Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Michniewicz: Chcemy godnie pożegnać zawodników, którzy nie zostaną

Redakcja, źródło: Legionisci.com

- Liczę na to, że zrehabilitujemy się za porażkę z Podbeskidziem w rundzie jesiennej. Wiemy, w jakiej są sytuacji, ale każdy jest kowalem swojego losu, my zbieraliśmy swoje punkty na zdobycie mistrzostwa, oni na utrzymanie. Mają jeszcze teoretyczne szanse. Interesuje nas tylko dobra gra i zwycięstwo. Wiemy, że stadion się częściowo zapełni, mamy dla kogo grać i dobrze zakończyć udaną rundę - mówi przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała trener Czesław Michniewicz.

- Kolejka do składu zrobiła się duża. Chcemy w tym meczu godnie pożegnać zawodników, którzy z nami nie zostaną, a tworzyli historię klubu, mają za sobą udane sezony, mistrzostwa Polski. Chcemy też, żeby ten mecz wyglądał poważnie, chcemy zagrać w optymalnym składzie. Zabraknie kilku zawodników. Zobaczymy, co będzie z Igorem Lewczukiem, czy będzie mógł zagrać. Myślimy też o Astizie, ale on zostanie z nami w klubie w innej roli.

- Rozmowy transferowe się toczą. Niektóre decyzje już zapadły, inne jeszcze nie. Pamiętam Marko jako zawodnika, który grał bardzo dobrze. Później miał pechową kontuzję, ciężko pracował, żeby wrócić. Dużo było determinacji w tym wszystkim. Na koniec decyzja, że z nami nie zostanie. Nie wiążę tego z sytuacją w mediach społecznościowych, co mówi i pisze jego żona. Ocenialiśmy Marko jako piłkarza. Ostatecznie na zarządzie zapadła decyzja, że jego kontrakt nie zostanie przedłużony. Życzę Marko wszystkiego najlepszego. Jest w sile wieku, ma olbrzymie doświadczenie i dużo determinacji, żeby grać na dobrym poziomie. Nie będzie tego robił w Legii, ale myślę, że tak jak wszyscy tu, życzę mu wszystkiego dobrego w nowym klubie.

- Tu jest jak w autobusie - ktoś musi wysiąść, żeby ktoś mógł wsiąść. Nie chcemy, żeby wszyscy wysiedli. Mamy dużo sprawdzonych zawodników w określonych sytuacjach boiskowych, dużo wspólnie przeżyliśmy. Na pewno zostanie trzon zespołu. Zmiany będą, taka jest nowoczesna piłka. Ktoś dobrze zagra kilka spotkań, jedną rundę i wpadnie w oko komuś bogatszemu. Każdy transfer jest możliwy, niczego nie wykluczamy. Rozmawiałem dziś z Pawłem Wszołkiem, pytałem, czy mamy spodziewać się białego dymu w jego sprawie, ale powiedział, że jutro się wszystkiego dowiemy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (50)

+dodaj komentarz
AML - 14.05.2021 / 19:35, *.centertel.pl

TRENERZE CZESŁAWIE DOŚĆ ŚCIEMNIANIA - CHCEMY ZWYCIĘSTWA Z PODBESKIDZIEM, ŻEBY W DOBRYCH HUMORACH ZAKONCZYĆ SEZON !!!
===============================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!

odpowiedz
Andreas - 14.05.2021 / 19:05, *.play-internet.pl

Czesiek pożegnać tak ale poza boiskiem. Nie rób piaskownicy chyba że chcesz oddać punkty Podbeskidziu.

odpowiedz
L - 14.05.2021 / 18:36, *.tpnet.pl

Bla bla bla... Jakie ma znaczenie to co ten pan mówi skoro w sferze transferów nie ma nic do powiedzenia? Powiem więcej on ewidentnie wykonuje jakieś dziwne zalecenia Mioduskeigo: nie danie ani minuty vesovicowi albo ostatnio jakieś niezrozumiałe odpulenie wszołka na którego miejscu też nie byłbym przekonany do przedłużania kontraktu. Za dużo jest krzywych akcji na linii sztab/zarząd - zawodnicy żeby w szatni była dobra atmosfera...

odpowiedz
AML - 14.05.2021 / 15:59, *.centertel.pl

A KWIATKI, CZEKOLADKI I GRATULACJE NIE WYSTARCZĄ ?
=======================================
PONADTO DOSTANĄ ZŁOTE MEDALE.
LEPIEJ DAĆ POGRAĆ MŁODYM !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!

odpowiedz
AML - 14.05.2021 / 15:48, *.centertel.pl

TRENERZE CZESŁAWIE - GDZIE SĄ TE SZUMNE TRANSFERY DO KLUBU ?
===================================
NA RAZIE TO SIĘ TYLKO OSŁABIAMY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!

