Czesław Michniewicz - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: To nie jest wynik marzeń

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Chciałbym zacząć od podziękowań dla piłkarzy Wisły Kraków, którzy przed meczem okazali nam szacunek. Niezależnie od rywalizacji, która toczy się na boisku, takie gesty zawsze budują fajną atmosferę wokół piłki. Ogółem spodziewaliśmy się takiego meczu. Wisła nawet przegrywając, grała ostatnio dobrze. Nie stwarzała sobie może zbyt wielu okazji do strzelenia bramki, ale grała agresywnie i wysoko atakowała pressingiem. Wszystkie drużyny, z którymi grała, miały z tym problem.

Na początku wyglądało to tak, że kilkukrotnie udało nam się uciec spod tego pressingu. W pierwszej połowie mieliśmy dwie dobre szanse. Chodzi mi o sytuacje Ernesta Muciego, który dzisiaj zagrał od początku, i Tomka Pekharta po bardzo dobrym podaniu Bartka Slisza. Gdyby wtedy udało się strzelić gola, to być może ten mecz byłby dla nas o wiele łatwiejszy. Wisła była chyba zadowolona z remisu, ponieważ ten punkt ma dla nich bardzo dużą wartość, bo przybliża ich do utrzymania. My chcieliśmy dzisiejszym meczem potwierdzić, że nowo kreowany mistrz Polski będzie grał ostatnie trzy mecze na poważnie. Tak też zagraliśmy, ale ten wynik nie jest takim o jakim marzyliśmy.

Debiut Muciego w pierwszym składzie

Ernest długo czekał na swoją szansę. Zagrał w momencie, kiedy zostaliśmy już mistrzami Polski. Zagrał w dobrym otoczeniu, ponieważ niemal wszyscy zawodnicy, którzy zapewnili nam mistrzostwo przebywali razem z nim na boisku. Początek miał bardzo udany. Był widoczny, miał sytuację i kilka ładnych zagrań. Później troszeczkę zniknął mi z pola widzenia. Spodziewaliśmy się jednak, że może tak być, ponieważ od dawna nie grał w wyjściowym składzie. Stąd też nie spodziewaliśmy się cudów, ale do pewnego momentu zagrał obiecująco. Myślę, że w dwóch kolejnych meczach dostanie kolejne szanse.

Nowy wariant gry?

Wariant takiej gry jak dzisiaj już stosowaliśmy. To ustawienie składało się z strzech środkowych obrońców oraz z czterech piłkarzy drugiej linii. Zabezpieczyliśmy grę defensywną Muciego, poprzez dwóch defensywnych pomocników. Dwóch napastników miało mu pomagać poprzez wychodzenie na wolne pole. Takie było założenie. To był wariant, który stosowaliśmy wcześniej. Nie przywiązujemy aż takiej wagi jak niektórzy dziennikarze i media ekscytują się, czy to było takie ustawienie czy inne. My przede wszystkim szukamy miejsca dla tych zawodników, którzy są aktualnie w formie. Chcemy mieć na boisku jak najwięcej piłkarzy kreatywnych. Żeby grać piłkę kreatywną trzeba mieć minimum czterech takich kreatywnych graczy.

Debiut Jasura

Nie mogliśmy doczekać się jego debiutu, chociaż jest teraz w trudnym momencie. Leczył kontuzję, a aktualnie trwa ramadan. Nie jest łatwo grać w tym okresie. Jasur bardzo przestrzega ramadanu, dzisiaj zjadł posiłek przed 5:00 i do tego momentu nic nie jadł, więc nie było mu łatwo. Coraz lepiej jednak wygląda na boisku. Za chwilę ramadan się skończy i wszystko będzie ok. Miał kilka fajnych momentów. Ma swobodę w operowaniu piłką, dużo widzi na boisku. Nie ma jeszcze wystarczającej dynamiki, jaką byśmy chcieli. Na materiałach wideo, kiedy do nas przychodził, widziałem dobrą szybkość i świetne akcje jeden na jeden w jego wykonaniu. Na to wszystko czekamy. Dajemy mu jednak jeszcze trochę czasu na adaptację.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
Bzyk(L) - 02.05.2021 / 20:08, *.play-internet.pl

