Paweł Wszołek, Kacper Kostorz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia czeka na decyzję Wszołka

Woytek, źródło: Legionisci.com

Lada dzień wyjaśni się przyszłość Pawła Wszołka. Zawodnik od początku roku nie mógł doczekać się rozmów na temat nowego kontraktu z Legią, co w kilku momentach powodowało u niego frustrację.

Pod koniec lutego źle zareagował w szatni na zmianę w przerwie meczu z Wisłą Płock, ale po kilku dniach wyjaśnił sprawę z Czesławem Michniewiczem i kolegami z drużyny. Nie stracił miejsca w składzie na mecze ze Śląskiem, Wartą i Zagłębiem. Jednocześnie pojawiły się informacje, że ma oferty z lepszych lig i nie będzie w nieskończoność czekał na Legię.

Od początku kwietnia jego miejsce na prawym wahadle zajął Josip Juranović. Chorwat ze swojej roli w meczu z Pogonią wywiązał się bardzo dobrze, więc dla Wszołka zaczęło brakować miejsca w podstawowej jedenastce. Od tamtej pory na boisku spędził 120 minut na 450 możliwych (w meczu z Piastem miał uraz).

Po spotkaniu z Wisłą Kraków na antenie Canal+ powiedział, że nie był ostatnio traktowany sprawiedliwie. Jak wyjaśnia zawodnik, w tej wypowiedzi nie chodziło mu o pretensje do trenera Czesława Michniewicza, a o przeciągającą się ciszę ze strony Legii na temat przedłużenia współpracy. Co mogło mieć wpływ na decyzje personalne szkoleniowca.

Dopiero 3 dni temu zawodnik otrzymał konkretną propozycję nowego kontraktu, ale jeszcze nie podjął decyzji, choć czasu do namysłu nie ma zbyt wiele. Co ciekawe, Wszołek nie jest odosobniony w swojej sytuacji, bo kontrakty kończą się większej liczbie graczy, więc pierwsza radość po mistrzostwie w drużynie była nieco stłumiona.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (49)

+dodaj komentarz
Kalarepa - 05.05.2021 / 21:05, *.play-internet.pl

Na ligę moze byc. Sezon jeszcze pogra

odpowiedz
grzesiek - 05.05.2021 / 20:09, *.centertel.pl

Wszolek czekal to i Legia teraz moze poczekać. Hehe cyrk

odpowiedz
qna - 05.05.2021 / 19:06, *.t-mobile.pl

to średnia krajowa, ale wolę Polaka niż uzbeka który nic nam nie dał a ma podobną pensję

odpowiedz
gazza - 05.05.2021 / 19:05, *.inetia.pl

Za cienki na Legię - niestety...
Legia ma się wzmocnić a nie osłabiać !

odpowiedz
Olimpia Warszawa - 05.05.2021 / 17:56, *.orange.pl

Na puchary slaby na nasza marna lige tez zaden as

odpowiedz
cuLt - 05.05.2021 / 17:52, *.amazonaws.com

PAWEŁ MUSI ZOSTAĆ!

odpowiedz
Jackas - 05.05.2021 / 16:38, *.netfala.pl

Paweł najlepiej jak byś grał w Legii bo jesteś the best ale to Ty zadecydujesz. Dziękujemy Ci za sezon i wszystkiego najlepszego

odpowiedz
Lowelas - 05.05.2021 / 12:40, *.chello.pl

Wszołek dawaj chociaż na rok!!!! Chyba , że masz jakąś super ofertę.....pozdrawiam

odpowiedz
odwiekow - 05.05.2021 / 12:24, *.comcast.net

XAXAX Nie kazdy
ja tez wole Pawla

odpowiedz
xaxaxa - 05.05.2021 / 10:02, *.tpnet.pl

Wolę Wszolka pod względem formy i przydatności dla zespolu niż Veso, ale wiadomo, że każdy sympatyzuje za Veso, mimo iż nie wiadomo w jakiej jest i bedzie formie.

