202fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rafael Lopes: Mam wielki szacunek dla Polski

Woytek

- Pierwsze spotkanie po długim czasie z udziałem kibiców, a jednocześnie ostatnie w tym sezonie, po meczu celebracja mistrzostwa, więc bardzo zależało nam na wygranej. Oczywiście cieszę się z bramki, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Pierwsze minuty meczu były nieco trudne i nerwowe dla każdego. Inaczej się gra na pustym stadionie, a inaczej gdy są kibice - powiedział Rafael Lopes.

- Kibice są jak dwunasty zawodnik. Jeżeli gramy z nimi u siebie lub nawet na wyjeździe, to tak jakbyśmy mieli dodatkowego zawodnika. To nam daje dużą przewagę w meczu.

- Jako piłkarze mamy dobre momenty i złe momenty. To dotyczy każdego zawodnika, a szczególnie tych, którzy mieszkają daleko od ojczyzny. Czasami jest trudno i ma się chwilę zwątpienia. I właśnie w tych momentach rodzina pomaga najbardziej, motywuje, by się nie poddawać i dawać więcej z siebie. Dedykuję więc to mistrzostwo rodzinie i Bogu. Dwa lata temu nie byłem dobrej sytuacji, ale przyjazd do Polski zmienił moje życie. Mam wielki szacunek dla tego kraju, tej ligi i Michała Probierza, który dał mi szansę w ekstraklasie. Oczywiście dziękuję też Legii za to, że mam możliwość gry w tym klubie i być mistrzem. To dla mnie emocjonujące chwile.


fot. Woytek / Legionisci.com
Legijna portugalska rodzina - fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
miron - 18.05.2021 / 00:09, *.play-internet.pl

Brawo Lopes i Andre ????

odpowiedz
Arek - 17.05.2021 / 22:43, *.tpnet.pl

Zrobił ważne rzeczy w tym sezonie dla tego zespołu. Co za tym idzie, przyczynił się do tego tytułu. Gratulacje!

odpowiedz
:) - 17.05.2021 / 22:37, *.chello.pl

500 plus działa!

odpowiedz
Pozdro ! - 17.05.2021 / 21:55, *.tpnet.pl

Tak , Tomasz Pekhart i Rafał Lopes powinni grać jednocześnie w ataku , dwoma napastnikami i powinni dostawać więcej podań . Obaj są bardzo dobrzy . Dobre chłopaki ( L )

odpowiedz
Zu(L)us - 17.05.2021 / 21:08, *.centertel.pl

W tv mówią 15 tytuł. To jest 16 TYTUŁ !

odpowiedz
(L) uz - 17.05.2021 / 22:40, *.inetia.pl

@Zu(L)us: To po co oglądasz bzdury w tv ? Jasne że jest 16 MP.

odpowiedz
jezus - 18.05.2021 / 02:13, *.vectranet.pl

@Zu(L)us: wedlug przepisow 15 wiec mowia poprawnie

odpowiedz
Marco(L)io - 19.05.2021 / 07:11, *.chello.pl

@jezus:
W 93,zabrano Mistrza nie wg przepisow,tylko wg widzimisie kuleszy i innych twardoglowych palantow!Nigdy prawnie nie udowodniono zadnych przekretow!!!

odpowiedz
zel - 17.05.2021 / 19:48, *.chello.pl

Też go polubiłem, mega widać zaangażowanie u niego i jak bardzo emocjonuje się nawet jak siedzi na ławce.

odpowiedz
agnosticbelieve - 17.05.2021 / 16:49, *.centertel.pl

Rafa, początki miałeś trudne, ale kto ich nie ma, przecież to Legiunia, najlepszy klub w historii polskiej piłki.
Teraz robisz świetną robotę,zawsze grasz na 100 %, strzelasz ważne bramki, i są to szacun, teraz potwierdź to w pucharach.

odpowiedz
Pepe - 17.05.2021 / 18:06, *.play-internet.pl

@agnosticbelieve : dokładnie tak. Moim zdaniem Rafa jeszcze się rozkręci. Pozytywna postać.

odpowiedz