Naprawdę dawno tu nic nie pisałem, ale jak patrzę na te komentarze znawców piłki nożnej to nie wytrzymałem.
Dobrze Panowie, więc zaczynamy tłumaczenie
1. Legia ma 100 lat a mistrzostw tylko 15 (16). Każde mistrzostwo powinno cieszyć- nie rozumiem k... krytyki że to miała być formalność.
2. Krytyka w stosunku do Michniewicza-ludzie czy wam już naprawdę rozum odjęło? Od trenera Czerczesowa mamy w końcu trenera, a nie wynalazek. Gość wniósł jak na polską ekstraklape nowy styl gry ( na dwóch bocznych obrońców) kto tak gra? Ponadto z faktu że ostatnio był trenerem młodzieżowej reprezentacji ma w jednym palcu który młody ma potencjał i którego warto do Legii ściągnąć. Obecnie gdyby nie Legia ,Zibi Top by go zatrudnił za wuja w reprezentacji. Na dzień dzisiejszy uważany przez środowisko dziennikarskie za najlepszego polskiego trenera. A pamiętacie co mieliśmy na ławce? Hasi, Jozak, Są Pinto
3. Narzekanie na Miodka- oczywiście pojawiają się błędy w zarządzaniu klubu. Ale w przeciągu 8 lat pięć razy byliśmy mistrzami Polski (jak coś przekręciłem to proszę mnie poprawic) . Mam wrażenie że piszą tu 15 latki którzy nie pamiętają czasów ITI. Oczywiście polityka w stosunku do trenerów była do bani. Ale jako całość Legia ma dobre wyniki sportowe i finansowe.

Podsumowując..... przestańcie w końcu wieszać psy. Popatrzcie na nas (na Legie) i na to co się obecnie dzieje w Poznaniu, Krakowie.

Ja chciałem złożyć Panu prezesowi, trenerowi, całej drużynie wyrazy szczerych gratulacji. Brawo, Legia idzie w każdym aspekcie moim zdaniem w dobra stronę.

odpowiedz
oLaf - 03.05.2021 / 00:18, *.vectranet.pl

@Bzyk(L):
Ad 1. OK, Mistrz jest i faktycznie trzeba się cieszyć chociaż uważam, że Legia mając dobrych zawodników na tle coraz słabszej Ekstraklasy nie powinna remisować z Craxą, Wisłą i przegrywać z MIelcem czy Podbeskidziem - wstyd!

Ad 2 . Przyzwyczaiłeś się do ''uczących się trenerów" w Legii to może i MIchniewicz w porównaniu z słabeuszami jest dobry. Wg. mnie to średni trener wśród polskich trenerów , a ci są ... własciwie nie istnieją w Europie, są tak słabi.

Ad 3. Miodek jako sponsor ok, trochę zbytnio zrobił z Legii ''hodowlę graczy na sprzedaż"., natomiast jako menadzer - idiota - jak można 4 razy popełnić ten sam błąd??? (początkujący trenerzy!). + 4 razy odpadliśmy z el. LM i LE z słabiutkimi zespołami, które w 80% mają mniej punktów w UEFA niż my!!!

Czasy ITI sportowo nie były takie złe - wtedy po prostu Wisłą była absolutnym hegemonem w Polsce (kupowała reprezentantów Polski) i nie mieliśmy startu do niej. ITI dobrze, że było, bo pozwoliło Legii przeczekać trudne czasy (nie udało to się np. Widzewowi i ŁKS) aż Leśny i Miodek postawili Legię na nogi!

odpowiedz
grzesiek - 02.05.2021 / 16:28, *.centertel.pl

Cesio niedlugo wracasz do poznania. Wrzesien sie zbliza :)

odpowiedz
Biała Siła - 02.05.2021 / 12:07, *.lukman.pl

Panowie co drugi wpis to jeden jedzie na drugiego ,ludzie opanujcie się ,

odpowiedz
bialy - 01.05.2021 / 23:27, *.centertel.pl

Hej bronki, schowajcie swe pesymizmy dla siebie,tu Legia Warszawa! Mistrz i najwspanialszy klub Polski! Nie poddawaj się ukochana ma! Polska zdobyta, czas na Europę! Zobaczycie że będzie dobrze! Nie marudzić a wspierać! Wielka Legia tylko mocą nas Wszystkich! A teraz czas radości i podziękowania, a nie tego zatruwania ciągłym narzekactwem.

odpowiedz
czizys - 02.05.2021 / 09:37, *.virginm.net

@bialy: odstaw leki i alkohol chlopaku

odpowiedz
Adam - 01.05.2021 / 22:27, *.chello.pl

Czesiu nie płać czynszu za wrzesień, bo już w sierpniu cię tutaj nie będzie. Ta drużyna bez ciebie zdobyła mistrza, a ty ją tylko hamujesz. Gdybyś był z drużyną w meczach z Piastem oraz Lechią, to nie byłoby żadnej szansy na mistrzostwo. Drony, farmazony, a pomysłu na grę zero. Gładka gadka to dla Tadka. Nigdy nie powinno cię tu być poznański słowiku!

odpowiedz
ty dzbanie - 01.05.2021 / 22:37, *.toneticgroup.pl

@Adam: znowu pomyliłeś pigułki?

