fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia 1-0 Podbeskidzie

Udany koniec mistrzowskiego sezonu

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W ostatnim spotkaniu mistrzowskiego sezonu Legia pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała po bramce w pierwszej połowie Rafaela Lopesa. Kibice zgromadzeni na Łazienkowskiej zobaczyli co prawda tylko jednego gola w starciu z beniaminkiem żegnającym się tego dnia z Ekstraklasą, lecz pomimo tego ich radości z gry mistrzów Polski, a przede wszystkim powrotu na stadion, nie było końca.

Pierwszy kwadrans spotkania upłynął w spokojnej atmosferze, jeśli chodzi o boiskowe poczynania. Dużo ciekawiej było za to na trybunach, gdzie po raz pierwszy po dłuższej przerwie zasiedli kibice stołecznego klubu. W 16. minucie zagrozili jednak goście, kiedy niecelnie z dystansu piłkę kopnął Marco Tulio. Niebawem przebudzili się legioniści. Najpierw uderzenie Bartosza Kapustki wybronił bramkarz Podbeskidzia, a dobitka Rafaela Lopesa przeleciała ponad poprzeczką. W 21. minucie swoją okazję miał także Filip Mladenović. Lewy obrońca dostał podanie z głębi pola, próbował przelobować Michala Peskovicia, niestety uczynił to zbyt mocno... Na szczęście chwilę później mistrzowie Polski dopięli swego! Josip Juranović dostał podanie na prawej stronie boiska, dokładnie zacentrował na głowę Rafaela Lopesa, który tym razem zmusił Peskovicia do kapitulacji. Portugalczyk w świetnym stylu nabiegł na lecącą futbolówkę i ucieszył trybuny przy Łazienkowskiej.

Od tego momentu Legii grał się pewniej, jednak Podbeskidzie nie zamierzało szybko się poddawać. Beniaminek miał świadomość tego, że do utrzymania w lidze potrzebuje wygranej, dlatego starał się atakować z całych sił. Jednocześnie narażał się jednak na kontry i po jednej z nich bliski swojego trafienia był Kacper Skibicki. Młody zawodnik poradził sobie z dwoma obrońcami przeciwnika, znalazł się w bardzo dobrej sytuacji do oddania groźnego strzału, jednak jego próba przeleciała obok lewego słupka. To była wyśmienita okazja, aby młody zawodnik podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Niewiele przed przerwą mocno z dystansu huknął Barotsz Kapustka i zabrakło centymetrów, aby mógł cieszyć się bramki. Pomocnik kopnął piłkę mocno, jednak jedynie w poprzeczkę, która jeszcze przez dłuższą chwilę trzęsła się od silnego uderzenia.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Na drugą połowę w bramce Legii znalazło się miejsce dla Radosława Cierzniaka, który tego dnia miał szansę pożegnać się z kibicami. Bramkarz po sezonie odejdzie z klubu, do którego trafił w 2016 roku. W 52. minucie 38-latek zanotował pierwsza udaną interwencję, kiedy pewnie złapał piłkę kopniętą przez jednego z rywali. Niespełna po godzinie gry groźna akcja w wykonaniu "Wojskowych". Juranović płasko dośrodkował w szesnastkę Legii, gdzie minimalnie spóźniony był Skibicki. Sytuację starał się jeszcze ratować Mladenović, jednak jego uderzenie zdołał zablokować jeden z przeciwników. Potem jeszcze zagroził Ernest Muci, który niedokładnie sfinalizował akcję Lopesa.

Kwadrans przed końcem spotkania piłkę otrzymał wprowadzony w drugiej połowie Paweł Wszołek. Pomocnik przełożył sobie piłkę na lewą nogę, spróbował uderzenia w krótki róg, jednak Pesković był dobrze ustawiony i nie dał się zaskoczyć. W 80. minucie sędzia Bartosz Frankowski zmuszony był przerwać grę, a piłkarze udali się na dłuższą chwilę do szatni. Na trybunach rozpoczęło się świętowanie mistrzostwa, co spowodowało mocne zadymienie boiska. Po powrocie na boisko, w doliczonym czasie gry, do dużego wysiłku zmuszony został Cierzniak. Golkiper Legii odbił przed siebie bardzo mocny strzał zza pola karnego piłkarza Podbeskidzia. W odpowiedzi z kontrą ruszyli gracze Czesława Michniewicza. Muci do Kapustki, ten prawie sam na sam z Peskoviciem, który zdołał sparować piłkę do boku.

