Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja przedmeczowa

Michniewicz: My gramy o swoje

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Nie powiem, że chcemy jechać i zrewanżować za zimową porażkę. Po prostu chcemy zagrać dobre spotkanie. Nie chcemy popełnić prostych błędów, jakie popełniliśmy wtedy w Warszawie. To była dla nas bolesna porażka. Takie mecze zdarzają się rzadko, żeby przegrać po trzech rzutach karnych. Oglądaliśmy mecz Stali z Rakowem. W pierwszej połowie grali bardzo dobrze, ale w drugiej troszkę opadli z sił. Raków dokonał dobrych zmian i szczęśliwie wygrał. To pokazuje, że będziemy grali z zespołem świadomym, w jakim jest miejscu. Dla nich każdy punkt może być na wagę utrzymania. Wygrali w Poznaniu i z Pogonią, byli o mały włos od remisu z Rakowem. Dobrze im się gra z czołówką. Zobaczymy, jak ten mecz będzie wyglądał w naszym wykonaniu - mówi przed spotkaniem ze Stalą Mielec trener Legii, Czesław Michniewicz.

- Nie wiem jeszcze jaki skład zagra. Mamy jeszcze kilka dni i kilka jednostek treningowych na podjęcie decyzji. Zastanawiamy się kto zagra i w jakim wymiarze czasowym. Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej zawodników grało w tych ostatnich meczach, ale zależy też nam na dobrych wynikach. Do końca będziemy się zastanawiać, kto zagra od początku, a kto wejdzie na zmianę.

Stal i Podbeskidzie grają o swoje, ale my gramy o swoje. Stal ma ciekawy okres za sobą, bo niespodziewanie wygrywała spotkania z wyżej notowanymi zespołami. Podbeskidzie też wygrało z Lechem i dalej ma szansę na utrzymanie. My nie chcemy uczestniczyć w tych dywagacjach, kto spadnie. Chcemy zagrać dwa dobre mecze, a oni niech się martwią o swoje punkty.

Analizujemy naszą obecną sytuację. Wcześniej łatwo nam przychodziło zdobywanie bramek, teraz Tomek Pekhart nie wykorzystuje łatwych sytuacji. Czasami tak bywa. Inni zawodnicy też mieli dobre momenty i ich nie wykorzystali. Cieszę się, że nasz spadek skuteczności nastąpił w takim momencie, kiedy już wszystko jest wyjaśnione. Chcemy grać na 0 z tyłu, ale nie na 0 strzelonych bramek.

O Jasurze
Jasur cały czas jest w okresie ramadanu. Rozmawiałem z nim na początku tygodnia, żeby zagrał od początku, najdłużej jak tylko może, ale on powiedział, że nie ma na to siły i woli wejść w drugiej połowie, bo czuje się na siłach na 30 minut. Prawdopodobnie będzie grał głodny, bo nic nie uda mu się zjeść w ciągu dnia.

Pekhart już nie zagra
Tomek Pekhart najprawdopodobniej już nie zagra w tej rundzie. Ma drobny uraz po meczu z Wisłą Kraków. Poza tym przygotowuje się do mistrzostw Europy. 24 maja reprezentacja Czech zaczyna przygotowania i praktycznie dwa lata byłby bez urlopu. Uznaliśmy, że to dobry moment, żeby do końca wyleczył kontuzję i odsapnął. Będzie z nami na meczu z Podbeskidziem. Jeśli w międzyczasie Świerczok strzeli 6 bramek, to Tomek jeszcze zagra z Podbeskidziem. A jak się to nie stanie, to już w tej rundzie nie zagra. To jest świadomy wybór. Rozmawialiśmy wczoraj na ten temat. Zawodnik miał podjąć decyzję wspólnie z żoną, jak chcą rozwiązać ten problem. Kiedy wróci z mistrzostw Europy, my rozpoczynamy okres przygotowawczy. Potem w lipcu i sierpniu czeka nas 16 spotkań, które trzeba rozegrać co 3 dni. Każdy zawodnik musi być wypoczęty, żeby dobrze wejść w sezon. Proponowaliśmy też wcześniejszy urlop Juranoviciowi. On też będzie grał na Euro i szybko rozpoczynają przygotowania, ale on powiedział, że chce grać do końca i być na fecie. Mladen się śmieje, że nie był nigdy mistrzem, więc chce wykorzystać ten szczęśliwy dla niego czas.

