fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sześć meczów bez straty bramki

Woytek, źródło: Legionisci.com

Mecz ze Stalą Mielec był szóstym z rzędu, w którym drużyna Legii Warszawa nie straciła bramki. Niestety w tej serii "Wojskowi" zanotowali tylko dwa minimalne zwycięstwa 1-0 i aż cztery bezbramkowe remisy. W ostatnim meczu sezonu drużyna Czesława Michniewicza może wyrównać klubowy rekord meczów z rzędu z czystym kontem po stronie straconych bramek.

Taką serię Legia zanotowała w sezonie 1965/66, a składała się ona z 4 meczów ligowych i 3 pucharowych.

21.11.1965 - Lechia Gdańsk 0-2 Legia Warszawa (1/16 PP)
13.03.1966 - ŁKS Łódź 0-2 Legia Warszawa (1/8 PP)
20.03.1966 - Legia Warszawa 0-0 Śląsk Wrocław
27.03.1966 - Wisła Kraków 0-0 Legia Warszawa
03.04.1966 - Legia Warszawa 2-0 Zawisza Bydgoszcz
09.04.1966 - Legia Warszawa 1-0 Stal Rzeszów
13.04.1966 - Legia Warszawa 1-0 Szombierki Bytom (1/4 PP)

bilans: 5 zwycięstw, 2 remisy, bramki 8-0

Z kolei ligowy rekord Legii bez straty gola wynosi 8 meczów. Taki bilans "Wojskowym" udało się osiągnąć dwukrotnie.

Najpierw w sezonie 1969/70:

30.11.1969 - Legia Warszawa 3-0 Ruch Chorzów
11.03.1970 - Legia Warszawa 1-0 Szombierki Bytom
25.03.1970 - Zagłębie Sosnowiec 0-0 Legia Warszawa
08.04.1970 - Legia Warszawa 2-0 GKS Katowice
26.04.1970 - Wisła Kraków 0-0 Legia Warszawa
10.05.1970 - Legia Warszawa 1-0 Odra Opole
13.05.1970 - Zagłębie Wałbrzych 0-1 Legia Warszawa
24.05.1970 - Legia Warszawa 2-0 Pogoń Szczecin

bilans: 6 zwycięstw, 2 remisy, bramki 10-0

a następnie w sezonie 2011/12:

24.09.2011 - GKS Bełchatów 0-2 Legia Warszawa
02.10.2011 - Legia Warszawa 2-0 Wisła Kraków
16.10.2011 - Ruch Chorzów 0-1 Legia Warszawa
23.10.2011 - Legia Warszawa 2-0 Widzew Łódź
30.10.2011 - Lech Poznań 0-0 Legia Warszawa
07.11.2011 - Jagiellonia Białystok 0-0 Legia Warszawa
19.11.2011 - Legia Warszawa 3-0 Lechia Gdańsk
23.11.2011 - Legia Warszawa 3-0 Zagłębie Lubin

bilans: 6 zwycięstw, 2 remisy, bramki 13-0

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Nikt ważny. - 11.05.2021 / 00:08, *.chello.pl

Czegoś nie rozumiem (bo może późna pora). Klubowy rekord to 7 meczów. Skoro ligowy rekord Legii to 8 meczów, to jakim cudem 7 meczów jest klubowym rekordem, a nie 8 meczów ligowych. Przecież 8 meczów z rzędu bez straconego gola to zarówno ligowy (a przy tym klubowy) rekord....

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 11.05.2021 / 00:24, *.orange.pl

@Nikt ważny.: 7 meczów z rzędu (liga, PP, puchary itp) - o rekord meczów z rzędu
8 to rekord ligowy z rzędu, ale między tymi meczami były niewygrane mecze w PP i europucharach

odpowiedz
Nikt ważny. - 11.05.2021 / 08:36, *.chello.pl

@Woytek (Legionisci.com): A spoko.Dzięki :-).

odpowiedz
Wolfik - 10.05.2021 / 21:08, *.mm.pl

Niby fajnie, bo mogłoby to oznaczać, że mamy silną obronę. Niestety, prawda lezy pewnie gdzie indziej. Napastnicy rywali są jeszcze bardziej beznadziejni niż nasi obrońcy.

