REKLAMA

29. kolejka Ekstraklasy. Raków wicemistrzem

Mishka, źródło: Legionisci.com

W 29. kolejce ekstraklasy poznaliśmy wicemistrza Polski. W poniedziałek Raków Częstochowa pokonał Piasta 1-0 i zapewnił sobie 2. miejsce w tabeli na koniec sezonu. Do rozstrzygnięcia zostały już tylko dwie kwestie: który zespół spadnie z ligi, który zajmie 4. miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Po sobotnim meczu nadal na ostatnim miejscu plasuje się Podbeskidzie, które zaledwie zremisowało u siebie z Wisłą Płock. W Piątek Górnik wygrał z Jagiellonią, a Pogoń straciła dwa punkty w Lubinie. W niedzielę Legia Warszawa tylko zremisowała w Mielcu 0-0. Trzy punkty w meczu z Wartą wywalczył Śląsk Wrocław, a Lech pokonał w Krakowie Wisłę.

29. kolejka:

Górnik Zabrze 3-1 Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin 1-1 Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1 Wisła Płock
Lechia Gdańsk 1-1 Cracovia
Wisła Kraków 1-2 Lech Poznań
Warta Poznań 2-3 Śląsk Wrocław
Stal Mielec 0-0 Legia Warszawa
Raków Częstochowa 1-0 Piast Gliwice

Aktualna tabela Ekstraklasy
Wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
Szymon - 11.05.2021 / 22:15, *.chello.pl

Vice ......

odpowiedz
Śliwa - 11.05.2021 / 19:35, *.2.10

to jakie ma teraz Legia zgody? Bo wydaje się, że żadnej.

odpowiedz
Miazga - 11.05.2021 / 19:44, *.play-internet.pl

@Śliwa: Olympia, Zagłębie, Hutnik. Kiedyś Pogoń, wczesniej Lechia, z zagranicznych Chelsea i Juve. A kiedyś kiedyś, to z Wisłą Kraków był nawet układ. Ale to stare dzieje.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 12.05.2021 / 08:11, *.play-internet.pl

@Miazga: Olympia????.WTF Olympia?.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 12.05.2021 / 09:25, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA: A już wiem....Olympia......kos,ten z Pireusu,oczywiście.Bo chyba nie miałeś na myśli OLIMPII ELBLĄG.

odpowiedz
Krzeszczu - 11.05.2021 / 17:12, *.bredband2.com

https://legia.net/news/prowizje-menedzerskie-placone-przez-legie-w-ostatnich-miesiacach/81166

Masakra. 9 milionow. A patrzac na cala lige to 25 % tego co zaplacily wszystkie kluby w ekstraklasie.
Ile z tych 9 to pieniadze prosto w kibel? No ale kto "bogatemu" zabroni...

odpowiedz
Wolfik - 12.05.2021 / 11:15, *.mm.pl

@Krzeszczu: Widziałem już kiedyś to zestawienie. Albo głupi, albo naiwni, albo...pralnia.

odpowiedz
Krzeszczu - 12.05.2021 / 11:36, *.bredband2.com

@Wolfik: Od wielu wielu lat powtarzam ze w naszym klubie panuje marnotractwo. Albo glupie, albo raczej na granicy z kryminalem. Albo, jak powiedziales, pralnia, co tez graniczy/jest kryminalem. Tyle kasy w kibel. A to tylko w ostatnim roku. A ile poszlo ostatnimi powiedzmy 10 laty? Dodajmy kary za swiecidelka i inne pierdoly, zamykany stadion (nie raz i nie dwa) i inne kary pieniezne. Zastanawia mnie, ile konkretnie kasy poszlo sie y..bac? I jakie moglyby byc transfery gdyby ta kasa byla na koncie. Napewno starczyloby na trenera Czerczesowa, jego sztab i jakies wzmocnienie. Jestem przekonany ze bylibysmy w zupelnie innym punkcie teraz, sportowo i finansowo.

odpowiedz
Pitagoras - 11.05.2021 / 11:38, *.elartnet.pl

Pogoń miała 51 punktów, gdyby rzeczywiście straciła 2, miałaby 49.

odpowiedz
Władeczek - 10.05.2021 / 23:31, *.vectranet.pl

Podpsicie Bielsko-Biała musi spaść faken!

odpowiedz
L - 11.05.2021 / 12:57, *.tpnet.pl

@Władeczek: Nasze gwiazdy są pewnie bardziej skupione na świętowaniu jakże z bólem wywalczonego mistrzostwa w tej turbo mocnej lidze więc spodziewałbym się łatwej wygranej podpiździa...

odpowiedz
Cult King Warsaw - 10.05.2021 / 21:55, *.amazonaws.com

DAWNO PISAŁEM ŻE PAPSZUN JEST KIBICEM LEGII I FAJNIE BY BYŁO I WARTO TRENERA I KIBICA W JEDNEJ OSOBIE MIEĆ,ALE NIC KORPO MIODKA NIE KUMA, TYLKO OSŁABIA SŁAWE LEGIE WARSZAWE!