Maturzyści
Nie wiem, czy zagrają młodzi zawodnicy. Tobiasz, Mosór, Włodarczyk i Miszta zdają teraz maturę.

O transferach
Trwają rozmowy z zawodnikami, którym kończą się kontrakty. Część z nich odejdzie - jedni z własnego wyboru, inni z wyboru klubu. Nic więcej nie mogę powiedzieć na ten temat. Dopóki nie będzie podpisów na kontrakcie, to nigdy nie można być pewnym, co się stanie.

Piszczek nie przyjdzie do Legii
Łukasz Piszczek to zawodnik wyjątkowy. Wspólnie pracowaliśmy, śledziłem jego karierę, kibicowałem mu przez wiele sezonów, oglądałem niektóre jego mecze na żywo, rozmawialiśmy. Temat Łukasza jest zamknięty. On ma zaplanowany każdy dzień, każdą godzinę do emerytury. Ustalił, że po sezonie kończy z profesjonalną piłką, pomimo że Borussia namawiała go, żeby został jeszcze przez rok. On ma swoje plany na siebie, na swój klub. Szkoda bardzo, bo zawodnik z takim doświadczeniem, z takim podejściem bardzo by nam się przydał, ale tak się nie stanie.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

+dodaj komentarz
PABLO - 09.05.2021 / 16:24, *.100.197

Panie Czesławie, a może trzeba zadzwonić do jakiegoś imama to da Jasurowi odpust na ramadan i coś chudzina wreszcie zje ... Kierunkowy 711...

odpowiedz
Ka - 09.05.2021 / 02:03, *.chello.pl

Co to w ogóle był za pomysł kontraktować bogobojnego muzułmanina? Religia jest OK, ale pod warunkiem, że nie koliduje w tak dużym zakresie z profesjonalnymi obowiązkami piłkarza. To jest kabaret z tym Jasurem.

odpowiedz
Melon - 08.05.2021 / 23:34, *.cyfrowypolsat.pl

Gramy jak o utrzymanie. Wszystkim wypier...ić.Kibicow trzeba zadowolić

odpowiedz
Sug - 08.05.2021 / 23:22, *.chello.pl

A gdzie Puchar Polski? Ten sezon to sukces na 50 %. Jest mistrzostwo, PP poszedł się xxxxx. EUROPEJSKIE PUCHARY do zapomnienia. Pracujesz w klubie gdzie MP to obowiązek. Nasze to minimum podwójna korona.

odpowiedz
bronek49 - 07.05.2021 / 18:00, *.chello.pl

wy Michniewicz to już nic nie gracie wszyscy was rozszyfrowali a ty nie umiesz zmienić taktyki i ustawienia zespołu a takl się chwaliłes ze drużyna to potrafi ,jestem pewien że jeżeli nie wpuści ze trzech młodych od początku i zagra starymi nędzymi wygami to Legia tego meczu nie wygra bo te stare pierdoły bedą grać chodzonego

odpowiedz
Legia - 07.05.2021 / 15:51, *.stansat.pl

Cz.M. vel chórzysta My Gramy Swoje buhaha ha ha czyli qrwa padlinę bez pomysłu....weź CZ.M spier......laj z Legii .....kapusto

odpowiedz
Krzeszczu - 07.05.2021 / 10:00, *.bredband2.com

https://gol24.pl/wojciech-cygan-prezes-rakowa-wyplacimy-pilkarzom-premie-z-usmiechem-na-ustach/ar/c2-15598467

zalamuje mnie jaki to totalny kontrast do polityki Loco Loko i strategii Michnika.