Ekstraklasa
30. kolejka
#LEGPOD
6872
Warszawa
16.05.2021
17:30
Legia Warszawa
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa
1-0
Podbeskidzie Bielsko-Biała
24' Rafael Lopes
(1-0)
1 Artur Boruc 46'
55 Artur Jędrzejczyk
4 Mateusz Wieteska
3 Mateusz Hołownia 58'
2 Josip Juranović 64'
67 Bartosz Kapustka
24 Andre Martins
25 Filip Mladenović 64'
20 Ernest Muci
21 Rafael Lopes
71 Kacper Skibicki 58'
33 Radosław Cierzniak 46'
29 Marko Vesović 64'
5 Igor Lewczuk 64'
34 Inaki Astiz
22 Paweł Wszołek 58'
17 Mateusz Cholewiak
63 Jakub Kisiel 58'
28 Szymon Włodarczyk
77 Radosław Cielemęcki
Michal Pesković 40
Filip Modelski 2
Milan Rundić 4
67' Petar Mamić 6
46' Peter Wilson 14
46' Jakub Bieroński 15
Jakub Hora 23
61' David Niepsuj 24
Rafał Janicki 26
Marco Tulio 37
67' Marko Roginić 95
Martin Polacek 1
67' Karol Danielak 8
61' Kamil Biliński 9
46' Michał Rzuchowski 19
Dmytro Bashlai 20
Kornel Osyra 28
67' Serhij Miakuszko 32
Dominik Frelek 44
46' Maksymilian Sitek 50
Trener: Czesław Michniewicz
Asystent trenera: Przemysław Małecki, Kamil Potrykus
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Michał Trzaskoma, Bartosz Kot
Trener: Robert Kasperczyk
Asystent trenera: Konrad Wójs
Kierownik drużyny: Marek Móll
Masażyści: Marek Ociepka, Sebastian Łaciak
Sędziowie
Główny: Bartosz Frankowski
Asystent: Jakub Winkler
Asystent: Bartosz Kaszyński
Techniczny: Sylwester Rasmus
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
matus007 - 17.05.2021 / 21:41, *.play-internet.pl

GRATULACJE LEGIA, LEGIA WARSZAWA

odpowiedz
R - 17.05.2021 / 20:56, *.mm.pl

ciekawe czy jakiś klub w historii stracił tylko 5 bramek na wyjezdzie



Dorobek Legii na tle poprzednich sezonów:
(po 30. meczach, ponieważ aktualny sezon bedzie miał 30. kolejek to zestawienie wrzucam od sezonu 2005/06 czyli odkąd liga ma 16 drużyn)

2005/06 - 66 pkt - 30 (20-6-4) 47-17
2006/07 - 52 pkt - 30 (16-4-10) 53-33
2007/08 - 63 pkt - 30 (20-3-7) 48-17
2008/09 - 61 pkt - 30 (18-7-5) 52-17
2009/10 - 52 pkt - 30 (15-7-8 ) 36-22
2010/11 - 49 pkt - 30 (15-4-11) 45-38
2011/12 - 53 pkt - 30 (15-8-7) 42-17
2012/13 - 67 pkt - 30 (20-7-3) 59-22
2013/14 - 63 pkt - 30 (20-3-7) 60-30
2014/15 - 56 pkt - 30 (17-5-8 ) 57-30
2015/16 - 60 pkt - 30 (17-9-4) 58-28
2016/17 - 58 pkt - 30 (17-7-6) 58-30
2017/18 - 54 pkt - 30 (17-3-10) 43-31
2018/19 - 60 pkt - 30 (18-6-6) 48-31
2019/20 - 60 pkt - 30 (19-3-8 ) 63-30

2020/21 - 64 pkt - 30 (19-7-4) 48-24




Najniższa pozycja Lecha Poznań (11.) od sezonu 2002/03, wtedy również 11. miejsce w Ekstraklasie.

Najwyższa średnia punktowa (2,13) mistrza Polski od sezonu 2013/14, wtedy 2,19, również Legia.


odpowiedz
urs1 - 17.05.2021 / 10:20, *.chello.pl

Legia Mistrz 2021 i zawsze pozdro ... niech te kur....... pozwola zapelnic Stadion do pelna

odpowiedz
Xszczepimy sie - 17.05.2021 / 14:23, *.play-internet.pl

@urs1:
Debil jestes

odpowiedz
(L) ubieżny na tytuły - 17.05.2021 / 00:38, *.inetia.pl

Za rok 17 MP , 20 PP i ogranie się w fazie grupowej LM lub LE. Tak to widzę, bez różowych okularów. I znowu w posraniach i innych zaściankach znikają całe tony maści wiadomego przeznaczenia - to info dla producentów , ta branża może liczyć na stabilny rozwój.

odpowiedz
Adam - 16.05.2021 / 23:35, *.chello.pl

Drużyna mistrzowska, ale dziadowska. Z meczu na mecz coraz gorsza. Czesia rękę widać, 711 powodów do zwolnienia!

odpowiedz
Karol - 17.05.2021 / 09:20, *.chello.pl

@Adam: Do poznania won malkontencie dopingować swoją drezynę, W Warszawie strzelają szampany a u ciebie zwieracze.

odpowiedz
Jak Legia daleko zajdzie w Europejskich Pucharach ? - 16.05.2021 / 23:11, *.com.pl

