Mahir Emreli - fot. Janusz Partyka / Legia.com
REKLAMA

Transfer

Mahir Emreli piłkarzem Legii!

Mishka, źródło: Legia.com, Legionisci.com

Mahir Emreli został piłkarzem Legii Warszawa. 24-letni lewonożny napastnik podpisał trzyletni kontrakt ze stołecznym klubem z opcją przedłużenia o kolejny rok. W Legii będzie występował w koszulce z numerem 11.

- Najważniejszy powód, dla którego przyszedłem do Legii, to regularna walka o tytuł i chęć rozwoju klubu dzięki grze w europejskich pucharach. Polska liga jest lepsza niż azerska i wiem, że występując w niej poprawię swoje umiejętności. Mam wielką chęć już dołączyć do kolegów na treningu - mówi nowy napastnik mistrza Polski.

Mahir Emreli
ur. 01.07.1997, Azerbejdżan
187 cm / 78 kg
napastnik

W 2015 roku Emreli podpisał 3-letni profesjonalny kontrakt z Qarabağ FK. Zadebiutował 23 sierpnia 2015 w wygranym 2–0 meczu przeciwko Shuvalan. W tym spotkaniu strzelił także bramkę. Na arenie europejskiej po raz pierwszy zaprezentował się w 2016 r. w meczu 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z F91 Dudelange, który jego zespół wygrał 2-0. Później występował zarówno w fazie grupowej Ligi Europy, jak i Ligi Mistrzów. Emreli zagrał także w spotkaniu 4. rundy eliminacyjnej Ligi Europy z Legią Warszawa, które odbyło się w październiku 2020. Legia przegrała wówczas na własnym stadionie 0-3, a napastnik pojawił się na boisku w 63. minucie.

W 2017 r. zadebiutował w reprezentacji narodowej w towarzyskim meczu z Katarem. Swoją pierwszą bramkę dla Azerbejdżanu strzelił natomiast w maju 2018 r., kiedy to jego drużyna zagrała towarzysko z Kirgistanem.

Do maja 2019 r. Emreli występował pod nazwiskiem Mədətov, ale zdecydował się na zmianę nazwiska z powodu ponownego małżeństwa swojego ojca.

Łącznie w obecnym sezonie rozegrał 30 spotkań w barwach Qarabağu, w których zdobył aż 21 bramek. W sumie wystąpił w 183 meczach - strzelił 66 goli. Jest królem strzelców ligi azerskiej.





REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (50)

+dodaj komentarz
skałtwmanagerze - 21.06.2021 / 11:08, *.chello.pl

coraz to gorzej kiedys byly hity transferowe w legii teraz, zawodnicy ktorzy nawet w FMie sie nie sprawdzaja, no kto im kurła to doradza?!?!
ja wiem ze pandemia i trzeba ciac koszty ale to mozna jednego dobrego grajka kupic a nie 4 slabych, a reszte zapchac (tzn chodzi mi o zmiany i mecze w ktorych legia bedzie prowadzic wysoko) chociazby mosórem, skibickim
legii potrzeba zawodnikow na prawe wahadlo (zmiennika dla juranovica) , ofensywnego pomocnika (z dobrym strzalem z dystansu) i kogos szybkiego na skrzydlo co by harowal box-to-box

odpowiedz
Majkel - 09.06.2021 / 13:21, *.chello.pl

Ariel Mosór wyróżniający się i reprezentujący nasz kraj w kategoriach junorskich zostaje spuszczony w kiblu. Róbcie screeny tego posta. Bo za rok-dwa pójdzie do bundesligi czy innej topowej za min. 5 baniek. Brawo Mioduski! Na Świerczoka niecałą bańskę też załowałeś to teraz jest poza zasięgiem połowy lig w naszej części Europy, Piast mógł Legia nie. Raków zgarnął PP, Legia nie,..

odpowiedz
Środa - 09.06.2021 / 20:27, *.tpnet.pl

@Majkel: No szkooda , bez sensu ...

