Artur Boruc najprawdopodobniej zostanie w klubie na kolejny rok - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Boruc: Jeżeli prezes powiedział, że zostaję... to pewnie tak jest

Wiśnia, źródło: Canal+ Sport

- Zdobyty tytuł smakuje dla mnie tak samo jak ten ostatni zdobyty z Legią. W sumie to każdy sukces smakuje podobnie. Troszeczkę musiałem na niego czekać, bo 19 lat, a to szmat czasu. Opłaciło się jednak wrócić do Warszawy i spędzić tutaj kolejny rok. Szkoda, że nie było w tym wszystkim kibiców. Nad tym ubolewam najbardziej i mam nadzieję, że lada chwila się to zmieni - powiedział po meczu z Wisłą Artur Boruc.

- Słyszałem, że prezes powiedział, że jestem bliski przedłużenia kontraktu... Jeżeli prezes tak powiedział, no to pewnie tak jest. Poczekajmy jeszcze chwilę i niebawem wszystkiego się dowiemy.

- Pracowaliśmy nad tym wszystkim już w Dubaju, gdzie był spory nacisk na grę w defensywie. Teraz to procentuje, bo tracimy mało bramek z czego się bardzo cieszymy. Każdy mecz, czy wygrany czy przegrany, daje bodźca do dalszej pracy. Nie było jednego spotkania decydującego o mistrzostwie. To każdy pojedynczy był tym, co budowało nas jako mistrzów.

Trzeba celebrować takie momenty, żeby się to wszystko nie przejadło. Należy się jednak cieszyć, że tyle trofeów Legia zdobyła w ostatnich latach. Na puchary mamy jeszcze trochę czasu. Trzeba się do nich dobrze przygotować i walczyć z całych sił. Czy mamy już na tyle szeroką kadrę, aby w nich walczyć? Nie mi to oceniać. Wszystko zweryfikuje boisko. Pożyjemy i zobaczymy.

Czy Czarek Miszta jest najbardziej utalentowanym bramkarzem, z którym pracowałem do tej pory? Nie chcę żeby popadł w samozachwyt, ale... tak.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

+dodaj komentarz
hajdukL - 03.05.2021 / 23:30, *.77.242

Słowo klucz - "opłaciło się".

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.05.2021 / 06:45, *.play-internet.pl

@Polski: Koszulki były,fryzury też były-"na Rataja" np.Na boiskach szkolnych każdy chciał być Leszkiem Piszem,albo Maćkiem Śliwowskim.Po mieście prawie każdy małolat Legijne logo nosił,szalik,czapeczka,koszulka,wpinka i t.d.A przed i po meczu w autobusach "cała Warszawa musiała słyszeć KTO WYGRAŁ MEEEEECZ!!!!??????,albo kto jest największą qrvą w Polsce".Pełna identyfikacja z klubem,jednym słowem mówiąc.A dzisiaj,gdyby nie P.Artur Boruc,to te kopaninę Legii by się oglądało,niczym np mecz Lazio-Roma.Można popatrzeć,ale generalnie mam wywalone,kto wygra.Reasumując,dobrze ,że Artur jest u nas,bo dzięki temu "odrobina Legii w Legii jeszcze się tli".Reszta to "jak hity internetu-pojawiają się na chwilę i znikają,a za kilka dni nikt nie będzie nawet pamiętał o ich istnieniu".PO MOJEMU ARTUR KING BORUC!!!!!!!!!!

odpowiedz
Legia grchw - 02.05.2021 / 14:06, *.chello.pl

Ja nie kumam czemu Jedza jest na kapitanie a nie Boruc

odpowiedz
Jimmy L - 02.05.2021 / 07:55, *.d1-online.com

Nasi trenerzy od lat dno, nasi bramkarze od lat top.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 02.05.2021 / 06:33, *.orange.pl

Miszta nie popełnia błędów, które były na porządku dziennym u Boruca w jego wieku. Ale u Artura w każdej interwencji za młodu było widać klasę, a u Miszty... nic nie widać. Po prostu broni normalnie. Nie wiem czy ma jakiś wielki talent, zobaczymy.

odpowiedz
Semper Fi - 02.05.2021 / 06:30, *.112.44

Nie no SZACUN Artur! Wypowiedz z klasa. Powściągliwym, pokorny, na poziomie najlepszego bramkarza w historii Polski!!!
Dla mnie, tez bylem bramkarzem, największym zaszczytem było usłyszeć:
"Eee, Boruc, zejdź już na ławe, daj postrzelać!"
Jestes dla wyznacznikiem Wojownika, na boisku, w zyciu...
Honorowy z Ciebie Legionista! Dziękuję, że wróciłeś, czekalem na to 19 lat, i zawsze wiedzialem ze wrocisz!
Dziękuję.

