REKLAMA

Raków zdobywcą Pucharu Polski

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Raków Częstochowa wywalczył Puchar Polski w sezonie 2020/2021, dzięki czemu zapewnił sobie występ w 2. rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy. Wprawdzie zespół z Częstochowy już wcześniej uplasował się na medalowej pozycji w ligowej tabeli, ale wówczas by grał od rundy 1. Oznacza to jednocześnie, że prawo do gry w europejskich rozgrywkach zyska 4. drużyna Ekstraklasy. Jest to pierwsze w historii trofeum zespołu Rakowa.

Puchar Polski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
Czwarty Pasek Na Dresie - 05.05.2021 / 08:07, *.play-internet.pl

Gdyby Nie Legionista trener to tu Nie byloby piania z zachwytu nad ich pucharem, skoro naszym sie Nie Chce grac tych elitarnych rorgrywek...

Zreszta superpucharu teŻ nam sie niechce grac...

odpowiedz
Maniek - 03.05.2021 / 19:51, *.chello.pl

No cóż, puchar w pełni zasłużony. Gratulacje.

odpowiedz
Darek - 03.05.2021 / 11:41, *.t-mobile.pl

Całą swoją postawą, od kiedy awansowali do ekstraklasy, zasłużyli na ten puchar. Papszun dobrze ich poukładał no i zebrała się ekipa co chce grać w piłkę. Oglądając wczoraj mecz nie miało się wrażenia, że to polska piłka. Walczyli, biegali, strzelali, widać, że im zależało. Jednym i drugim zresztą. Miło było obejrzeć dobre spotkanie na koniec pucharu. Dla mnie Raków wygrał zasłużenie, ale tak i tak......... MISTRZEM POLSKI JEST LEGIA!!!!!!!!!!!!! XD

odpowiedz
Matigol - 03.05.2021 / 11:07, *.orange.pl

Graty dla Rakowa. Zasłużyli na ten puchar i życzę im też vice mistrzostwa. Z takim budżetem, grając każdy mecz na wyjezdzie - budzi to mój szacunek i uznanie. Oczywiście europejskie puchary to zupelnie inna bajka i pewnie szybko tam zakończą swoją przygodę ale po 1 nie będą w tym prawdopodobnie osamotnieni (niestety) a po 2 dla nich to jest i tak wielkie wyróżnienie na 100 - lecie klubu. Powodzenia !

odpowiedz
waw - 03.05.2021 / 10:33, *.chello.pl

gratulacje sukcesu Pucharu, tylko co dalej ? na 2 rundzie sie skonczy ? pytanie rok do roku ?

odpowiedz
1234 - 03.05.2021 / 09:36, *.tpnet.pl

nazywajcie rzeczy po imieniu. W Poznaniu jest amica Poznań a nie lech Poznań

odpowiedz
Pawciu - 03.05.2021 / 08:43, *.net.pl

Gratulacje dla trenera Papszuna

odpowiedz
Rafał - 03.05.2021 / 01:06, *.chello.pl

Kibicowałem im. Trener Legionista :)

odpowiedz
Zzp - 02.05.2021 / 23:19, *.t-mobile.pl

Gratulacje

odpowiedz
Arek - 02.05.2021 / 23:17, *.tpnet.pl

I w ten sposób Raków uratował ligę. No bo o co by walczyły te drużyny poniżej podium? A tak przynajmniej będzie coś się działo do końca. Gratulacje Raków.

odpowiedz
ToJeAmelinium. - 02.05.2021 / 21:15, *.55.238

Gratulacje. Zasłużyli na to trofeum, poukładana drużyna, rzadkość w naszych realiach.

odpowiedz
Daro - 02.05.2021 / 19:54, *.tpnet.pl

33%

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 02.05.2021 / 19:54, *.netfala.pl

Raków gra dobrą piłkę. Na nasze warunki bardzo dobrą nawet, widać rękę Trenera. Trzymam za nich kciuki w eliminacjach.
Ale co by nie powiedzieć Arka, reprezentant I ligi zagrała dużo lepiej niż się spodziewało pewnie wielu z nas.

odpowiedz
Daro - 02.05.2021 / 19:52, *.tpnet.pl

33% pogonił puchar Polski i ligę europy

odpowiedz
:) - 02.05.2021 / 19:32, *.chello.pl

I mamy sztafetę w Tokio!!! Polskaaaa biało czerwoni jeszcze tylko orły Sousy z medalem na Okęciu wylądują i jesteśmy kozacy!!!

odpowiedz
Wiem co mówię - 02.05.2021 / 19:24, *.chello.pl

I te mistrzostwa sztafet na tvp też dobre, wczoraj oglądałem

odpowiedz
Wiem co mówię - 02.05.2021 / 19:23, *.chello.pl

Któryś z żółtych brama ala Tomasz Brzyski vel Luis Figo

odpowiedz
Wiem co mówię - 02.05.2021 / 19:21, *.chello.pl

Dobry mecz był

odpowiedz
Wolfik - 02.05.2021 / 19:08, *.mm.pl

Dla Rakowa to historyczny sukces na 100-lecie klubu. Gratulacje.

