fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Czekaliśmy na radość z kibicami

Mishka, źródło: Canal+

Czesław Michniewicz (trener Legii): Wprawdzie już 3 kolejki temu zapewniliśmy sobie mistrzostwo, ale nie było fetowania. Czekaliśmy na ten moment, który teraz przeżywamy, czyli wspólną radość zawodników z kibicami. Bardzo przyjemnie było grać w kibicami. Nie było dziś zbyt wiele nerwów na boisku. Staraliśmy się wygrać wyżej, żeby zadowolić kibiców, ale skończyło się tylko na jednej bramce, ale i tak jesteśmy zadowoleni. Nie miałem zbyt wiele nerwów, odkąd przyszedłem do Legii. Początek był trudny, jak w każdym nowym klubie.

Zdobyliśmy dużo punktów jesienią, wiosną przegraliśmy w Bielsku-Białej, ale później już nie przegraliśmy. Cieszę się, że drużyna funkcjonuje dobrze, że zdobywamy dużo bramek i nie tracimy ich zbyt wiele. Widzę dużo plusów w naszej grze. Wszyscy mnie straszą europejskimi pucharami. Spokojnie, pożyjemy, zobaczymy. Zdaję sobie sprawę ze skali problemu, jaki nas czeka, ale myślę, że nie tylko ja, ale też władze klubu wiedzą, że żeby zaistnieć w Europie, trzeba zainwestować w drużynę i tak się dzieje. Myślę, że transfery będą ogłaszane lada moment. Kilku zawodników odejdzie, kilku przyjdzie. Będziemy mieli 3 tygodnie, żeby zbudować drużynę i wspólnie rozpocząć treningi, żeby od pierwszego dnia byli już wszyscy, którzy będą grali.

Kibice pytają o Pawła Wszołka, ja też go pytam codziennie, kiedy będzie biały dym. Czekamy na jego decyzję. Nie ukrywam, że chcielibyśmy, żeby został z nami. Ma kilka innych ofert i musi podjąć decyzję. To będzie prawdopodobnie jeden z jego ostatnich kontraktów, dlatego musi mądrze wybrać. Do końca wierzymy, że zostanie u nas.

Życzyłem po meczu Podbeskidziu szybkiego powrotu do Ekstraklasy, żeby za rok byli znów w tym miejscu. Mówiłem im: mnie prawdopodobnie już tu nie będzie, ale żebyście wy byli. Mam tam wielu przyjaciół. Oni nie stracili szansy na utrzymanie dzisiaj, ale stało się to wcześniej. Mam nadzieję, że się odbudują.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
grzesiek - 18.05.2021 / 11:04, *.centertel.pl

Jedzie na przygotowaniu czesci pilkarzy przez sztab Vuko. Od przyszlego sezonu bedzie mozna powiedziec cos wiecej o jego pracy.

odpowiedz
Mojo jojo - 18.05.2021 / 04:23, *.t-mobile.pl

Zdobylismy mistrza Ok ale nawet na pucharze miast targowych nie dalibyśmy sobie rady chyba ze na pucharze miast bazarowych!

odpowiedz
Mojo jojo - 18.05.2021 / 04:23, *.t-mobile.pl

Zdobylismy mistrza Ok ale nawet na pucharze miast targowych nie dalibyśmy sobie rady chyba ze na pucharze miast bazarowych!

odpowiedz
Filip1205 - 17.05.2021 / 19:45, *.robnet.pl

Uwielbiam Pana! Życzę powodzenia w pucharach. Tylko Legia!

odpowiedz
OLaf - 17.05.2021 / 10:30, *.centertel.pl

Wracaj do Wronek poznański konfidencie

odpowiedz
Gerwazy - 17.05.2021 / 12:21, *.plus.pl

@OLaf: a ty do siebie na k6

odpowiedz
Bie(L)any - 18.05.2021 / 23:35, *.vectranet.pl

@OLaf:
To Czesiu garował we Wronkach i nie grypsował ???