odpowiedz
butla - 02.05.2021 / 00:17, *.centertel.pl

Król Artur!

odpowiedz
Polski - 01.05.2021 / 21:58, *.vodafone-ip.de

25 lat temu nosiłem repliki koszulek z nazwiskami naszych "gwiazd". Potem zrozumiałem że Legia to My, a nie kopacze dla których to miejsce pracy. Ale On jest inny. On zawsze był jednym z Nas. Cieszę się że jest. I zasłużył na szacunek. Szkoda że trafił na taki czas bo gra bez kibiców to porażka. Artur dzięki za wszystko

odpowiedz
SEBO(L) - 01.05.2021 / 21:31, *.76.0

Bodziec do pracy (piłkarza) to nie jest samo przyjście do pracy,i wzięcie udziału w treningu przez dwie godziny (czasem i tyle nie trwa). Bodziec do pracy objawiałby się np. zostawaniem po treningu i ćwiczenie np. dośrodkowań,strzałów, ich precyzji i techniki,ułożenia do nich stopy (podstawa),rzutów wolnych,a nie wykonaniem tego w czasie normalnych zajęć w ilości np. po 15 powtórzeń na osobę. To byłby widoczny element chęci do pracy,doskonalenia czegoś. A tak? Po meczu wolne,przygotowania do meczu typu 2 godzinki w pracy i do domu,i sam mecz/mecze,gdzie podczas niego żadnego zagrożenia z rogów,rzutów wolnych nie umie nikt wykonać z zagrożeniem bramki (nie licząc wjazdowej na stadionie, bo w ich okolicy ląduje piłka),o strzałach celnych i groźnych z dystansu nie wspominając. To jak objawia się ten bodziec do pracy,i jak efektywna jest ta praca,skoro potem,przez ponad 7 godzin grania padają raptem 2 gole?? Tym ,że te paździeżowe ekipy nie strzelają nam goli? No,dużo jak na mistrza...

odpowiedz
Sławomir - 02.05.2021 / 03:14, *.play-internet.pl

@SEBO(L):
A wiesz co to jest plan treningowy i obciążenia treningowe wyliczone przez sztab trenerski?
Oni mają zakaz jakiejkolwiek aktywności poza treningiem bo to skutkuje kontuzjami.

odpowiedz
Pawel - 02.05.2021 / 09:58, *.centertel.pl

@Sławomir: czy możesz mi wyjaśnić w jaki sposób wykonywanie rzutów wolnych skutkuje kontuzjami?

odpowiedz
SEBO(L) - 02.05.2021 / 11:08, *.76.0

@Pawel: No chyba jak każde spotkanie z nieznaną sytuacją lub materią,i brakiem w doświadczenia w niespotykanej dotąd sytuacji. W tym ich konkretnym przypadku zachodzi prawdopodobieństwo kopnięcia się w czoło... ;)

odpowiedz
Legiunia - 01.05.2021 / 20:26, *.plus.pl

Boruc, Fabiański, Szamo, Majecki, Mucha, Kuciak, Kowalewski, Malarz, i pewnie jeszcze kilku innych. Legia ma szczęście zarówno do młodych jak i doświadczonych bramkarzy. Czas by zawodnicy z pola mieli taką renomę jak bramkarze. Czasem tak było ale to zdecydowanie za mało. Nie zawsze mam czas na oglądanie meczów ale jak oglądam to widzę taką sytuację: gdyby nigdy e Artur to jeszcze byśmy mistrza nie mieli. Artur ma wszystko: umiejętności, doświadczenie i szczęście. Po prostu mistrz

odpowiedz
Pawcio - 01.05.2021 / 19:56, *.play-internet.pl

Artur my sie juz ponad 3 lata szykujemy do tych pucharow.. jakos bezskutecznie

odpowiedz
Korek - 01.05.2021 / 21:45, *.chello.pl

@Pawcio: niewinne sprostowanko; do "tych pucharów", to my się szykujemy już od czterech lat! Oczywiście, z głównym sternikiem Miodowym. Jak ten facet potrafi poprowadzić łajbę przez największe odmęty, to aż dech zapiera...

odpowiedz