odpowiedz
ARIEL MOSOR PILKARZEM PIASTA!!! - 09.06.2021 / 12:36, *.virginm.net

!!!ARIEL MOSOR PILKARZEM PIASTA!!!Ave Mioduski!!
Prowazisz nasz klub w otchlan!! Celowo niszczysz!! Wyprzedaz najlepszych zawodnikow co sezon to samo.... Oddawanie naszych obiecujacych mlodych za darmo rywalom w lidze!!! Krzeslo elektryczne juz czeka szopenie! Mnie nie szukasz to jest jakis nie wyobrazalny sabotaz!!!

odpowiedz
spasiony - 09.06.2021 / 12:15, *.21.3

Pozostaje zyczyc powodzenia. Zalezy mu na grze jeszcze dalej na zachod wiec na poczatku bedzie sie staral:) Zobaczymy na ile mu wystarczy umiejetnosci i zapalu. Osobiscie czekam na pierwszego focha i krecenie afery jak przyjdzie mu pare razy usiasc na lawie.

odpowiedz
Tylko Legia - 09.06.2021 / 11:52, *.com.pl

Dobrze wygląda nr. 17 podania i strzał

odpowiedz
PLBBOY - 09.06.2021 / 10:45, *.inetia.pl

Nareszcie coś się zadziało. Czekam na dalsze wzmocnienia.

odpowiedz
Borat - 09.06.2021 / 11:24, *.237.70

@PLBBOY: twoim zdaniem to jest wzmocnienie? Raczej uzupelnienie skladu..

odpowiedz
Egon - 09.06.2021 / 10:21, *.centertel.pl

Cieszy mnie to bardzo można w końcu odetchnąć.
Lewonożny napastnik to jednak coś i nie tylko do wykańczania akcji ale również kreatywny w grze kombinacyjnej to dobrze.Jak ktoś wcześniej zauważył razem z Luqinhasem mogą sporo namieszać oby tylko szybko wkomponował się do drużyny.
Klawo jak cholera !

odpowiedz
Wolfik - 09.06.2021 / 10:11, *.mm.pl

Numer na koszulce dobrze się kojarzy (Nikolić). Oby poszedł tą drogą.

odpowiedz
lol - 09.06.2021 / 09:04, *.amazonaws.com

teraz dawac Mijo Caktasa

odpowiedz
olew - 09.06.2021 / 07:57, *.vectranet.pl

Witam w Legii.
LEGIA to POTĘGA !

odpowiedz
skreem - 09.06.2021 / 00:39, *.chello.pl

Koniecznie tego Zubira (nr 17) w pakiecie trzeba ściągnąć, żeby miał kto Mahirowi dogrywać ;-)

odpowiedz
kalosz - 09.06.2021 / 15:18, *.mm.pl

@skreem: dokladnie tak....to on glownie z nim gre robił w tych urywkach...co z tego ze dobry napastnik jak pilek nie dostaje...jak lewy w kadrze:)

odpowiedz
pedek - 08.06.2021 / 23:11, *.211.124

Wygląda na lenia

odpowiedz
Kalarepa - 08.06.2021 / 23:00, *.play-internet.pl

Super info!! Czekalem od paru dni na to! Qle potezeba tez Swierczoka i tego z Pogonii.

odpowiedz
Seler - 09.06.2021 / 00:13, *.tpnet.pl

@Kalarepa: Tego z Pogoni , co nie można o nim mówić , żeby wrócił , bo od razu '' znawcy '' kpią z niego i sugerują , że to jakiś zbrodniarz , czy coś ? Oj przydał by się , serio . Mówię poważnie , 30 lat to nie tak dużo , jak się wydaje .

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 08.06.2021 / 22:54, *.vectranet.pl

No i super.... Teraz jeszcze Caktas - to byłoby wzmocnienie ehhh , na wahadło ktoś konkretny i jakiś obrońca. Tylko w miarę szybko przed zgrupowaniem, żeby sie zgrali...

odpowiedz
Arek - 08.06.2021 / 22:50, *.tpnet.pl

Ach witaj zbawco! A poważnie, to powodzenia.