odpowiedz
???? - 14.05.2021 / 22:23, *.centertel.pl

@AML: gimbuś wypij szklankę zimnej wisy i idź już spać

odpowiedz
Michniewicz 711 - 14.05.2021 / 15:34, *.orange.pl

Ciekawe czy bedzie mial taka sama minę w niedzielę, gdy usłyszy co o nim sądzi Żyleta.

odpowiedz
AML - 14.05.2021 / 16:05, *.centertel.pl

@Michniewicz 711: CHYBA PRZYPOMNĄ MU JEGO NIECIEKAWĄ PRZESZŁOŚĆ !!!
==================================
NIE TYLKO JEMU SIĘ DOSTANIE - FRANKOWSKI DOSTANIE NAJWIĘCEJ JOBÓW - BĘDZIE SIĘ DZIAŁO !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!

odpowiedz
Farme(L) - 14.05.2021 / 17:22, *.bridgefibre.net

@Michniewicz 711: W sumie to ma taką minę jakby wiedział co właśnie może usłyszeć z Żylety...:)

odpowiedz
odp - 14.05.2021 / 14:56, *.plus.pl

to może niech kibice też przyjdą na samą fetę - po meczu?

odpowiedz
wiegg - 14.05.2021 / 11:47, *.gov.pl

Udostępnię swoje wejście na sektor Żylety, dochód za sprzedaży w cenię 200 zł przeznaczam na wsparcie zbiórki na siepomaga.pl na kosztowną terapię ratującą życie. Wpłatę udokumentuję potwierdzeniem. Dziś kończy się okno udostępniania, czekam na chętnego do współuczestnictwa w pomocy pod nr 606 649 881.

odpowiedz
Pawciu - 14.05.2021 / 08:13, *.net.pl

"Chcemy też, żeby ten mecz wyglądał poważnie..." mowi osoba umoczona w korupcje po uszy

odpowiedz
L - 14.05.2021 / 19:12, *.tpnet.pl

@Pawciu: niezle jaja co?

odpowiedz
paweLek - 14.05.2021 / 04:57, *.t-mobile.pl

Witam. Odstąpię bilet na wschodnią sektor 214. Oferty na nr 784722607

odpowiedz
Jerz z Potoku - 14.05.2021 / 02:23, *.chello.pl

Gdyby trener Czesław mówił i czynił, to co faktycznie myśli, to kilku, tzw. zasłużonych piłkarzy Legii mogło by godnie pożegnać się ze swoją dotychczasową drużyną, np. w kilkudziesięciominutowych występach, w ramach już rozegranych pasjonujących meczach na remis. Oczywiście chodzi o te niespodziewane remisy bezbramkowe. Tak nasz szkoleniowiec jednak nie uczynił, wychodząc ze słusznego założenie, że a nóż któremuś odchodzącemu zawodnikowi zechce się zagrać na maksa i wówczas Kolega trener drużyny "potrzebującej" mógłby stracić oczekiwany (ew. obiecany) bezcenny punkt niezbędny do utrzymania się w ESA.
Ps.: o ostatnim meczu Legii nie ma sensu pisać, albowiem to co najciekawsze już się wydarzyło zarówno w aspekcie sportowym jak i obyczajowym...
Niezakłamane kibicowskie serdeczności

odpowiedz
Leśny Dziadek - 13.05.2021 / 20:52, *.centertel.pl

Czeslaw udzielil wywiadu, w ktorym twierdzi, ze zamierza powalczyc o LM. To dobra wiadomosc. Czyli szykuja transfery naprawde wypasionych kocurow. Az boje sie zaproponowac chocby 1 zawodnika, bo przy spodziewanych nowych graczach, moze sie okazac, ze to bedzie maly myszak

odpowiedz
JUREK - 13.05.2021 / 20:03, *.amazonaws.com

Vesović był na Bułgarskiej gdzie miał podpisać kontrakt z Lechem.

odpowiedz
Hiszpan - 13.05.2021 / 19:26, *.telnaptelecom.pl

Czesiu za tą nudną słabą mało skuteczną i mało ambitną Legię żegnam Cię . Kończ poznański słowiku wstydu oszczęddź.

odpowiedz
Alex Bielany - 13.05.2021 / 18:12, *.centertel.pl

Ich zony tez?

odpowiedz
Lesny Dziadek - 13.05.2021 / 16:36, *.orange.pl

Jak można wystawić zawodników, których się żegna w oficjalnym meczu. To jakby w restauracji, odprawiając kucharza, pozwolić mu na ugotowanie ostatniego dania i zaprosić ludzi na wielkie przyjęcie. Przecież może nalać do zupy, albo jeszcze gorzej - to może byc ostatnie danie - ale dla konsumentów...

odpowiedz
hajdukL - 13.05.2021 / 22:11, *.77.242

@Lesny Dziadek:
Całkiem zręczne porównanie.