odpowiedz
bum - 05.05.2021 / 14:53, *.virginm.net

@xaxaxa: sympatyzujemy Veso bo znamy jego mozliwosci i podejscie do obowiazkow. Nie pamietam najmniejszej krzywej akscji z jego udzialem. Dlatego wiekszosc tutaj zebranych ma wyjejane na Wszolka niech idzie :)

odpowiedz
jano s. - 05.05.2021 / 07:37, *.93.147

Jak na nasze warunki i możliwości finansowe lepszego nie znajdzie. Bardzo solidny zawodnik i przede wszystkim Polak a nie "zaciąg z dalekiego wschodu". Chciałbym żeby został.

odpowiedz
piotrek9mln - 05.05.2021 / 05:53, *.telefonica.de

Jak takich zawodników się wypuszcza z rąk i to za darmo to nie ma oczym mówić. Bardzo solidny zawodnik! Może nie bez wad, ale daje spokój i jakość drużynie. W dodatku jest Polakiem!

odpowiedz
Maciej - 05.05.2021 / 01:01, *.supermedia.pl

Cierzniak, Cholewiak, Lewczuk, Wszolek. Wielu Polaków odejdzie po sezonie. Jednak wole naszych

odpowiedz
Maciek - 05.05.2021 / 00:13, *.chello.pl

Lepszy od Wszołka tutaj nie przyjdzie. Gdy grał,był dobry. Nie gra,to można krytykować to czego się nie sprawdzi. To zawodnik do pierwszej jedenastki. Jeśli odejdzie,osłabi zespół.

odpowiedz
Daszka - 05.05.2021 / 00:42, *.chello.pl

@Maciek: wszystko pięknie co napisałeś, tylko "gra" Legia ws. Wszołek toczy się o konkretne pieniądze. Albo piłkarz zaaprobuje nowy oszczędnościowy/covidowy kontrakt, albo da się porwać przez te "lepsze" kluby, czyli finansowych krezusów...
Ps.: stosunkowo niedawno, tj. w minioną niedzielę słyszałem na własne uszy, jak w jednym z telewizyjnych wywiadów nasz dzielny samarytanin zastrzegał się, iż dla niego osobiście pieniądze nie są najważniejsze, ale sama chęć i możność systematycznej gry w wyjściowym składzie. Obawiam się, że jeżeli trafi on do owego krezusa, to w pierwszej jedenastce raczej nie często zagości. I gdzie tu logika?

odpowiedz
Wojt - 05.05.2021 / 15:01, *.t-mobile.pl

@Maciek: kolego Wszołek dobry grajek, ale co takiego pokazał w ostatniej rundzie, przegrał rywalizację z juranovicem i płacze strasznie. Podaj chociaż jeden argument dlaczego on by miał grać a juranovicem siedzieć na ławce. Ja takiego nie widzę! Pozdrawiam

odpowiedz
Młody Legionista - 05.05.2021 / 23:40, *.mm.pl

@Wojt: ja widzę jeden... Potrzeba szerokiej kadry do gry na wielu frontach...

odpowiedz
arek - 06.05.2021 / 01:07, *.chello.pl

@Wojt:
po prostu mamy dwóch bardzo dobrych graczy. Gdybyśmy grali 4 4 2 graliby obaj. To że przegrał z zawodnikiem wicemistrzów Europy nie oznacza że jest słaby

odpowiedz
Lw - 04.05.2021 / 18:47, *.t-mobile.pl

Wszołek średni piłkarz i oceniając po wypowiedziach niedouczony gość.

odpowiedz
Do widzenia - 04.05.2021 / 18:39, *.play-internet.pl

Do widzenia

odpowiedz
Zielu - 04.05.2021 / 18:29, *.centertel.pl

Szerokości Paweł

odpowiedz
Arek - 04.05.2021 / 18:25, *.tpnet.pl

To jest tylko moje zdanie, zaznaczam, ale to co się dzieje z tymi kontraktami to jest amatorka. Tam nikt w ogóle wniosków żadnych nie wyciąga. Jak przepieprzyli tytuł z Piastem, to Mioduski opowiadał, że większość zawodników nie miała nowych umów, nawet propozycji nie dostali i to dlatego. A teraz, zmieniło się tylko to, że tytuł mamy, a kontraktów jak dawniej. I jak tu ma być dobrze w pucharach?