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 08.06.2021 / 21:55, *.chello.pl

Witamy i na kolejnych czekamy!

odpowiedz
Krasnal - 08.06.2021 / 21:30, *.centertel.pl

Spoko, potrzeba jeszcze 6 grajków...

odpowiedz
chrisSiekierki - 08.06.2021 / 20:49, *.play-internet.pl

Oglądając zagrania na filmikach to wygląda na niezłego zawodnika, technicznie przerośnie ligę oby tylko miał z kim grać. Teraz potrzeba dwóch solidnych pomocników.

odpowiedz
Kocur czy ogór? - 08.06.2021 / 20:42, *.datapacket.com

Kocur czy ogór? Proszę o wpisy znawców.

odpowiedz
Piotrek - 08.06.2021 / 20:50, *.amazonaws.com

@Kocur czy ogór? : a teraz przenosimy się do komentarzy by poznać opinię znawców!

odpowiedz
Patryk - 09.06.2021 / 02:04, *.vectranet.pl

@Kocur czy ogór? : ogór

odpowiedz
PLEBAN - 09.06.2021 / 17:58, *.centertel.pl

@Kocur czy ogór? : nikt nie wie

odpowiedz
Trec - 10.06.2021 / 21:46, *.chello.pl

@Kocur czy ogór? : ogór jak ty

odpowiedz
ws - 08.06.2021 / 20:32, *.vectranet.pl

Super. Ale co z dalszymi wzmocnieniami tj. środek obrony, wahadła i ofensywny pomocnik czyli potrzeba 5 nowych zawodników.

odpowiedz
Nieśmiałe propozycje : - 09.06.2021 / 00:05, *.tpnet.pl

@ws: Środek obrony - Glik , Mosór . Wahadło - Kuchy . Ofensywny pomocnik - Kuchy , Furman , Kozłowski , Skibicki , . Atak - Rosołek , Kostorz , Włodar , Warchoł .

odpowiedz
Trampek - 08.06.2021 / 20:31, *.125.106

Lewonożny napastnik jest poszukiwany przez naprawdę liczące się kluby nie tylko Europy. W dodatku jak jest jeszcze technicznie wyszkolony to jest perełką w każdej czołowej lidze Europy. Oba te warunki spełnia Emreli . Przejrzałem kilkanaście całych meczy z jego udziałem / a nie wycinków wideo - które jak wiadomo można podrasować / i mogę powiedzieć,że technikę ma na poziomie Luquinhasa / przy lepszych warunkach fizycznych/. W parze z Luquinhasem jeżeli się zgrają są w stanie rozmontować każdą, nawet wzmocnioną linię defensywną drużyny przeciwnej nie tylko na krajowym podwórku. Jest jeden problem zasadniczy - czy zdąży się " wkomponować " zarówno w styl gry zespołu do którego przyszedł - bo czasu jest naprawdę bardzo mało, a zespół LEGII nie jest skompletowany - co stanowi trudność zarówno dla zespołu jak i dla przybyłych nowych zawodników. Nie mam zamiaru na siłę Emreliego komplementować - bo jak każdy z nas jest człowiekiem, ale jeżeli nie przydaży mu się jakaś poważniejsza kontuzja - to LEGIA będzie miała z niego duży pożytek - nie tylko na boisku , ale i w perspektywie spory zysk finansowy. Wstępnie na dzień dzisiejszy uważam,że może to być najlepszy od kilku lat sprowadzony zagraniczny napastnik , który swą grą będzie przyciągał "publikę " na mecze e-klapy z udziałem LEGII .

odpowiedz
zorientowany - 08.06.2021 / 20:44, *.108.60

@Trampek: a ja obejrzałem 300 jego meczów i mówię ci ze jest chvjowy

odpowiedz
chrisSiekierki - 08.06.2021 / 20:54, *.play-internet.pl

@zorientowany: od trampkarza go obserwowałeś?