odpowiedz
Koko koko euro spoko - 07.05.2021 / 10:41, *.plus.pl

@Krzeszczu: A widzisz tu jakaś strategię u naszego trenera?

odpowiedz
Krzeszczu - 07.05.2021 / 11:53, *.bredband2.com

@Koko koko euro spoko: widze. Wszystko na odpyeerdol i na "udo" (albo sie udo, albo sie nie udo), to jego strategia.

odpowiedz
hajdukL - 07.05.2021 / 09:59, *.77.242

Wspaniale, że będziecie grać o swoje. Cokolwiek ta wypowiedź ma znaczyć.
Trenerze jeszcze raz Jasura ładnie poproś może zmieni zdanie...

odpowiedz
Warrior - 07.05.2021 / 10:39, *.plus.pl

@hajdukL: Czyli o co zagramy panie slowik?

odpowiedz
hajdukL - 07.05.2021 / 13:06, *.77.242

@Warrior:
Uwierz mi 'wojowniku' spod znaku IP, że nie zadałbyś mi w ten sposób tego pytania osobiście.

odpowiedz
Zlb - 07.05.2021 / 09:30, *.play-internet.pl

I jak zawsze znaffffcy robią z igly widły!!!Lepiej zbierajcie siły na fete!!!!

odpowiedz
cuLt - 07.05.2021 / 00:23, *.144.26

Ale naciága tym ramadanafana ,tu u nas wielu jes takich w premier division a grajá nakrèceni asz miło patrzeć

odpowiedz
Trec - 06.05.2021 / 23:50, *.chello.pl

Czesiowi ramadan by się przydał

odpowiedz
STOP otyłości - 07.05.2021 / 00:17, *.211.156

@Trec: zdecydowanie, bo niedługo będzie grubszy od Boruca

odpowiedz
Jaja - 06.05.2021 / 22:04, *.233.176

Na serio profesionalny zawodnik mowi ze ma tylko sily na 30 minut gry???
Chwila moment, kto za ten transfer jest odpowiedzialny? Po co sciagamy takich graczy? Czy moze ktos to wytlumaczyc??

odpowiedz
Mioduski będzie zadowolony - 07.05.2021 / 10:36, *.plus.pl

@Jaja: Może ma w umowie zapis że może grać po 30 minut a płacone normalnie:) Czesław jak zwykle w formie i te jego konferencje to czasami lepsze niż te żarty w tych obecnych kabaretach

odpowiedz
jarekk - 06.05.2021 / 22:04, *.istraturist.hr

Wywal tego od ramadanu, niech gra u ciapatych jak to wazne dla niego a nie w Legii dyktuje swoje warunki.

odpowiedz
SF - 06.05.2021 / 21:23, *.tpnet.pl

A ramadan to dokad bedzie !!!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 06.05.2021 / 20:10, *.chello.pl

Jak tak dalej pójdzie, to i Czesiek będzie musiał wybiegnąć na plac, a kto wiem może i właściciel.

odpowiedz
Kupon&Babol - 06.05.2021 / 19:35, *.211.156

Jak tam nasz duet Kupon&Babol obstawiają wynik? Pewniaczek u buczka?

odpowiedz
olew - 06.05.2021 / 17:58, *.vectranet.pl

LEGIA to POTĘGA !!!

odpowiedz
Arek - 06.05.2021 / 20:11, *.tpnet.pl

Jak żreć nie chce, to koksu niech się nawciąga, albo fety jakiejś. Czy tego też ramadan zabrania. Toż to ku...a jaja jak berety.

odpowiedz
P(L)EBAN - 06.05.2021 / 21:20, *.tpnet.pl

@Arek: o to, to. Tylko że z koksem na imprezie by nie miał problemu, ale z żarciem już tak bo po co biegać jak siano płynie. można inwestować w koks

odpowiedz
oLaf - 06.05.2021 / 15:12, *.vectranet.pl

szacun Juranovic. Tak powinien mówić PRAWDZIWY sportowiec.

