co dalej? W perspektywie eliminacji do LM potrzebne są konkretne wzmocnienia. Nie te za free,bo za free to przychodzą do nas takie "asy" jak np.Valencia. Potrzebne są wzmocnienia gotówkowe,za które trzeba wydać trochę "siana". Do wyrwana za dużą bańkę euro z Łudogorca jest Jakub Świerczok,który byłby potężnym wzmocnieniem w lini ataku.Całkiem niezłym piłkarzem grającym na naszych stadionach jest również Makana Baku z Warty,który w ostatnich kolejkach pokazał,że potrafi nieźle przyspieszyć na skrzydle ale również i strzelać gole. Bez dwóch zdań bez wzmocnień nie ma co się znowu łudzić na występy w fazie grupowej pucharów bo rywale niestety sukcesywnie z roku na rok zaczynają nam uciekać niczym pędzące Pendolino. Były kompromitujące porażki z drużynami z Azerbejdżanu,Mołdawii,Kazachstanu,Luksemburga i czas zakończyć to haniebną serię.

odpowiedz
Mrok - 29.04.2021 / 10:15, *.chello.pl

No fajnie, że tradycja podtrzymana ale aż 7 osób potrzebne do wieszania szalika? Może to taki znak-symbol sprawności działania obecnej ekipy przy sterze Legii?

odpowiedz
Hubi40 - 29.04.2021 / 10:09, *.com.pl

No i bomba !!!! Teraz na mecz 16 maja i na bulwary !!!!!!!!!

odpowiedz
Sobo(L)ew - 29.04.2021 / 09:55, *.255.243

A kto pały tam zaprosił??? ????????????????Nie było złamania przepisów a dziady chcą zaistnieć w mediach ????????????????

odpowiedz
Hautausmaa - 29.04.2021 / 09:40, *.tpnet.pl

Zygmunt III Waza - historycznie niestety słaby król. Bez podjazdu do np. Batorego.

odpowiedz
Heh - 29.04.2021 / 10:20, *.chello.pl

@Hautausmaa: Batory to jeszcze gorszy król. Jeżeli ktoś interesuje się bardziej historią, to wie, że nikt przed nim nie zaniedbał tak gospodarki w kraju i nie zadłużył I RP. Niestety Batory najmował bardzo dużo wojsk zaciężnych. No i to jemu zawdzięczamy otwarcie frontu wschodniego z Rosją, które ostatecznie doprowadziło do rozbiorów ;) Zygmunt III Waza został wybrany jako nawiązanie do dobrze zarządzających Jagiellonów (bliskie pokrewieństwo), po eksperymentach z Walezym i Batorym. Niestety wplątał Polskę w kolejny front po Batorym, czyli Szwecję. Swoją drogą Zygmunt III Waza to pierwszy rządzący Polską co kopał piłkę, kiedy źle się w kraju działo - słynne kopanie w "calcio" kiedy palono zbory protestanckie w Krakowie.

odpowiedz
ROSOMAK - 29.04.2021 / 16:06, *.chello.pl

@Heh: Szacun że Ci sie chciało tłumaczyć

odpowiedz
Władeczek - 29.04.2021 / 09:18, *.netfala.pl

16 razy faken!

odpowiedz
Krzysztof - 29.04.2021 / 09:41, *.jmdi.pl

@Władeczek:
Był postój na Orlenie?

Zdrówko wariat!

odpowiedz
G. - 29.04.2021 / 09:18, *.centertel.pl

Z roku na rok coraz ich tam więcej na tym wysiegniku.

odpowiedz
Zięciu - 29.04.2021 / 11:23, *.centertel.pl

@G. : niedługo będą na dwa wjeżdżali :-)

odpowiedz
Tomek - 29.04.2021 / 11:28, *.113.189

@Zięciu: Jak widać na zdjęciach już dzisiaj były dwa :):)

odpowiedz
oLaf - 30.04.2021 / 15:46, *.vectranet.pl

@Tomek: do koryta każdy chce się dopchać ; )))

Super że taki duży szal jest, to go normalnie z ziemi widać : )

odpowiedz
MOKOTÓW GÓRNY - 29.04.2021 / 09:18, *.centertel.pl

Tradycji stało się zadość.

odpowiedz
:) - 29.04.2021 / 08:43, *.chello.pl

jeszcze puszkę królewskiego było zostawić na cokole

odpowiedz
Misza_Praga - 29.04.2021 / 08:41, *.plus.pl

Legia MISTRZ!!!!

odpowiedz