odpowiedz
Trampek - 08.06.2021 / 21:52, *.125.106

@chrisSiekierki: Daj mu spokój. On jest na takim etapie rozwoju,że pojęcia matematyki nie zna, o logice nie wspominając.

odpowiedz
Makumba - 08.06.2021 / 20:25, *.plus.pl

Transfer do Legii? Nie wierzę!!

odpowiedz
Jack(L) - 08.06.2021 / 23:59, *.cyfrowypolsat.pl

@Makumba: Jaki transfer? Przyszedł za free i jeszcze za podpis kasa DOSTAJE plus 300 tys€ za rok

odpowiedz
CZEKAMY NA PIŁKARZY , KTÓRZY STALI BY SIĘ GWIAZDAMI POLSKIEJ LIGI . - 08.06.2021 / 20:22, *.com.pl

Michniewicz sam powiedział , że w Legii kadrowo bardzo słabo wygląda . Chyba zdaje sobie sprawę z tego , że już niebawem przyjdzie grać w rozgrywkach Europejskich i będzie wstyd . Legia jako Mistrz Polski powinna wzmacniać się Piłkarzami , którzy będą gwiazdami naszej ligi . A biorąc poziom Polskiej Ligi nie jest to jakiś mega wielki wyczyn .

odpowiedz
tekken (L) - 08.06.2021 / 20:10, *.chello.pl

Tego z 17 brać w pakiecie powinniśmy y ;).

odpowiedz
NEO(L) - 08.06.2021 / 21:02, *.chello.pl

@tekken (L):
Zubir. Skrzydłowy z dobrym dryblingiem. Miał wiele asyst do Mahira. W ubiegłym roku strzelił nam gola na 0:2.

odpowiedz
tekken (L) - 09.06.2021 / 18:30, *.chello.pl

@NEO(L): To trzeba go brać widać od razu,ze ma potencjał.

odpowiedz
Le Ja - 08.06.2021 / 19:59, *.orange.pl

Coś wam się wzrost pomylił, bo Mahir ma 188 cm wzrostu.

odpowiedz
xman - 08.06.2021 / 19:56, *.jmdi.pl

Będzie jak Muci, albo Yax......yew w czasie ramadanu to będzie mógł kozy paść .bo taki będzie pożytek z niedożywionego zawodnika.

odpowiedz
Piotrek - 08.06.2021 / 20:47, *.amazonaws.com

@xman: spoko luz w tym roku już był ramadan:)

odpowiedz
Mdread - 08.06.2021 / 20:57, *.as13285.net

@xman: tacy gracze jak pogba czy kante nie wygladaja na glodnych gdy graja podczas Ramadan tak ze to raczej ma nikle znaczenie

odpowiedz
xman - 08.06.2021 / 21:44, *.jmdi.pl

@Mdread : A Muci ile pograł ? Jeden mecz i to o 15.30 bo jeszcze miał siły.

odpowiedz
grzesiek - 08.06.2021 / 19:55, *.centertel.pl

George Hagi nie powstydziłby sie takich trików z piłką. Magik.

odpowiedz
Grodzisk Maz - 08.06.2021 / 19:54, *.centertel.pl

witaj na pokładzie .
liczę że odpali
młody - perspektywistyczny z parciem na zachód da z siebie wszystko żeby wyjechać dalej

odpowiedz
Kryniek76 - 08.06.2021 / 19:51, *.plus.pl

Ma 187 cm wzrostu

odpowiedz
Legionistaaa - 08.06.2021 / 19:50, *.centertel.pl

Kto następny i kiedy?

odpowiedz
Adson 78 - 09.06.2021 / 07:23, *.plus.pl

@Legionistaaa: No i to jest ważne pytanie ! Kucharski - obibok pewnie się już napracował , oby to nie koniec z transferami do klubu !

odpowiedz
Yeti - 08.06.2021 / 19:43, *.vectranet.pl

Europo drżyj!!!

odpowiedz