A Jaszur.... masakra.... czy on przez ramadan jak daje tylko 30% to ma też płacone 30% ?????!!!!!!?????
przecież to są jakieś jaja z Legii robione!!

odpowiedz
Krzeszczu - 06.05.2021 / 16:47, *.bredband2.com

@oLaf: Po raz kolejny Loco Loko udowadnia ze ma za duzo kasy :-))
3 dni wolnego w tygodniu, 30% gry a on buli 100%. Co za naiwny matol...

odpowiedz
Krzeszczu - 06.05.2021 / 14:05, *.bredband2.com

Dac temu ramadanistowi kotleta schabowego. Na obiad. Nie zje, to niech wypyeeerdala. Za co mu Loco Loko placi?

odpowiedz
Jerz z Potoku - 07.05.2021 / 00:58, *.chello.pl

@Krzeszczu: aby "ramadysta" nabył odpowiednią ilość kalorii gwarantującą mu siłę oraz energię do gry przynajmniej na 65 min. meczu, to powinien spożyć tradycyjny (do niedawna) polski obiadek, tj.: schabowy panierowany na ok. pół talerza, ziemniaki z wody, ale okraszone tłuszczykiem z kotleta plus obficie posypane koperkiem i oczywiście solidna porcja zasmażanej kapusty (nie mylić z młodą). Po takim posiłku zalecana jest obowiązkowo szklaneczka "ożywczego" kompotu, a następnie 1,5 godz. sjesta, po której posilony i zrelaksowany piłkarz będzie w stanie zaszaleć na stadionie przy Ł3.
Owszem, ww. menu zdecydowanie koliduje z daną religią, ale "legijny nieszczęśnik" ma praktycznie jedną opcję do wyboru, czyli: albo rybki, albo akwarium.
Ps.: gwoli prawdy; mądrzy ludzie powiadają, że akwarium bez rybek może funkcjonować, ale rybki bez niego już niekoniecznie...
Serdeczności

odpowiedz
Krzeszczu - 07.05.2021 / 09:18, *.bredband2.com

@Jerz z Potoku: I wlasnie dlatego zaproponowalem naszego schabowego :-)))
Pozdrowienia.

odpowiedz
Bartas - 06.05.2021 / 13:08, *.plus.pl

Dajcie spokoj z tym ramadanem i brakiem sil.... Riyad Mahrez tez ma ramadan a final LM dla city zapewnil :) zlej baletnicy itd. Pozdr

odpowiedz
singspiel - 06.05.2021 / 13:30, *.atman.pl

@Bartas: w Premier League nie wszyscy muzułmanie przestrzegają zasad. Taki Salah "zawiesza" sobie ramadan na 3 dni w tygodniu - przed meczem. By może Mahrez też. Widać wyraźnie, kto nie je i nie pije - co najwyżej jedna połowa

odpowiedz
L - 06.05.2021 / 17:43, *.tpnet.pl

@Bartas: Czy Mahrez powiedział, że ma siły na 30 minut czy zamiast gadać zapieprzał cały mecz???

odpowiedz
Bartas - 07.05.2021 / 12:16, *.tkchopin.pl

@L: dokładnie nie ma narzekania tylko robi to po co go tam kupili

odpowiedz
Farme(L) - 06.05.2021 / 12:51, *.bridgefibre.net

„Wygrali w Poznaniu i z Pogonią, byli o mały włos od remisu z Rakowem. Dobrze im się gra z czołówką.”
Z tą czołówką w Poznaniu to Czesiek poleciał :xd

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 06.05.2021 / 12:39, *.plus.pl