odpowiedz
Xyz - 17.05.2021 / 07:27, *.tpnet.pl

Można trenera lubić, można nie lubić, ale trzeba zauważyć, że nie przegraliśmy ani jednego meczu przez całą rundę, co biorąc pod uwagę wcześniejsze sezony (i np. MP z 10 porażkami), jest naprawdę dobrym wynikiem nawet jak na ekstraklapę. I za to brawa.

odpowiedz
czizys - 17.05.2021 / 10:31, *.virginm.net

@Xyz: Mozna trenera lubic lub nie ale trzeba zdac sobie sprawe ze jego druuzyna nie potrafi strzelac i meczy sie na 0-0 z kandydatem do spadku nawet. Mozna trenera lubic lub nie ale trzeba stwierdzic ze z tym jego minimalistycznym warsztatem to rozjada nas kelnerzy z luksemburga :) Przegralismy mecz z podbeskidziem na poczatku roku nie pisz glupot ja wiem ze mozna trenera lubic lub nie :) michniewicz tu nie pasuje i jest tu tylko dlatego ze pan mioduski produkuje bledy i porazki jak jakis natchniony no a czesiu jest nastepna. Nie pasuje te gosc do Lego ze wzgledu na swoja historie jak i ubogi warsztat trenerski.
Berg, Czerczesow a nawet bym wolal Jaska Magiere. Gorszy nie jest a swoj chlop.
Reasumujac mozna trenera lubic lub nie to michniewicz nigdy nie powinien zasiasc na lawce trenerskiej naszego klubu. LEGIONISCI.COM NIE USUWAJCIE KOMENTARZY!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Biała Siła - 17.05.2021 / 23:31, *.vectranet.pl

@czizys: To nie oni ,system ,haaaa

odpowiedz
L - 18.05.2021 / 09:31, *.tpnet.pl

@Xyz: Przegraliśmy w PP z Piastem i mnie osobiście to boli bo liczyłem na puchar w tym sezonie.

odpowiedz
grzesiek - 18.05.2021 / 11:06, *.centertel.pl

@czizys: czerczesow magiera jak najbardziej sie podpisuje pod tym. Dodalbym przede wszystkim ze nie bylo za bardzo podstaw do zwolnienia Vuko. Chyba ze zalezy w klubie komus na corocznej karuzeli zwalniania trenerow we wrzesniu. Berg jak dla mnie odpada. Chociaz to jak pracuje w obecnym klubie na pewno lepszy od michbiewicza bylby. .

odpowiedz
poczkajmy , zobczmy - 17.05.2021 / 00:16, *.tpnet.pl

@Czy czesio: Druga szansa , taka tradycja z czasów Potopu szwedzkiego . Mam wrażenie , że Czesio się bardzo stara , aby wszystko naprawić . Obym się nie mylił . Pozdro - And still waiting !

odpowiedz
Czy czesio - 16.05.2021 / 23:48, *.centertel.pl

sprzedawczyk zostal wygwizdany na meczu czy udajemy ze wszystko cacy?

odpowiedz
Cult King Warsaw - 16.05.2021 / 22:53, *.amazonaws.com

DARIUSZ JUŻ DAL CYN CXZESIOWI JEŚLI ODPANIE Z PUCHARÓW TO LECI....

odpowiedz
CZESIU LIGA MISTRZóW I AWANS MINIMUM DO FINAŁU.... - 16.05.2021 / 22:41, *.amazonaws.com

dobrze
50% (17390)
dostatecznie
20% (7065)
słabo
8% (2807)
bardzo słabo
5% (1880)
SUMA GŁOSÓW: 34985
START: 02.12.2020 / KONIEC: 30.06.2021

odpowiedz
grzesiek - 18.05.2021 / 11:07, *.centertel.pl

@CZESIU LIGA MISTRZóW I AWANS MINIMUM DO FINAŁU....: Tylko ze w tej ankiecie mozna glosowac samemu na siebie. Wielokrotnie w dodatku.