odpowiedz
Gutek - 14.05.2021 / 11:14, *.108.203

@Lesny Dziadek: nalać do zupy????, kuźwa, padłem

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 14.05.2021 / 18:24, *.petrotel.pl

@Gutek: na kogoś przecież trzeba będzie zwalić porażkę z Podbeskidziem. Na odchodzących i bez formy najwygodniej ;-)

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 13.05.2021 / 15:44, *.plus.pl

Cierzniak Lewczuk Astiz Mosor- vesovic gvilia valencia wszolek - cholewiak Lopez rusyn taki skład ma na myśli nasz trener?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 13.05.2021 / 19:23, *.centertel.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : O!!! Rusyn, zapomnialem o tym kozaku. A moze on zostanie jednak w klubie, kto wie...

odpowiedz
Felek - 13.05.2021 / 15:01, *.netfala.pl

Na wakacje trzeba zarobić, a więc u buka obstawiam wygraną Podbeskidzia, podobnie jak zrobią to zapewne Wietes i Jędza.

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 13.05.2021 / 14:24, *.co.uk

Jednym slowem czesio stary sprzedawczyk chce sie podlozyc podbeskidziu! Pozniej bedzie ze to pozegnania, benefisy, sratata.. Przypominam ze Loczek po zwolnieniu Vuko nowil ze powinien byl go pozegnac po tym w jakim stylu Legia wywalczyla w zeszlym roku Mistrzostwo.. czy to wygrane w tym roku stylowo jest lepsze? Czy nasza indolencje strzelecka wszyscy dostrzega dopiero po odpadnieciu latem z pucharow????? Czy nikt nie widzi ze Legia gra totalny piach?!!! Czesio moze sie glupio usmiechac i bajki opowiedac bo w weekend wypije i zakasi na koszt Klubu nawet jak znowu bedzie wstyd patrzec na gre tych pseudo gwiazdek.. czas rozliczen jednak nadchodzi! Oby Miodek za 2 miesiace nie plakal ze znowu musi ciac budzet!!!!!

odpowiedz
Buk tak chciał. - 13.05.2021 / 13:58, *.43.172

Chcemy sie godnie pożagnać z Bukami...czyli 0:0

odpowiedz
Ja - 13.05.2021 / 15:48, *.plus.pl

@Buk tak chciał.: Ciekawe kiedy ty się z posada pożegnasz? Obstawiam wrzesień.

odpowiedz
B - 13.05.2021 / 20:27, *.tvksmp.pl

@Buk tak chciał.: Racja!

odpowiedz
Władeczek - 13.05.2021 / 13:56, *.netfala.pl

Wygrajcie w końcu faken bo maciora będzie grana z somsiadem!

odpowiedz
Wolfik - 13.05.2021 / 13:44, *.mm.pl

Pożegrać to mozna Boruca, Jędrzejczyka. A nie gości którzy grali 1,5-2 lata. Bez jaj. To zwykli wyrobnicy. Jedni odejdą, inni przyjdą. Za drobne tutaj nie grają. Są od tego jak dupa od ...wiadomo czego.

odpowiedz
Hugon - 13.05.2021 / 23:14, *.vectranet.pl

@Wolfik: A ile grał Boruc

odpowiedz
Leśny Dziadek - 13.05.2021 / 13:22, *.centertel.pl

Cierzniak, Astiz, Lewczuk, zona Veso (na obronie, gdy zobaczy ja napastnik, zglupieje), Gvilia, Valencia, Wszolek, Vesovic, Cholewiak, Lopes, a na szpicy Wlodek z maciora, czestujacy obroncow. (Szkoda, ze nie ma Rosolka na zmiane po polowie, bo jest dobry na kaca.) Wypasiona ekipa.

odpowiedz
Tamara Arciuk - 14.05.2021 / 13:37, *.com.pl

@Leśny Dziadek: gdyby Tamara grała top less to faktycznie mogłoby zadziałać

odpowiedz
DL - 13.05.2021 / 13:06, *.chello.pl

Akurat Vesovicia po ostatniej akcji bym nie brał nawet do 18 meczowej. Niech mu premia za mistrza koło nosa przejdzie jeśli taką posiada.

odpowiedz
Lesny Dziadek - 13.05.2021 / 12:56, *.orange.pl

Mam dwa pomysły - niech zagra żona Veso, i proponuję po bajaderce, dla zasłużonych sernik.

odpowiedz
pozdrowieniec - 13.05.2021 / 12:55, *.t-mobile.pl

W ostatnich latach niewiele było godnych pożegnań. Większość piłkarzy odeszło w nieciekawej atmosferze, dopiero po czasie pozwolono im się pożegnać z trybunami (Kucharczyk, Radovic, Malarz, Hamalainen).