odpowiedz
Może by go do Legii wziunsc - 10.05.2021 / 20:24, *.chello.pl

A co z tym blondynkiem z Barcelony? Gra jeszcze w piłkę?

odpowiedz
Krzeszczu - 10.05.2021 / 20:11, *.bredband2.com

Rakow gra fajna pilke, czasami troche naiwna, ale fajna. Pomyslec ze 5 lat temu byli w 3ej lidze?
Swoja droga, gdyby trener Papszun mial w swojej druzynie Mladenovica, Luquinhasa i zdrowego Petraska, to zdemolowaliby te nasza lige.

odpowiedz
Wolfik - 10.05.2021 / 20:49, *.mm.pl

@Krzeszczu: Tak, to prawda. Klub jest fajnie poukładany i jeśli nie zgłupieją, to może być ciekawa drużyna. Teraz jednak zaczną się problemy. Do klubu będą sie przyczepiac rózne mendy by "wozić" się na sukcesie klubu.

I to bedzie test dla właściciela, prezesa, trenera i zawodników. Czy "zachłysną się" sukcesem czy bedą dalej, spokojnie realizowac swoje cele. Oby, bo niczego nam nie potrzeba jak zdrowej, silnej konkurencji.

odpowiedz
nie, LEGIA by ich zniotła ! - 11.05.2021 / 14:09, *.vectranet.pl

@Krzeszczu:

odpowiedz
Prawy sierpowy - 08.05.2021 / 18:26, *.t-mobile.pl

Szkoda żeby Podbeskidzie spadło, przecież jeszcze parę lat temu z Bielskiem mieliśmy mocną sztamę. Zagłębie do tej pory chyba ma z nimi zgodę więc czemu nie mielibyśmy odnowić starej przyjaźni?

odpowiedz
Żmija - 08.05.2021 / 18:33, *.vectranet.pl

@Prawy sierpowy: wszystko ok tylko kluby pomyliłeś... Zagłębie trzyma się ze Stalą...

odpowiedz
Ha - 08.05.2021 / 19:50, *.plus.pl

@Prawy sierpowy: ???

odpowiedz
buhaha - 08.05.2021 / 20:39, *.toneticgroup.pl

@Prawy sierpowy: aaahahha, i co jeszcze mądrego powiesz? Pewnie mamy zgodę z Zagłębiem Lubin? Idź się klockami pobaw, bo ktoś ci wodę spuści jełopie.

odpowiedz
Lewy prosty - 08.05.2021 / 20:41, *.orange.pl

@Prawy sierpowy: lewy prosty. Idź spać

odpowiedz
Mamut - 09.05.2021 / 00:42, *.t-mobile.pl

@Prawy sierpowy: to żeś zajebal

odpowiedz
Jacek - 09.05.2021 / 11:44, *.t-mobile.pl

@Prawy sierpowy: Chyba pomyliłeś kluby .Była zgoda , ale między Legia i BKS Stal , to samo z Zagłębiem maja zgodę z BKS Stal

odpowiedz
pol - 10.05.2021 / 08:01, *.chello.pl

@buhaha: Mniej nienawiści do brata po szalu buraku.
Ty to pewnie jesteś chodząca wszystko wiedząca doświadczona gwiazda,albo i przywódca TB95...............
Daj szansę młodemu.
Ma prawo się pomylić.

odpowiedz
Kamień - 11.05.2021 / 06:35, *.chello.pl

@pol: w sumie może też być kibicem polonii, przecież to też jedno miasto, a jemu jak widać wszystko jedno

odpowiedz
Kwas70 - 08.05.2021 / 17:09, *.oktv.se

Fajnie by bylo jak by w ostatnim meczu legia wybila z glowy podpizdziu bielsko biala ekstraklase tak 5 lub 6 do zera.

odpowiedz
Bierrutt - 08.05.2021 / 19:24, *.centertel.pl

@Kwas70: Legia

odpowiedz
OLaf - 08.05.2021 / 10:55, *.tpnet.pl

Ta nasza Ekstraklapa to porażka jak tak słaby zawodnik jak Michał Fatalczyk potrafi strzelić bramkę...

odpowiedz
Odp - 09.05.2021 / 07:22, *.lunet.eu

@OLaf: albo z ciebie taki znawca futbolu

odpowiedz
Pawel - 08.05.2021 / 07:03, *.net.pl

Walcza o 4 miejsce a i tak odpadna w 1 gora 2 rundzie....

odpowiedz
Robert - 09.05.2021 / 07:05, *.t-mobile.pl

@Pawel: Chodzi pewnie o dodatkową premię dla klubu.

odpowiedz
Komentator - 07.05.2021 / 14:03, *.vectranet.pl

Podpiździe Bielsko Biała ma fajny stadion i tego żal.
Fajnie jak by w ekstraklasie obiekty miały poziom.

odpowiedz
Władeczek - 07.05.2021 / 14:20, *.netfala.pl

@Komentator: Faken ja jednak wolałbym, żeby Podpsicie spadło.