Jak ocenicie szansę Legii w Europejskich Pucharach ? Awans do Ligi Mistrzów ? Awans do grupowej fazy Ligi Europy czy po raz kolejny Kaszana na samym etapie eliminacji i gra tylko w naszej mega galaktycznie mocnej lidze ?

odpowiedz
filand - 16.05.2021 / 23:57, *.t-mobile.pl

@Jak Legia daleko zajdzie w Europejskich Pucharach ? :
Pytanie z gatunku. Kto wystrzeli więcej rakiet? Elon Musk czy palestyński Hamaas???

odpowiedz
Cult King Warsaw - 17.05.2021 / 00:03, *.amazonaws.com

@filand: NIE MA CO SIE PRZEJMOWAC PIJAWKAMI...TERAZ pijemy i sie bawimy!LEGIA!KING!

odpowiedz
filand - 17.05.2021 / 02:05, *.t-mobile.pl

@Cult King Warsaw:
Legia Mistrz ⚽️ Na zdrowie :-)

odpowiedz
Cult !Legia! KING! - 16.05.2021 / 22:32, *.amazonaws.com

LEGIA!KING!FOREVER!

odpowiedz
syrenka - 16.05.2021 / 21:40, *.orange.pl

Brawo Legia, brawo Iga, brawo Robert! Świętuj Warszawo!!!

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 16.05.2021 / 21:38, *.chello.pl

Zawsze znika troska,gdy Legia Mistrzowska!

odpowiedz
Marce (L)i - 16.05.2021 / 20:43, *.chello.pl

Gratulacje za 16. mistrzostwo.Teraz czas na wzmocnienie składu.Pozdrawiam

odpowiedz
Prorok - 16.05.2021 / 22:06, *.vectranet.pl

@Marce (L)i: liczyć nie umisz?! 15 tytuł!

odpowiedz
(L) uz - 17.05.2021 / 00:10, *.inetia.pl

@Prorok: Wypad stąd pyro czy inny nieudaczniku z wypizd..wki.

odpowiedz
Mistrz Po(L)ski 1992/1993 - Legia Warszawa ! - 17.05.2021 / 00:40, *.tpnet.pl

@Prorok: 16 tytuł gamoniu . Spadaj na ,,targi poznańskie ''.

odpowiedz
Jacek Rosa - 16.05.2021 / 20:34, *.vectranet.pl

Legia Warszawa mistrzem polski jest i wiele myślałem nad tym jak na prawdę im się należało to dla nich największe trofeum zdobyte przez to że musieli przejść tyle żeby pokazać jak trzeba walczyć do upadłego i teraz musi przejść do Fazy Ligii Mistrzów i dobrze tam zagrać aby wypaść jak najlepiej mam nadzieję że dobrych piłkarzy kupią w transferach Letnich i dobrać Jedenastkę w takim aby mogli zagrać w najsilniejszym zestawieniu

odpowiedz
(L) uz - 16.05.2021 / 21:32, *.inetia.pl

@Jacek Rosa: Cofnij się do podstawówki, a jeżeli w niej jesteś to zacznij od pierwszej klasy. Mistrz Polski - duże "P". Grafomanów ci u nas , jak widać, dostatek.

odpowiedz
Dimas - 16.05.2021 / 20:29, *.info.pl

Mistrz przybity - spokojnie teraz kadrę uzupełnić i może coś z tego będzie :) w każdym razie dziś świętowanie od jutra szykujemy się na puchary :)

odpowiedz
Warszawiak1234 - 16.05.2021 / 20:26, *.chello.pl

Czeslaw - dziekuje!

odpowiedz
filand - 16.05.2021 / 20:25, *.t-mobile.pl

Gratulacje I owacje. Brawo Legia . BRAWO MISTRZ.
⚽️

odpowiedz
AML - 16.05.2021 / 20:05, *.centertel.pl

BRAVO LEGIA, BRAVO TRENER CZESŁAW !!!
=================================
LEGIA MISTRZ, MISTRZ, MISTRZ !!!

odpowiedz
bie/L/sko - 16.05.2021 / 20:11, *.vectranet.pl

@AML: gratuluję Tobie sobie i całej braci Legijnej. 16 x Mistrz

odpowiedz
AML - 16.05.2021 / 20:47, *.centertel.pl

@bie/L/sko:DZIĘKI I POZDRAWIAM WSZYSTKICH LEGIONISTÓW Z CAŁEJ POLSKI !!!
============================
16 MISTRZ POLSKI - LEGIA WARSZAWA !!!

odpowiedz
bie/L/sko - 16.05.2021 / 20:59, *.vectranet.pl

@AML: no to jeszcze po jednym browarku cieszmy się, i do zobaczenia na Ł 3.

odpowiedz
Lopez - 16.05.2021 / 19:47, *.tpnet.pl

Był pocisk na poznańskiego słowika?

odpowiedz
Xd - 16.05.2021 / 20:13, *.chello.pl

@Lopez : był pocisk na ciebie łysa pało

odpowiedz