Ale spoko. Szybko to wszystko zweryfikuje Europa...

odpowiedz
SEBO(L) - 10.05.2021 / 12:32, *.centertel.pl

9 godzin grania i raptem dwa strzelone gole, w tym jeden z karnego. I masa usprawiedliwień,że mistrzostwo zdobyte,że przegląd kadry,że mobilizacja już nie jest tak duża,i inne pierdy. A potem męka w kwalifikacjach, przegrany Superpuchar (tradycja rzecz święta!), odpadnięcie z kwalifikacji,wyciąganie wniosków,sprzedaż kogoś wartego paru milionów euro (czyli wszyscy w sumie,bo jednego takiego nie ma,hmm... Luquinhas?) dla łatania budżetu, i od nowa! Dziś i jutro pewnie wolne,bo już nie trzeba ćwiczyć, wszystko wytrenowane prefekt!

Martwmy się, jak w życiu,wtedy,kiedy jest dobrze. Bo to ,że będzie gorzej i coś się prędzej czy później spie.doli,to pewne...

odpowiedz
WIDZ - 10.05.2021 / 17:52, *.chello.pl

@SEBO(L) : Skoro tak doskonale wszystko wiesz i masz sprawdzalność prognoz ponad 100% to po kiego grzyba w ogóle interesujesz się tymi nudami? :)

odpowiedz
SEBO(L) - 10.05.2021 / 21:52, *.chello.pl

@WIDZ: Widz to ktoś taki jak gap,który bezrefleksyjnie i tępo wlepia wzrok,i zainteresowanie jego kończy się wraz z zakończeniem np. meczu,tak? Pewnie tak,i w zasadzie na tym kończy się jego zainteresowanie klubem,a w razie co,to wybierze film albo wędkowanie,bo na temat tego,co widzi,ma nic do powiedzenia, bo to jest obok niego,w zasadzie daleko za nim,może nawet w dupie.
Mogłeś nie odzywać się, a tak rozwiałeś wątpliwości na swój temat...

odpowiedz
Krzeszczu - 10.05.2021 / 22:05, *.bredband2.com

@SEBO(L) : zayeeebista odpowiedz :-))

odpowiedz
R - 10.05.2021 / 23:13, *.mm.pl

@SEBO(L) : 100% racji

odpowiedz
Darek - 10.05.2021 / 11:53, *.t-ipconnect.de

6 meczów i 2 strzelone gole.A kolo,który miał strzelać gole na razie bierze pieniądze za poszczenie.Czyli za rok o tej porze gdy bedziemy w decydującej części sezonu też będzie pościł.I tak samo co roku.
Oby nowe nabytki brały kasę za granie a nie za odprawianie modłów.

odpowiedz
Ka - 10.05.2021 / 13:57, *.plus.pl

@Darek : ramadan ma zmienny czas. Za rok będzie cały kwiecień. Za dwa lata rozpocznie się w połowie marca itd

odpowiedz
Pablo - 10.05.2021 / 11:53, *.unitelmedia.pl

Odkupie 2 bilety na Zylete - place 150zl za Bilet
pawel.musialek@inox.hub.pl

odpowiedz
Krzeszczu - 10.05.2021 / 11:34, *.bredband2.com

To zupelnie jak w tej historii o traktorze.
Towaju nie bedzie tjaktoj sie zepsul.
Bolek nie traktor ale kolo sie zepsulo. Ile traktor ma kol?
Cztejy.
A ile sie zepsulo?
Jedno.
To sa trzy dobre! nie mozna tak powiedziec?
... Przeciez to to samo.

To samo. 4 zero zero remisy (i dwa 1-0). Ale 6 bez straconego gola! Brawo Legia! Brawo Michnik! Brawo Redakcja!

