REKLAMA

Pływanie

Złoty medal MP i rekord Polski Kozakiewicza na 50m st. klasycznym

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Jan Kozakiewicz zdobył dziś w Lublinie drugi złoty medal podczas pływackich mistrzostw Polski. Nasz zawodnik już podczas porannej sesji eliminacyjnej ustanowił nowy rekord Polski i uzyskał czas (co do setnej sekundy), który zapewnił mu kwalifikację do tegorocznych Mistrzostw Europy w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym (na basenie 25-metrowym). Legionista w eliminacjach uzyskał czas 27,17 sekundy.

Z kolei w popołudniowej sesji finałowej, zawodnik Legii po raz drugi tego dnia pobił rekord Polski, uzyskując czas 27,11 sekundy! Gratulacje! Mistrzostwa Europy rozpoczną się już 10 maja w stolicy Węgier. "Wystartuję również na 50 metrów stylem klasycznym. Można powiedzieć, bardziej hobbistycznie i dla dobrej zabawy, bo na tym dystansie kwalifikacji zdobyć nie można" - mówił nam kilkanaście tygodni wcześniej Kozakiewicz nt. startu w MP na 50 metrów.

Drugi zawodnik w finale 50m stylem klasycznym, Jan Kałusowski z Trójki Łódź uzyskał czas 28,07s. Drugiego dnia mistrzostw Polski Kozakiewicz zdobył także złoto w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym.

W styczniu rozmawialiśmy z Kozakiewiczem, a ciekawy materiał nt. tego niesamowitego zawodnika możecie przeczytać TUTAJ.REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
stara szkoła - 03.05.2021 / 10:52, *.chello.pl

Gratulacje Janek

odpowiedz
A. - 02.05.2021 / 23:30, *.mm.pl

Brawo, brawo, brawo !!!

odpowiedz
Remington(L) - 02.05.2021 / 22:47, *.t-mobile.pl

Brawo Janek :) Warszawa i Legia jest z Ciebie dumna :)

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 02.05.2021 / 22:27, *.netfala.pl

Gratulacje! Kozak wynik.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.