odpowiedz
Warrior - 08.05.2021 / 19:30, *.plus.pl

@Władeczek: Ja tez

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 07.05.2021 / 12:56, *.plus.pl

Kiedyś mecze z takimi rywalami to było 7:2 z siarka czy 5:0 w Mielcu albo 5:0 z bodajże z GKS sokół Tychy a teraz z takimi przegrywamy praktycznie co sezon jak 0:3 w Niecieczy. I zadowalaja nas wymeczone zwyciestwa. Żenada :/ powinniśmy pokazać kto tu rządzi i 2 ostatnie mecze wygrać różnica 4-5 goli. A co do spadkowicza do Podbeskidzie powinno spaść a w pucharach Piast Gliwice niech zagra.

odpowiedz
Albo kłamiesz albo masz sklerozę - 08.05.2021 / 18:23, *.t-mobile.pl

@Prawdziwy Boniek gra w hondurasie: Nigdy z Siarką nie wygraliśmy 7-2, nie kłam. 5-0 w Mielcu i Sokołem to też bzdura. Z Siarką było 6-3, a z Polonią 7-2.

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 08.05.2021 / 18:53, *.plus.pl

@Albo kłamiesz albo masz sklerozę: siarka Legia 2:7 sezon 95/96 stal mielec Legia 0:5 też 95/96 na wiosnę.

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 08.05.2021 / 18:56, *.plus.pl

@Albo kłamiesz albo masz sklerozę: https://youtu.be/wH-e5nPmO64

odpowiedz
Skleroza nie boli - 08.05.2021 / 19:11, *.t-mobile.pl

@Prawdziwy Boniek gra w hondurasie: Sprawdziłem, masz rację, przepraszam. To mnie się zapomniało ale wyniki które przytoczyłem też padły. Jeszcze było 5-0 w Katowicach z GKS i chyba 6-1 we Wronkach z Amicą z tych wyższych.

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 08.05.2021 / 19:35, *.plus.pl

@Skleroza nie boli: Zgadza się do tego były też 5:0 z Groclinem w debiucie Smudy i 6:1 że stomilem za Okuki fakt nie beniaminki akurat ale takie drużyny się kiedyś lało jak się chciało nie to co teraz.

odpowiedz
Przemko - 07.05.2021 / 10:17, *.netfala.pl

Pozostaje kwestia spadkowicza oraz kwestia 4. miejsca i ostatniego reprezentanta w europucharach. Osobiście wolałbym, żeby spadło Podbeskidzie, dlatego jeśli Legia (która o nic już nie gra) przegra ze Stalą, wyjątkowo nie będę narzekał :-)

odpowiedz
Student_L - 07.05.2021 / 12:23, *.play-internet.pl

@Przemko: a ja raczej oczekuję zwycięstwa i godnego rewanżu za poprzedni nie fartowny mecz. Każda porażka Legii nie może być akceptował a dla kibica.
Słuszna uwaga do stwierdzenia że tylko spadkowicza trzeba wyłonić. Walka o puchary i wicemistrzostwo jest również ciekawa.

odpowiedz
ja - 09.05.2021 / 09:52, *.chello.pl

@Przemko:
Jak można wręcz życzyć, żeby własna drużyna przegrała mecz? Takie numery to w poznaniu.

Tylko zwycięstwo i to najlepiej wysokie.

A podbeskidzie i tak spadło, bo nie wyobrażam sobie by wygrali u nas na zakończenie sezonu w pierwszym meczu z kibicami po takim czasie.

odpowiedz
jbb - 07.05.2021 / 09:15, *.237.198

kogo chcecie jako spadkowicza:
TSP czy Stal?

odpowiedz
:) - 07.05.2021 / 10:52, *.t-mobile.pl

@jbb: legie

odpowiedz
Felek - 07.05.2021 / 11:58, *.netfala.pl

@:) : I co wy byście bez tej Legii zrobili??? Mecze z Legią przecież to dla was mecze sezonu.

odpowiedz
Ja - 07.05.2021 / 12:16, *.plus.pl

@Felek: dokladnie

odpowiedz
Ja - 07.05.2021 / 13:02, *.plus.pl

@:) : Gdyby nie Legia to nikt by nie oglądał tej ligi a poza tym nikt nas nie lub począwszy od PZPN Bońka i komisji ligi itd. zawsze każdego cieszy naszą porażka nikt tyle emocji nie wzbudza co my w kazdym mieście to jest wydarzenie że przyjeżdżamy pewnie nawet c+ by zrezygnował z praw transmisji ekstraklapy.

odpowiedz
:) - 08.05.2021 / 18:07, *.t-mobile.pl

@Ja: no to wisle

odpowiedz
Hakon - 08.05.2021 / 19:55, *.plus.pl

@Ja: 10/10
Mimo iż jestem tylko kibicem z dalekiego miejsca.

odpowiedz
:) - 09.05.2021 / 08:07, *.t-mobile.pl

@Hakon: wisle i lubin

odpowiedz
Ignac - 09.05.2021 / 10:40, *.t-mobile.pl

@jbb: pis, po, sld, psl i hołota

odpowiedz