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 10.05.2021 / 11:42, *.legionisic.com

@Krzeszczu: A umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy jak zwykle potrafisz jedynie sączyć swój jad? Przecież jest napisane wyraźnie na samym początku: "Niestety w tej serii "Wojskowi" zanotowali tylko dwa minimalne zwycięstwa 1-0 i aż cztery bezbramkowe remisy".

+ poniżej czyste info statystyczne.

Jeżeli ciebie to nie ciekawi, to nie klikaj, ale nie dorabiaj takim komentarzem zbędnej narracji, jakbyśmy wychwalali tę serię, bo nic takiego nie ma miejsca.

odpowiedz
Krzeszczu - 10.05.2021 / 11:57, *.bredband2.com

@Woytek (Legionisci.com): Tak, napisaliscie "niestety". no i co z tego? Traktor nadal jest rozwalony a wam to sie "niestety" podoba, dlatego ten artykul. Bo gdyby bylo inaczej to nie pisalibyscie o "tej statystyce" teraz i tak, po sromotnych 0-0 i 2 wymeczonych 1-0.
Dlatego, ode mnie, gratulacje. Jad? A moze prawda kole?

odpowiedz
oLaf - 10.05.2021 / 12:24, *.vectranet.pl

@Woytek (Legionisci.com): dobra, wybaczcie Krzeszczowi, po prostu wszyscy jesteśmy wkurzeni że Legia od 4-ch lat się stacza w poziomie sportowym (weryfikacja to el. LE jak co roku oklep z słabeuszami) i po prostu puszczają nam nerwy... ręce opadają z taką beznadziejną grą z słabeuszami ligi.

Miło , że są Mistrzostwa i to jedyny plus.

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 10.05.2021 / 14:49, *.legionisci.com

@oLaf: O poziomie sportowym piszemy na naszych łamach już od kilku lat. Nic się w tej kwestii nie zmieniło.

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 10.05.2021 / 14:53, *.legionisci.com

@Krzeszczu: a w którym miejscu jest napisane, że traktor jest cały? O poziomie sportowym mogłeś wielokrotnie przeczytać na tych łamach, więc nie twierdź proszę, że coś nam się podoba skoro tego nie napisaliśmy. Możemy cieszyć się z mistrzostwa, ale widzimy, że żadnego postępu w budowie drużyny pod względem jakościowym nie ma.

A dlaczego teraz artykuł? Przecież wyraźnie jest napisane - Legia jest o krok od wyrównania tej historycznej serii. Rozumiem, że w dzisiejszych czasach wszystko musi być nacechowane "och, ach, super!" albo wręcz przeciwnie jazdą bez trzymanki i kamienowaniem... najlepiej d 280 znakach na TT, ale tak się składa. widzę Legionisci.com zmieszczą jeszcze miejsce po prostu zwykłe INFORMACJE. I taką jest powyższy news.

odpowiedz
Kibolek - 10.05.2021 / 16:40, *.telefonica.de

@Woytek (Legionisci.com): nie bądźcie śmieszni. Idźcie się lepiej zaszczypac z mioduskim na czele . GDZIE LICZNIK WSTYDU. SZYBKO ZAPOMINACIE KTO CZERPIE ZYSKI- mioduski A KOGO SĄ DŁUGI- LEGII

odpowiedz
oLaf - 10.05.2021 / 23:41, *.vectranet.pl

@Woytek (Legionisci.com): zgadza się, ten artykuł to była właściwie tylko statystyka i tak go należy traktować.

Wolelibyśmy wszyscy statystykę typu "Legia w ostatnich 6-ciu meczach strzeliła w każdym z nich min. 3 gole nie tracąc żadnego" ... ale to w przyszłym sezonie będzie ; )))

Trochę zbytnio jesteśmy negatywnie nakręceni hiper słabymi wynikami w el. LE i remisami z słabeuszami.... mi to nawet Mioduskiego żal, bo coś się facet stara, nie można powiedzieć że nie, tylko za nic mu nic nie wychodzi od 4-ch lat : O

pozdrowienia!

odpowiedz
Psy - 11.05.2021 / 06:18, *.plus.pl

@oLaf: no faktycznie nic nie wychodzi, poza corocznym mistrzostwem...

odpowiedz