odpowiedz
Adam - 02.05.2021 / 11:17, *.chello.pl

@ty dzbanie: ty w końcu odstaw swoje i przejrzyj na oczy, bo w sierpniu znowu obudzisz się z ręką w nocniku.

odpowiedz
Cesio - 02.05.2021 / 13:35, *.plus.pl

@Adam:
Znasz się na piłce i trenerce jak świnia na logarytmach, albo tak jak ktoś tu ci napisał, pomyliłeś pigułki. Jak masz tu trollować to lepiej będzie jak swoje "mundrości" zachowasz dla siebie

odpowiedz
Adam - 02.05.2021 / 19:05, *.chello.pl

@Cesio: może na świniach i algorytmach się znasz, ale o piłce nie masz bladego pojęcia. Zdejmij różowe okulary. A dobre rady zachowaj dla siebie. Nie pozdrawiam.

odpowiedz
Zlb - 01.05.2021 / 21:17, *.t-mobile.pl

Czesiek juz promuje tych którzy w następnym sezonie będą grać.Szef nakazał.Wiadomo ze się osłabimy,i to mocno.LEGIA MISTRZ!!!!

odpowiedz
Zdzicho - 01.05.2021 / 20:16, *.tpnet.pl

Uja gramy, liga mega slaba. Obym sie mylil, ale w pucharach max dwie rundy

odpowiedz
Yeti - 01.05.2021 / 19:21, *.play-internet.pl

Czesiu, gdzie jest ten mecz z wieloma bramkami strzelonymi przez Legię?

odpowiedz
Szelka - 01.05.2021 / 21:31, *.chello.pl

@Yeti: sformułowałeś najważniejsze pytanie pod adresem trenera Czesława i jego podkomendnych w bieżącej kolejce ESA. Prawdopodobnie pozostanie bez jakiejkolwiek odpowiedzi...

odpowiedz
Deacon - 01.05.2021 / 18:53, *.chello.pl

podejrzewam że wrześniu gościa już nie będzie na stanowisku trenerskim

odpowiedz
Michał - 01.05.2021 / 18:46, *.plus.pl

Za ten mecz wplaccie 300 000 tyś do srody na 13 letnią Aurelie w fundacji się pomaga.Ma glejaka mózgu i szansę na operację w Ameryce.Tylko do środy!!! Informacja w tvp info

odpowiedz
Michał - 01.05.2021 / 18:49, *.plus.pl

@Michał: dla Was to grosze dla dziecka i rodziców całe życie!!!

odpowiedz
Ja - 01.05.2021 / 18:42, *.plus.pl

Na wideo to każdy wygląda inaczej a boisko weryfikuje panie CM heh zawsze coś na konferencji powie śmiesznego :)

odpowiedz
bronek49 - 01.05.2021 / 18:02, *.chello.pl

Michniewicz jak zwykle nie skorzystał z kilku młodych zawodników którzy mogli się ogrywać w takim meczu i na pewno nie zagrali by gorzej od tych weteranów którzy w tym meczu grali a niestety grali słabo i niestety i wynik słaby ale to jest tchórzliwy trenerek i on żadnego młodego nie wypromuje ,zastanawia mnie też słaba skuteczność Pekkarda który w trzecim meczu z kolei marnuje stuprocentowe sytuacje i uważam ze ta drużyna znowu nie odegra poważniejszej roli w pucharach

odpowiedz
Jasio - 01.05.2021 / 18:18, *.chello.pl

@bronek49: Generalnie ok, ale drobna pomyłeczka. Powinno być: na pewno zagrali by gorzej od tych weteranów.
Nie ma tak, że masz ciastko i zjesz ciastko. Jak chcesz ogrywać młodych kosztem lepszych, to w efekcie grają Ci słabsi.

odpowiedz
PLK - 02.05.2021 / 01:33, *.cyfrowypolsat.pl

@Jasio: syndrom katofla, znaczy się?!!!
????????????

odpowiedz
Andreas - 01.05.2021 / 18:00, *.play-internet.pl

Czesiek jakiś przepis na nową grę bo w 5 meczach 2 bramki to śmieszny wynik. Dlaczego stałe fragmenty gry graliśmy na jedno kopyto czy nie można pomyśleć o urozmaiceniu.

odpowiedz
SEBO(L) - 01.05.2021 / 20:34, *.76.0

@Andreas : żeby myśleć o urozmaiceniu, to trzeba trenować, ale tu najważniejszy jest odpoczynek. Tu już wszystko umieją w swoim mniemaniu,cel się osiągnął, wszystko gra. Całoroczny Wakacyjny Klub Seniora Legia ma się dobrze!

odpowiedz