Mógłbym zagrać ale religia mi nie pozwala dobre podejście :) a potem powie że go mobbingowali i kazali grać na głodniaka heh

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 06.05.2021 / 12:34, *.petrotel.pl

Ramadanov, jeśli nie może jeść, to niech się napije jakichś gumijagód ;-)

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 06.05.2021 / 19:12, *.play-internet.pl

@vadisodjidjiaofoe: pić też nie można, posiłek z samego rana (chyba przed 6) i po zachodzie słońca jedzenie i picie, czyli 2 x na dobę.

odpowiedz
WO(L)A - 06.05.2021 / 12:31, *.gov.pl

"ale on powiedział, że nie ma na to siły i woli wejść w drugiej połowie, bo czuje się na siłach na 30 minut" - na dogrywkę najlepiej niech wejdzie, będzie w sam raz na podmęczonych po 90-ciu minutach rywali... Za te marne kilkaset tysi na miesiąc nie będzie się przecież wysilał...

odpowiedz
Flyinghigher - 06.05.2021 / 11:52, *.handelsbanken.se

i ma normalnie płacone wynagrodzenie za ten ramadan?:) cholera może Liga Mistrzów będzie grana nie w ramadan...

odpowiedz
L - 06.05.2021 / 11:44, *.tpnet.pl

A mi brakuje właśnie takiego podejścia na zasadzie "nasza ostatnia porażka z Podbeskidziem nie miała prawa się wydarzyć i jedziemy się im za to zrewanżować. Będą błagać o najmniejszy wymiar kary". To jest podejście ambitnego sportowca a nie te ciepłe kluchy które mamy zamiast piłkarzy. Czy my kiedyś doczekamy się drużyny z charakterem?

odpowiedz
L - 06.05.2021 / 11:38, *.tpnet.pl

Nie no kapitalna jest ta akcja z tym ramadanem. Najpierw chłop po przyjściu do nas mówi, że ramadan w niczym mu nie będzie przeszkadzał a teraz mówi, że ma siłę na 30 min...Czy to jest żart ku...wa!!!??? Czy on ma świadomość, że przyszedł tu zarabiać duże (w porównaniu ze średnią krajową) pieniądze? Jeśli nie wie to niech go ktoś uświadomi. Oj mioduski, żeś zrobił z naszego klubu jakiś cyrk na kółkach...

odpowiedz
WETERAN - 06.05.2021 / 11:35, *.chello.pl

To jest właśnie luksus zdobycia tytułu na trzy kolejki przed końcem sezonu. Młodziaki mogą zdawać matury, niektórzy mogą się leczyć i odpoczywać. Trzeba pamiętać, że sezon zacznie się za 6 tygodni, po mistrzostwach Europy i kilku naszych zawodników po prostu musi odpocząć. A zmiennicy mają szansę się pokazać.

odpowiedz
j24 - 06.05.2021 / 11:14, *.chello.pl

Dlaczego ten islamista jeszcze nie wyleciał z tego klubu? W kluczowym okresie sezonu on przez miesiąc pości i nie ma siły grać? Przecież to się do filmu Barei nadaje.

odpowiedz
WIDZ - 06.05.2021 / 12:05, *.chello.pl

@j24: Pytanie powinno brzmieć: dlaczego został przyjęty, skoro wiadomo było, że religia mu przeszkadza w grze?

odpowiedz
pozdrowieniec - 06.05.2021 / 18:02, *.t-mobile.pl

@WIDZ: Dlaczego on w ogóle został wyczynowym sportowcem?

odpowiedz
Legion63 - 06.05.2021 / 22:58, *.centertel.pl

@pozdrowieniec: Bo ktoś mu powiedział że zawsze znajdzie się jakiś głupi co go kupi

odpowiedz
hajdukL - 07.05.2021 / 10:01, *.77.242

@Legion63:
Dobre.

odpowiedz