odpowiedz
RR - 13.05.2021 / 11:35, *.chello.pl

Nie chcę być malkontentem, ale jak to ma być benefis byłych już wkrótce piłkarzy, to żeby się to nie skończyło szyderą na trybynach. Godne pożegnanie powinno oznaczać danie w przerwie jakiegoś zdjęcia czy pamiątkowej patery, uścisnięcie dłoni i tyle. Oprócz Astiza, no i może Lewczuka zasłużonych graczy nie będziemy żegnać. Pozostali nie odchodzą dlatego, że dostali kontrakt życia zagranicą po super sezonie w klubie, tylko dlatego, że nie dojeżdzają sportowo.
Jeżeli w ostatnim meczu mistrzowskiego sezonu, po kilku miesiącach bez kibiców na trybunach, mamy oglądać Waleriana (szacunek za poprzedni rok) czy Joela, których wkład w sukces jest żaden lub znikomy, to trochę ktoś się mija z rozsądkiem. Oglądając końcówkę sezonu w najlepszych ligach Europy nie widzę benefisów czy też dawania odpoczynku piłkarzom, bo szykują się na Euro. Dlatego ta nasza liga jest w takim miejscu, jakim jest.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 13.05.2021 / 13:08, *.centertel.pl

@RR: Mam tez inne obawy, ze ta zbieranina przegra z Podbeskidziem. To beda dopiero jojki...

odpowiedz
RR - 13.05.2021 / 14:05, *.chello.pl

@Leśny Dziadek:
Nie napisałem tego wprost, ale dokładnie o to mi chodziło w pierwszym zdaniu.
PBB walczy o życie, nie będzie półśrodków. A my chcemy wystawiać praktycznie byłych już graczy, którzy w takim zestawieniu osobowym mogą zagrać pierwszy i na pewno ostatni raz. Ktoś będzie bił się o dobry wynik i nadstawiał nogi za klub, który nie przedłuży z nim umowy?
Żeby się nie okazało, że zamiast "godnego pożegnania" ktoś dostanie parę "jobów" na plecy.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 13.05.2021 / 14:41, *.centertel.pl

@RR: Kabaret to wszystko.

odpowiedz
hajdukL - 13.05.2021 / 22:22, *.77.242

@RR:
Sporo racji w tym co piszesz... a w zasadzie to wszystko się zgadza. Szkoda tylko, ,ze w wypowiedzi trenera jest dokładnie odwrotnie.

odpowiedz
Autor - 13.05.2021 / 11:22, *.tpnet.pl

Czesław! Cóż za piękna paralela z tym dymem :)

odpowiedz
WETERAN - 13.05.2021 / 11:11, *.chello.pl

Uważam, że proszenie zawodników, by zostali w klubie to zły pomysł. Nie chcą, nie zależy im, rozglądają się za forsą, której tu nie będzie - trudno. Nie można budować drużyny na gościach, którzy cały czas rozglądają się za inną pracą.

odpowiedz
ajg - 13.05.2021 / 12:35, *.t-mobile.pl

@WETERAN: masz absolutną rację!
Tylko ,że zawodnicy rozglądają się za kasą,zresztą kariera nie trwa wiecznie!Nie na co się im dziwić,to już nie te czasy,gdy ceniło się przywiązanie do barw klubowych i zawodnicy całą karierę spędzali w jednej drużynie...
Teraz przywiązanie do klubu związane jest z wysokimi zarobkami!

odpowiedz
Kibic - 13.05.2021 / 12:44, *.com.pl

@WETERAN: i tu masz rację

odpowiedz
Leśny Dziadek - 13.05.2021 / 13:11, *.centertel.pl

@WETERAN: Panowie, zgadzam sie w 100%. Tylko pytanie - kto w zamian? Nie widze, zeby tu walili drzwiami i oknami godni, lepsi nastepcy. Jasne, nie ma kasy. Ale skoro nie ma hajsu, to powinna byc dobra atmosfera, ale moze jest, a ja sie niepotrzenie czepiam...To przepraszam.

odpowiedz
Wolfik - 13.05.2021 / 13:40, *.mm.pl

@Leśny Dziadek: Ja bym się aż tak nie martwił. Z kilku powodów. Gwiazdy i zawodnicy na poziomie Ljuboi do nas już nie trafią. A taki w miarę solidny na 30 ligę Europy zawsze bedzie wolał grac w Legii niż gdzie indziej. Bo tutaj i tak zarobi więcej a i szansa na jakieś trofeum jest spora. Tak, że... nie dołuj się Kolego.

odpowiedz
Lesny Dziadek - 13.05.2021 / 14:42, *.centertel.pl

@Wolfik: Przekonamy sie w tym okienku. Nazwiska padaja ciekawe, jak na nasze mozliwosci i polska lige. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

odpowiedz