odpowiedz
j24 - 16.05.2021 / 21:42, *.play-internet.pl

Za rok mnie już tu nie będzie? Co to ma być? Jeśli każdy w tej drużynie jest tak umotywowany jak trener, to... nie mam pytań.

odpowiedz
:) - 16.05.2021 / 21:59, *.plus.pl

@j24: motywacja zajebista naszego trenera. Pytanie czy nie za rok a może już we wrześniu?

odpowiedz
Sputnik 44 - 16.05.2021 / 22:15, *.vectranet.pl

@j24: to jest trzeźwa ocena tego co przerabiamy każdej jesieni - wypad z Europy to i trener wypada... Chore to jest, tym bardziej, że Czesiek jest pierwszym od czasów Staśka prawdziwym trenerem...

odpowiedz
Dogwar - 16.05.2021 / 23:19, *.play-internet.pl

@j24: a nie zauważyłeś, że to był sarkazm? Związany z tym, że jako klub często zmienialiśmy ostatnio trenerów? Serio, trzeba tłumaczyć takie rzeczy?

odpowiedz
Adam - 16.05.2021 / 23:56, *.chello.pl

@Sputnik 44: ochłoń. CM 711, to nie trener. Zapytaj Marka Saganowskiego, dlaczego przy takim trenerze nie chciał się uczyć fachu.

odpowiedz
Raf - 17.05.2021 / 01:11, *.play-internet.pl

@Adam: Sagan niech lepiej naucza jak dostać piątaka w Krakowie i cieszyć się przy tym, że tylko tyle...

odpowiedz
(L)egia - 17.05.2021 / 01:30, *.virginm.net

@Adam: Tutaj za to jest najwiecej trenerskich fachowcow :) Po prostu zyla zlota.

odpowiedz
Adam - 17.05.2021 / 17:20, *.chello.pl

@(L)egia: nie musisz być fachowcem, żeby powiedzieć, czy drużyna gra widowiskowo i chcesz ją oglądać. Na wiosnę Legia męczyła oczy, tak jak poprzednie drużyny CM711. Dramat. Po za tym CM711 nigdy nie powinien tu trafić.

odpowiedz
Adam - 17.05.2021 / 23:15, *.chello.pl

@(L)egia: dlatego tutaj nie pasujesz.

odpowiedz
Pierwszy - 16.05.2021 / 21:26, *.75.50

"zdobywamy dużo bramek" 3 bramki w 6 ostatnich meczach to dużo? Zaczynam się bać.

odpowiedz
Ktoś - 16.05.2021 / 22:51, *.inetia.pl

@Pierwszy: W siedmiu kolego... w 7.

odpowiedz
Ktoś - 16.05.2021 / 23:15, *.inetia.pl

@Pierwszy: W 7.

odpowiedz
Rzepa - 17.05.2021 / 10:48, *.tpnet.pl

@Pierwszy: ale 48 w całym sezonie. Najwięcej w lidze marudo.

odpowiedz
Pawciu - 16.05.2021 / 20:49, *.play-internet.pl

"Mnie juz tu nie bedzie..." - czyli ma swiadomosc braku wzmocnien na puchary

odpowiedz
Dogwar - 16.05.2021 / 23:21, *.play-internet.pl

@Pawciu: następny, który nie kuma.... Ludzie, wróćcie do szkoły i ogarnijcie, co to sarkazm.. Serio, naprawdę trzeba tłumaczyć takie rzeczy??

odpowiedz
karol - 17.05.2021 / 01:01, *.ne.jp

@Dogwar : jestes na forum kibicow Legii, czego oczekujesz? Wiekszosc komentarzy to dzieciaki albo mentalne dzieciaki

odpowiedz
Cobra - 17.05.2021 / 09:18, *.chello.pl

@karol: Albo łyse pały typu Lopez czy tomiacab

odpowiedz