odpowiedz
Biała Siła - 04.05.2021 / 18:31, *.vectranet.pl

@Arek: tak działa korporacja ,

odpowiedz
Bubba - 04.05.2021 / 19:55, *.centertel.pl

@Arek: nie do końca jest to amatorka. Wiemy jaką mamy sytuację jeżeli coś by się wywaliło z Mistrzostwem decyzje byłyby inne. Tak na prawdę to pierwszym wyborem jest Wszołek i Veso i Boruc reszta uzupełnieniem składu i jak odejdą nie będzie straty w sensie spoetsportowym.

odpowiedz
L - 04.05.2021 / 17:47, *.tpnet.pl

Wszołek to taki piłkarz co więcej szumu robi gadaniem niż swoją grą...

odpowiedz
bronek49 - 04.05.2021 / 17:32, *.chello.pl

niech Wszołek nie robi łaski nie powinien dostać wyższego kontraktu bo z jego gry na to nie zasłyżył nie chce grać niech nie gra gdzie indziej też nie pogra był juz na zachodzie i wrócił z podkulonym ogonem

odpowiedz
Gizior - 04.05.2021 / 17:30, *.alfa-system.net

Podpisac z kim podpisac, kupic kogo trzeba i na oboz calym skladem bez kupowania last minute i potem dochodzenie do formy przez pol sezonu...

odpowiedz
Krisu - 04.05.2021 / 17:11, *.com.pl

Wszołek ma rację, czekanie Kucharskiego na ostatnią chwilę, żeby złożyć propozycje jest niepoważne. Oczywiście, gdy jest dobry piłkarz na chodzie tak jak Wszołek.

odpowiedz
xaxa233 - 04.05.2021 / 16:41, *.tpnet.pl

Wszołek nie zostanie, każdy to wie.
Poza Borucem tym co kończą się umowy odejdą.

odpowiedz
Wolfik - 04.05.2021 / 16:32, *.mm.pl

Jeśli w klubie realnie myślą o awansie do CL Paweł powinien zostać. Ale siłą nikt go nie zmusi, pewnie pójdzie tam gdzie płacą lepiej.

odpowiedz
axaxx - 04.05.2021 / 16:42, *.tpnet.pl

@Wolfik: czyli do amiki.

odpowiedz
Darek - 04.05.2021 / 16:14, *.t-ipconnect.de

Paweł może podpisać kontrakt przykładowo na 2 lata co nie oznacza,że bedzie tu tyle grał.A za pół roku można by go było sprzedać i coś na tym zarobić.

odpowiedz
Kibolek - 04.05.2021 / 18:01, *.it-home.pl

@Darek : każdy logicznie myślący właściciel.zrobił by jak piszesz przedłużył umowę i sprzedał w zimę Ale mioduski gołodupiec wie lepiej i jego paź kucharski . Po co milion czy 1.5 mln € . Przecież MIODUSKI zadłuża LEGIE A nie siebie

odpowiedz
Nopar - 04.05.2021 / 15:42, *.plus.pl

Ej.... wpisowicze!
Wy jesteście legionistami czy zwolennikami jakichś piłkarzy bądź talentu,?
Co nas obchodzą kariery piłkarzy?
Interesuje nas interes Legii i tylko to.
Ile to już razy klub pospieszył się z przedłużeniem umowy, a potem był tylko kłopot....
Zalecam więcej luzu i spokoju.
Pozdrawiam

odpowiedz
HaeRy - 04.05.2021 / 16:06, *.com.pl

@Nopar : No to wyobraź sobie, że Tobie w pracy do ostatniego dnia obowiązywania umowy nikt nic nie mówi co będzie dalej a jednocześnie, przychodzi ktoś z konkurencyjnej firmy i oferuje lepsze wynagrodzenie.

odpowiedz
Pawel - 04.05.2021 / 16:27, *.centertel.pl

@HaeRy: wyobraź sobie, że 4 maja to nie 30 czerwca, czyli "ostatni dzień" i że o nowym kontrakcie rozmawia się po osiągnięciu lub nie celów (w tym wypadku mistrzostwa Polski). Cel osiągnięty, prawie 2 miesiące do końca kontraktu, można usiąść i rozmawiać.