Mądrze prowadzony klub z właścicielem nie pchającym się na afisz. Zupełne przeciwieństwo tych, którzy każdą okazję na pokazanie się w TV chcą wykorzystać....

odpowiedz
Krzeszczu - 02.05.2021 / 20:54, *.bredband2.com

@Wolfik: Zgadzam sie. Jest to (chyba) jedyny przyklad jak profesjonalnie zarzadzac klubem, i jak trenowac/prowadzic druzyne. Szkoda tylko ze maja tak przesrane ze stadionem, tym bardziej teraz kiedy beda mieli okazje powalczyc w europie. I nie zdziwilbym sie gdyby zaszli dalej niz my. Rakow ma trenera, my kolejnego juz speca od siatkonogi i dni wolnych.

odpowiedz
Wolfik - 02.05.2021 / 21:24, *.mm.pl

@Krzeszczu: Miasto inwestuje w stadion tylko tyle, by spełnić ekstraklasowe wymogi licencyjne. To smutne, ale z drugiej strony zaniedbane od wielu lat miasto musi po prostu pieniadze skierować na drogi czy przebudowe linii tramwajowej. Sporo tez stracili na reformie administracyjnej.

Ale jak wczesniejsi włodarze potrafili tylko pomniki róznych świątków stawiać....

odpowiedz
Krzeszczu - 02.05.2021 / 23:12, *.bredband2.com

@Wolfik: Widze ze Andrzej Szewinski bardzo kiepsko tam dzialal....

odpowiedz
Wolfik - 03.05.2021 / 10:17, *.mm.pl

@Krzeszczu: On też musiał zderzyć się z problemami o których pisałem wyżej.

odpowiedz
Browar - 02.05.2021 / 18:45, *.mm.pl

Może w posraniu jednak będą puchary... ????

odpowiedz
Yeti - 02.05.2021 / 19:25, *.play-internet.pl

@Browar : #TakiCh...jNaStulecie będzie.

odpowiedz
chrisSiekierki - 02.05.2021 / 19:58, *.play-internet.pl

@Browar : Jeżeli już to tylko Warta

odpowiedz
Krzeszczu - 03.05.2021 / 09:51, *.bredband2.com

@Browar : Beda. Rakow nie moze grac na wlasnym stadionie to moze tam zagra :-)))

odpowiedz
Kolko - 02.05.2021 / 18:44, *.t-mobile.pl

Gratulacje bo zasłużyli całym sezonem. Nie rozumiem tylko dlaczego w naszym kontekście nie mówi się o tym że nie ma nas w Pucharze Polski. Jeszcze nie tak dawno mieliśmy dublet i do tego powinno się dążyć. Wszyscy chwalą trenera zapominając że wypełnił swoje zadanie w 50 %. Tym bardziej w sezonie w którym tak szybko odpadamy z pucharów nacisk na dublet powinien być większy...

odpowiedz
Biała Łapa - 02.05.2021 / 19:25, *.chello.pl

@Kolko : trener Czesław wypełnił swoje zadanie min. w 65%. Nie zrównujmy obrony tytułu MP z ew. zdobyciem PP. To są dwie różne bajki...

odpowiedz
Legia to My. - 02.05.2021 / 20:05, *.chello.pl

@Kolko : W końcu ktoś to napisał. Myślałem, że tylko ja tak sądzę. Przed trenerem Legii powinno być zawsze stawiane takie zadanie jak dublet.

odpowiedz
głodny piłki - 02.05.2021 / 21:07, *.net.pl

@Kolko : A myslisz ze w klubie nie stawiaja na dublet
co sezon jestesmy w gronie głownych kandydatów do mistrzostwa jak i pucharu polski
Legia to nie jakis tam klub tylko najbardziej utytułowany klub w polsce i niezaleznie czy jest to Czesio czy jest to Vuko czy jeszcze inny trener od wielu lat nic sie nie zmienia w tej kwesti

odpowiedz
Mateusz z Gór - 02.05.2021 / 18:30, *.orange.pl

Dobry mecz. Arka wyglądała jak TOP5 Ekstraklasy, mimo iż nie jest nawet w TOP5 1ligi.

odpowiedz
Fan paruwek i waleriana - 02.05.2021 / 18:25, *.telnaptelecom.pl

Gratulacje

odpowiedz
*****. ** - 02.05.2021 / 18:20, *.d1-online.com

No to kto czwarty w naszej ekstra klapie?

odpowiedz
***** *****. ** - 02.05.2021 / 18:51, *.waw.pl

@*****. **: Warta...to będzie całkowite upokorzenie obLecha

odpowiedz
Daro - 02.05.2021 / 18:07, *.tpnet.pl

Gratulację

odpowiedz
Piotruś - 02.05.2021 / 18:01, *.play-internet.pl

Gratulacje

odpowiedz