odpowiedz
HaeRy - 04.05.2021 / 16:54, *.com.pl

@Pawel: Wyobraź sobie, że w piłce "ostatni dzień" nie jest ostatniego dnia, tylko co najmniej pół roku przed wygaśnięciem umowy. Jak było z Guilherme? Ta sama akcja. A później płacz i zgrzytanie zębów, że przyzwoity zawodnik odchodzi za darmochę. Nie można było już rok temu przedłużyć umowy z Wszołkiem? Przyszedł, sprawdził się, można było na niego postawić, podpisać przedłużenie umowy i cokolwiek na nim zarobić, jeśli nie chce zostawać.

odpowiedz
grzesiek - 04.05.2021 / 15:11, *.centertel.pl

Szkoda. Pamietam jak Kucharski pierdzielil ile to razy probowal sciagnac Pawła do Legii, jak juz sie to udalo to nawet klub nie umiał sie zachować. Szkoda Pawle Twojej kariery na dalsze użeranie sie z Legią. Roznica taka ze Ty odejdziesz i zagrasz w dobrym klubie a Legionisci beda sie kopać w czoło w meczach z Fc Dudelange itp

odpowiedz
czizys - 04.05.2021 / 16:34, *.virginm.net

@grzesiek: Ty Grzesiu jestes promotorem wszolka? Kazdy twoj wpis to wspieranie tego blazna. Nie zwazasz na interes klubu tylko tego goscia? Niech odejdzie, a razem z nim Ty dopingowac go na stronie internetowej jego nowego DOBREGO klubu i gitara :)

odpowiedz
Kalbar - 04.05.2021 / 16:53, *.t-mobile.pl

@grzesiek: bardzo dobrze to powiedziałeś Kucharski pierdzielił..... Pamiętaj że jego głównie interesuje stan własnego konta w banku.

odpowiedz
grzesiek - 04.05.2021 / 17:28, *.centertel.pl

@Kalbar: no Kucharskiego i Legie to nie mam watpliwosci ze interesuje kasa. Zazwyczaj jednak w wysoce zarzadzanych klubach jest cos takiego jak wzajemne poszanowanie ponad pieniedzmi wiec ktos dwojga klub i Wszolek nie gra uczciwie. Jak dla mnie to klub. Dlatego bronie Wszołka. Tymbardziej ze wywiazywal sie z swoich obowiazkow bardzo dobrze. Jakby chcial podbić za siebie cene czy tam warunki kontraktowe nie odstswialby takich numerow. To klubowi bardziej xalezy na nie podpisaniu nowwgo kontraktu

odpowiedz
Luk - 04.05.2021 / 14:50, *.centertel.pl

Wszołek,Gwilia i Vesovic mogą odejść za darmo bo się obudzili rok za późno a potem płacz ze pieniędzy nie ma

odpowiedz
Paruwczak - 04.05.2021 / 14:58, *.telnaptelecom.pl

@Luk : ale vesović miał kontuzję miał na kulach grać rok temu najlepszy piłkarz legii trzeba dać mu szansę.

odpowiedz
Danielo - 04.05.2021 / 15:45, *.comcast.net

@Luk : gwilia..... wypad

odpowiedz
Adson 78 - 04.05.2021 / 15:56, *.plus.pl

@Danielo: Gwilia won !!!

odpowiedz
Muchito - 04.05.2021 / 20:03, *.mm.pl

@Paruwczak: a pamiętasz jak Vesovic kaleczył grę ? Bo ja u niego pamiętam 1 rundę bardzo dobrę (tuż przed kontuzją), a wcześniej to żenada i metr mułu. Nie ma pewności, że teraz będzie grał tak samo

odpowiedz
Obcy - 04.05.2021 / 14:47, *.t-mobile.pl

Dostał propozycję,której nie przyjmie że względów finansowych. Dyrektor Kucharski będzie miał alibi. Może zawsze powiedzieć. My chcieliśmy,a piłkarz nie.

odpowiedz
Legiony - 04.05.2021 / 14:44, *.play-internet.pl

Liga kończy się 16 maja. Poczekajmy A wznowienie treningów 6 czerwca.

odpowiedz